mBank – Kredyt dla firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » mBank – Kredyt dla firm

 

mBank logo

Zastanawiasz się, gdzie wziąć kredyt dla firmy? Dzięki naszej recenzji oferty mBanku poznasz najpopularniejsze formy finansowania przedsiębiorców. mBank oferuje klasyczny kredyt firmowy na dowolne cele biznesowe, kredyt obrotowy w formie ratalnej, szybką pożyczkę dla firm oraz kredyt odnawialny i kartę kredytową jako stałe wsparcie w bieżących wydatkach. Jakie warunki musisz spełnić, aby wziąć kredyt na firmę w mBanku? Ile pieniędzy pożyczy Ci mBank i jakie koszty poniesiesz?

Otrzymaj ofertę kredytu dla firm

mBank – pierwszy internetowy bank w Polsce

mBank, nazywany ikoną mobilności, to pierwszy stuprocentowo internetowy bank w Polsce, który powstał w 100 dni w 2000 roku. Jego korzenie sięgają 1986, kiedy został powołany Bank Rozwoju Eksportu. W ponad 30 lat mBank rozwinął nie tylko sieć placówek stacjonarnych, ale także usługi online, pozwalając na składanie wniosków o kredyty przez internet. Aż 2,4 miliona klientów korzysta z bankowości mobilnej. Przedsiębiorcy prowadzą rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, zaciągają kredyty z limitami w kontach firmowych, ubezpieczają się i lokują pieniądze w funduszach inwestycyjnych. mBank zdobywa zaufanie klientów nie tylko szeroką ofertą dla klientów indywidualnych i biznesowych, ale także uproszczoną komunikacją, dzięki której zrozumiesz w lot wszelkie zasady finansowania firmy. Grupa mBank planuje się rozwijać w kilku obszarach aż do 2025 roku, w tym w bankowości korporacyjnej, więc przedsiębiorcy mogą liczyć na nowe udogodnienia.

W naszej recenzji przeanalizowaliśmy kredyt firmowy i pokrewne produkty kredytowe w mBanku. Wśród przedsiębiorców znajdują się osoby, które preferują faktoring zamiast kredytu na firmę. Co nimi kieruje? Więcej na ten temat przeczytasz w naszej recenzji mFaktoringu, czyli faktoringu od mBanku.

 

Zobacz również, jak kredyt firmowy od mBank wypada na tle innych ofert. Sprawdź nasz

Ranking Kredytów Dla Firm

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
Erbeo logo
🥉 Erbeo
- finansowanie dla firm
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

 

Kredyt dla firm i produkty alternatywne dla przedsiębiorców w mBanku

mBank oferuje klientom biznesowym kilka rozwiązań kredytowych, które różnią się nie tylko maksymalną kwotą finansowania i kosztami, lecz także zasadami spłaty.

Na co możesz się zdecydować jako przedsiębiorca?

 • Kredyt dla firm w rachunku bieżącym
 • Wielocelowy kredyt firmowy zabezpieczony
 • Linia kredytowa zabezpieczona dla firm. Zobacz artykuł – Co to jest linia kredytowa dla firm?
 • Pożyczka dla firm
 • Kredyt obrotowy
 • Karta kredytowa

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych bankowych produktów kredytowych.

 

mBank – kredyt dla firm w rachunku bieżącym

Dzięki kredytowi dla firm w rachunku bieżącym otrzymujesz limit od 1000 zł do 500 000 zł. Kwota podwyższa saldo dostępne na koncie firmowym. Możesz przeznaczyć te środki finansowe na dowolne cele związane z działalnością gospodarczą. Każdy wpływ środków na konto automatycznie spłaca wykorzystane pieniądze, które stają się ponownie dostępne, przy czym cały limit odnawia się automatycznie po roku. Kredyt odnawialny dla firm jest przyznawany na 12 miesięcy, a maksymalny okres spłaty wykorzystanych środków wynosi 120 dni.

Opinia o kredycie dla firm w rachunku bieżącym w mBanku

Największe atuty kredytu z limitem odnawialnym to stała dostępność środków i naliczanie odsetek wyłącznie od spożytkowanej części. Jeżeli mBank przyzna Ci limit w wysokości 100 000 zł, a pobierzesz 50 000 zł, zapłacisz odsetki tylko od wydanej kwoty. Zaletą tej oferty jest także 0% prowizja od niewykorzystanej kwoty kredytu – pod warunkiem wykorzystania 50%. W przeciwnym razie opłata wynosi 3% od nieruszonej kwoty w skali roku. mBank pobiera prowizję w wysokości 3% także po odnowieniu kredytu po upływie roku.

Wnioskowanie o kredyt w rachunku bieżącym dla firm przebiega online, chyba że wolisz odwiedzić placówkę lub porozmawiać z doradcą przez telefon. O taki kontakt są proszeni właściciele i wspólnicy spółek (z o.o., cywilnej, jawnej, partnerskiej). Stali klienci mogą otrzymać finansowanie na preferencyjnych warunkach – oferta jest dostępna po zalogowaniu się na konto.

W przypadku działalności mającej od 1 roku do 2 lat możesz zaciągnąć kredyt dla firm w rachunku bieżącym w mBanku, ale wyłącznie z zabezpieczeniem gwarancją COSME. Jej koszt obliczysz w specjalnym kalkulatorze gwarancji od BGK.

 

Kalkulator gwarancji BGK

Obliczenia kosztu gwarancji COSME w kalkulatorze BGK. Źródło: https://www.bgk.pl/male-i-srednie-przedsiebiorstwa/zabezpieczenie-finansowania/gwarancja-cosme/

 

mBank – wielocelowy kredyt firmowy zabezpieczony

Wielocelowy kredyt firmowy od mBanku pokrywa wszelkiego rodzaju wydatki związane z działalnością firmy, np. faktury od dostawców, inwestowanie w rozwój biznesu, refinansowanie wydatków inwestycyjnych z ostatnich 12 miesięcy. Ten produkt finansowy może działać również jako kredyt konsolidacyjny.

Maksymalna kwota wielocelowego kredytu dla firm od mBanku wynosi 4 000 000 zł, a okres kredytowania to nawet 20 lat. Co ważne, w tym czasie możesz skorzystać z maksymalnie 12-miesiecznej karencji w spłacie kapitału. mBank wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomości komercyjnej lub osobistej. Z kolei przedsiębiorca jest chroniony przez ubezpieczenie spłaty kredytu.

Z wielocelowego kredytu firmowego korzystają zarówno spółki, jak i jednoosobowe działalności gospodarcze, pod warunkiem, że działają na rynku od co najmniej 12 miesięcy.

 

Kredyt firmowy z zabezpieczeniem w mBanku – opinia

Wielocelowy kredyt firmowy w mBanku to długofalowe zobowiązanie. Przedsiębiorca decyduje się nawet na 20 lat spłaty dużej kwoty, niemniej jednak ma prawo do darmowej wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub części. Jedyne dodatkowe koszty dotyczą podwyższenia kredytu (prowizja to 2% kwoty podwyższenia) i udzielenia kredytu (od 2% do 4% przyznanej kwoty).

➡ Sprawdź również nasz artykuł o możliwych zabezpieczeniach kredytów dla firm.

 

mBank – linia kredytowa zabezpieczona dla firm

Linia kredytowa zabezpieczona dla firm to kredyt zabezpieczony hipoteką, który działa na zasadzie limitu odnawialnego w rachunku bieżącym. Środki pokrywają cel związany z działalnością firmy, który znajduje się na liście lub został zaakceptowany przez bank. Linia kredytowa w mBanku jest przyznawana nawet na 5, 10, 15 lub 20 lat, a spłata kapitału może odbywać się nawet co 1, 3 lub 6 miesięcy. Z tej formy finansowania korzystają przedsiębiorcy, którzy rozliczają się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych i prowadzą działalność od co najmniej 12 miesięcy. Jeśli masz krótszy staż, przeczytaj nasz artykuł o kredycie na start.

➡ Poczytaj o kredycie hipotecznym dla firm.

 

Kalkulator kredytu w rachunku bieżącym w mBanku

Kalkulator kredytu w rachunku bieżącym w mBanku. Źródło: https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/kredyt-w-rachunku/

Opinia o linii kredytowej zabezpieczonej dla firm w mBanku

Dzięki spłacie kapitału co kilka miesięcy mBank nie narzuca przedsiębiorcy sztywnych rat do spłaty. Ich wysokość jest zależna od środków na rachunku. Każda spłata zmniejsza zadłużenie z tytułu odsetek i sprawia, że wykorzystane środki stają się ponownie dostępne. Ponadto instytucja nie pobiera opłat za niewykorzystywany limit. Jeżeli nie chcesz hipoteki na nieruchomości osobistej lub komercyjnej, skorzystaj z gwarancji de minimis z BGK.

Linia kredytowa może finansować co najmniej kilka celów związanych z działalnością gospodarczą jednocześnie – mBank umożliwia wykorzystanie środków na spłatę innych firmowych zobowiązań. Kwota jest uzgadniania indywidualnie.

 

mBank – pożyczka dla firm

Pożyczka dla firm od mBanku to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na szybkim dostępie do dodatkowej gotówki. W ramach pożyczki zyskujesz nawet 200 000 zł do spłacenia w nie dłużej niż 7 lat (84 raty), chyba że prowadzisz działalność gospodarczą od 12 do 24 miesięcy. Wtedy zaciągasz pożyczkę na maksymalnie 6 lat. W obu przypadkach możesz zawiesić spłatę kapitału na 3 miesiące, co oznacza, że podczas kwartalnej karencji spłacasz tylko odsetki od pożyczonej kwoty.

Wniosek o pożyczkę dla firm składa się na stronie mBanku. Jeśli instytucja poprosi Cię o dokumenty, prześlesz je przez internet. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, w której jesteś wspólnikiem lub właścicielem w spółce: z o.o., jawnej, cywilnej lub partnerskiej. W tym przypadku mBank wymaga kontaktu telefonicznego lub wizyty w placówce. Pożyczka trafi na Twoje konto nawet w 15 minut od zawarcia umowy.

 

Kalkulator pożyczki dla firm w mBanku

Kalkulator pożyczki dla firm w mBanku. Źródło: https://www.mbank.pl/firmy/kredyty/biezace-zarzadzaniem-firma/pozyczka-dla-firm/

Opinia o pożyczce dla firm w mBanku

Jeśli masz konto firmowe w mBanku, na które wpływają przelewy od kontrahentów, możesz otrzymać specjalną ofertę po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej. mBank oblicza, ile pieniędzy może Ci pożyczyć, nie analizując dodatkowych dokumentów. Pożyczając więcej niż 150 000 zł, musisz pojawić się w placówce, aby podpisać umowę. W przypadku niższych kwot cały proces zamyka się online.

Warto pamiętać, że odroczenie spłaty raty kapitałowo-odsetkowej za pomocą karencji jest kuszące, ale powoduje zwiększenie całkowitego kosztu pożyczki dla firm w mBanku. Ponadto mBank pobiera prowizję za wcześniejszą spłatę pożyczki (częściową lub całkowitą) – 2%, ale nie mniej niż 100 zł.

 

mBank – kredyt obrotowy

Szukasz sposobu na finansowanie bieżących zobowiązań firmy, która ma problemy z płynnością finansową przez m.in. zatory płatnicze? Poznaj kredyt obrotowy w mBanku w formie ratalnej – jak klasyczny kredyt. Przedsiębiorca może podpisać umowę na okres od 36 miesięcy, a jeżeli skorzysta z gwarancji de minimis, otrzyma nawet 500 000 zł na 4 lata. Gwarancja zabezpiecza do 80% pożyczonej kwoty. Pozyskane środki można przeznaczyć np. na zakup towarów i usług niezbędnych do prowadzenia biznesu.

 

Opinia o kredycie obrotowym w mBanku

Jeśli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na wczoraj, ale nie odpowiada Ci natychmiastowe spłacanie rat kredytu obrotowego, skorzystaj z 3-miesięcznej karencji. W tym okresie spłacasz tylko odsetki, dzięki czemu raty są niższe. Jeżeli zaciągniesz kredyt z ubezpieczeniem, mBank nie pobierze opłaty za wcześniejszą spłatę (częściową lub całkowitą). W przeciwnym razie naliczy 0,25% od nadpłaconej kwoty, minimum 100 zł.

 

mBank – karta kredytowa

Przedsiębiorcy ubiegają się w mBanku o wydanie karty kredytowej Mastercard Credit Business lub Visa Credit Business z limitem do 100 000 zł. Karta kredytowa dla firm to nawet 54-dniowy okres bezodsetkowy oraz dostęp do wielu programów rabatowych. Maksymalne zniżki na różnorodne produkty wynoszą nawet 55%. O ile dokonywanie płatności za pomocą karty kredytowej nie różni się od używania zwykłej karty płatniczej, o tyle przedsiębiorca musi być świadomy ewentualnych prowizji za niektóre czynności.

 

Opinia o karcie kredytowej w mBanku

Jak w przypadku kredytu z limitem w rachunku bieżącym – zaletą „kredytówki” jest stały dostęp do limitu, który odnawia się po spłacie. Dodatkowym atutem jest bezpłatny czas na zwrot pieniędzy. Jeżeli oddasz wykorzystane środki w okresie bezodsetkowym, mBank nie naliczy Ci żadnych opłat za użytkowanie karty kredytowej. To sprawia, że kartę kredytową nazywa się potocznie „darmową pożyczką”, co oczywiście nie jest prawdziwe, bo przedsiębiorcy są objęci dodatkowymi kosztami. Mamy dobrą wiadomość – części z nich można uniknąć, rozważnie korzystając z karty.

Okres bezodsetkowy nie obejmuje wypłat gotówki w bankomatach w Polsce i za granicą (odpowiednio 3,5% prowizji, min. 5 zł lub 3% prowizji, min. 10 zł) i przelewów z rachunku karty kredytowej (3% prowizji, min. 5 zł). Wyjątkowo mBank nie nalicza opłaty za przelewy do ZUS-u i urzędu skarbowego.

 

Ile kosztuje kredyt dla firm w mBanku?

Na koszt kredytu dla firm w mBanku składa się m.in.:

 • opłata za rozpatrzenie wniosku,
 • prowizja za udzielenie kredytu,
 • opłata za przedterminową spłatę pożyczki w części lub całości,
 • ubezpieczenie spłat rat.

W przypadku większości kredytów dla firm w mBanku opłata za rozpatrzenie wniosku wynosi 0 zł, natomiast prowizja za udzielenie kredytu jest zależna od jego rodzaju. Wynosi:

 • od 0 do 5% kwoty pożyczki dla firm i kredytu obrotowego,
 • od 0% do 8% kwoty kredytu w rachunku bieżącym,
 • od 2% do 4% kwoty kredytu z zabezpieczeniem.

Opłaty za użytkowanie karty kredytowej są zależne od jej rodzaju i charakteru transakcji.

Poza tym mBank nalicza takie opłaty, jak prowizja za podwyższenie limitu kredytowego (2%), prowizja od niewykorzystanej kwoty kredytu (3% w skali roku) i prowizja za odnowienie kredytu (do 2,5%).

➡ Sprawdź, jak możesz obliczyć ratę kredytu

 

Zalety kredytu dla firm w mBanku – podsumowanie

Szeroka oferta kredytów dla firm w mBanku cieszy się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców, przede wszystkim ze względu na atrakcyjne koszty finansowania, uproszczone wnioskowanie online, intuicyjną bankowość mobilną i przystępną komunikację, która ułatwia zrozumienie wszystkich dokumentów. Co ważne, podstawowe formalności związane z uzyskaniem kredytu dla firm załatwisz przez internet, telefon lub osobiście w placówce.

Potrzebujesz więcej informacji o formach finansowania dla jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek? Znajdziesz je w naszym aktualnym Rankingu Kredytów dla Firm.

 

Sprawdź także inne produkty finansowe dla firm od mBank:

➡ faktoring mFaktoring,

➡ leasing mLeasing

4.7/5 - (15 votes)