Payhelp – jak odzyskać należności?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Windykacja Online – Ranking Firm » Firmy Windykacyjne – Recenzje i Opinie » Payhelp – jak odzyskać należności?

 

Payhelp windykacja online - logo

Odzyskiwanie należności to jedna z najmniej lubianych czynności w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Wielu małych i średnich przedsiębiorców nie ma czasu, aby domagać się zapłaty za wykonaną usługę lub sprzedany towar od kontrahentów, którzy zwlekają z rozliczeniem faktury. Co więcej, część z nich boi się, że takie działania popsułyby dotychczasowe relacje z partnerami biznesowymi. Czy jest dobre wyjście z tej sytuacji? Rozwiązaniem może być Payhelp, platforma, która pomaga przedsiębiorcom w odzyskiwaniu należności. Czy warto z niej skorzystać?

 

Payhelp – windykacja

Payhelp to specjalna platforma internetowa, która służy do odzyskiwania środków z nieopłaconych faktur. Dzięki niej proces spłaty należności odbywa się całkowicie online. Przedsiębiorca może w pełni skupić się na prowadzonym przez siebie biznesie, podczas gdy eksperci Payhelp zajmują się odzyskaniem należności w jego imieniu.

Payhelp została stworzona przez firmę windykacyjną BEST, która notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie w Payhelp pracuje około 120 konsultantów, a ich działania wspierane są przez kilkudziesięciu prawników. W sumie Payhelp prowadzi około 2 mln spraw, w wyniku których udało się odzyskać należności o wartości około 1 mld zł.

Jak podkreślą właściciele Payhelp, wszelkie działania podejmowane za pośrednictwem tej platformy są zgodne z Zasadami Dobrych Praktyk Windykacji.

 

Jak odzyskać należności z Payhelp?

Przyjrzyjmy się teraz bliżej, jak wygląda odzyskiwanie należności z tytułu nierozliczonych faktur za pośrednictwem Payhelp.

Przede wszystkim sama platforma jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Aby rozpocząć proces odzyskiwania pieniędzy, musisz tylko wprowadzić fakturę do systemu Payhelp. Nie powinno zająć Ci to więcej niż 2 minuty. Z kolei eksperci Payhelp przystąpią do działania już w ciągu najbliższych 12 godzin od dodania sprawy do systemu.

A czego możesz oczekiwać po platformie windykacyjnej Payhelp? Wszelkie podjęte działania będą wynikały ze strategii, jaka zostanie dopasowana do Twojej sytuacji. Natomiast samo opracowanie strategii opiera się na wiedzy i doświadczeniu ekspertów Payhelp oraz zaawansowanych algorytmach.

W ramach windykacji oferowanej przez Payhelp możesz liczyć zarówno na działania polubowne, jak i sądowe. W tym pierwszym przypadku eksperci Payhelp skontaktują się z twoim kontrahentem w celu przypomnienia o zaległościach, negocjacji warunków spłaty oraz opracowania najlepszego sposoby na odzyskanie należności w twoim imieniu.

Payhelp kontaktuje się z dłużnikiem poprzez:

  • rozmowy telefoniczne z udziałem doświadczonych konsultantów,
  • wiadomości SMS w ramach monitoringu należności, linków do płatności, itp.,
  • wiadomości e-mail,
  • listy m.in. z wezwaniem do zapłaty.

Jeśli powyższe działania polubowne nie przyniosą rezultatów w ciągu około 5 tygodnii, prawnik Payhelp zaproponuje Ci podjęcie działań sądowych. W takim przypadku musisz jedynie przesłać do Payhelp garść dokumentów takich jak m.in. skan faktury, czy umowa podpisana przez obie strony transakcji. Przygotowanie pozwu o zapłatę należności zajmie się zespół prawny Payhelp, a do tego złoży go w Twoim imieniu do e-Sądu.

 

Payhelp – skuteczność odzyskiwania należności

Z dostępnych danych wynika, że około 73% należności udaje się odzyskać w wyniku działań polubownych w ciągu 30-40 dni. Z kolei łącznie ze sprawami, które doszły do etapu działań sądowych skuteczność windykacji Payhelp to 83%.

 

Ceny usług windykacyjnych w Payhelp

A jak prezentuje się cennik Payhelp? Przede wszystkim firma windykacyjna opiera wycenę swoich usług o wysokość odzyskanej kwoty. Co ważne, pobierana przez Payhelp opłata jest stała i znana z góry.

Opłaty za skorzystanie z usług Payhelp wynoszą:

  • dla faktur o wartości do 50 000 zł:
    • windykacja polubowna: 11,9% kwoty brutto (minimum 149 zł),
    • windykacja polubowna wraz z windykacją sądową: 17,9% (minimum 149 zł),
  • dla faktur o wartości powyżej 50 000 zł – wycena indywidualna.

 

Opinie o windykacji w Payhelp

Klienci, którzy mieli okazję korzystać z usług Payhelp, oceniają, że jest to tani i prostu sposób na odzyskanie należności z tytułu nierozliczonych faktur. Wielu z nich wskazuje, że korzystanie z platformy internetowej jest bardzo intuicyjne.

Poza tym przedsiębiorcy doceniają, że wszelkie formalności odbywają się za pośrednictwem internetu, a cały proces odbywa się szybko i sprawnie.

Bardzo dobrze oceny jest także cennik Payhelp, a w szczególności możliwość poznania wszelkich kosztów jeszcze przed skorzystaniem z usługi odzyskiwania należności.

 

Payhelp – posumowanie

Payhelp to platforma internetowa, która powstała z myślą o małych i średnich firmach, które mają problem z odzyskiwaniem należności. Dzięki tej usłudze przedsiębiorcy mogą liczyć na skuteczną pomoc w egzekwowaniu nawet niewielkich długów, bez narażania się na wysokie koszty. Zespół ekspertów opracowuje odpowiednią strategię postępowania, która ma na celu odzyskanie należności, podczas gdy przedsiębiorca może skupić się na prowadzeniu swojego biznesu.

 

Sprawdź jak Payhelp wypada w porównaniu z innymi firmami windykacyjnymi w naszym Rankingu Firm Windykacyjnych

logo firmy windykacyjnej ViBil

ViBil
- Platforma Do Windykacji Online

4.7/5
logo e-kancelaria

E-Kancelaria
- Szeroka Oferta Usług Windykacyjnych

4.7/5
Kancelaria Inkaso WEC logo

Inkaso WEC
- Kompleksowa Windykacja Należności

4.7/5

3.4/5 - (273 votes)