Co możesz zrobić, aby korzystać z taniego prądu dla firm?

Co możesz zrobić, aby korzystać z taniego prądu dla firm?

zapalona żarowka podłączona do gniazdka z prądem przy podłodze

Rachunki za prąd przyprawiają o zawrót głowy niejednego przedsiębiorcę. I nie wydaje się, aby ta sytuacja miała się w przyszłości zmienić. Wprost przeciwnie, ceny prądu nieustannie rosną, co przekłada się na wyższe koszty prowadzenia działalności i mniejsze zyski firmy. Jak możesz temu zaradzić? Poszukaj dostawcy prądu dla firm, który zaoferuje Ci najlepsze warunki cenowe.

Ile kosztuje prąd dla firmy?

Choć każdy dostawca prądu dla firm dostarcza dokładnie taką samą energię elektryczną, to oferty poszczególnych sprzedawców potrafią być bardzo różne. Co jednak najważniejsze, jako przedsiębiorca nie jesteś skazany na jednego dostawę, ale masz wybór. Dlatego warto poszukać takiej oferty prądu dla firm, która będzie najbardziej opłacalna z Twojego punktu widzenia. Szczególnie jeśli działasz w branży, która zużywa dużo prądu. Wówczas tańszy prąd dla firm przełoży się na całkiem spore oszczędności. Albo przynajmniej regularne podwyżki cen prądu dla firm nie będą dla Ciebie aż tak dotkliwe.

Planujesz zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych? Sprawdź najlepsze oferty Fotowoltaiki dla Firm.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oferty taniego prądu dla firmy?

Wydaje się oczywiste, że wybierając dostawcę prądu dla firmy, powinieneś zwrócić uwagę na cenę energii elektrycznej. Tylko że sprawa ta nie jest taka prosta, ponieważ rachunek za prąd składa się z kilku różnych opłat. A każda z nich przekłada się na ostateczną kwotę, którą płacisz zakładowi energetycznemu. O jakich opłatach mowa? Są to m.in.:

  • stawka za kWh – cena, którą zapłacisz za prąd zużywany w firmie,
  • opłata handlowa – stała opłat, która doliczana jest każdego miesiąca do rachunku za prąd dla firm.

Co ciekawe, niektórzy dostawcy oferują różnego rodzaju zniżki czy rabaty na prąd dla firm. Warto przeanalizować poszczególne oferty również pod tym kątem, ponieważ rabat o wartości nawet 10% może wygenerować naprawdę spore oszczędności w perspektywie kilku lat. Zwłaszcza gdy rachunki za prąd w Twojej firmie są faktycznie wysokie.

To jednak nie wszystko. Koniecznie zwróć uwagę na tzw. grupy taryfowe. W każdej takiej grupie stawka za kWh może być różna w zależności od pory poboru prądu. Jeśli Twoja firma działa przede wszystkim w dzień, zadbaj, aby właśnie w tych godzinach stawka za kWh była najbardziej atrakcyjna.

Do tego dochodzi jeszcze opcja gwarancji stałej ceny podczas obowiązywania umowy na prąd dla firm. Nietrudno przewidzieć, że stawki za energię elektryczną będą szły w górę, więc warto zabezpieczyć się przed wzrostem cen.

Przy podpisywaniu umowy na prąd dla firm zwróć także uwagę na okres jej obowiązywania. Im jest on dłuższy, tym dłużej będziesz związany z danym dostawcą. A to oznacza także ewentualne kary, gdybyś chciał wypowiedzieć taką umowę przed czasem.

Nie wiesz, jak zarządzać firmowym budżetem? Sprawdź, czy warto korzystać z usług doradcy finansowego dla firmy.

 

Jak znaleźć najlepszego dostawcę taniego prądu dla firmy?

Oczywiście cena prądu dla firm jest kluczowa, ale przy wyborze dostawcy liczy się coś jeszcze. Mowa oczywiście o renomie danego dostawcy prądu i jego pozycji na rynku energetycznym. Zwróć zatem uwagę, czy dany dostawca może pochwalić się odpowiednimi certyfikatami lub prestiżowymi nagrodami. Sprawdź opinie innych przedsiębiorców na jego temat.

Zapoznaj się także z innymi usługami, jakie świadczy dany dostawca prądu dla firm. Przede wszystkim postaraj się zorientować, czy możesz liczyć na gładką współpracę i dobry kontakt z dostawcę. Nie chcesz przecież dokładać sobie pracy przy rozliczaniu zużytego przez Twoją firmę prądu.

Pomimo dużej liczby klientów Twoja sytuacji finansowej jest trudna? Sprawdź, jak możesz poprawić płynność finansową swojej firmy.

 

Czy warto czerpać prąd dla firm z instalacji fotowoltaicznych?

Rosnące ceny prądu dla firm sprawiły, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych. To przede wszystkim opłacalne rozwiązanie, które umożliwia zmniejszenie rachunków za prąd do minimum. Korzystając z instalacji fotowoltaicznej, najczęściej płacisz tylko opłatę stałą, wynikającą z podłączenia do publicznej sieci energetycznej. A taka opłata to zaledwie ułamek normalnego rachunku za prąd dla firm.

Pamiętaj także, że dzięki specjalnym dotacjom, inwestycja w instalację fotowoltaiczną szybko się zwróci. Poza tym niekoniecznie musisz decydować się od razu na zakup fotowoltaiki z własnych oszczędności. Zawsze możesz skorzystać z leasingu dla firm, ponieważ coraz więcej firm leasingowych pomaga sfinansować zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla firm.  

To jednak nie wszystko. Instalacja fotowoltaiczna pomoże Ci budować ekologiczny wizerunek firmy. Może to stanowić cenną kartę przetargową przy pozyskiwaniu nowych klientów.

Zobacz także nasz artykuł o leasingu fotowoltaiki.

W dzisiejszych czasach nie ma co liczyć, że rachunki za prąd dla firm się zmniejszą. Dlatego też poszukaj takiego dostawcy energii elektrycznej, który zaoferuje Ci najlepsze warunki współpracy. A jeśli tylko masz taką możliwość, przestaw się na odnawialne źródła energii w postaci instalacji fotowoltaicznej. Wyjdzie to na dobre i Twoim finansom, i całemu środowisku. Do tego Twoim dotychczasowi i potencjalni klienci na pewno to docenią!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *