mBank – Kredyt dla firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » mBank – Kredyt dla firm

 

mBank logo

Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się, z którego banku wziąć kredyt dla firmy? Poniżej przedstawiamy ofertę mBanku, w którym znajdziesz ofertę zarówno tradycyjnego kredytu firmowego, jak i odnawialnego, a także szybką pożyczkę dla firm. Przyjrzymy się zatem bliżej kredytom, na jakie możesz liczyć w mBanku, jako właściciel firmy.

 

mBank – pierwszy internetowy bank w Polsce

Chyba niewiele osób zdaje sobie sprawę, że mBank to pierwszy internetowy bank w Polsce, który rozpoczął działalność na naszym rynku już w 1986 roku. Ogólna oferta banku skierowana jest zarówno do osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców. mBank oferuje swoim klientom szereg usług finansowych, takich jak prowadzenie rachunków bankowych, udzielanie kredytów, a także korzystanie z lokat, ubezpieczeń czy funduszy inwestycyjnych. Przedsiębiorcy mogą prowadzić w mBanku konta firmowe, korzystać z faktoringu (więcej na ten temat przeczytasz w naszej recenzji mFaktoring czyli faktoringu od mBank), czy starać się o kredyt dla firm. I właśnie tej ostatniej usłudze mBanku poświęcimy poniższy artykuł.

 

Zobacz również jak kredyt firmowy od mBank wypada na tle innych ofert i sprawdź nasz

 

Ranking Kredytów Dla Firm

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm

4.7/5

🥈 Pekao
- Finansowanie dla firm

4.6/5

🥉 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm

4.5/5

4. mBank
- Kredyt obrotowy

4.6/5
Getin Bank logo

5. Getin Bank
- Kredyt gotówkowy

4.7/5

6. Finea
- Sfinansuj koszty

4.4/5
Kapitałowy Fundusz Pożyczkowy logo

7. KFP
- Pożyczka dla firm

4.4/5

eFaktor
- Faktoring Odwrotny

PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty

 

mBank – z jakiego kredytu dla firm może skorzystać przedsiębiorca?

mBank przygotował dla klientów biznesowych kilka rozwiązań kredytowych. Są to:

  • kredyt dla firm w rachunku bieżącym,
  • wielocelowy kredyt firmowy zabezpieczony,
  • linia kredytowa zabezpieczona dla firm (zobacz co to jest linia kredytowa dla firm),
  • pożyczka dla firm,
  • karta kredytowa.

Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych bankowych produktów kredytowych.

 

mBank – Kredyt dla firm w rachunku bieżącym

Kredyt dla firm w rachunku bieżącym polega na przyznaniu przedsiębiorcy limitu w wysokości do 500 000 zł. Kwota ta podwyższa saldo, jakie dostępne jest na koncie firmowym. Pieniądze w ramach limitu przedsiębiorca może wykorzystać na dowolny cel związany z działalnością firmy. Co ważne, każda wpłata na konto stanowi automatyczną spłatę wykorzystanego limitu, co sprawia, że środki w ramach przyznanego kredytu są ponownie dostępne. mBank udziela kredytu dla firm w rachunku bieżącym na okres 12 miesięcy. Jednak po tym czasie limit jest automatycznie odnawiany, o ile przedsiębiorca korzystał z niego zgodnie z umową.

 

mBank – Wielocelowy kredyt firmowy zabezpieczony

Wielocelowy kredyt firmowy od mBanku można przeznaczyć na pokrycie wszelkiego rodzaju wydatków związanych z działalnością firmy. Dotyczy to zarówno bieżącej działalności, jak i różnego rodzaju inwestycji, spłaty dotychczasowych zobowiązań, refinansowania wydatków inwestycyjnych z ostatnich 12 miesięcy czy konsolidacji innych kredytów.

Maksymalna kwota wielocelowego kredytu dla firm od mBanku wynosi 4 000 000 zł, a okres kredytowania to nawet 20 lat. Co ważne, w tym czasie przedsiębiorca może skorzystać z maksymalnie 12-miesiecznej karencji w spłacie kapitału.

Z wielocelowego kredytu firmowego mogą skorzystać zarówno spółki, jak i jednoosobowe działalności gospodarcze, pod warunkiem, że działają na rynku od co najmniej 12 miesięcy.

➡ Sprawdź również nasz artykuł o możliwych zabezpieczeniach kredytów dla firm.

 

mBank – Linia kredytowa zabezpieczona dla firm

Linia kredytowa zabezpieczona dla firm to rodzaj kredytu w formie limitu odnawialnego, który zabezpieczony jest hipoteką (przeczytaj także o kredycie hipotecznym dla firm). Przyznany limit można wykorzystać na dowolny cel związany z działalnością firmy. Linia kredytowa w mBanku udzielana jest nawet na okres 20 lat, a spłata kapitału może odbywać się nawet co 6 miesięcy. Kredyt ten przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się z podatku dochodowego na zasadach ogólnych i prowadzą działalność od co najmniej 12 miesięcy (jeśli prowadzisz działalność krócej niż 12 miesięcy przeczytaj nasz artykuł o kredycie na start).

 

mBank – Pożyczka dla firm

Pożyczka dla firm od mBanku to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na szybkim dostępie do dodatkowej gotówki. W ramach pożyczki przedsiębiorca może uzyskać finansowanie w wysokości do 200 000 zł, a okres kredytowania to maksymalnie 7 lat. Pożyczkę dla firm spłaca się w comiesięcznych ratach, przy czym przedsiębiorca może zawiesić spłatę pożyczki na 3 miesiące.

Pieniądze w ramach pożyczki dla firm trafiają na konto pożyczkobiorcy nawet w ciągu 15 minut od zaakceptowania umowy pożyczkowej.

 

mBank – Karta kredytowa

Przedsiębiorca może także ubiegać się w mBanku o wydanie karty kredytowej z limitem kredytowym do 100 000 zł. mBank posiada w swojej ofercie zarówno kartę Mastercard Credit Bisiness, jak i Visa Credit Business. Karta kredytowa dla firm od mBanku to nawet 54-dniowy okres bezodsetkowy oraz dostęp do wielu programów rabatowych.

 

Ile kosztuje kredyt dla firm w mBanku?

Na koszt kredytu dla firm w mBanku składają się takie opłaty jak opłata za rozpatrzenie wniosku, prowizja za udzielenie kredytu i oprocentowanie.

W przypadku większości kredytów dla firm w mBanku opłata za rozpatrzenie wniosku wynosi 0 zł. Natomiast prowizja za udzielenie kredytu zależy od jego rodzaju i waha się od 0 do 8% kwoty kredytu dla firm. Poza tym mBank nalicza takie opłaty jak prowizja za podwyższenie limitu kredytowego (2%), ubezpieczenie pożyczki dla firm, czy prowizję od niewykorzystanej kwoty kredytu (3% w skali roku) i prowizję za odnowienie kredytu (0-2,5%).

➡ Sprawdź jak możesz obliczyć ratę kredytu

 

Kredyt dla firm w mBanku – podsumowanie

Oferta kredytów dla firm w mBanku cieszy się sporym zainteresowaniem przedsiębiorców. Wynika to przede wszystkim z różnorodnej tej oferty i dostosowaniu finansowania do potrzeb własnej firmy. Co ważne, podstawowe formalności związane z uzyskaniem kredytu dla firm można załatwić zarówno przez internet czy telefon, jak i osobiście w placówce banku. Potrzebujesz więcej informacji na temat możliwości finansowania dla przedsiębiorców? Znajdziesz je w aktualnym Rankingu Kredytów dla Firm.