Faktoring Warszawa

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Ranking Firm Faktoringowych – Warszawa

I. Faktoring dla małych firm – Warszawa:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości – Warszawa:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm – Warszawa:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Oferty dla branży transportowej w Warszawie:

bibby faktoring logo
Bibby Financial Services
- Faktoring dla firm transportowych
monevia logo
Monevia
- Faktoring dla firm transportowych
Factris
- Faktoring międzynarodowy

 

Przedsiębiorcy w Warszawie coraz częściej poprawiają płynność finansową swoich firm dzięki usłudze faktoringu. W poniższym artykule pokazujemy, na czym dokładnie polega ta usługa i jakie korzyści przynosi faktoring w Warszawie.

 

Podstawowe informacje o faktoringu w Warszawie

Zacznijmy od tego, że w usłudze faktoringu w Warszawie biorą udział trzy podmioty. Jednym z nich jest przedsiębiorca, który sprzedaje produktu lub usługi. Określa się go mianem faktoranta. Drugim podmiotem faktoringu jest firma faktoringowa, czyli inaczej faktor. Poza tym mamy jeszcze kontrahenta, który skorzystał z usługi przedsiębiorcy lub kupił od niego towar. Skoro mamy już ustalone strony faktoringu, to przyjrzyjmy się, jak wygląda ta usługa.

Przede wszystkim przedsiębiorca wykonuje na rzecz kontrahenta usługę lub dostarcza mu zamówiony towar. W zamian za to wystawia mu fakturę, którą kontrahent zobowiązuje się zapłacić w umówionym terminie. Jednak problemem wielu przedsiębiorców jest to, że często ich kontrahenci domagają się faktur z odroczonym terminem płatności. Oznacza to, że przedsiębiorca musi czekać na wypracowany przychód nawet kilka miesięcy od momentu sprzedaży swoich produktów czy usług. Skąd w takim razie ma brać pieniądze na opłacenie własnych pracowników, podatków, a także własnych dostawców? I właśnie w tym miejscu pojawiają się firmy faktoringowe w Warszawie, które pomagają przedsiębiorcom odzyskać płynność finansową.

Gdy faktorant wystawi fakturę z odroczonym terminem płatności swojemu kontrahentowi, może przekazać ją faktorowi w Warszawie. Dzięki temu, w zależności od rodzaju usługi faktoringowej, na którą się zdecydował, otrzyma od 80 do 100% wartości takiej faktury. I to w zasadzie od razu, często nawet w ciągu 24 godzin od przekazania faktury firmie faktoringowej w Warszawie. Nie ma mowy o czekaniu na zapłatę całości kwoty aż upłynie termin płatności z faktury. Przedsiębiorca od razu otrzymuje zapłatę, pomimo tego, że kontrahent faktycznie rozliczy się z nim dopiero za jakiś czas.

 

Podstawowe rodzaje faktoringu

Przedsiębiorca może skorzystać z dwóch podstawowych rodzajów faktoringu w Warszawie. Pierwszy z nich nazywany jest faktoringiem z regresem lub faktoringiem niepełnym. Polega on na tym, że faktorant jest zobowiązany do zwrotu zaliczki faktorowi, jeśli jego kontrahent nie rozliczy faktury w terminie. Ten rodzaj faktoringu jest jednym z najbardziej popularnych w Warszawie.

Jednak część warszawskich przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z drugiego rodzaju faktoringu, czyli faktoringu bez regresu, czy też faktoringu pełnego. W tym przypadku to firma faktoringowa z Warszawy bierze na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta, a przedsiębiorca nie musi zwracać otrzymanej zaliczki. Przy tej usłudze to po stronie faktora leży dochodzenie odzyskania należności.

Warto jednak zdawać sobie sprawę, że nawet gdy przedsiębiorca z Warszawy zdecyduje się na faktoring niepełny, nie zostaje pozostawiony sam sobie, gdy kontrahent nie wywiązuje się ze swojego zobowiązania, pomimo upływu terminu płatności faktury.

Wiele firm faktoringowych w Warszawie oferuje swoim klientom usługi monitorowania należności, co również obejmuje podejmowanie działań, mających na celu skłonienie kontrahenta do terminowego rozliczenia należności. W takim przypadku faktor może wysłać kontrahentowi przypomnienia o zbliżającym się terminie płatności za fakturę. A gdy termin ten zostanie przekroczony, może w imieniu przedsiębiorcy przekazać kontrahentowi wezwanie do zapłaty.

Powyższe rodzaje faktoringu w Warszawie dotyczą finansowania faktur. To jednak nie wszystko, co mają do zaoferowania swoim klientom warszawskie firmy faktoringowe. Większość z nich oferuje również opcję finansowania zakupów, czyli tzw. faktoring odwrotny. W takim przypadku to przedsiębiorca zaopatruje się u dostawy, a otrzymaną od niego fakturę przekazuje firmie faktoringowej. Ta z kolei spłaca dostawcę, a przedsiębiorca oddaje środki faktorowi w późniejszym terminie.

 

Zalety faktoringu w Warszawie

Faktoring w Warszawie to usługa, która przynosi korzyści wszystkim stronom, które są w nią zaangażowane. Przede wszystkim przedsiębiorca jest bardziej konkurencyjny na rynku, ponieważ może zaoferować swoim kontrahentom dłuższe terminy płatności. Nie stanowi to dla niego większego problemu, ponieważ środki i tak za chwilę znajdą się na jego koncie, właśnie dzięki współpracy z firmą faktoringową. W ten sposób płynność finansowa jego firmy jest zachowana.

Pod tym względem faktoring jest bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem, niż na przykład kredyt dla firm. Przede wszystkim większość firm nie będzie miała żadnego problemu ze znalezieniem firmy faktoringowej w Warszawie, nawet jeśli jest obecna na rynku od kilku miesięcy, czy nawet tygodni. Wszelkie formalności związane z podpisaniem umowy faktoringowej także są bardzo uproszczone i ograniczone do niezbędnego minimum.

Dużą zaletą faktoringu w Warszawie jest również to, że obecnie pod terminem tym kryje się cały szereg usług, które każdy przedsiębiorca może dopasować do własnych potrzeb (np. mikrofaktoring, faktoring online, finansowanie pojedyńczych faktur i inne).

 

➡ Sprawdź także oferty kredytów dla firm w Warszawie

 

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Faktoring lokalnie » Faktoring Warszawa
4.6/5 - (10 votes)