PKO – Kredyt Dla Firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » PKO – Kredyt Dla Firm

 

PKO BP logo

Obecnie oferta kredytów dla firm jest praktycznie tak samo rozbudowana, jak w przypadku produktów kredytowych dla osób indywidualnych. Przedsiębiorcy mogą wybierać spośród różnych rodzajów kredytów firmowych, które pomogą im sfinansować bieżącą działalność lub duże inwestycje. W dzisiejszym artykule bliżej przyjrzymy się ofercie banku PKO, który wprowadził nowoczesne rozwiązania kredytowe dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Otrzymaj ofertę kredytu dla firm

PKO – Kredyt dla firm

PKO BP to największy uniwersalny bank w Polsce. Obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i małe i średnie firmy oraz wielkie korporacje. Co ciekawe, PKO niedawno wprowadził wiele zmian w swojej ofercie, które dotknęły między innymi produktów finansowanych dla firm.

Bank podkreśla, że teraz zasady przyznawania kredytów dla firm będą dużo prostsze, bez względu na to, czy przedsiębiorca będzie starał się o środki na bieżącą działalność, czy inwestycje. Ponadto nowa oferta kredytów dla firm została zunifikowana, a procedury przyznawania dofinansowania uproszczone. Dzięki temu wnioskowanie o kredyt dla firm przebiega szybciej i wygodniej, a klient otrzymuje decyzję kredytową w ciągu 24 godzin.

Zwrot ku nowoczesnej obsłudze klienta biznesowego z pewnością wyjdzie PKO na dobre. Przyjrzyjmy się jednak bliżej ofercie kredytów dla firm, z której mogą skorzystać przedsiębiorcy.

 

Zobacz, jak kredyt firmowy od PKO BP wypada na tle innych ofert i sprawdź nasz

Ranking Kredytów Dla Firm

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
logo Velo Bank
🥉 Velo Bank
- kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

PKO – Oferta kredytów dla firm

Tworząc aktualną ofertę kredytów dla firm, bank PKO skupił się przede wszystkim na małych i średnich przedsiębiorstwach. Mogą one skorzystać z następujących opcji dofinansowania swojej działalności:

  • pożyczka dla firm,
  • kredyt obrotowy dla firm,
  • kredyt inwestycyjny dla firm,
  • pożyczka hipoteczna dla firm,
  • pożyczka na start,
  • kredyt obrotowy dla rolnika (więcej o kredytach dla rolników).

W ramach pożyczki dla firm bank PKO oferuje kwotę od 5000 do 500 000 zł, którą przedsiębiorca może przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną przez siebie działalnością. Bank deklaruje, że przy tej formie dofinansowania wszelkie formalności zostały ograniczone do minimum, a wypłata pieniędzy może nastąpić nawet w dniu złożenia wniosku o pożyczkę dla firm. Okres spłaty pożyczki może wynieść do 60 miesięcy.

Bank PKO oferuje także kredyt obrotowy dla firm na dowolny cel w wysokości do 500 000 zł bez zabezpieczeń rzeczowych. W przypadku kwot do 1 mln zł bank deklaruje szybkie podjęcie decyzji kredytowej. Sam kredyt dla firm może zostać przyznany w jednej z 4 walut (PLN, USD, EUR, CH), a jego spłata zostanie rozłożona na okres do 36 miesięcy. Przedsiębiorca może wybrać formę kredytu spośród następujących opcji:

W przypadku kredytu inwestycyjnego bank PKO oferuje dofinansowanie do 90% wartości inwestycji, z okresem kredytowania wynoszącym do 20 lat. Z tej oferty mogą skorzystać zarówno przedsiębiorstwa obecne od dłuższego czasu na rynku, jak i nowe firmy. Do uzyskania kredytu inwestycyjnego konieczne jest przedstawienie biznesplanu.

Bank PKO ma w swojej ofercie również pożyczkę hipoteczną dla firm (tu więcej o kredytach hipotecznych dla firm). Zakłada ona finansowanie nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie pożyczki, do 60% jej wartości. Całkowita kwota pożyczki powinna zamykać się w 2 mln zł, a okres jej spłaty wyniesie do 15 lat. Przedsiębiorca może przeznaczyć kwotę pożyczki na dowolny cel: inwestycje lub bieżące wydatki.

PKO przygotował także ofertę pożyczkową dla nowych firm. Z pożyczki na start można skorzystać już od 1. dnia działalności. W takim przypadku bank oferuje dofinansowanie w kwocie do 50 000 zł bez zabezpieczeń rzeczowych, na okres do 60 miesięcy. Przedsiębiorca będzie mógł skorzystać z 6-miesiecznej karencji w spłacie kapitału, a także z miesięcznych wakacji kredytowych, w każdym roku spłaty kredytu.

➡ Więcej o kredytach dla nowych firm.

W przypadku kredytu obrotowego dla rolnika bank oferuje kwotę do 500 000 zł bez zabezpieczeń rzeczowych, którą można przeznaczyć na dowolny cel związany z gospodarstwem.

Która z powyższych ofert jest najlepsza? Wszystko zależy od konkretnych potrzeb i możliwości danego przedsiębiorstwa. W razie wątpliwości warto spotkać się z doradcą finansowym PKO, który pomoże dobrać najlepszy kredyt firmowy w danej sytuacji.

➡ A może leasing zamiast kredytu? Sprawdź nasz ranking ofert leasingu.

 

PKO – oprocentowanie kredytów dla firm

Na oprocentowanie pożyczek i kredytów dla firm udzielanych przez bank PKO składają się:

  • marża banku,
  • stawka referencyjna w postaci wskaźnika WIBOR dla kredytu w złotówkach oraz LIBOR lub EURIBOR w przypadku pozostałych walut wymienialnych.

Wysokość marży zależy od oceny zdolność kredytowej przedsiębiorcy dokonanej przez bank PKO.

➡ Sprawdź także ofertę faktoringu PKO.

 

PKO – opinie

W ostatnich latach bank PKO przeszedł wiele zmian, które docenia zdecydowana większość klientów. Obecnie bank oferuje nowoczesne usługi na uproszczonych i bardziej przejrzystych warunkach.

Znalezienie idealnego kredytu dla firm nie jest proste, szczególnie gdy większość banków posiada w swoim portfolio kilka różnych produktów finansowych skierowanych do przedsiębiorców. W takim przypadku z pomocą przychodzi Ranking Kredytów Firmowych, dzięki któremu można w szybki i wygodny sposób poznać i porównać oferty poszczególnych kredytodawców.


➡ Sprawdź Ranking Kredytów dla Firm

5/5 - (6 votes)