Czy warto korzystać z PKO Leasing?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Firmy Leasingowe – Opinie i Recenzje » Czy warto korzystać z PKO Leasing?

PKO Leasing logo

Zamierzasz sięgnąć po leasing dla firm? Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, zapoznaj się bliżej z tym, co oferują poszczególni leasingodawcy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy leasingu od PKO Leasing.

 

Na czym polega leasing?

Leasing to usługa, dzięki której sfinansujesz zakup samochodów, maszyn, a także innych aktywów niezbędnych do prowadzenia firmy. Co jednak ważne, w przypadku leasingu nie musisz dysponować całą kwotą, aby dany przedmiot kupić. Wystarczy, że posiadasz około 10-30% wartości przedmiotu leasingu, co stanowi tzw. wkład własny. Pozostałą kwotę spłacasz w wygodnych ratach, które dodatkowo możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. A gdy okres leasingowy dobiegnie końca, możesz wykupić leasingowany przedmiot na atrakcyjnych warunkach. Jednak równie dobrze możesz z niego zrezygnować i ponownie wziąć w leasing zupełnie nowy samochód czy inny sprzęt. Więcej o leasingu tutaj.

 

Gdzie znaleźć ofertę leasingową?

Leasing jest usługą oferowaną przez specjalne firmy leasingowe oraz niektóre banki. Tak jest w przypadku banku PKO, który świadczy usługi leasingowe w ramach oferty PKO Leasing. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega ta oferta.

➡ Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasz Ranking Firm Leasingowych.

 

Oferta leasingu od PKO Leasing

PKO Leasing oferuje przedsiębiorcom leasing na różnego rodzaju przedmioty leasingu. Są to m.in.:

  • pojazdy osobowe i ciężarowe do 3,5 t (w tym motocykle, skutery oraz quady),
  • leasing dla transportu ciężkiego,
  • maszyny i urządzenia,
  • finansowanie urządzeń fotowoltaicznych.

Samo uzyskanie leasingu od PKO Leasing nie jest skomplikowane. Na początku wystarczy skontaktować się z PKO Leasing albo poprzez formularz na stronie internetowej, albo osobiście w dowolnej placówce PKO Leasing. Następnie leasingodawca zaproponuje ofertę leasingu. Jeśli jej warunki będą Ci odpowiadać, wystarczy, że podpiszesz niezbędne dokumenty, a PKO Leasing sfinansuje zakup wybranego przedmiotu leasingu.

Co ważne, PKO Leasing kieruje swoją ofertę zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych w ramach leasingu konsumenckiego.

 

Leasing samochodów osobowych od PKO Leasing?

Leasing samochodów osobowych od PKO Leasing to usługa polegająca na finansowaniu zakupów pojazdów osobowych i ciężarowych do 3,5 t. W ramach tej oferty leasingowej możesz także zakupić motocykle, skutery bądź quady.

Opłata wstępna w tym przypadku wynosi nawet 0%, o ile firma starająca się o leasing działa dłużej niż 3 miesiące. W przypadku firm z krótszym stażem opłata wstępna wynosi 10%. PKO Leasing umożliwia indywidualne określenie wysokości raty leasingowej oraz kwoty wykupu. Z kolei okres finansowania może wynieść do 84 miesięcy. Warto także pamiętać, że leasing udzielany jest zarówno w złotówkach, jak i w euro.

 

Leasing dla transportu ciężkiego od PKO Leasing

W przypadku leasingu dla transportu ciężkiego PKO Leasing oferuje finansowanie pojazdów nowych lub używanych. W tym przypadku firma może liczyć na sfinansowanie takich przedmiotów jak:

  • ciężarówki,
  • ciągniki siodłowe,
  • przyczepy,
  • naczepy,
  • ciężki transport drogowy,
  • inne specjalistyczne środki transportu.

Leasing dla transportu ciężkiego od PKO Leasing może mieć formę leasingu operacyjnego, finansowego lub zwrotnego. Opłata wstępna to nawet 0%, o ile firma działa na rynku co najmniej rok. Finansowanie udzielane jest na okres do 72 miesięcy w złotówkach lub euro. Również w tym przypadku leasingodawca pozwala na indywidualne określenie rat leasingowych i kwoty wykupu leasingowanego pojazdu.

 

Leasing maszyn i urządzeń od PKO Leasing

Leasing maszyn i urządzeń od PKO Leasing obejmuje finansowanie przedmiotów praktycznie z każdej branży. Z oferty tej mogą korzystać firmy, które są obecne na rynku od co najmniej 3 miesięcy. Opłata wstępna to nawet 0%, a okres finansowania może trwać do 84 miesięcy.

 

Finansowanie urządzeń fotowoltaicznych od PKO Leasing

W przypadku fotowoltaiki leasing od PKO Leasing obejmuje finansowanie zakupu paneli fotowoltaicznych oraz kosztów związanych z instalacją urządzeń. Co ważne, leasingodawca finansuje nowe urządzenia o wartości do 250 tys. zł w procedurze uproszczonej. Opłata wstępna zaczyna się od 10%, a okres finansowania trwa do 72 miesięcy.

➡ Planujesz instalację fotowoltaiczną w swojej firmie? Sprawdź najlepsze oferty fotowoltaiki dla firm.

Leasing to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na finansowanie zakupów firmowych. Z kolei oferta PKO Leasing pozwala na leasingowanie niemalże wszystkich przedmiotów, jakie są niezbędne w firmie. Jeśli szukasz oferty leasingowej dla swojej firmy, warto zastanowić się nad tą propozycją.