BNP Paribas Faktoring – czy warto skorzystać?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » BNP Paribas Faktoring – czy warto skorzystać?

 

BNP Paribas Faktoring logo

BNP Paribas Faktoring to usługa finansowania faktur i zakupów pod marką popularnego banku. Oferuje kilka unikatowych rozwiązań zarówno dla międzynarodowych grup kapitałowych, jak i przedsiębiorstw, które wystawiają miesięcznie setki faktur. Nie zabraknie również propozycji dla firm, które chciałby skorzystać z tradycyjnego faktoringu. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie dokładnie usługi oferuje BNP Paribas Faktoring.

 

Parametry oferty BNP Paribas Faktoring:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 100 tys. bez limitu maksymalnego
Wypłacana zaliczka Ustalana indywidualnie
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Oba rodzaje w ofercie
Faktoring cichy Nie
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z oferty BNP Paribas Faktoring

 

Czym jest BNP Paribas Faktoring?

Bank BNP Paribas w obecnej postaci powstał w 2015 roku w wyniku fuzji Banku Gospodarki Żywnościowej i banku BNP Paribas Bank Polski. Wcześniej oba te podmioty działały niezależnie od siebie, dzięki czemu obecne doświadczenie banku w oferowaniu usług faktoringu w Polsce sięga 2006 roku. Natomiast na rynku międzynarodowym BNP Paribas zajmuje się finansowaniem faktur już od ponad 50 lat.

Grupa posiada sieć spółek w 17 krajach europejskich, azjatyckich oraz afrykańskich. Przyjrzyjmy się jednak, co ma ona do zaoferowania polskiemu przedsiębiorcy.

 

Jakie usługi oferuje BNP Paribas Faktoring?

Większość formalności związanych z faktoringiem od BNP Paribas Faktoring załatwimy przez internet, a poruszanie się po stronie internetowej i panelu klienta jest proste i intuicyjne. Natomiast w razie wszelkich wątpliwości możemy skontaktować się z konsultantem.

Oferta faktoringu od BNP Paribas Faktoring jest na tyle rozbudowana, że z jej usług mogą z powodzeniem korzystać zarówno większe, jak i mniejsze firmy, bez względu na to, jak długo działają na rynku. Dzięki temu każdy przedsiębiorca może dopasować usługę faktoringu do własnych potrzeb i finansować faktury w optymalnej cenie.

Jakie zatem rodzaje faktoringu oferuje BNP Paribas Faktoring? Są to:

  • faktoring pełny,
  • faktoring niepełny,
  • Data Faktoring,
  • linia progresywna,
  • faktoring odwrotny,
  • Pan European Faktoring.

Przyjrzymy się, czym charakteryzuje się każda z powyższych usług.

➡ Jeśli interesuje Cię faktoring oferowany przez banki zapoznaj się również z naszym artykułem o faktoringu bankowym.

 

Faktoring pełny od BNP Paribas Faktoring

Faktoring pełny polega na finansowaniu faktur wraz z przejęciem ryzyka niewypłacalności kontrahenta (krajowego i zagranicznego) przez firmę faktoringową. W BNP Paribas faktoring pełny dostępny jest w wersji z ubezpieczeniem faktora oraz z ubezpieczeniem klienta.

Faktoring pełny przeznaczony jest dla przedsiębiorców, którzy często wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności i chcieliby polepszyć terminowość spłat przez swoich kontrahentów. Z tej usługi mogą skorzystać firmy o dużej niezależności, które jednak chcą wyeliminować ryzyko, że któryś z kontrahentów nie opłaci faktury na czas (tutaj więcej o faktoringu pełnym i niepełnym).

BNP Paribas Faktoring oferuje także swoją pomoc w zarządzaniu należnościami oraz wsparcie w ocenie ryzyka współpracy z kontrahentami. Poza tym przedsiębiorca może liczyć na atrakcyjne warunki ubezpieczania należności czy wybranych kontrahentów.

 

Faktoring niepełny

W przypadku faktoringu niepełnego BNP Paribas Faktoring ogranicza się do wykupu wierzytelności od przedsiębiorcy i wypłacie zaliczki na poczet wystawionych faktur. Natomiast ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Oznacza to, że jeśli kontrahent nie opłaci faktury w terminie, to przedsiębiorca będzie musiał zwrócić faktorowi otrzymaną wcześniej zaliczkę z własnych środków.

Oferta faktoringu niepełnego skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy często wystawiają faktury o odroczonym terminie ważności i współpracują raczej ze stałymi, sprawdzonymi kontrahentami.

 

Data faktoring od BGŻ BNP Paribas Faktoring

Data faktoring to unikalny rodzaj faktoringu skierowany do przedsiębiorców, którzy mają wielu drobnych kontrahentów, ale rozliczenia z nimi wolą pozostawić w rękach własnego działu księgowego. Natomiast rozliczanie się z faktorem odbywa się poprzez porównanie sald księgowych. W przypadku data faktoringu usługa ta dostępna jest zarówno w formie faktoringu pełnego, jak i niepełnego.

Decydując na data faktoring przedsiębiorca, może objąć tą usługą nawet kilka tysięcy kontrahentów.

 

Linia progresywna

Linia progresywna umożliwia elastyczne zarządzanie nie tylko należnościami, ale i zobowiązaniami przedsiębiorcy. Wielkość przyznanego limitu faktoringowego zależy od poziomu przelanych na zabezpieczenie wierzytelności.

Rozwiązanie w postaci linii progresywnej przeznaczone jest przedsiębiorców, dla których priorytet stanowi zarządzanie terminowością dostaw i limitami handlowymi u dostawców.

 

Faktoring odwrotny

Faktoring odwrotny polega na tym, że faktor opłaca w imieniu przedsiębiorcy fakturę, którą ten otrzymał od swojego dostawcy. Dzięki temu przedsiębiorca rozlicza się za otrzymany towar lub usługę zaraz po otrzymaniu faktury, ale nie wykorzystuje do tego swoich środków. Po prostu w określonym terminie oddaje faktorowi kwotę, którą ten przekazał dostawcy.

Te rodzaj faktoringu skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy przede wszystkim kupują, a ich dostawcy niechętnie wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności.

➡ Jeśli chciałbyś skorzystać z faktoringu odwrotnego zapoznaj się z naszym rankingiem ofert.

 

Pan European Faktoring od BNP Paribas Faktoring

Pan European Faktoring to usługa skierowana do grup kapitałowych, które działają w kilku państwach Unii Europejskiej. Dzięki niej zasady faktoringu są jednolite, bez względu na to, którego z krajów dotyczą. Pan European Faktoring może mieć formę faktoringu pełnego, niepełnego oraz odwrotnego, w zależności od potrzeb.

 

Dlaczego warto skorzystać z oferty faktoringowej BGŻ BNP Paribas Faktoring?

Dzięki faktoringowi pełnemu od BGŻ BNP Paribas Faktoring przedsiębiorca szybciej otrzyma zapłatę za wystawioną fakturę, poprawi płynność finansową swojej firmy i ustabilizuje swoją sytuację finansową. Poza tym korzystanie z faktoringu sprawi, że będzie on bardziej konkurencyjny na rynku, a jego kartą przetargową w negocjacjach wcale nie musi być niższa cena. Niejednokrotnie wystarczy zaproponować odpowiednio dłuższy termin płatności, aby kontrahent zdecydował się na podjęcie współpracy z określoną firmą.

Jeśli nie wiesz, która firma faktoringowa będzie najlepsza w przypadku Twojej firmy, zajrzyj do Rankingu Firm Faktoringowych i wybierz najlepsze rozwiązanie.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla firm średniej wielkości

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Zapoznaj się również z naszym pełnym zestawieniem firm faktoringowych