PragmaGO – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » PragmaGO – Faktoring

 

Pragma GO faktoring

Parametry oferty PragmaGO:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 500 zł do 1 mln zł
Waluty PLN, EUR, USD, GBP
Faktoring pełny czy niepełny Niepełny (z regresem)
Faktoring jawny czy cichy Jawny
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty PragmaGo

 

PragmaGo – nowoczesny faktoring dla małych i średnich firm

Usługi faktoringowe są coraz popularniejsze w Polsce; proponuje je coraz więcej firm. PragmaGO (dawniej: Pragma) wyróżnia się jednak mocno na ich tle, ponieważ stawia nie tylko na szeroką ofertę dla przedsiębiorcy, ale i na nowoczesne rozwiązania technologiczne ułatwiające korzystanie z niej.

Jeszcze kilkanaście lat temu niewielu przedsiębiorców słyszało o faktoringu, a dziś tego rodzaju usługi stały się niemal codziennością, ułatwiając dostęp do pieniędzy mniejszym i większym firmom. Jedną z takich firm faktoringowych jest PragmaGO. Zapewnia ona swoim klientom kompleksową obsługę i uzupełniające się produkty faktoringowe.

 

Spółka PragmaGO Faktoring – o firmie

PragmaGO ma swoje korzenie w 1996 roku, gdy rozpoczęła działalność Grupa Finansowa Premium. Z niej wyrosła właśnie Pragma Inkaso, która specjalizowała się w windykacji wierzytelności i odzyskiwaniu płatności. W 2015 roku firma została zmieniona na Pragma Faktoring. Właśnie ten podmiot zdecydował się postawić na faktoring online i stworzył do tego specjalną platformę internetową. Tak właśnie powstała PragmaGO, która w 2021 roku zmieniła właściciela. Został nim Polish Enterprise Funds SCA. W tym samym roku została nawiązana ścisła współpraca z gigantem sprzedaży internetowej w Polsce, czyli z serwisem i grupą Allegro.

 

Zobacz, jak PragmaGO wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
5/5
🥈 Idea Money
4.7/5
🥉 Finea
4.5/5
4. PragmaGO
4.5/5
5. eFaktoring NFG
4.6/5
6. SMEO
4.5/5
GoMoney faktoring logo
7. GoMoney
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Bibby Financial Services
BNP Paribas Faktoring
Factris faktoring logo
Factris
IFIS Finance

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Czym wyróżnia się faktoring w PragmaGO?

Co jest takiego wyjątkowego w PragmaGO SA, że wyróżnia się spośród innych firm faktoringowych? To przede wszystkim podejście do takich produktów jak finansowanie faktur i doskonałe zrozumienie nowoczesnego biznesu. Usługi PragmaGO są dostępne przez całą dobę, przez cały tydzień. Przedsiębiorca może korzystać z ich usług finansowych dokładnie wtedy, kiedy tego potrzebuje. Oferta jest dostępna przez Internet i tak naprawdę wystarczy tylko kilka kliknięć, żeby zyskać finansowanie. Faktor ten obsługuje płatności w złotówkach i euro. Do tego każdy z klientów otrzymuje opiekunów, którzy ułatwiają korzystanie z oferty finansowania i dobieranie najlepszych rozwiązań finansowych.

 

Oferta PragmaGO SA

Pragma umożliwia korzystanie z różnych rozwiązań, które ułatwiają finansowanie działań biznesowych i zwiększają bezpieczeństwo finansowe firmy. Co obejmuje oferta?

  • Faktoring – możliwość szybkiego dostępu do gotówki. To błyskawiczne finansowanie faktur z odroczonym terminem płatności wystawianych dla kontrahentów, z którymi stale współpracuje przedsiębiorca. Nie musi on już długo czekać na pieniądze lub bać się nieterminowych płatności. Proste rozwiązanie dostępu do zamrożonej w fakturach gotówki. Limit faktoringowy do 1 mln zł.
  • Finansowanie faktur – rozwiązanie dla tych firm, które wystawiają fakturę nowemu kontrahentowi. Możliwość błyskawicznego finansowania płatności. Idealne rozwiązanie, gdy zamrożone środki są potrzebne na inne cele, jak np. zakupy firmowe. Wszystko załatwia się całkowicie online. Limit do 250 tys. zł.
  • Finansowanie podatków – rozwiązuje problem, skąd wziąć środki na zapłacenie podatku dochodowego, podatku VAT lub ZUS-u. W ten sposób można samemu zdecydować, kiedy zapłacić wymienione zobowiązania.
  • Finansowanie zakupów – łatwy sposób na zdobycie środków, którymi można dokonać płatności za zakupy na potrzeby firmy. Spłatę rozkłada się na wygodne raty. Limit zakupów od 1 do 100 tys. zł.
  • Oferta dla e-commerce – dzięki współpracy z PragmaGO właściciel sklepu internetowego może zaproponować klientom odroczoną płatność lub jej rozłożenie na raty. Możliwość finansowania płatności dostawcom sklepu.

 

Jak korzystać z usługi finansowania online PragmaGO?

Korzystanie z usług opisywanej tutaj firmy jest łatwe i wygodne. Wystarczy wejść na stronę internetową spółki i wybrać produkt, jaki nas interesuje. W kalkulatorze ustawia się wartość faktury brutto, jaką chcemy sfinansować, i termin zapadalności lub kwotę pożyczki/podatku oraz liczbę rat, w ile spłacimy zobowiązanie. Potem trzeba wprowadzić dane firmy i postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.

 

Jak weryfikuje klienta Pragma?

Aby skorzystać z usług opisywanej tutaj firmy, trzeba zgodzić się na analizę zdolności kredytowej i wiarygodności finansowej. To jednak standardowe działanie firm faktoringowych. Strona udzielająca środków musi bowiem sprawdzić, czy ma do czynienia z poważnym partnerem, który ma stabilną pozycję na rynku. Jakie bazy sprawdza PragmaGO? Wymieniane jest przede wszystkim Biuro Informacji Kredytowej. Weryfikacja jest błyskawiczna.

 

Indywidualne podejście do klienta

Jest wiele powodów, dla których tak wiele firm korzysta z oferty PragmaGO. Jednym z nich jest indywidualne podejście do klientów. Ten faktor proponuje różne formy współpracy, zatem można wybrać takie rozwiązanie, które najbardziej odpowiada przedsiębiorcy. Jeśli ktoś nie wie lub nie jest pewien, jaki produkt będzie dla niego najlepszy, może liczyć na fachowe wsparcie doradców i analityków. Pracownicy PragmaGO dobiorą opcję finansową, która będzie rzeczywiście przydatna dla danej firmy. Klient otrzymuje zatem to, czego naprawdę potrzebuje, a nie to, co chcą sprzedać faktorzy. To m.in. wyróżnia opisywaną tu instytucję i sprawia, że jej oferta cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jaka jest nasza opinia?

 

PragmaGO – opinie o faktoringu

Mamy tu nowoczesną firmę, które doskonale rozumie także mały biznes. Wszystkie procedury są maksymalnie uproszczone, a zasady faktoringowe są przejrzyste. Zdobycie środków nie zajmuje dużo czasu. Istotne jest także to, że usługi są dostępne przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Nie trzeba nawet wychodzić z biura, żeby załatwić wszystkie formalności.

Sprawdź nasze recenzje i opinie o innych firmach faktoringowych!

 

Jaka przyszłość faktoringu?

Na koniec warto zapytać, jaka jest przyszłość faktoringu. Trzeba bowiem zauważyć, że PragmaGO wytycza nowy kierunek tego typu usług finansowych. W tradycyjnej formie skorzystanie z oferty faktora wymaga wizyty w placówce stacjonarnej, gdzie składa się wniosek o rozpoczęcie współpracy. Potem trzeba czekać na ocenę sytuacji danej firmy. To oczywiście wymaga czasu, a ten jest przecież bardzo cenny dla przedsiębiorców. Pragma poszła w nieco innym kierunku. Tutaj wszystko odbywa się błyskawicznie. Nie ma skomplikowanych formalności, które wydłużają cały proces otrzymania środków. Wystarczy tylko kilka kliknięć i podanie podstawowych informacji, żeby zyskać finansowanie. 

Wszystko wskazuje na to, że właśnie kanał internetowy będzie przyszłością takich usług, jakie proponuje PragmaGO. To trend, który wpływa mocno na wszystkie produkty i usługi finansowe — od bankowości, poprzez rynek pożyczek, aż po leasing i właśnie faktoring. Nie można zapominać, że opisywana tu firma była w czołówce, jeśli chodzi o udostępnianie produktów faktoringowych przez internet czyli tzw. faktoring online. Ma zatem doświadczenie, a do tego odpowiednie zaplecze technologiczne. To nie jest wcale bez znaczenia.

PragmaGO proponuje rozwiązania nowoczesne w zakresie faktoringu i finansowania przedsiębiorców. Do tego to znana marka, która obecna jest na rynku już od lat. Z jej usług korzysta coraz więcej firm.

 

Dane kontaktowe PragmaGO S.A.:

✉ Adres e-mail: biuro@pragmago.pl
📞 Numer telefonu: +48 32 450 02 22
📍 Adres: ul. Brynowska 72

40-584 Katowice

🌐 Strona internetowa: https://pragmago.pl/
📋 NIP: 634 24 27 710

 

4.6/5 - (33 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.