Doradca finansowy dla firm – czy warto korzystać z jego usług?

Doradca finansowy dla firm – czy warto korzystać z jego usług?

dwie elegancko ubrane osoby rozmawiają przy stoliku na ktorym stoi laptop

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z koniecznością podejmowania przeróżnych decyzji finansowych. Problem polega jednak na tym, że nie każdy przedsiębiorca ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu finansami. A kilka nietrafionych decyzji czy też nawet jedna nieudana inwestycja, mogą narazić firmę nie tylko na poważne problemy, ale wręcz doprowadzić do bankructwa. Jak uniknąć takiej sytuacji? Zamiast zdawać się na własne przeczucie, lepiej powierzyć kwestie firmowej kasy specjalistom od doradztwa finansowego. Sprawdźmy, na czym ta usługa polega i czym dokładnie zajmują się doradcy finansowi.  

Czym jest doradztwo finansowe dla firm?

Doradztwo finansowe jest usługą z zakresu inwestowania, wyboru optymalnych rozwiązań finansowych, a także dobierania najkorzystniejszych oferty kredytowych dla firmy. Profesjonalni doradcy finansowi muszą doskonale znać rynek finansowy, a także mieć doświadczenie w pomocy przedsiębiorstwom, będącym w różnej sytuacji finansowej. Doradca finansowy powinien wskazywać klientom takie rozwiązania, które będą dla nich najkorzystniejsze z finansowego punktu widzenia.

Dodajmy jeszcze, że z biznesowego doradztwa finansowego mogą korzystać małe, średnie i największe firmy, bez względu na branżę, w jakiej działają. Dlatego, jeśli tylko stoisz przed podjęciem ważnej decyzji, skontaktuj się z doradcą finansowym, który pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Twoja firma potrzebuje dodatkowych środków finansowych? Sprawdź Ranking Kredytów Dla Firm.

 

Czym zajmuje się doradca finansowy dla firm?

Podstawowym zadaniem doradcy finansowego dla firm jest zaplanowanie finansów firmy na podstawie dogłębnej analizy sytuacji finansowej danego przedsiębiorstwa. W praktyce zakres działań doradcy finansowego może być bardzo szeroki i różnorodny.

Czym w takim razie zajmuje się doradca finansowy dla firm? Otóż do jego zadań może należeć np.:

  • stworzenie planu finansowego, dopasowanego do firmy,
  • przeprowadzenie dokładnej analizy sytuacji finansowej firmy,
  • poszukiwanie optymalnych opcji finansowania dla firmy,
  • pomoc w inwestowaniu oszczędności firmy,
  • pomoc w wyborze banku dla firmy,
  • udzielanie porad i objaśnień związanych z finansami firmy.

Nie wiesz, czy wybrać faktoring, kredyt dla firm czy leasing? Poznaj najpopularniejsze sposoby finansowania biznesu.

 

Kiedy udać się do doradcy finansowego?

Wiele firm decyduje się na pomoc doradcy finansowego, dopiero gdy ich sytuacja finansowa staje się bardzo trudna. W ten sposób usługa ta traktowana jest jak koło ratunkowe przed bankructwem czy spiralą długów. Jednak doradztwo finansowe ma przede wszystkim nie dopuścić do takich podbramkowych sytuacji. A to oznacza, że do doradcy finansowego należy zgłosić się dużo wcześniej. Dlatego warto skorzystać z tej usługi już na etapie planowania inwestycji, czy zaciągania kredytu. W każdym razie, zanim jeszcze dojdzie do podpisania wieloletnich i wiążących umów. Może się przecież okazać, że doradca finansowy dojdzie do wniosku, że w danym przypadku można wybrać lepsze rozwiązanie.

Prowizje, marże i oprocentowanie — sprawdź jakie są koszty kredytu dla firm.

 

Ile kosztuje doradztwo finansowe?

To jedno z najczęstszych pytań, jakie pojawiają się w kontekście doradztwa finansowego. I nie ma w tym nic dziwnego, w końcu chodzi o firmowe pieniądze, których nigdy nie ma za dużo. Jednak dokładny koszt doradztwa finansowego zależy od wielu czynników, w tym modelu rozliczeń, który stosuje dana firma. Najczęściej jednak jest to indywidualna wycena analiz finansowych i innych usług w ramach doradztwa finansowego. Poza tym doradca finansowy może także pobierać prowizje na przykład od uzyskanego kredytu. Dlatego należy najpierw zorientować się w cenie za konkretne usługi, a dopiero potem decydować się na daną firmę, zajmującą się doradztwem finansowym.

 

Jakie są największe zalety  korzystania z usług doradcy finansowego dla firm?

Najprościej rzecz ujmując, dzięki biznesowemu doradcy finansowemu oszczędzasz czas i pieniądze. W jaki sposób? Biznesowy doradca finansowy ma wiedzę i doświadczenie, które Ty musiałbyś dopiero zdobyć. Natomiast dzięki jego pomocy możesz zacząć działać praktycznie natychmiast. Poza tym oszczędzasz pieniądze, ponieważ minimalizujesz ryzyko, że stracisz je w wyniku nieudanych inwestycji. Wprawdzie niby człowiek uczy się na błędach, ale w przypadku przedsiębiorst lepiej tych błędów unikać, gdyż mogą one być bardzo kosztowne. A w tym pomoże Ci właśnie profesjonalny doradca finansowy dla firm.

To jednak nie wszystko. Doradca finansowy może zaproponować Ci unikalne rozwiązania, przygotowane specjalnie dla Twojej firmy. Do tego dzięki doradcy finansowemu dokładnie zorientujesz się w sytuacji finansowej swojej firmy. Dzięki temu wszelkie decyzje będziesz mógł podejmować w oparciu o twarde dowody, a nie Twoje przeczucie.

Ponadto, doradca finansowy dla firm zapewni Ci dostęp do najlepszych form finansowania. Dzięki temu uzyskanie kredytu dla firmy, faktoringu czy leasingu będzie szybsze i pewniejsze, ponieważ doradca finansowy wie, które banki i inne instytucje finansowe bez problemów finansują takie inwestycje jak Twoja.

Chcesz mieć pewność, że bank pozytywnie rozpatrzy wniosek o kredyt dla Twojej firmy? Poznaj 6 cech dobrego biznesplanu.

Współpracując z doradcą finansowym, korzystasz z jego wiedzy, doświadczenia i ekspertyz. Nie ma co ukrywać, prowadzenie firmy w Polsce nie należy do łatwych zadań, więc pomoc doradcy finansowego dla firm bywa niezastąpiona i bezcenna.

 

 

Jedna odpowiedź

  1. […] ➡ Szukasz sposób na sfinansowanie wydatków swojej firmy? Sprawdź, czy warto korzystać z usług doradcy finansowego dla firm. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *