Faktoring odwrotny

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Faktoring Odwrotny - Najlepsze Oferty Ranking 2019

PRAGMA
Faktoring Odwrotny

4.6/5
 • Limity wartości faktur kosztowych do 250 tysięcy zł
 • Decyzja i realizacja w 2h
 • Płatność za zakupy firmowe nawet w 12 ratach
 • Brak papierowych wniosków – cały proces online
 • Akceptacja warunków przez SMS
 • Kalkulator kosztów usługi

Faktoria
Finansowanie Zakupów

4.7/5
 • Finansowanie faktur kosztowych od 30 tys. zł do 250 tys. zł
 • Faktury z terminem do 120 dni, możliwy dodatkowy okres spłaty 60 dni
 • Prowizja powitalna 1,73% - 3,4%
 • Prowizja obrotowa 2,5% - 3,48%
 • Finansowanie 100% wartości faktury
 • Firma funkcjonująca na rynku od minimum 12 miesięcy

Aleo - Grupa ING
Finansowanie Dostawców

4.7/5
 • Faktury od 100 tys. zł bez limitu górnego
 • Faktury z terminem do 180 dni, możliwość wydłużenia terminu spłaty o dodatkowe 180 dni
 • Usługa w pełni internetowa
 • Finansowanie 100% wartości faktury
 • Prowizja powitalna 1,8% w stosunku rocznym (min. 2 tys. zł)

 

Co powinieneś powinien wiedzieć o faktoringu odwrotnym?

 

Czy jako przedsiębiorca nieustannie zastanawiasz się, jak uzyskać bardziej atrakcyjne warunki u dostawców? Zależy ci, aby stworzyć z nimi bardzo dobre relacje oparte na wzajemnym zaufaniu? Jest na to jeden niezawodny sposób: opłacaj faktury w terminie lub nawet przed jego upływem! Nic tak nie cieszy dostawców, jak kontrahenci, którzy rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań. A jako że tacy partnerzy biznesowi to gatunek niezwykle rzadki, to często mogą oni liczyć na dodatkowe rabaty i inne korzyści.

Problem jednak polega na tym, że większość przedsiębiorców nie ma aż tak dobrej płynności finansowej, aby móc opłacać wszystkie faktury od razu po ich otrzymaniu. I właśnie do tego służy faktoring odwrotny!

 

Co to jest faktoring odwrotny?

Faktoring odwrotny zwany również finansowaniem kosztów lub faktoringiem odwróconym to nic innego jak jeden ze sposobów finansowania bieżących zobowiązań przedsiębiorstwa. W przeciwieństwie do zwykłego faktoringu faktoring odwrotny skierowany jest do kupujących, a nie sprzedających. Jak wygląda taka usługa w praktyce?

Załóżmy, że prowadzisz prężnie rozwijającą się wytwórnię czekolady. Aby przygotować partię swoich flagowych produktów, musisz zamówić różnego rodzaju surowce. Problem polega jednak na tym, że gdybyś chciał od razu za nie zapłacić, w znacznym stopniu nadwyrężyłbyś finanse własnej firmy.

Jednak dzięki faktoringowi odwrotnemu możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Dostajesz towar, ale nie musisz za niego od razu płacić. Jednak pomimo tego jesteś w pełni rozliczony z dostawcą. Jak to działa?

Po prostu składasz zamówienie u dostawców, którzy dostarczają ci towar i wystawiają za niego faktury. Ty dostajesz towar, ale faktury przekazujesz faktorowi, który w twoim imieniu za nie płaci. W przypadku faktoringu odwrotnego faktor opłaca za Ciebie Twoje koszty, dlatego też właśnie usługa ta znana jest także jako finansowanie kosztów. Następnie w określonym umową faktoringową terminie zwracasz faktorowi całą kwotę wraz z odsetkami.

 

Kiedy warto skorzystać z finansowania kosztów poprzez faktoring odwrotny? 

 

Usługa faktoringu odwrotnego przeznaczona jest dla przedsiębiorców, którzy:

 • korzystają z dostawców oferujących krótkie terminy płatności,
 • korzystają z dostawców, którzy wymagają płatności gotówką,
 • mogą liczyć na dodatkowe rabaty u dostawców za przedterminową zapłatę za zamówione towary lub usługi,
 • mogą liczyć na dodatkowe rabaty u dostawców przy zakupie większej ilości towaru.
 

Ile kosztuje faktoring odwrotny?

Finansowanie kosztów poprzez faktoring odwrócony to usługa, która przydałaby się Twojej firmie, ale zastanawiasz się ile ona kosztuje? Na koszt faktoringu odwrotnego składają się przede wszystkim odsetki od wypłaconych przez faktora środków. Poza tym firmy faktoringowe mogą naliczać dodatkowe opłaty czy prowizje, ale to już zależy od szczegółów twojej umowy faktoringowej. Jeśli nie wiesz, która firma faktoringowa ma najlepszą ofertę, skorzystaj z naszego Rankingu Firm Faktoringowych.

Faktoring odwrotny to usługa, która pozwala na finansowanie bieżących zobowiązań firmy oraz poprawia jej płynność finansową. Poza tym dzięki temu rozwiązaniu wzmacniasz wizerunek własnego przedsiębiorstwa, zwiększając zaufanie w oczach kontrahentów. Co więcej, dzięki gwarancji szybkiego rozliczenia transakcji zyskujesz lepszą pozycję negocjacyjną i możesz liczyć na dodatkowe rabaty u dostawców. 

 

Faktoring Odwrócony / Faktoring Odwrotny – ranking ofert

Faktoria – Finansowanie Zakupów (faktoring odwrócony)

Faktoria oferuje swoim klientom usługi, które mają pozwolić im na rozwinięcie pełnego potencjału. To firma, która na co dzień dostarcza unikalne rozwiązania, które zapewniają przedsiębiorcom rozwój i bezpieczeństwo finansowe.

Klienci Faktorii mogą skorzystać m.in. z faktoringu odwrotnego, czyli finansowania własnych zakupów. Dzięki temu przedsiębiorcy dostają łatwy i wygodny dostęp do dodatkowych środków finansowych, bez konieczności zaciągania kredytów czy limitów na koncie.

Decydując się na usługę faktoringu odwrotnego w Faktorii, możesz w dowolnym momencie obowiązywania umowy dodawać kolejnych dostawców. Finansowanie faktur poprzez faktoring odwrócony obejmuje zarówno dostawców polskich, jak i zagranicznych (kraje UE oraz Szwecja i Norwegia). Do tego faktura może zostać sfinansowana w złotówkach lub euro, a pieniądze za fakturę przelewane są na Twoje konto.

Z finansowania faktur w Faktorii mogą skorzystać przedsiębiorcy działający na rynku od co najmniej 12 miesięcy. Jeśli spełniasz ten warunek, wystarczy, że wypełnisz formularz online i przedstawisz Faktorii wyciągi z konta firmowego z ostatnich 6 miesięcy. Wkrótce skontaktuje się z tobą doradca Faktorii w celu ustalenia szczegółów waszej współpracy pod kątem faktoringu odwróconego. Tylko od Ciebie zależy ,na jak długo zwiążesz się z firmą faktoringową. Umowa podpisywana jest na czas nieokreślony, co oznacza, że możesz rozwiązać ją w dowolnym momencie, przy zachowaniu 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

 

 Pragma – Faktoring Odwrotny

Firma faktoringowa Pragma przygotowała usługę finansowania zakupów przede wszystkim z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach. Współpraca z faktorem jest bardzo wygodna, przede wszystkim dlatego, że wszelkie formalności możemy załatwić o dowolnej porze przez Internet. Sama procedura zajmie nie więcej niż kilka minut, a dostawcy dostaną rozliczenie jeszcze tego samego dnia, nawet w ciągu 2 godzin.

Usługa faktoringu odwrotnego oferowana przez Pragmę sprawdzi się w przypadku najmniejszych i średnich firm, które mają problemy z uzyskaniem bankowego kredytu dla firm. To w pełni bezpieczne, alternatywne źródło dodatkowego finansowania w modelu B2B.

Jakie są najważniejsze zalety faktoringu odwrotnego w Pragma? Są to przede wszystkim:

 • możliwość wyboru liczby rat,
 • natychmiastowa płatność przekazywana dostawcom,
 • możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel biznesowy.

Jeśli chcesz sfinansować zakupy z pomocą Pragma, wejdź na stronę internetową firmy faktoringowej i wypełnij specjalny formularz online. Przy pierwszej transakcji zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Wystarczy, że w tym celu wykonasz przelew weryfikacyjny o wartości 1 zł na konto podane przez faktora. W przypadku kolejnych transakcji ten krok nie będzie już konieczny.

Następnie firma faktoringowa dokona automatycznej weryfikacji i w ciągu 2 godzin prześle Ci warunki umowy faktoringu odwróconego. Zatwierdzisz je błyskawicznie za pomocą kodu SMS. Gdy to nastąpi, firma faktoringowa wykona płatność za fakturę. Całość kwoty oddasz faktorowi Pragma w ratach. Ich liczba zależy od wcześniejszych ustaleń.

Aleo (Grupa ING) – Finansowanie Dostawców

Usługa finansowania dostawców w firmie ALEO to idealny sposób na zapewnienie sobie ciągłości dostaw i możliwość wynegocjowania dłuższych terminów płatności w rozmowach z dostawcami oraz bankiem. Dzięki temu możesz dopasować terminy płatności do potrzeb swoich dostawców, a jednocześnie utrzymać płynność finansową swojego przedsiębiorstwa.

Faktoring odwrotny w ALEO to następujące korzyści:

 • poprawa relacji z dostawcami,
 • oszczędność czasu przeznaczanego na zarządzanie płatnościami,
 • brak kosztów, jeśli z finansowania korzystają tylko dostawcy,
 • możliwość wydłużenia terminów rozliczenia faktury.

Jak sfinansować fakturę od dostawcy? Na początek podpisujesz umowę o Finansowanie Dostawców z bankiem. Od tej chwili możesz dodawać faktury do odpowiedniego modułu. Jak tylko dostawca zleci sfinansowanie własnej faktury, bank wypłaci mu środki jeszcze tego samego dnia. Jako odbiorca możesz następnie spłacić fakturę w przewidzianym do tego terminie płatności lub skorzystać z wydłużonego okresu finansowania nawet o dodatkowe 180 dni.

Wszelkie formalności związane z finansowanie faktur (czyli faktoringiem odwrotnym) załatwiasz przez internet za pośrednictwem platformy ALEO.com, bez konieczności odwiedzania stacjonarnej placówki banku.