Leasing Warszawa

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Ofert Leasingu – Warszawa

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5

Leasing – oferty brokertów leasingowych – Warszawa:

logo brokera leasingowego BRS Leasing
BRS Leasing
- Broker leasingów bankowych i pozabankowych
4.7/5
MyLease leasing logo
MyLease.pl - Leasing
- Broker leasingów bankowych i pozabankowych
4.7/5

Zastanawiasz się, w jaki sposób sfinansować firmowe zakupy? Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest skorzystanie z opcji leasingu dla firm w Warszawie. Przyjrzyjmy się bliżej tej usłudze i sprawdźmy, jakie są jej najważniejsze zalety.

 

Leasing dla firm w Warszawie

Leasing dla firm w Warszawie to usługa, która w pewnym sensie przypomina najem lub dzierżawę. W praktyce polega ona na tym, że przedsiębiorca umawia się z leasingodawcą, że może korzystać z danego środka trwałego, którego nie jest właścicielem, w zamian za comiesięczną opłatę. Aby skorzystać z leasingu, trzeba jednak wcześniej uiścić opłatę w formie tzw. wkładu własnego. Zazwyczaj wynosi ona około 10-30% wartości leasingowanego przedmiotu. Pozostałą kwotę przedsiębiorca spłaca w postaci rat leasingowych.

Szukasz najlepszej oferty leasingowej? Sprawdź nasz ranking ofert leasingu.

 

Dlaczego leasing jest tak popularny wśród warszawskich firm?

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami. Z jednej strony tymi bieżącymi jak: podatki, wypłaty dla pracowników czy rozliczenia z kontrahentami. Z drugiej, kosztownymi inwestycjami. A gdy w przypadku tego drugiego rodzaju wydatków nie mamy wystarczających oszczędności, warto korzystać z różnych form finansowania dla przedsiębiorców. Dokładnie takich jak leasing dla firm w Warszawie. Przyjrzyjmy się jednak bliżej, dlaczego warto z takiej usługi korzystać.

 

Tani dostęp do nowych sprzętów i pojazdów

Jeśli nie masz wystarczających środków na pokrycie firmowych wydatków lub nie chcesz naruszać oszczędności, postaw na leasing dla firm w Warszawie. Jest to tańsze rozwiązanie niż kredyt dla firm czy kupowanie sprzętu, czy pojazdów za własną gotówkę. Za to dzięki leasingowi możesz w pewnym sensie korzystać z niezbędnych urządzeń za stosunkowo niewielką część ich wartości. Z kolei resztę kwoty spłacisz w niskooprocentowanych ratach, które dodatkowo możesz odliczyć od podatku. W przypadku leasingu operacyjnego do kosztów uzyskania przychodu zaliczysz całą ratę leasingową, a przy leasingu finansowym jej część odsetkową.

 Nie wiesz, jaki rodzaj leasingu wybrać? Sprawdź, czym różni się leasing operacyjny od leasingu finansowego.

 

Szybkie załatwienie formalności

Ogromną zaletą leasingu dla firm w Warszawie jest dostępność tego rozwiązania. Właściwie nawet nie ma większego sensu porównywać tej usługi z kredytem dla firm. Przede wszystkim większość formalności w przypadku leasingu jest ograniczona do niezbędnego minimum. Do tego nie trzeba również dostarczać do firmy leasingowej wielu dokumentów. Dodajmy do tego, że leasingodawcy mają mniej restrykcyjne wymagania wobec przedsiębiorców niż banki udzielające kredytów dla firm.

 

Szeroki wybór przedmiotów leasingu w Warszawie

Choć leasing dla firm w Warszawie kojarzy się przede wszystkim z samochodami firmowymi, to przedmiotem leasingu może stać się wiele innych rzeczy, takich jak:

  • sprzęt komputerowy,
  • specjalistyczne maszyny,
  • linie produkcyjne
  • fotowoltaika,
  • sprzęt biurowy,
  • oprogramowanie.

Dlatego zawsze, gdy planujesz firmowe zakupy, zastanów się, czy nie korzystniej będzie wziąć je w leasing dla firm.

 

Różne opcje zakończenia umowy leasingowej

Sama umowa leasingowa zazwyczaj zawierana jest na okres kilku lat, choć zależy to od samego przedmiotu leasingu. A co się dzieje, gdy okres ten dobiega końca? Z jednej strony przedsiębiorca może wykupić dotychczasowy przedmiot leasingu na własność. Zazwyczaj jest to koszt w wysokości 1% wartości danego przedmiotu. W ten sposób można bez przeszkód użytkować sprzęt tak jak do tej pory.

Jednak z przedmiotu leasingu można równie dobrze zrezygnować. Wziąłeś samochód w 4-letni leasing i po tym okresie masz ochotę na nowe auto? Nie ma problemu. Starego samochodu wcale nie musisz wykupywać, a zamiast tego możesz starać się o kolejny leasing. Oczywiście dotyczy to nie tylko pojazdów, ale i innych urządzeń, które możesz wziąć w leasing w Warszawie.

 Nie masz środków na spłacanie rat leasingowych? Sprawdź, jak przeprowadzić cesję leasingu.

Dlaczego leasing dla firm w Warszawie jest tak popularny? Ponieważ jest to rozwiązanie stosunkowo tanie, elastyczne i dostępne dla większości przedsiębiorców. Jeśli tylko nie masz odpowiedniej gotówki lub nie chcesz naruszać oszczędności, poszukaj najlepszej firmy leasingowej w Warszawie.

 

➡ Sprawdź także oferty kredytów dla firm w Warszawie oraz oferty faktoringu w Warszawie.

 

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Leasing lokalnie » Leasing Warszawa
4.7/5 - (3 votes)