Kredyty Dla Firm – Kraków

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Kredytów Dla Firm – Kraków

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

 

Przedsiębiorcy z Krakowa mogą skorzystać z wielu produktów bankowych, dzięki którym będą w stanie poprawić sytuację finansową swoich firm. Jednym z dostępnych rozwiązań jest sięgnięcie po finansowanie w postaci kredytu dla firm. Dzięki temu firma zyskuje środki na bieżącą działalność lub na niezbędne inwestycje. Poza tym niektóre z kredytów dla firm to idealny sposób na utrzymanie płynności finansowej firmy. Jakie zatem kredyty dla firm mają do wyboru krakowscy przedsiębiorcy?

 

Na czym polega kredyt dla firm?

Kredyt dla firm to rodzaj pożyczki bankowej, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy. W ten sposób Twoja krakowska firma uzyskuje finansowanie, które może przeznaczyć na konkretny lub dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością. Wszystko zależy od rodzaju zaciągniętego kredytu dla firm i szczegółów umowy kredytowej.

Oczywiście kredyt dla firm w Krakowie trzeba spłacać. Takie zobowiązanie można oddawać w comiesięcznych ratach. Są jednak kredyty dla firm, które wystarczy oddać na koniec okresu kredytowania, a wcześniej należy zwracać jedynie odsetki od wykorzystanej kwoty.

 

Ile kosztuje kredyt dla firm w Krakowie?

Na tak postawione pytanie nie mamy jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależy od rodzaju kredytu dla firm. Na przykład taki kredyt inwestycyjny jest na ogół tańszy od kredytów gotówkowych, ale nie tak łatwo jest go otrzymać. Z kolei kredyty gotówkowe dla firm są nieco droższe, natomiast ich uzyskanie jest dużo prostsze i szybsze.

Poza tym koszt kredytu dla firm w Krakowie w dużej mierze zależy od opłat, jakie pobiera bank. Z tego względu na ostateczną cenę kredytu składają się:

  • oprocentowanie,
  • prowizje za udzielenie kredytu,
  • prowizje za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
  • marża,
  • ewentualne ubezpieczenie,
  • inne, dodatkowe opłaty.

Co ważne, nie każdy bank pobiera wszystkie te opłaty. W niektórych przypadkach bank z nich zrezygnuje, jeśli np. zdecydujesz się na zakup dodatkowych produktów bankowych. Poza tym banki od czasu do czasu urządzają promocje, podczas których nie pobierają opłat w ramach np. prowizji. Jednak szczegółowy koszt kredytu dla firm w Krakowie zależy właśnie od tego typu opłat.

 

Jakie są rodzaje kredytów dla firm w Krakowie?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, krakowscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu różnych kredytów dla firm. Są to m.in.:

  • kredyty gotówkowe dla firm,
  • kredyty inwestycyjne dla firm,
  • kredyty obrotowe dla firm.

Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega każdy z nich.

 

Czym jest kredyt gotówkowy dla firm?

Kredyt gotówkowy dla firm w Krakowie to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy chcą zachować płynność finansową swojej firmy. Jest on łatwo dostępny, a do tego nie wymaga wielu formalności. Poza tym pieniądze dość szybko trafiają na konto firmowe przedsiębiorcy. Środki w ramach kredytu gotówkowego dla firm można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością krakowskiej firmy.

Czym jest kredyt inwestycyjny dla firm?

Kredyt inwestycyjny dla firm to zobowiązanie, które pozwala finansować rozwój firmy. W ten sposób przedsiębiorca w Krakowie może otrzymać środki, które pozwolą mu na opłacenie inwestycji, dzięki którym zwiększy on wartość majątku swojej firmy.

Uzyskanie kredytu inwestycyjnego dla firm w Krakowie nie jest aż tak łatwe, jak ma to miejsce w przypadku kredytów gotówkowych. Wynika to przede wszystkim z tego, że w tym przypadku w grę wchodzą o wiele wyższe kwoty kredytu.

Bank na pewno poprosi przedsiębiorcę o dostarczenie wielu niezbędnych dokumentów, a jednym z najważniejszych będzie biznesplan. Musi być on wyjątkowo dokładny i rzetelnym, ponieważ w przeciwnym razie bank nie zdecyduje się na przyznanie kredytu inwestycyjnego.

Poza tym kredyt inwestycyjny dla firm można wykorzystać tylko i wyłącznie w celu sfinansowanie inwestycji, która stanowiła podstawę przyznania kredytu. Może być to zakup nowych maszyn, sprzętu, modernizacja firmy, a także sfinansowanie zatrudnienia nowych pracowników.

Trudności związane z uzyskaniem kredytu dla firm wynagradza jednak stosunkowo niewielki koszt tego kredytu w porównaniu do innych produktów pożyczkowych banku.

Czym jest kredyt obrotowy dla firm w Krakowie?

Kredyt obrotowy dla firm pozwala przedsiębiorcom finansować bieżącą działalność firmy. Z uzyskanych środków można kupić towar lub surowce do produkcji. Uzyskanie kredytu obrotowego nie jest szczególnie trudne i nie wiążą się z tym skomplikowane formalności.

Kredyt obrotowy dla firm może mieć postać ratalną lub odnawialną w linii kredytowej w rachunku bieżącym. W tym pierwszym przypadku bank udostępnia przedsiębiorcy z Krakowa określoną kwotę, którą ten następnie spłaca w ramach comiesięcznych rat wraz z odsetkami.

W przypadku linii odnawialnej w rachunku bieżącym bank przyznaje przedsiębiorcy limit, z którego ten może dowolnie korzystać wedle potrzeb. Jeśli przedsiębiorca wykorzysta całą przyznaną kwotę, a następnie ją spłaci, ponownie może ją wykorzystać.

Obecnie krakowscy przedsiębiorcy mogą skorzystać z wielu opcji kredytów dla firm. W celu wybrania najlepszego rozwiązania warto skorzystać z Rankingu Kredytów dla Firm, który pozwoli szybko i wygodnie porównać oferty poszczególnych banków.

➡ Sprawdź także oferty faktoringu w Krakowie

 

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Kredyty dla firm lokalnie » Kredyty Dla Firm – Kraków
5/5 - (2 votes)