Fotowoltaika Dla Firm

Fotowoltaika Dla Firm - Najlepsze Oferty

Oferta indywidualna

Wypełnij formularz i otrzymaj bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy

    NIP*

    Numer telefonu*

    Obecne średnie miesięczne opłaty za prąd*

    *Zaznacz wymagane zgody aby móc wysłać formularz

    Rachunki dla prąd stają się przytłaczające dla Twojej firmy? Zmniejsz swoje koszty dzięki fotowoltaice, a przy okazji pomóż środowisku. Wypełnij formularz aby otrzymać bezpłatną wycenę instalacji fotowoltaicznej dla Twojej firmy i zacznij oszczędzać każdego miesiąca na rachunkach za prąd.

    fotowoltaika - słońce i panel fotowoltaiczny

    Fotowoltaika Dla Firm - Wybrane Oferty

    stilo-energy-logo

    Stilo Energy
    - Fotowoltaika Dla Firm

    4.5/5

    Instalacja fotowoltaiczna dla firm

    Masz dość wysokich rachunków za prąd w firmie? A może chcesz, aby Twoja działalność była nowoczesna i przyjazna dla środowiska? To wszystko możesz osiągnąć dzięki instalacji fotowoltaicznej, która umożliwia czerpanie energii ze słońca.

     

    Jak działa instalacja fotowoltaiczna dla firm?

    Instalacja fotowoltaiczna służy do pozyskiwania energii elektrycznej z promieniowania słonecznego, które dociera na Ziemię. Składa się z kilku urządzeń, z czego najważniejsze są panele fotowoltaiczne oraz inwerter (falownik). Jak to działa w praktyce?

    Otóż, gdy promienie słoneczne padają na panele słoneczne, wprawiają w ruch elektrony. W ten sposób wytwarzany jest prąd stały, który trafia do inwertera. Z kolei inwerter przekształca prąd stały w prąd zmienny i przekazuje go do gniazdka, z którego czerpiemy prąd.

    I choć panele fotowoltaiczne najwydajniej pracują podczas dni słonecznych, to produkcja energii trwa, nawet gdy jest pochmurno. Co więcej, nadwyżkę energii można magazynować. Pozwala to na korzystanie z prądu w nocy lub w okresie zimowym, gdy dzień trwa tylko kilka godzin. Warto także pamiętać, że położenie geograficzne Polski sprzyja inwestycji w fotowoltaikę. Wiosna, lato i wczesna jesień pozwalają na wytworzenie nadwyżek, które bez trudu można odzyskać zimą.

    Instalacja fotowoltaiczna dla firm może być podłączona do tradycyjnej sieci energetycznej. W takim przypadku mówimy o instalacji on-grid, która pozwala na gromadzenie nadwyżek energii w sieci publicznej. Z kolei instalacja off-grid nie ma połączenia z siecią energetyczną, a ewentualne nadwyżki prądu trzeba zużywać na bieżąco lub magazynować we własnych akumulatorach.

     

    Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

    Wybierając panele fotowoltaiczne, należy skupić się na trzech parametrach:

    • wydajność,
    • gwarancja produktu,
    • marka.

    Najbardziej opłacalną opcją są panele fotowoltaiczne o sprawności około 20%. W takim przypadku stosunek ceny do jakości jest po prostu najlepszy. Wynika to z tego, że panele nawet minimalnie bardziej wydajne bywają nawet dwukrotnie droższe. Warto także pamiętać o gwarancji na panele fotowoltaiczne, która może wynieść nawet 20 lat.

    Co ważne, panele fotowoltaiczne z czasem tracą swoją moc i jest to jak najbardziej naturalne zjawisko. Warto jednak sprawdzić, ile wynosi maksymalna utrata mocy, co pozwoli na określenie całkowitego gwarantowanego uzysku. W ten sposób można dość łatwo obliczyć cenę za gwarantowane kWh, która odzwierciedli opłacalność całej inwestycji.

    Dlaczego wybór paneli fotowoltaicznych jest aż tak ważny? Przede wszystkim to ten element instalacji fotowoltaicznej odpowiada za pozyskiwanie energii ze słońca. A po drugie, w zależności od wielkości instalacji koszt paneli fotowoltaicznych może pochłonąć nawet 45% wartości całej inwestycji. Na szczęście żywotność nowoczesnych paneli jest długa, zwłaszcza jeśli są one regularnie konserwowane.

     

    Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna dla firmy?

    Koszt instalacji fotowoltaicznej dla firmy zależy od kilku czynników. Są to:

    • jakość komponentów,
    • warunki w miejscu instalacji,
    • firma wykonująca montaż instalacji fotowoltaicznej.

    Oczywiście im lepsze komponenty instalacji fotowoltaicznej, tym koszt przedsięwzięcia będzie wyższy. Dlatego tak ważne jest, aby zdecydować się na wariant optymalny, w którym to stosunek ceny do jakości będzie najlepszy. Dotyczy to także wyboru firmy, które zajmie się montażem instalacji.

    Co jednak ważne, na koszt instalacji fotowoltaicznej wpływa przede wszystkim miejsce, w którym ona stanie. Chodzi tu o takie parametry, jak zacienienie dachu i jego nachylenie, a także strona, w jaką jest skierowany. Oczywiście panele fotowoltaiczne można zamontować także na gruncie, co również ma wpływ na koszt instalacji.

    Poza tym obliczając koszt instalacji fotowoltaicznej, warto spojrzeć na jej opłacalność. Firmy, o wysokich rachunkach za prąd, zyskają na tym rozwiązaniu najwięcej, a całość inwestycji szybciej się zwróci.

    Jak widać, obliczenie kosztów i opłacalności instalacji fotowoltaicznej nie jest prostą sprawą i zależy od wielu indywidualnych czynników. Jednak można sobie z tym poradzić, korzystając ze specjalnych kalkulatorów do fotowoltaiki.

     

    Ile wynosi VAT na fotowoltaikę w firmie?

    Zakup instalacji fotowoltaicznej podlega opodatkowaniu. W przypadku firm obowiązuje stawka VAT o wartości 23%. Co jednak najważniejsze, można ją zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dzięki temu koszt instalacji fotowoltaicznej w przypadku firmy można obniżyć o niemal ¼, co zazwyczaj przekłada się na oszczędności rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych.

     

    Jakie są możliwości dofinansowania fotowoltaiki dla firm?

    Nie da się ukryć, że koszt fotowoltaiki dla firm może okazać się wysoki. Jednak w takim przypadku warto skorzystać ze specjalnych dopłat, dzięki którym cała inwestycja będzie odpowiednio tańsza i szybciej się zwróci. Dlatego przed skorzystaniem z oferty na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej warto sprawdzić aktualne programy dopłat regionalnych, rządowych oraz unijnych.

    To oczywiście nie wszystko. Poza dotacjami istnieją również inne sposoby na finansowanie fotowoltaiki dla firm. Do najpopularniejszych rozwiązań należą kredyt oraz leasing.

     

    Kredyt na fotowoltaikę

    W przypadku kredytu na fotowoltaikę dla firm można skorzystać z finansowania, które przeznaczone jest dla przedsiębiorców, chcących produkować energię na własny użytek. Otrzymane środki można przeznaczyć na zakup, montaż oraz uruchomienie instalacji fotowoltaicznej. W zależności od banku przedsiębiorcy mogą liczyć na kredytowanie nawet do 15 lat, a także na 2-letnią karencję w spłacie zobowiązania. Poza tym w niektórych przypadkach taki kredyt można spłacić wcześniej z nadwyżek wygenerowanych przez instalację fotowoltaiczną. Co ważne, kredyt na fotowoltaikę może zostać udzielony złotówkach, euro, a nawet dolarach.

    ➡ Sprawdź nasz ranking kredytów dla firm.

     

    Leasing na fotowoltaikę

    Jeszcze innym sposobem na sfinansowanie inwestycji w fotowoltaikę dla firm jest leasing. Jest to szczególnie opłacalne rozwiązanie, które zmniejsza koszty działalności firmy. Zazwyczaj biorąc dany przedmiot w leasing trzeba brać pod uwagę wysokość comiesięcznej raty. Jednak w przypadku leasingu na fotowoltaikę instalacja sama na siebie zarabia. Samodzielna produkcja energii sprawia, że rachunki za prąd w firmie są niższe nawet o 90%, dzięki czemu rata leasingu nie wiąże się z dodatkowym obciążeniem budżetu. Jest wprost przeciwnie. Nie dość, że rata leasingowa jest na ogół niższa od dotychczasowych rachunków za prąd, to dodatkowo można zaliczyć ją do kosztów uzyskania przychodu. No i oczywiście po zakończeniu okresu leasingowania, instalacja fotowoltaiczna jeszcze przez wiele lat będzie generowała darmowy prąd.

    Warto jeszcze dodać, że amortyzacja instalacji fotowoltaicznej w przypadku leasingu wynosi 10% i trwa co najmniej 4 rata. Chcąc skorzystać z leasingu na fotowoltaikę należy wpłacić opłatę wstępną w wysokości 10-30% wartości leasingowanego przedmiotu. Z kolei całkowity koszt leasingu wynosi około 110-119%.

    ➡ Sprawdź nasz ranking leasingów.

     

    Jak wybrać najlepszą firmę od fotowoltaiki?

    Najlepsza firma zajmująca się fotowoltaiką to ta, która zapewnia kompleksową usługę od zaprojektowania samej instalacji, poprzez pomoc w zdobyciu dofinansowania, aż po jej montaż i uruchomienie. Co ważne, taka firma powinna dopasować instalację fotowoltaiczną i jej koszt do potrzeb danego przedsiębiorstwa. Gdzie znaleźć taką firmę? Najlepiej skorzystać z rankingu fotowoltaiki dla firm, który pozwoli na błyskawiczne porównanie firm, które zajmują się projektowaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych.

    Instalacja fotowoltaiczna od Sunday Polska

    Sunday Polska to firma działająca na rynku energetycznym od 2015 roku. Firma obsługuje klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Sunday Polska oferuje bezpłatny audyt, pomoc w uzyskaniu dofinansowania, montaż instalacji fotowoltaicznej, przyłączenie do sieci, a także opiekę posprzedażową.

    Sunday Polska działa na terenie całej Polski, zatrudniając kilkuset specjalistów. Firma może pochwalić się montażem około 100 000 paneli fotowoltaicznych i instalacji o mocy ponad 30 MW.

    Instalacja fotowoltaiczna od Columbus Energy

    Columbus Energy zajmuje się fotowoltaiką, magazynami energii oraz pompami ciepła. Firma oferuje swoje usługi w ramach umowy dwuetapowej. Etap 1 obejmuje audyt, wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej oraz projektu dokumentacji ZE. Do tego firma pomaga przygotować wniosek o dofinansowanie fotowoltaiki. Z kolei etap 2 to sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznej. Koszt etapu 1 wynosi 3900 zł, jednak decydując się na etap 2, zmniejsza się on do kwoty 1 zł.

    Instalacja fotowoltaiczna dla firm to nie tylko niższe rachunki za prąd. To także inwestycja w wizerunek nowoczesnej firmy, która dba o środowisko naturalne i przyszłość naszej planety.

    3.9/5 - (7 votes)