Wieloosobowy dostęp do serwisu iPKO. Nowa funkcja dla firm od PKO BP

Wieloosobowy dostęp do serwisu iPKO. Nowa funkcja dla firm od PKO BP

Od 19 września firmy posiadające konto PKO Banku Polskim mają możliwość wykorzystywania wieloosobowego dostępu do platformy internetowej iPKO. Upoważnieni pracownicy firmy będą mogli wspólnie zarządzać jej finansami, zgodnie z wcześniej ustalonym modelem reprezentacji.

Wieloosobowy dostęp dla firm: Nowość dla małych i średnich firm

Nowa funkcja ma na celu usprawnienie zarządzania finansami firm, zwiększenie elastyczności, a także przyspieszenie procesów biznesowych. Wieloosobowe konto to część strategii PKO Banku Polskiego, który konsekwentnie wprowadza innowacyjne rozwiązania, aby ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie swoich firm.

– Naszym celem jest nieustanny rozwój produktów i narzędzi, które są przydatne naszym klientom biznesowym i wspierają ich w zarządzaniu finansami firmy. Dlatego udostępniamy wszystkim klientom firmowym nową funkcję w serwisie iPKO, z której dotychczas mogły korzystać tylko duże przedsiębiorstwa o wieloosobowej reprezentacji w serwisie iPKO biznes. Jestem przekonany, że dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu, również te małe i średnie firmy będą miały większy komfort i bezpieczeństwo korzystania z naszego serwisu transakcyjnego – mówi Radosław Hutnik, dyrektor Pionu Transformacji Bankowości Korporacyjnej i Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim.

Zobacz jak działa kredyt gotówkowy w PKO BP

Jak działa wieloosobowy dostęp do konta?

Wieloosobowy dostęp do iPKO to funkcja, która umożliwia firmom wspólne zarządzanie swoimi finansami, dodawanie pełnomocników online, składanie wniosków i podpisywanie umów, a także wybieranie i akceptowanie firmowych przelewów. Można włączyć ją samodzielnie w serwisie iPKO.

Decyduj o poziomie uprawnień

Reprezentanci firm mogą dodawać pracowników do wieloosobowego konta i przyznawać im konkretne uprawnienia.  To oni decydują, które z funkcji są potrzebne danemu pracownikowi. Każdy z pełnomocników może mieć dostęp do innego poziomu uprawnień, co ułatwia dostosowanie ich wielkości do unikalnych potrzeb danej roli i całej firmy.

Na podstawowym poziomie dostępu, użytkownicy mogą przeglądać informacje dotyczące wybranych kont oraz ich szczegółów. Nie mają jednak możliwości zlecania przelewów. Przechodząc na wyższy poziom uprawnień, użytkownicy zyskują możliwość wprowadzania przelewów, ale transakcje muszą być zawsze potwierdzone przez osobę posiadającą konieczne uprawnienia. Najwyższy poziom dostępu to pełna kontrola. Pracownicy mają możliwość wprowadzania i akceptacji przelewów (również tych zainicjowanych przez innych użytkowników).

Jakie konto dla firmowe wybrać? Zobacz ranking!

Wieloosobowy dostęp do konta dla firm: Dlaczego warto?

Wieloosobowy dostęp do konta to idealne narzędzie dla firm, które dążą do zwiększenia kontroli nad swoimi finansami. Pozwala wielu uprawnionym osobom pracować razem nad zarządzaniem finansami firmy, co zwiększa efektywność i umożliwia szybsze podejmowanie decyzji. Jednocześnie firma ma pełną kontrolę nad tym, kto ma dostęp do konta i jakie są jego uprawnienia. Zapewnia to pełne bezpieczeństwo finansów firmy.

Bank planuje kontynuowanie rozwoju usług wykorzystujących wieloosobowy dostęp. Rozwiązanie będzie rozwijane i dostosowywane do potrzeb klientów. Dlatego warto śledzić to, jakie jeszcze zmiany pojawią się w ramach tej funkcji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *