Czy warto korzystać z PKO Leasing?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Firmy Leasingowe – Opinie i Recenzje » Czy warto korzystać z PKO Leasing?

PKO Leasing logo

Leasing pozwala w łatwy i wygodny sposób finansować nie tylko pojazd, ale i inne środki trwałe jak maszyny, sprzęt komputerowy czy instalacje odnawialnych źródeł energii. Jedną z marek, która zajmuje się takimi usługami, jest PKO Leasing należący do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego. Sprawdzamy ofertę leasingową tej firmy i oceniamy jej usługi.

Na rynku można znaleźć wiele firm leasingowych. Chociaż ich oferta może wydawać się podobna, przy dokładniejszej analizie okazuje się, że leasingodawcy mają różne zakresy swojej oferty, a niektórzy nawet koncentrują się na jednym segmencie środków trwałych (np. pojazdy, maszyny rolnicze, sprzęt komputerowy). Jak na tym tle wygląda PKO Leasing SA, który należy do jednych z najpopularniejszych firm tego typu w Polsce?

Skorzystaj z leasingu

Leasing dla firm – na czym polega?

Na początku warto wyjaśnić, czym jest leasing. To usługa, dzięki której można bez problemu sfinansować różne środki trwałe. Przedmioty leasingu przez cały okres spłaty rat leasingowych pozostają własnością leasingodawcy. Leasingobiorca może ich używać za opłatą. Gdy umowa dobiegnie końca, może zdecydować, czy wykupić przedmiot, czy oddać go leasingodawcy i wziąć w użytkowanie np. nowy. Na początku umowy wpłaca się tzw. wkład własny od 10 do 30% wartości przedmiotu leasingu, a pozostałą część kwoty spłaca się w ratach. Ma to poniekąd formę pożyczki, bo wpłaty dokonywane są co miesiąc, ale na tym podobieństwa się kończą.

 

Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasz

Ranking Ofert Leasingu

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5

➡ Sprawdź także pełny Ranking Firm Leasingowych.

Co można leasingować w PKO Leasing?

Trzeba przyznać, że opisywana tu instytucja leasingowa zapewnia bardzo szeroki wachlarz przedmiotów, jakie mogą być przez nią finansowane. Trzeba tu wymienić przede wszystkim:

  • samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 t (również pojazdy elektryczne ze wsparciem programu „Mój elektryk”);
  • sprzęt budowlany;
  • samochody ciężarowe powyżej 3,5 t;
  • maszyny i urządzenia wszelkiego rodzaju;
  • sprzęt medyczny (również wyposażenie gabinetów lekarskich, aptek);
  • maszyny rolnicze;
  • urządzenia fotowoltaiczne.

PKO Leasing i Masterlease

Oferta leasingowa największego polskiego banku jest bardzo szeroka również dlatego, że korzysta z doświadczonych na tym rynku podmiotów. W skład grupy PKO Bank Polski wchodzi na przykład marka Masterlease specjalizująca się w finansowaniu i obsłudze samochodów już od 1995 roku. To daje dodatkowe możliwości klientom PKO Leasing. Masterlease jest liderem na rynku CFM (Car Fleet Management) i proponuje m.in. wynajem długoterminowy. Ta marka obsługuje nie tylko przedsiębiorców, ale i klientów indywidualnych.

Samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 t w PKO Leasing

W tym segmencie spółka PKO BP proponuje różne rozwiązania finansowe. Można zatem skorzystać z klasycznego leasingu samochodu, ale także z opcji finansowania dla nowych firm lub z krótkim stażem na rynku oraz dla startupów. Przygotowano także produkt przeznaczony dla aut o napędzie elektrycznym, przyczyniającym się do ochrony środowiska. Jako alternatywa proponowany jest wynajem długoterminowy samochodów.

Oferta leasingowa dla transportu ciężkiego i budownictwa

Kolejny segment finansowania dotyczy transportu ciężkiego i maszyn budowlanych. To idealne rozwiązanie dla właścicieli firm transportowych. Mogą korzystać z aut nowych lub używanych w leasingu przez cały okres umowy bez żadnej opłaty wstępnej, a potem sami decydują, czy chcą wykupić ciężarówkę. Podobnie jest w przypadku sprzętu budowlanego. Mogą to być nawet maszyny sprowadzone z zagranicy.

Maszyny i urządzenia leasingowane w PKO Leasing

W tym segmencie można zyskać finansowanie maszyn i urządzeń różnego rodzaju – od sprzętu budowlanego, aż po wyposażenie dla produkcji i maszyny rolnicze. Istotne jest to, że takie przedmioty mogą być nie tylko nowe, ale i używane. Można je spłacać nawet do 12 lat bez żadnej opłaty wstępnej. Możliwe jest także refinansowanie przedmiotu.

Fotowoltaika w leasingu

Największy polski bank mocno angażuje się w rozwiązania ekologiczne. Nie powinno zatem dziwić, że zgadza się także udzielać wsparcia dla urządzeń fotowoltaicznych. W tym przypadku konieczna jest jednak wpłata wstępna w wysokości 10%. W procedurze uproszczonej finansowane są urządzenia do 250 tys. zł na maksymalnie 72 miesiące. Bank współpracuje przy tym z autoryzowanymi dostawcami fotowoltaiki.

➡ Dowiedz się, czy i kiedy warto korzystać z leasingu na fotowoltaikę.

Urządzenia medyczne w PKO Leasing

Z usług finansowania PKO mogą także skorzystać lekarze, aptekarze, kosmetyczki itd. Kolejnym segmentem, jakim zajmuje się opisywana tutaj firma, są urządzenia medyczne nowe i używane do gabinetów lekarskich, przychodni, aptek, gabinetów kosmetycznych itd. To finansowanie do 84 miesięcy bez żadnej płaty wstępnej.

Ubezpieczenia w PKO Leasing

Ważnym segmentem działalności jest także PKO Ubezpieczenia. To istotne kwestie, ponieważ w raty leasingu jest wliczone ubezpieczenie, a w niektórych przypadkach także w raty leasingu jest wliczone ubezpieczenie majątkowe. Wszystko zależy od przedmiotu, jaki jest finansowany. Dostępne są polisy komunikacyjne (również w wersji all risk), majątkowe (np. ochrona budynków, maszyn), a także dodatkowe (np. GAP od straty finansowej w przypadku szkody całkowitej).

Klient PKO Leasing – co może zyskać?

Dlaczego warto korzystać z propozycji opisywanego tutaj leasingodawcy? Przede wszystkim korzyści są bardzo duże. Wystarczy wspomnieć, że już samo tego typu finansowanie jest korzystne dla przedsiębiorcy ze względów podatkowych, a w dodatku można skorzystać z nowoczesnego produktu dla firm. Nawet nie trzeba wychodzić z biura, ponieważ produkty PKO są dostępne online. Wszystko odbywa się poprzez specjalnie przygotowany Portal Klienta, gdzie można skorzystać z kolejnych produktów lub po prostu sprawdzić różne informacje na temat aktualnej umowy.

➡ Potrzebujesz fachowego wsparcia w wyborze leasingu? Sprawdź nasz ranking brokerów leasingu.

Kalkulator leasingowy PKO Leasing

Warto zapytać, ile kosztują produkty leasingowe od największego polskiego banku. To oczywiście zależy, co będzie przedmiotem finansowania i na jak długo zostanie zawarta umowa. Na koszty ma wpływ rodzaj finansowania (leasing operacyjny, finansowy), cena przedmiotu, wpłata własna, kwota wykupu itd. Można to sprawdzać w różnych kalkulatorach dostępnych przez internet lub na stronie www PKO.

➡ Dowiedz się, jak obliczyć ratę leasingu.

Opinia o PKO Leasing

PKO Leasing zapewnia bardzo szerokie usługi. To wszystko sprawia, że można leasingować przedmioty bardzo różne – od samochodów, poprzez maszyny, aż po sprzęt medyczny i fotowoltaikę. Warunki współpracy są przejrzyste. W wielu przypadkach nie ma opłaty wstępnej i jest długi okres obowiązywania umów.

Z pewnością warto korzystać z oferty opisywanej tutaj firmy. Jest nie tylko korzystna, ale i wygodna, bo dostępna przez internet. Do tego sprawy związane z obsługą umowy także załatwimy online.

Być może zainteresują Cię także inne produkty finansowe od PKO:

3.9/5 - (49 votes)