Grenke Leasing

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Firmy Leasingowe – Opinie i Recenzje » Grenke Leasing

 

logo firmy faktoringowej Grenke

Planujesz zakup sprzętu komputerowego? Dopiero otwierasz firmę i nie masz gotówki na zakupy sprzętu biurowego? Skorzystaj z oferty leasingowej, która idealnie wpasowuje się w potrzeby takich przedsiębiorców jak Ty. Sprawdźmy zatem, na czym polega leasing dla firm od GRENKE.

Skorzystaj z leasingu

Czym jest GRENKE?

Firma leasingowa GRENKE powstała już w 1978 roku, aby wspomagać przedsiębiorców w finansowaniu niezbędnych firmowych zakupów ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu biurowego. Początkowo firma GRENKE działała tylko na terenie Niemiec, ale z czasem zaczęła rozszerzać swoją działalność również na inne kraje. Swój pierwszy oddział w Polsce GRENKE założyło w 2003 roku w Poznaniu. Od tej pory firma nie tylko otworzyła swoje placówki w kolejnych miastach, ale i poszerzyła swoją działalność o usługę faktoringu.

Dziś GRENKE to wielonarodowa grupa kapitałowa, działająca w 33 krajach na terenie całego świata. Skupia się na zapewnianiu finansowania dla startupów, średnich firm, a nawet osób prywatnych. Przyjrzyjmy się, na czym polega oferta GRENKE w zakresie leasingu.

➡ Szukasz sprawdzonego leasingodawcy? Sprawdź aktualny Ranking Firm Leasingowych.

 

Jak wygląda oferta leasingowa od GRENKE?

GRENKE zapewnia finansowanie niezbędnych firmowych zakupów, ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu biurowego i komputerowego. Do tego poza samym leasingiem, firma oferuje także profesjonalne doradztwo i wsparcie finansowe. W ramach oferty leasingowej GRENKE można wyróżnić:

 • Leasing Tradycyjny,
 • Leasing Nowoczesny,
 • linię leasingową Flexline.

Sprawdźmy, czym charakteryzuje się każda z tych ofert.

 

Na czym polega oferta Leasingu Tradycyjnego od GRENKE?

Z Leasingu Tradycyjnego od GRENKE mogą korzystać przedsiębiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność. Dzięki temu wchodząc na rynek, mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt bez konieczności inwestowania w niego całych swoich oszczędności. Zamiast tego mogą korzystać z niezbędnych urządzeń w ramach leasingu, przeznaczając gotówkę na inne inwestycje.

W przypadku Leasingu Tradycyjnego przedsiębiorcy mogą dopasować okres leasingowy do własnych potrzeb, zawierając z GRENKE umowę na 24, 36 lub 48 miesięcy. Poza tym leasingodawca gwarantuje stałą wysokość rat leasingowych, co pomaga zaplanować miesięczny budżet rozwijającej się firmy.

➡ Chcesz skorzystać z pożyczki leasingowej? Sprawdź, czym różni się ona od leasingu.

 

Na czym polega oferta Leasingu Nowoczesnego od GRENKE?

W przypadku Leasingu Nowoczesnego przedsiębiorca określa preferowany minimalny okres leasingu. Następnie przed jego upływem może podjąć decyzję o zakończeniu umowy, wykupie leasingowanego przedmiotu na własność bądź dalszym korzystaniu z usługi finansowania dla firm.

Poza tym GRENKE umożliwia przeniesienie na przedsiębiorcę uprawnień z tytułu rękojmi i gwarancji. Dzięki temu ewentualne wady czy reklamacje można zgłaszać bezpośrednio do dostawcy lub producenta.

Do tego GRENKE zapewnia szybki dostęp do finansowania. Jak tylko przedsiębiorca podpisze umowę leasingową, dostawcy zrealizują jego zamówienie.

 

Na czym polega oferta linii leasingowej Flexline od GRENKE?

Linia leasingowa to rodzaj finansowania, z którego można skorzystać w dowolnym momencie w trakcie obowiązywania umowy z GRENKE. Jest to forma bezpłatnej promesy do wysokości limitu, który został przyznany na okres 12 miesięcy. W ten sposób przedsiębiorca uzyskuje natychmiastowy dostęp do finansowania w ramach leasingu, co powala mu na zakup niezbędnego sprzętu właściwie od ręki. Jest to szczególnie korzystne w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy zakupić jakiś sprzęt bądź natrafiliśmy na wyjątkową okazję cenową, która może się już nie powtórzyć.

Dodajmy jeszcze, że roczna linia leasingowa Flexline zaczyna się od kwoty 50 000 zł netto, którą przedsiębiorca ma do swojej dyspozycji. Przy czym, dopóki nie wykorzysta chociaż części tej sumy, nie ponosi z tytułu leasingu żadnych kosztów. Ponadto przyznaną kwotę można przeznaczyć na leasing kilku sprzętów od różnych dostawców.

➡ Szukasz sprawdzonego leasingodawcy w swojej okolicy? Sprawdź najlepsze oferty leasingu w Krakowie.

 

Jakie przedmioty można nabyć w ramach leasingu od GRENKE?

GRENKE to leasingodawca, który specjalizuje się w finansowaniu firmowych zakupów ze szczególnym uwzględnieniem sprzętu biurowego i komputerowego. Umowa leasingowa może dotyczyć przedmiotów o wartości już od 1500 zł. Co zatem możemy zakupić w ramach leasingu od GRENKE? Są to m.in.:

 • sprzęt komputerowy,
 • kopiarki i drukarki,
 • ekspresy do kawy,
 • sprzęt medyczny,
 • sprzęt treningowy,
 • technologie czyszczące,
 • maszyny frankujące,
 • wyposażenie hoteli,
 • sprzęt audiowizualny,
 • technologia LED,
 • wyposażenie warsztatów,
 • sprężarki,
 • urządzenia multimedialne,
 • sprzęt telekomunikacyjny,
 • meble biurowe,
 • systemy POS,
 • oprogramowanie,
 • systemy monitoringu i systemy alarmowe,
 • wózki widłowe.

➡ Tutaj więcej o leasingu na fotowoltaikę.

Choć leasing dla firm często kojarzy się z uzyskaniem finansowania na samochód, to w ten sposób można zakupić wiele innych przedmiotów, niezbędnych w firmie. A jeśli planujesz wymienić sprzęt komputerowy lub biurowy, możesz zwrócić się do firmy takiej jak GRENKE, która w się w tym specjalizuje.

 

Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasz

Ranking Ofert Leasingu

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5
3.5/5 - (23 votes)