BNP Paribas Faktoring – czy warto skorzystać?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » BNP Paribas Faktoring – czy warto skorzystać?

 

BNP Paribas Faktoring logo

BNP Paribas Faktoring to usługa finansowania faktur i zakupów pod skrzydłami popularnej marki, która oferuje kilka rozwiązań zarówno dla międzynarodowych grup kapitałowych, jak i krajowych przedsiębiorstw wystawiających setki faktur w miesiącu. Sprawdźmy, jakie usługi oferuje BNP Paribas Faktoring i kto może z nich skorzystać.

 

Parametry oferty BNP Paribas Faktoring:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 100 tys. bez limitu maksymalnego
Wypłacana zaliczka Ustalana indywidualnie
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Oba rodzaje w ofercie
Faktoring cichy Nie
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z oferty BNP Paribas Faktoring

 

Czym jest BNP Paribas Faktoring?

Grupa BNP Paribas ma 50-letnie doświadczenie na międzynarodowym rynku faktoringu, które wykorzystuje we współpracy z polskimi firmami od 2006 roku. Według Polskiego Związku Faktorów jest jednym z liderów w branży, a spółka podaje, że 90% klientów jest zadowolonych ze współpracy.

Faktoring w BNP Paribas Faktoring powstał z myślą o przedsiębiorcach zmagających się z przeterminowanymi należnościami, będącymi główną przyczyną zatorów płatniczych w różnych sektorach gospodarki. Dzięki usługom faktoringowym właściciele firm mogą ulepszyć płynność finansową przedsiębiorstw i podejmować działania rozwijające biznesy. Jeśli wystawiasz faktury na duże kwoty, ale Twój bieżący kapitał jest ograniczony przez odroczone terminy płatności i opóźnienia w przelewach, BNP Paribas Faktoring pomoże Ci odzyskać stabilność finansową.

 

Zalety BNP Paribas Faktoring

Zalety BNP Paribas Faktoring. Źródło: https://faktoring.bnpparibas.pl/pl/

Jak to działa? Upraszczając – BNP Paribas Faktoring zamienia pieniądze zamrożone w fakturach z długim terminem płatności na gotówkę.

W zależności od formy finansowania możesz liczyć albo na błyskawiczne opłacenie faktury wystawionej kontrahentowi, albo na zrealizowanie przelewu dla Twojego dostawcy. W pierwszym przypadku zyskujesz pieniądze o wiele wcześniej, a płatnik rozlicza się z BNP Paribas Faktoring. Dzięki drugiemu rozwiązaniu Twój partner biznesowy cieszy się szybką zapłatą, a Ty przelewasz należność faktorowi w późniejszym terminie.

Faktoring tradycyjny w BNP Paribas

Faktoring tradycyjny w BNP Paribas. Źródło: https://faktoring.bnpparibas.pl/pl/faktoring-co-to-jest-i-jak-dziala

Jakie usługi oferuje BNP Paribas Faktoring?

Zakres usług w ramach BNP Paribas Faktoring jest na tyle rozbudowany, że zarówno duże spółki, jak i mniejsze działalności gospodarcze mogą korzystać z finansowania faktur w modelu klasycznym oraz odwrotnym. Każdy przedsiębiorca dopasowuje faktoring do własnych potrzeb – także pod kątem kosztów. Faktor wykupuje wierzytelności od firm z sektora MŚP, szczególnie tych, które koncentrują się na działalności handlowej, produkcyjnej i rolno-spożywczej. Małe firmy muszą działać od minimum 18 miesięcy.

➡ Jeśli interesuje Cię faktoring oferowany przez banki zapoznaj się również z naszym artykułem o faktoringu bankowym.

 

Finansowanie faktur w BNP Paribas Faktoring

 • Faktoring pełny – przeznaczony dla przedsiębiorców wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności i podejmujących pojedyncze współprace z różnymi firmami. Ta usługa jest popularna wśród firm zamierzających wyeliminować negatywne skutki opóźnionych przelewów i przenieść działania windykacyjne na firmę faktoringową.
 • Faktoring niepełny – w tym modelu przedsiębiorca otrzymuje szybki przelew od faktora, ale musi zwrócić tę kwotę, jeśli kontrahent nie opłaci faktury pomimo monitów wysyłanych różnymi drogami. Z tego względu faktoring niepełny jest wybierany przez firmy współpracujące ze stałą bazą klientów.
 • Faktoring mieszany – łączy obie powyższe formy, dzięki czemu możesz dopasować sposób finansowania do kontrahenta. Tutaj przeczytasz więcej o faktoringu pełnym i niepełnym.
 • Data faktoring – powstały dla firm z obszernym portfelem wielu odbiorców, czyli wystawiających faktury nawet kilku tysiącom kontrahentów.
 • Faktoring odwrotny – polega na finansowaniu Twoich faktur kosztowych przez BNP Paribas Faktoring. Kiedy otrzymujesz fakturę od dostawcy towaru lub wykonawcy usługi, przesyłasz ją faktorowi, który przelewa pieniądze Twojemu partnerowi biznesowemu.
 • Linia progresywna – łączy finansowanie należności klienta i opłacanie jego zobowiązań. Cechuje się zautomatyzowaną obsługą transakcji.
 • Pan European Faktoring – to faktoring międzynarodowy, z którego korzystają przedsiębiorcy mający oddziały zagraniczne.

We wszystkich przypadkach przekazujesz do finansowania tylko wybrane faktury. Faktor nie nalicza żadnych opłat za okres, w którym klient nie jest aktywny. Utrzymywanie konta jest darmowe.

Ponadto BNP Paribas Faktoring pomaga zarządzać należnościami i wspiera w ocenie ryzyka współpracy z kontrahentami. Dzięki systemowi E-Trade unikasz czasochłonnej wymiany papierowych dokumentów, które generują dodatkowe koszty w związku z drukowaniem i wysyłką. Faktor przeleje Ci pieniądze nawet w 1 godzinę od zaakceptowania faktury w systemie E-Trade, przy czym warto pamiętać, że chociaż klienci mają całodobowy dostęp do platformy, wierzytelności są wykupywane od 8:00 do 16:00.

Przyjrzymy się, jakie warunki oferuje BNP Paribas Faktoring w ramach powyższych usług.

 

Faktoring pełny w BNP Paribas Faktoring

Złóż wniosek o faktoring pełny w BNP Paribas Faktoring, aby otrzymać limit do 200 000 zł dla kontrahenta w zaledwie 24 godziny! O ile startowy limit wynosi 100 000 zł, o tyle w modelu pełnym BNP Paribas bierze pod uwagę decyzję ubezpieczyciela, który zabezpiecza wartość transakcji.

Faktoring pełny (bez regresu) polega na finansowaniu faktur wraz z przejęciem ryzyka niewypłacalności krajowego lub zagranicznego kontrahenta przez firmę faktoringową. Brak regresu oznacza, że faktor (bank) nie żąda zwrotu zaliczki faktoringowej od faktoranta (przedsiębiorcy). Faktoring pełny jest świadczony w wariancie z ubezpieczeniem, które chroni obie strony umowy na wypadek opóźnień w spłacie wierzytelności.

➡ Przeczytaj o ubezpieczeniu należności.

BNP Paribas Faktoring kieruje tę ofertę do przedsiębiorców, którzy mają ambitne plany rozwoju biznesu, także na rynku międzynarodowym, ale odczuwają brak zaufania wobec nowych kontrahentów. Skąd właściciel firmy ma wiedzieć, czy nowy odbiorca towarów i usług jest solidnym płatnikiem? BNP Paribas bada wiarygodność kontrahentów – zarówno dotychczasowych, jak i nowych, oceniając ryzyko niewypłacalności.

 

Faktoring niepełny w BNP Paribas Faktoring

W przypadku faktoringu niepełnego BNP Paribas Faktoring wykupuje wierzytelności od przedsiębiorcy i wypłaca zaliczki na poczet wystawionych faktur. Natomiast ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje po stronie przedsiębiorcy. Jeśli kontrahent nie opłaci faktury w terminie, przedsiębiorca jest zobligowany do zwrotu wcześniej otrzymanej zaliczki faktorowi. Klient BNP Paribas Faktoring poniesie też wyższe koszty finansowania po przekroczonym terminie płatności.

Oferta faktoringu niepełnego skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury o odroczonym terminie ważności dla stałych kontrahentów.

 

Data faktoring w BGŻ BNP Paribas Faktoring

Data faktoring, dostępny w wariancie pełnym i niepełnym, jest skierowany do przedsiębiorców wystawiających sporą liczbę faktur i współpracujących z wieloma firmami. Ta forma finansowania redukuje ingerowanie faktora w procesy księgowe firmy i sprzyja udoskonaleniu elektronicznego obiegu danych. Rozliczenia z faktorem odbywają się poprzez porównywanie sald księgowych.

Przedsiębiorca korzystający z data faktoringu może objąć tą usługą nawet kilka tysięcy kontrahentów. Jak wprowadzić nawet setkę faktur do systemu E-Trade każdego dnia? BNP Paribas Faktoring upraszcza import dokumentów – faktor deklaruje, że przygotowanie pliku z rozliczeniem spłat od kontrahentów zajmuje kilka minut.

 

Linia progresywna w BGŻ BNP Paribas Faktoring

Linia progresywna umożliwia elastyczne zarządzanie nie tylko należnościami, lecz także zobowiązaniami przedsiębiorcy. Limit faktoringowy jest zależny od wysokości wierzytelności, które klient chce scedować na faktora.

Linia progresywna jest przeznaczona jest przedsiębiorców, dla których priorytet stanowi zarządzanie terminowością dostaw i limitami handlowymi u dostawców.

 

Faktoring odwrotny w BGŻ BNP Paribas Faktoring

Faktoring odwrotny polega na tym, że faktor opłaca w imieniu przedsiębiorcy fakturę, którą ten otrzymał od swojego dostawcy. W efekcie przedsiębiorca rozlicza się za otrzymany towar lub usługę zaraz po otrzymaniu faktury, ale nie wykorzystuje do tego swoich środków. W określonym terminie oddaje faktorowi kwotę przekazaną dostawcy.

Faktoring odwrotny skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy z jednej strony współpracują z partnerami wystawiającymi faktury z odroczonymi terminami płatności, a z drugiej strony – zmagają się z opóźnionymi przelewami od kontrahentów, lecz nie mogą skorzystać z faktoringu klasycznego ze względu na zakaz cesji wierzytelności w umowie.

BNP Paribas Faktoring nie pobiera żadnych opłat za przelewy krajowe i zagraniczne do dostawców. Ponadto nie stosuje przewalutowań, dzięki czemu transakcje są realizowane w walucie faktury, bez żadnych różnic kursowych.

➡ Jeśli chcesz skorzystać z faktoringu odwrotnego, zapoznaj się z naszym rankingiem ofert.

 

Pan-European Faktoring w BNP Paribas Faktoring

Pan-European Faktoring to usługa skierowana do grup kapitałowych, które działają w kilku państwach Unii Europejskiej, np. korporacji ze spółkami w różnych krajach. W tym modelu zasady faktoringu są jednolite, bez względu na to, którego kraju dotyczą. Pan-European Faktoring jest dostępny w wariancie pełnym, niepełnym i odwrotnym. Nadzorem finansowym i obsługą operacyjną należności może się zajmować wybrana jednostka w grupie kapitałowej, dzięki czemu finanse oddziałów zagranicznych są zarządzane centralnie. BNP Paribas podkreśla, że usługa zapewnia ochronę przed wahaniami kursu walutowego i jest zgodna z prawami w poszczególnych państwach.

 

Dlaczego warto skorzystać z oferty faktoringowej BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Dzięki faktoringowi pełnemu w BGŻ BNP Paribas Faktoring przedsiębiorcy szybciej otrzymują zapłatę za wystawioną fakturę, poprawiają płynność finansową firm i zapobiegają zatorom płatniczym. Ponadto usługi faktoringowe sprzyjają osiągnięciu konkurencyjnej pozycji na rynku. Niejednokrotnie wystarczy zaproponować kontrahentowi dłuższy termin płatności, aby partner zdecydował się na rozpoczęcie współpracy.

Właściciele firm doceniają też system E-Trade do zarządzania transakcjami faktoringowymi z poziomu laptopa czy smartfona.

Platforma ma funkcję:

 • szybkiego importu faktur,
 • generowania raportów dla księgowych oraz innych dokumentów,
 • monitorowania wierzytelności i limitów – zarówno globalnego, jak i poszczególnych kontrahentów oraz dostawców,
 • przydzielania uprawnień użytkownikom,
 • dodawania nowych dłużników do umowy faktoringowej.

Poza zaletami na tle finansowym warto podkreślić, że BNP Paribas Faktoring pracuje nad maksymalnym upraszczaniem dokumentów, aby były krótsze i zrozumiałe dla wszystkich klientów. Doskonałym przykładem jest zawiadomienie o cesji, które skrócono aż o 37%.

Jeśli nie wiesz, która firma faktoringowa będzie najlepsza w Twoim przypadku, zajrzyj do Rankingu Firm Faktoringowych. Nasze zestawienie pomoże Ci wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie.

 

Dane kontaktowe BNP Paribas Faktoring sp. z o.o.:

📞 Numer telefonu: +48 500 990 500
📍 Adres: ul. Marcina Kasprzaka 2

01-211 Warszawa

🌐 Strona internetowa: https://faktoring.bnpparibas.pl
📋 NIP: 9661767430

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla firm średniej wielkości

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Zapoznaj się również z naszym pełnym zestawieniem firm faktoringowych

 

4.7/5 - (10 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *