PragmaGO – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » PragmaGO – Faktoring

 

Pragma GO faktoring

Parametry oferty PragmaGO:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 500 zł do 1 mln zł
Waluty PLN, EUR, USD, GBP
Faktoring pełny czy niepełny Pełny (bez regresu) w abonamencie
Faktoring jawny czy cichy Jawny
Obsługiwane firmy Jednoosobowe działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z oferty PragmaGo

 

PragmaGo – nowoczesny faktoring dla małych i średnich firm

Dzięki uzupełniającym się produktom faktoringowym PragmaGO kompleksowo obsługuje mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa – bez ograniczeń branżowych. Jeśli wystawiasz faktury sprzedażowe na minimum 500 zł brutto i robisz zakupy firmowe na co najmniej 100 zł brutto, możesz skorzystać z finansowania, dzięki któremu otrzymasz wcześniejszą zapłatę lub usatysfakcjonujesz dostawcę błyskawicznym przelewem. Ponadto PragmaGO wesprze Cię w płaceniu podatków, które rozłożysz na raty, nie narażając się na problemy z urzędem skarbowym czy ZUS-em.

 

PragmaGO – niemal 30 lat doświadczenia w usługach finansowych

Doświadczenie PragmaGO (dawniej: Pragma Inkaso, Pragma Faktoring) sięga powstania Grupy Finansowej Premium w 1996 roku. 6 lat później założono Pragma Inkaso Sp. z o.o., wyspecjalizowaną w windykacji należności, która przejęła Grupę Finansową Premium w 2011 roku. Kluczowe zmiany objęły także rebranding – Grupa Finansowa Premium przekształciła się w Pragma Faktoring. Jej obroty przekroczyły 0,5 mld w 2015 roku.

Projekt PragmaGO powstał w 2017 roku. Kolejne lata obfitowały w dominację produktów onlinowych i pozyskiwanie nowych klientów – niemal do 100% więcej (845 w 2018 roku, 1628 w 2019 roku). Ostatecznie Pragma Faktoring przekształciła się w PragmaGO i przejęła fintech Brutto.pl. Spółka zyskała nowego właściciela – Polish Enterprise Funds SCA – w 2021 roku.

PragmaGo współpracuje z Allegro, świadcząc usługi faktoringowe dla sprzedawców. To oznacza, że przedsiębiorcy mogą oferować klientom dłuższe terminy płatności – od 21 do 60 dni – nie ryzykując pogorszenia płynności finansowej. Sprzedawca (faktorant) otrzymuje przelew za sprzedany towar od PragmaGO, natomiast kupujący (dłużnik faktoringowy) opłaca zamówienie w późniejszym terminie.

 

Jak PragmaGO weryfikuje klientów?

PragmaGO sprawdza jednoosobowe działalności gospodarcze w BIK (Biurze Informacji Kredytowej). O ile BIK przechowa informację o sprawdzeniu firmy przez faktora, o tyle samo korzystanie z faktoringu nie wpływa na zdolność kredytową – w przeciwieństwie do kredytu obrotowego.

Faktor interesuje się przede wszystkim kontrahentami faktorantów, ponieważ od ich wiarygodności finansowej zależy spłata przejętych wierzytelności. Kondycja Twojej firmy ma szczególnie znaczenie w faktoringu zakupowym i finansowaniu podatków, ponieważ w tych usługach odpowiadasz za spłatę zadłużenia.

 

Ile masz czasu na zgłoszenie faktury do faktoringu od dnia jej wystawienia?

O ile nie musisz zgłosić faktury sprzedażowej do sfinansowania przez PragmaGO w dniu wystawienia dokumentu, o tyle pamiętaj, aby przesłać ją na minimum 8 dni przed datą wymagalności. Faktor odmówi sfinansowania faktury, kiedy minie termin płatności. Wyjątek stanowi jedynie faktoring odwrotny – możesz zgłosić fakturę za zakupy firmowe do 30 dni po terminie płatności.

 

Co zyskasz, korzystając z faktoringu w PragmaGO?

 • Całodobowy dostęp do finansowania faktur online – w PLN, EUR, USD i GBP.
 • Indywidualnego opiekuna, który przejdzie z Tobą pierwsze kroki w faktoringu i dopasuje najlepsze rozwiązania finansowe do Twojego biznesu.
 • Specjalną ofertę faktoringu w abonamencie, jeśli wystawiasz faktury opiewające na kwoty wyższe niż 250 000 zł lub 75 000 euro.
 • Zwiększysz konkurencyjność na rynku dzięki wydłużeniu terminów płatności dla kontrahentów.
 • Ograniczysz wahania płynności finansowej, które powstały wskutek zamrożenia gotówki w nieopłaconych fakturach.
 • Limit faktoringowy powyżej 1 000 000 zł – wystarczy, że porozmawiasz z doradcą klienta o potrzebach Twojej firmy, aby skorzystać z niestandardowej oferty.
 • Elastyczne warunki współpracy. Możesz np. zmienić wysokość limitu w trakcie umowy, dopasowując go do bieżącej sprzedaży, dodawać i usuwać odbiorców faktur z listy.
 • Ubezpieczenie kontrahentów gratis w modelu abonamentowym. PragmaGO przejmuje ryzyko niewypłacalności dłużników, co oznacza, że zajmuje się odzyskiwaniem należności, kiedy odbiorca faktury nie przeleje pieniędzy w wyznaczonym terminie.
 • Automatyczną zaliczkę faktoringową. Im częściej korzystasz z faktoringu w PragmaGO, tym większe profity zyskujesz. Faktor wyróżnia najaktywniejszych klientów – system automatycznie oblicza zaliczkę, którą możesz otrzymać jeszcze przed zgłoszeniem faktury do sfinansowania.

 

Faktoring w PragmaGO – abonament dla firm współpracujących ze stałymi kontrahentami

Jeżeli nawiązujesz długofalowe relacje biznesowe z firmami, które preferują faktury z odroczonym terminem płatności, prawdopodobnie czekasz na pieniądze za dostarczone towary lub wykonane usługi nawet przez 3 czy 4 miesiące. Z jednej strony – oczekiwanie na zapłatę komplikuje Twoje plany biznesowe i zaburza płynność finansową, z drugiej strony – nie chcesz zrezygnować ze współprac, które zapewniają Ci stały dochód. Nie mogąc zmienić warunków umowy, skorzystaj z faktoringu w PragmaGO, który odmrozi pieniądze z faktur.

Faktoring w abonamencie oznacza, że masz dostęp do limitu faktoringowego (maks. 1 000 000 zł lub 25 000 euro) za stałą opłatą, którą uiszczasz co miesiąc. Minimalny limit wynosi 50 000 zł lub 12 000 euro.

Według kalkulatora kosztu faktoringu w PragmaGO, który przedstawia orientacyjną kalkulację dla VAT-owca rozliczającego się liniowo, zapłacisz od 899 zł netto (219 euro) do 9849 zł netto (2460 euro) miesięcznie w zależności od przyznanego limitu. Faktor oblicza koszt usługi po zweryfikowaniu wniosku klienta – otrzymasz wycenę wraz z ogólnymi warunkami umowy faktoringowej. Jeśli wolisz, możesz skorzystać z modelu stawkowego, czyli rozliczania się za każdą sfinansowaną fakturę (bez stałej, comiesięcznej opłaty).

 

Koszt faktoringu w abonamencie PragmaGO

Źródło: https://pragmago.pl/faktoring-online/

Jak złożyć wniosek o abonament faktoringowy w PragmaGO?

Wniosek o faktoring online w PragmaGO

Źródło: https://online.pragmago.pl/faktoring-online/krok1

 

Wniosek o faktoring online w PragmaGO składa się z zaledwie 4 kroków:

 1. Podajesz dane firmy i kontaktowe.
 2. Określasz limit faktoringowy: od 50 000 zł do 1 000 000 zł lub od 12 000 euro do 250 000 euro. Aby uzyskać wyższy limit, musisz się skontaktować z doradcą klienta.
 3. Doprecyzowujesz informacje o firmie (np. branżę) i wpisujesz NIP-y stałych kontrahentów.
 4. Potwierdzasz tożsamość. Możesz albo zalogować się na konto firmowe za pośrednictwem aplikacji Kontomatik, albo przelać 1 zł z rachunku przedsiębiorstwa na konto PragmaGO.

PragmaGO podejmie decyzję w ciągu maksymalnie 2 dni roboczych.

 

Finansowanie pojedynczych faktur w PragmaGO

W przypadku faktoringu w abonamencie ponosisz stały koszt, nawet jeśli nie zgłosisz żadnej faktury w danym miesiącu. Przedsiębiorcy, którzy chcą korzystać okazjonalnie z usług faktoringowych, wybierają model stawkowy, aby uniknąć comiesięcznej opłaty. Finansowanie pojedynczych faktur przez PragmaGO jest rekomendowane firmom nawiązującym częste współprace – zwykle krótkotrwałe – z nowymi kontrahentami. Taki model biznesowy wiąże się z większym ryzykiem nieterminowych płatności, ponieważ przedsiębiorca nie wie, czego spodziewać się po kliencie.

W tym przypadku PragmaGO finansuje faktury o wartości od 500 zł brutto do 250 000 zł brutto (od 150 euro do 75 000 euro). Minimalny okres od dnia przesłania faktury faktorowi do terminu płatności to 8 dni, maksymalny – 120 dni. Uwaga – jeśli wystawiasz faktury na zagranicznych kontrahentów, musisz skorzystać z faktoringu w abonamencie.

 

Koszt sfinansowania faktury w PragmaGO

Źródło: https://pragmago.pl/finansowanie-faktur/

 

Faktor wypłaca 100% wartości faktury pomniejszone o prowizję. Decyzja jest podejmowana ekspresowo, a pieniądze wysyłane szybkim przelewem, więc zyskujesz dostęp do środków nawet w dniu wysłania wniosku. Uwaga – realizacja przelewu z zaliczką jest uzależniona od potwierdzenia cesji wierzytelności przez Twojego kontrahenta i sesji bankowych. Pieniądze mogą zostać zaksięgowane na Twoim koncie firmowym już w ciągu 2 godzin od zaakceptowania należności przez odbiorcę faktury, który otrzyma e-maila z instrukcją.

 

Finansowanie podatków w PragmaGO

Z jednej strony – możesz zapłacić PIT, CIT, VAT czy ZUS, przeznaczając zaliczkę z faktoringu sprzedażowego na te zobowiązania. Z drugiej strony – może lepszym rozwiązaniem byłoby spożytkowanie zaliczki na inny cel i rozłożenie podatków na raty? To możliwe dzięki finansowaniu podatków w PragmaGO. Faktor przelewa od 100 zł do 100 000 zł na rachunek klienta i rozkłada zadłużenie na raty – minimum 3, maksimum 12.

Koszt rozłożenia podatku na raty w PragmaGO

Źródło: https://pragmago.pl/finansowanie-podatkow/

Jeśli chcesz sfinansować PIT lub CIT, VAT oraz ZUS w jednym miesiącu, musisz złożyć 3 wnioski. Nie zaokrąglaj kwot – podaj precyzyjne wartości do sfinansowania. Faktor nie wymaga dodatkowych dokumentów, aczkolwiek może Cię poprosić o okazanie dokumentów potwierdzających wysokość podatków. Nie pyta natomiast o powód ich rozłożenia na raty. Zaakceptujesz finansowanie, potwierdzając je kodem z SMS-a.

 

Wniosek o sfinansowanie podatków w PragmaGO

Źródło: https://pragmago.pl/finansowanie-podatkow/

Faktoring odwrotny w PragmaGO

Ta usługa jest dostępna dla przedsiębiorstw działających powyżej 12 miesięcy. Finansowanie zakupów pozwala pokryć w całości lub części koszty zakupów firmowych o wartości od 100 zł brutto do 100 000 zł brutto. Jeśli chcesz zwiększyć limit w faktoringu zakupowym, musisz przekazać faktorowi dane finansowe za poprzedni i bieżący rok. PragmaGO opłaca faktury kosztowe za Ciebie, wysyłając przelew ekspresowy dostawcy produktów czy wykonawcy usługi. Spłacasz zadłużenie jednorazowo lub ratalnie do 10. dnia miesiąca, wykonując przelewy na konto faktora.

Złożenie darmowego wniosku o faktoring zakupowy nie obliguje Cię do skorzystania z usługi, więc jeśli się wahasz, możesz sprawdzić, ile zapłacisz za sfinansowanie zakupów. Jeżeli wycena będzie satysfakcjonująca, zatwierdzisz warunki SMS-em. PragmaGO przyzna Ci limit zakupowy, w ramach którego możesz zgłaszać kolejne faktury.

 

Wniosek o faktoring zakupowy w PragmaGO

Źródło: https://pragmago.pl/finansowanie-zakupow/

Kalkulator finansowania zakupów pokaże Ci orientacyjną kalkulację. Możesz rozłożyć koszt zakupów na maksymalnie 24 raty, przy czym 18 rat i 24 raty są dostępne wyłącznie w przypadku zakupów o wartości od 1000 zł. Oczywiście im mniej rat, tym niższe koszty faktoringu. Co prawda masz prawo do nadpłat, ale nie pomniejszysz tym sposobem naliczonej już prowizji. Możesz również skorzystać z prolongaty, czyli przedłużenia terminu płatności (minimalne zadłużenie to 500 zł). Pamiętaj, że aktywacja prolongaty wiąże się z wyzerowaniem pozostałego limitu zakupowego – aż do całkowitej spłaty zobowiązania.

 

Kalkulator kosztu faktoringu odwrotnego w PragmaGO

Źródło: https://pragmago.pl/finansowanie-zakupow/

Faktoring w PragmaGO – opinie klientów

Klienci PragmaGO doceniają maksymalnie uproszczone procedury i przejrzyste zasady finansowania faktur z odroczonym terminem płatności. Z usług faktora korzystają zarówno mikroprzedsiębiorcy, którzy chcą okazjonalnie finansować faktury o niewielkiej wartości, jak i większe firmy, którym zależy na błyskawicznym odmrażaniu pieniędzy z faktur wystawianych stałym klientom co miesiąc.

Jednym z kluczowych atutów oferty PragmaGO jest możliwość rozłożenia zadłużenia na raty – w faktoringu odwrotnym i finansowaniu podatków. Rozbudowana Strefa Klienta pozwala na wykonanie większości czynności online: od modyfikowania limitów, przez dodawanie kontrahentów, po monitorowanie spłat. Warto zwrócić uwagę także na system realizowania przelewów ekspresowych – co 2 godziny między 8:00 a 16:00 w dni robocze.

 

Zobacz, jak PragmaGO wypada na tle innych firm faktoringowych, i sprawdź nasz

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Najczęściej zadawane pytania o faktoring w PragmaGO

Czy PragmaGO informuje kontrahentów o finansowaniu faktur?

Tak, PragmaGO specjalizuje się w faktoringu jawnym, czyli takim, w którym odbiorcy faktur są informowani o cesji wierzytelności. Faktor akceptuje fakturę i wysyła zawiadomienie o cesji kontrahentowi, który musi wyrazić zgodę i potwierdzić należność, zanim otrzymasz zaliczkę faktoringową. Odbiorca faktury przelewa kwotę bezpośrednio faktorowi – poza tym nic się nie zmienia z perspektywy kontrahenta. Jeśli wolisz zataić finansowanie faktur przed klientami, skorzystaj z faktoringu tajnego (cichego), który jest co prawda droższy, ale zapewnia poufność.

 

Ile się czeka na przelew od PragmaGO?

W faktoringu abonamentowym i stawkowym (finansowaniu pojedynczych faktur) PragmaGO wysyła środki przelewami ekspresowymi (Express Elixir do 99 999 zł). Ostatnia transza przelewów jest wysyłana o 15:00 w dni robocze. Jeżeli bank, w którym masz konto firmowe, nie akceptuje przelewów Express Elixir, faktor zrealizuje przelew Blue Cash (do 20 000 zł), Elixir (od 20 000 zł do 99 999 zł) lub Sorbnet (od 100 000 zł). Kiedy zgłaszasz fakturę faktorowi, możesz od razu wybrać przelew Sorbnet, ale to opcja dodatkowo płatna. PragmaGO korzysta z rachunków w mBanku, PKO i Santanderze.

 

Dane kontaktowe PragmaGO S.A.:

✉ Adres e-mail: biuro@pragmago.pl
📞 Numer telefonu: +48 32 450 02 22
📍 Adres: ul. Brynowska 72

40-584 Katowice

🌐 Strona internetowa: https://pragmago.pl/
📋 NIP: 634 24 27 710

 

 

4.3/5 - (47 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *