SG Equipment Leasing

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Firmy Leasingowe – Opinie i Recenzje » SG Equipment Leasing

 

Societe Generale Equipment Finance logo

 

Szukasz sprawdzonego sposobu na sfinansowanie firmowych zakupów i inwestycji? Jednym z nich jest leasing dla firm, który oferowany jest przez wiele instytucji finansowanych. Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda oferta SG Equipment Leasing i dlaczego warto z niej korzystać.

Skorzystaj z leasingu

Czym jest SG Equipment Leasing?

SG Equipment Leasing specjalizuje się w finansowaniu ruchomych środków trwałych. Jest częścią jednej z największych grup leasingowych w Europie, czyli Societe Generale Equipment Finance.

Poza tym warto podkreślić, SG Equipment Leasing jest obecna na polskim rynku już od 1997 roku. Obecnie na terenie Polski działają 4 oddziały stacjonarne, w których przedsiębiorcy mogą starać się o leasing. Poza tym firmy, które operują na rynkach zagranicznych, mogą ubiegać się o finansowanie w jednym z 40 przedstawicielstw międzynarodowych Grupy SGEF.

➡ Szukasz najlepszego leasingu dla swojej firmy? Zapoznaj się z naszym rankingiem leasingów.

 

Jakie rodzaje finansowania oferuje SG Equipment Leasing?

Oferta SG Equipment Leasing polega przede wszystkim na finansowaniu ruchomych środków trwałych. W ramach współpracy z leasingodawcą przedsiębiorcy mogą skorzystać z:

  • finansowania w postaci leasingu lub pożyczki,
  • usługi wykupu wierzytelności,
  • ubezpieczenia,
  • produktów finansowanych dla dostawców.

Poza tym SG Equipment Leasing oferuje inne, niestandardowe i nowatorskie formy finansowania środków trwałych.

W przypadku usługi leasingu przedsiębiorcy mogą zdecydować się na opcję leasingu operacyjnego lub finansowego (więcej informacji na temat tego, czym leasing operacyjny różni się od leasingu finansowego, znajdziesz tutaj). Leasing operacyjny daje możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wszystkich opłat, jakie wiążą się z tym rodzajem finansowania. Poza tym, po zakończeniu umowy leasingowej, przedsiębiorca może wykupić przedmiot leasingu za wcześniej uzgodnioną kwotę.

Z kolei leasing finansowy jest nieco bardziej elastyczny. Dzięki temu przedsiębiorca może dowolnie dopasować długość okresu leasingowego oraz wysokość wykupu przedmiotu leasingu do swoich potrzeb. Dodajmy jeszcze, że przy leasingu finansowym to leasingodawca dokonuje odpisów amortyzacyjnych przedmiotu leasingu. Natomiast po zakończeniu umowy leasingowej i spłacie wszystkich zobowiązań wobec SG Equipment Leasing, leasingowany sprzęt staje się własnością przedsiębiorcy.

Warto wspomnieć także, że SG Equipment Leasing chętnie współpracuje nie tylko z bezpośrednio przedsiębiorcami, ale i z dostawcami. Tę drugą grupę leasingodawca wspiera poprzez zapewnianie atrakcyjnych warunków finansowania dla ich klientów. Poza tym SG Equipment Leasing oferuje produkty finansowe, które mają na celu zwiększenie wyników sprzedażowych.

➡ Szukasz profesjonalnego wsparcia przy wyborze najlepszej firmy leasingowej? Sprawdź Ranking Brokerów Leasingowych.

 

Co można sfinansować w ramach leasingu od SG Equipment Leasing?

W ramach leasingu od SG Equipment Leasing przedsiębiorcy mogą sfinansować zakup różnorodnych przedmiotów i sprzętu. Mowa między innymi o różnego rodzaju maszynach i urządzeniach, które potrzebne są w niemalże każdej branży. Do tego dochodzi leasing związany z usługami transportowymi oraz leasing urządzeń zaawansowanej technologii. Ponadto SG Equipment Leasing specjalizuje się w leasingu samolotów.

 

Dlaczego warto korzystać z leasingu?

Leasing to usługa, która cieszy się wyjątkową popularnością wśród przedsiębiorców. I dotyczy to właścicieli zarówno małych firm, jak i większych korporacji. A wynika to między innymi z faktu, że leasing jest stosunkowo łatwo dostępną i jednocześnie elastyczną usługą. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może dopasować jej warunki do swoich potrzeb.

Oczywiście ogromną zaletą leasingu jest możliwość nabycia niezbędnego sprzętu czy pojazdów, bez konieczności płacenia za niego pełnej kwoty z góry. W przypadku leasingu wystarczy zazwyczaj wkład własny, który wynosi od 0 do 40% wartości leasingowanego przedmiotu. Natomiast pozostała kwota rozkładana jest na przystępne raty leasingowe, które nie nadwyrężają firmowego budżetu.

➡ Nie jesteś w stanie spłacać rat leasingowych? Sprawdź, jak przeprowadzić cesję leasingu.

Nie da się ukryć, że popularność leasingu dla firm wynika także z liczby dostępnych ofert. Na polskim rynku działa wiele firm, które zapewniają ten rodzaj finansowania. Część z nich oferuje cały szereg usług związanych z leasingiem, a niektóre specjalizują się w finansowaniu określonych przedmiotów. Niemniej jednak, przed wyborem konkretnej oferty leasingowej, warto porównać je ze sobą i wybrać tę, która najlepiej wpisuje się potrzeby naszej firmy.

 

 

Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasz

Ranking Ofert Leasingu

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5
2.3/5 - (3 votes)

Jedna odpowiedź

  1. korzystający pisze:

    Z SGEF współpracujemy od 2010 roku. Mieliśmy kilka aktywnych umów o wartości łącznej kilku milionów złotych. SGEF nigdy nie było najtańszy, natomiast wyższy poziom rat rekompensowany był przez poziom obsługi oddziału z Bydgoszczy. Od jakiegoś czasu tj. około 2 lat polityka Finansującego zmieniła się i nie chodzi tylko o wysokość opłat. Jakakolwiek czynność czy formalność ciągnie się tygodniami i wymaga zatwierdzeń analityków, dyrektorów i zarządu spółki – coś co u innych finansujących załatwiamy na telefon ub e-mail w ciągu maksymalnie tygodnia Francuzi wydłużają wszelkie procesy. Pomimo, że mamy opiekuna to wszelkie sprawy koordynowane są przez Biuro Obsługi Klienta, które i tak nie może wydać dyspozycji czy podjąć decyzji. Obecnie przenosimy jedną z dwóch aktywnych umów i jest to istna katorga… Nie polecam i nie mam tu na myśli wysokich opłat, prowizji czy kosztów – nie polecam z uwagi na współpracę a raczej jej brak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *