Allegro Pay Bussiness: Płać później za faktury

Allegro Pay Bussiness: Płać później za faktury

Swoboda w zarządzaniu płatnościami i elastyczność finansowa częstą stanowią klucz do sukcesu Twojej firmy. Żeby to osiągnąć możesz sięgać po różne usługi finansowe. Jedną z nich jest Allegro Pay Business. Dzięki temu systemowi zrobisz wygodne zakupy firmowe i zapłacisz za nie później. Jeżeli spłacisz należności w ciągu 30 dni nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów.

Co to jest Allegro Pay Business?

Allegro Pay Business to usługa dostępna dla osób, które posiadają konto biznesowe na Allegro. Możesz dzięki niej odroczyć płatność do 30 lub nawet 60 dni. Kupujesz na fakturę, którą spłacasz w ciągu określonego czasu. To świetne rozwiązanie dla firm, które poszukują sposobów na osiągnięcie większej płynności finansowej.

Dostawcą usługi jest PragmaGo. To fintech, który wspiera finansowo mikro, małe i średnie firmy. PragmaGo oferuje takie usługi finansowe jak faktoring w ramach stałej umowy, finansowanie pojedynczych faktur i produkty pożyczkowe. To lider na rynku płatności odroczonych dla biznesu (Buy Now Pay Later).

Potrzebujesz zastrzyku gotówki? Sprawdź nasz ranking kredytów

Allegro Pay Business: Jak działa?

Jak działa usługa płatności odroczonych od Allegro? Po aktywacji usługi możesz spokojnie kupować na fakturę, a płatnościami zająć się później. To szczególnie przydatne np. w momencie kiedy czekasz na zapłatę od kontrahenta. Jeżeli zauważasz, że przeciągające się spłaty faktur rujnują Twoją płynność finansową zastanów się nad skorzystaniem z usług faktoringowych.

Jakich kroków wymaga aktywacja Allegro Pay Business? Ten proces odbywa się całkowicie online. Nigdzie nie musisz pojawiać się osobiście. Żeby aktywować usługę musisz już posiadać konto dla klientów biznesowych na Allegro. Dlatego jeżeli jeszcze go nie masz – musisz najpierw je założyć. W innym wypadku aktywacja nie wymaga od Ciebie wiele. Możesz to zrobić z łatwością w ustawieniach konta biznesowego.

Weryfikacja firmy w Allegro Pay

Przed aktywacją Allegro Pay Business, Twoja firma zostanie zweryfikowana w ogólnodostępnych bazach, takich jak BIK, Bisnode, KRS, G2i, Sudop, KRD, ERIF, CEIDG, rejestr podatników VAT oraz Euler Hermes. Twoje dane muszą być sprawdzone, żeby dostarczyć Ci informacje na temat dostępności usług i limitach kredytowych.

Dlatego zanim dostaniesz dostęp do usługi, musisz wyrazić zgodę na udostępnienie Allegro tych danych. Serwis sprawdzi w ten sposób Twoją zdolność kredytową i przyzna Ci określony odnawialny limit środków. Może wynosić do 50 000 złotych.

Jeżeli potrzebujesz innej formy finansowania zobacz oferty kredytów dla firm

Zakupy na Fakturę z Allegro Pay Business

Aby skorzystać z Allegro Pay Business, zrób zakupy korzystając z przeglądarki internetowej na komputerze. Niestety, opcja płatności Allegro Pay Business nie jest dostępna w aplikacji mobilnej Allegro.

  1. Wybierz Allegro Pay Business jako metodę płatności: Podczas składania zamówienia, wybierz Allegro Pay Business jako metodę płatności i wybierz preferowany termin spłaty: w ciągu 30 dni od zakupu bez dodatkowych opłat lub 60 dni później z oprocentowaniem 4,5% od wartości zamówienia.
  2. Minimalna kwota zakupu: Pamiętaj, że minimalna kwota zakupu z Allegro Pay Business to 100 zł u jednego sprzedawcy.
  3. Odbierz zakup i zarządzaj płatnościami: Po złożeniu zamówienia, otrzymasz je od razu. Możesz zarządzać płatnościami w panelu Allegro Pay Business.
  4. Spłacaj zgodnie z terminem: Z systemem Allegro Pay Business możesz łatwo śledzić terminy płatności, a każde przypomnienie dotyczące spłaty zostanie dostarczone mailowo.
  5. Raty: Jeśli potrzebujesz jeszcze większej elastyczności, po wygaśnięciu wybranego terminu płatności, Allegro Pay Business automatycznie umożliwi rozłożenie płatności na 6 rat, z kosztem 2,9% miesięcznie za pozostałą kwotę do spłaty.

Allegro Pay Business to innowacyjne narzędzie, które pozwala firmom zarządzać płatnościami w sposób bardziej elastyczny i dostosowany do ich potrzeb. Jeżeli używasz go w sposób przemyślany, może pomóc Ci prowadzić bardziej efektywną i skuteczną działalność.

 

Skorzystaj z oferty Allegro Pay!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *