Jak szybko i skutecznie pozyskać finansowanie dla firmy?

Jak szybko i skutecznie pozyskać finansowanie dla firmy?

Wielu polskich przedsiębiorców decyduje się na korzystanie z zewnętrznego finansowania bieżących wydatków lub inwestycji. W ten sposób mogą m.in. realizować swoje cele biznesowe bez naruszania własnych oszczędności. Zazwyczaj w takiej sytuacji ważne jest, aby środki zostały pozyskane bez zbędnych problemów i na atrakcyjnych warunkach. Tylko jak to zrobić? Wyjaśniamy!

Co zrobić, żeby nie przepłacić?

Warto rozważyć skorzystanie ze wsparcia wykwalifikowanych doradców, na przykład z EIF. Decydując się na pozyskanie środków na własną rękę, przedsiębiorca ryzykuje, że wybierze niewłaściwą opcję i w związku z tym niepotrzebnie przepłaci. Mnogość dostępnych rozwiązań daje duże możliwości, ale jednocześnie łatwo jest się w tym wszystkim zagubić, nie mając specjalistycznej wiedzy i doświadczenia.

Rynek produktów finansowych dla firm w Polsce jest bardzo obszerny, w związku z czym każdy przedsiębiorca powinien móc znaleźć odpowiednią opcję dla siebie. Oprócz komercyjnych kredytów i pożyczek warto rozważyć także unijne pożyczki i dotacje. W wielu przypadkach (m.in. gdy inwestycja dotyczy termomodernizacji, odnawialnych źródeł energii lub wdrożenia nowych technologii) wsparcie z UE potencjalnie będzie dostępne, niosąc za sobą niskie lub nawet zerowe koszty. Żeby z powodzeniem wybrać optymalną formę finansowania, najlepiej skonsultować się w tej kwestii ze wspomnianym już ekspertem.

Rzetelny, renomowany specjalista to gwarancja indywidualnego podejścia, a takie jest niezbędne do wyselekcjonowania najpierw właściwego źródła finansowania, a następnie konkretnej oferty. Aspekty te muszą zostać dostosowane między innymi do bieżącej sytuacji finansowej przedsiębiorcy, branży, a także celu, na który planuje spożytkować środki.

Wsparcie specjalisty ma także inne zalety

Nie masz czasu, aby samodzielnie przeglądać strony internetowe banków i instytucji, a następnie dokładnie porównywać ich oferty? Samo myślenie o stosie formularzy i wniosków do wypełnienia, związanych z uzyskaniem zewnętrznego finansowania, przyprawia Cię o dodatkowy stres i nerwy? Wielu przedsiębiorców odpowiada na te pytania gromkim „tak”. Również dlatego usługi ekspertów z zakresu pozyskiwania finansowania dla biznesu są tak popularne.

Za ich pomocą firma może zdjąć z siebie balast całego procesu wnioskowania o pożyczkę, kredyt lub dotację, tym samym oszczędzając sporo cennego czasu. Ponadto przedsiębiorca zyskuje pewność, że wszystkie formalności zostaną dopełnione w pełni poprawnie, co przełoży się na szybkie przyznanie potrzebnych środków.

 

artykuł partnerski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *