Leasing Kraków

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Ofert Leasingu – Kraków

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5

Leasing – oferty brokertów leasingowych – Kraków:

logo brokera leasingowego BRS Leasing
BRS Leasing
- Broker leasingów bankowych i pozabankowych
4.7/5
MyLease leasing logo
MyLease.pl - Leasing
- Broker leasingów bankowych i pozabankowych
4.7/5

Jakie są najważniejsze wady i zalety leasingu dla firm w Krakowie?

Nie wiesz, w jaki sposób sfinansować większe zakupy firmowe? Nic dziwnego, w końcu opcji jest całkiem sporo. Dlatego też warto dokładniej przyjrzeć się każdemu z dostępnych rozwiązań. Sprawdźmy zatem, jakie są najważniejsze wady i zalety leasingu dla firm w Krakowie.

 

Na czym polega leasing dla firm w Krakowie?

Leasing dla firm to atrakcyjny sposób finansowania firmowych zakupów. Pod pewnymi względami przypomina najem lub dzierżawę, a nawet sprzedaż ratalną. W praktyce leasing dla firm w polega na tym, że przedsiębiorca podpisuje umowę cywilnoprawną z leasingodawcą i na jej podstawie może korzystać z leasingowanego w Krakowie przedmiotu. Co ważne, w przypadku leasingu przedsiębiorca nie płaci za dany przedmiot całej kwoty z góry, a tylko tzw. wkład własny. A jako że wynosi on na ogół 10-30% leasingowanego przedmiotu, to przedsiębiorca może zakupić niezbędny sprzęt, nawet jeśli nie posiada odpowiednich oszczędności. Po prostu resztę należnej kwoty spłaca w ratach.

Sprawdź naszą stronę o leasingu z pełnym rankingiem firm leasingowych.

 

Jakie są najważniejsze zalety leasingu dla firm w Krakowie?

Jedną z najważniejszych zalet leasingu jest łatwa dostępność tej usługi w porównaniu do innych form finansowania firmowych zakupów. A już w szczególności do kredytu dla firm. Leasing dla firm w Krakowie to uproszczone formalności, a także brak skomplikowanych zabezpieczeń. Poza tym korzystanie z leasingu nie obniża zdolności kredytowej firmy. Dlatego, jeśli planujesz kupić sprzęt, maszyny czy samochód na potrzeby firmy, a do tego zależy Ci na czasie, postaw na leasing.

Zamierzasz skorzystać z leasingu? Sprawdź, jak leasing wpływa on na zdolność kredytową firmy.

Do tego oferta leasingu dla firm jest bardzo elastyczna. Dotyczy to zarówno wysokości rat, jak i decyzji, co zrobić z przedmiotem leasingu po tym, jak okres leasingowania dobiegnie końca. Z jednej strony można w atrakcyjnej cenie wykupić dany przedmiot na własność. Jednak można również z niego zrezygnować i wziąć w leasing zupełnie nowy samochód czy sprzęt.

Warto pamiętać, że elastyczność leasingu przejawia się także w tym, co może być jego przedmiotem. I choć mamy tu pewne ograniczenia, bo w leasing można wziąć tylko środki trwałe oraz wartości niematerialne i prawne, to pozostaje tu spore pole do popisu. Bez trudu weźmiesz w leasing dla firm z Krakowa:

  • samochody osobowe i ciężarowe,
  • maszyny i urządzenia produkcyjne,
  • maszyny rolnicze,
  • sprzęt komputerowy,
  • licencje i oprogramowanie,
  • wyposażenie gabinetów lekarskich, stomatologicznych i weterynaryjnych,
  • fotowoltaikę.

Co więcej, w leasing dla firm w Krakowie możesz wziąć zarówno sprzęt całkowicie nowy, jak i używany.

Kolejną zaletą leasingu jest jego koszt. Przede wszystkim samo oprocentowanie w przypadku tej usługi jest atrakcyjne, a do tego część wydatków można wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Tak jest np. z ratą leasingową. W zależności od tego, czy skorzystasz z leasingu operacyjnego, czy finansowego, odliczysz od podatku całość raty lub jej część odsetkową.

Jednak najważniejszą zaletą leasingu jest głównie fakt, że krakowski przedsiębiorca może sobie pozwolić na niezbędne zakupy czy inwestycje, nawet jeśli w danym momencie nie dysponuje odpowiednią gotówką.

 Myślisz o skorzystaniu z leasingu? Sprawdź czy warto skorzystać z usług brokera leasingu.

Widok na Rynek w Krakowie - w tle Kościół Mariacki i Sukiennice

 

Jakie wady ma leasing?

Leasing dla firm  ma również pewne wady. Warto na przykład zdawać sobie sprawę, że leasingowany przedmiot w dalszym ciągu należy do leasingodawcy. Po prostu przedsiębiorca może z niego korzystać w zamian za systematyczne spłacanie rat leasingowych. A to oznacza, że przedmiotu leasingu nie można w każdej chwili sprzedać czy przekazać innej firmie, czy osobie.

Nie każdemu przedsiębiorcy będą także odpowiadać sztywne zasady, jakie wiążą się z okresem trwania umowy leasingowej.
I choć wiele rzeczy może stanowić przedmiot leasingu, to mimo wszystko ograniczamy się tu do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Mówiąc wprost, nie wszystkie firmowe zakupy da się sfinansować w ramach leasingu dla firm z Krakowa.

Jak widać, leasing ma wiele zalet, które przesądzają o popularności tej metody finansowania firmowych zakupów. Jeśli zatem nie dysonujesz odpowiednimi środkami bądź po prostu nie chcesz ruszać oszczędności, postaw na to sprawdzone rozwiązanie.

 

➡ Sprawdź także oferty kredytów dla firm w Krakowie oraz oferty faktoringu w Krakowie.

 

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Leasing lokalnie » Leasing Kraków
5/5 - (2 votes)