Finea

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Finea

 

Finea faktoring logo

Parametry oferty Finea:

Opłaty od 2% /30 dni
Limit faktoringowy do 200 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny i cichy
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z oferty Finea

 

Finea – recenzja

Finea to firma faktoringowa, która specjalizuje się w finansowaniu faktur w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Oferuje klasyczną wersję faktoringu, faktoring cichy i faktoring odwrotny. W poniższym artykule bliżej przyjrzymy się faktoringowi od Finea, dzięki czemu będziesz mógł przekonać się, czy jest to oferta dla Ciebie i Twojej firmy.

 

Na czym polega faktoring od Finea?

Faktoring to usługa polegająca na finansowaniu faktur. W praktyce wygląda to tak, że przedsiębiorca wystawia swojemu kontrahentowi fakturę za sprzedany towar lub wykonaną usługę. Jeśli faktura ta ma odroczony termin płatności, a przedsiębiorca nie chce lub nie może czekać kilku tygodni, lub miesięcy na zapłatę, może skorzystać z faktoringu. W takim przypadku może one przekazać wystawioną fakturę firmie faktoringowej, takiej jak Finea, dzięki czemu natychmiast otrzyma za nią zapłatę. Natomiast gdy upłynie termin płatności faktury, kontrahent przelewa pieniądze od razu na konto firmy faktoringowej. Tak pokrótce można opisać mechanizm działania faktoringu. A jak usługa ta wygląda w przypadku firmy faktoringowej Finea?

⬇ Zobacz jak Finea wypada na tle innych firm faktoringowych ⬇

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia

5/5

🥈 Idea Money

4.7/5

🥉 Finea

4.5/5

4. PragmaGO

4.5/5

5. Billecta

4.5/5

6. SMEO

4.5/5

7. eFaktoring NFG

4.6/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Finea – oferta

Firma faktoringowa Finea posiada w swojej ofercie 3 różne rodzaje faktoringu:

W przypadku zwykłego faktoringu Finea wykupuje od przedsiębiorcy wystawioną przez niego fakturę z odroczonym terminem płatności. O wszystkim informowany jest kontrahent. Z prawnego punku widzenia dochodzi do cesji wierzytelności z przedsiębiorcy na faktora, czyli firmę faktoringową. Dzięki temu przedsiębiorca od razu otrzymuje od 80 do 100% wartości brutto faktury.

W przypadku gdy kontrahent nie opłaci faktury w terminie, wszelkie formalności związane z odzyskaniem należności podejmie Finea. W ramach tradycyjnego faktoringu firma faktoringowa zajmie się monitorowaniem i windykacją należności, a nawet wystąpi na drogę sądową.

Z kolei w przypadku faktoringu cichego nie dochodzi do cesji wierzytelności z przedsiębiorcy na firmę faktoringową Finea. Ani faktor, ani przedsiębiorca nie muszą informować kontrahenta o tym, że wystawiona na niego faktura jest finansowana w ramach faktoringu.

Dzięki temu, gdy tylko przedsiębiorca prześle taką fakturę do firmy faktoringowej, ta od razu może ją sfinansować. W przypadku Finea wypłata środków może nastąpić nawet jeszcze tego samego dnia. Faktoring cichy pozwala na korzystanie z faktoringu nawet w sytuacji, gdy pomiędzy przedsiębiorcą a kontrahentem została zawarta umowa handlowa, która zakazuje cesji wierzytelności. To dobre rozwiązane również w przypadku firm, które z różnych powodów nie chcą informować kontrahentów o tym, że korzystają z faktoringu.

Ostatnia z usług oferowanych przez Finea w ramach faktoringu, to tzw. faktoring odwrotny. Na czym ona polega? To nic innego jak finansowanie zakupów. W tym przypadku to na przedsiębiorcę, który chce skorzystać z faktoringu, zostaje wystawiona faktura. Jeśli nie ma on środków, aby ją od razu opłacić, może skorzystać właśnie z faktoringu odwrotnego od Finea. Wówczas to firma faktoringowa przekaże środki dostawcy, a przedsiębiorca rozliczy się z faktorem w ustalonym umową terminie.

 

Kto może skorzystać z faktoringu od Finea?

Finea oferuje usługi faktoringowe przede wszystkim małym i średnim przedsiębiorstwom. Co ważne, z jej usług mogą skorzystać także młode firmy, które na rynku działają od zaledwie 6 miesięcy. Limit faktoringowy, jaki dostępny jest w Finea, wynosi do 50 000 zł. Mogą z niego skorzystać przede wszystkim przedsiębiorstwa o bardzo dobrej zdolności kredytowej. W przypadku pozostałych firm limit faktoringowy może być niższy.

 

Koszty usług Finea

Zasady odpłatności za faktoring od Finea są bardzo przejrzyste. Przede wszystkim Finea oferuje jedne z najniższych stawek na rynku (zobacz nasz artykuł o kosztach faktoringu). Prowizja wynosi od 0,08% za każdy dzień obsługi, przy czym Finea pobiera opłaty tylko i wyłącznie za czas, przez jaki przedsiębiorca korzysta z dostępnych środków.

Warto również zwrócić uwagę, że rejestracja w przypadku Finea jest darmowa.

 

Finea – opinie

Faktoring od Finea to usługa wysokiej jakości w przystępnej cenie. Jej ogromną zaletą jest to, że firma faktoringowa nie nalicza żadnych ukrytych opłat, a koszt faktoringu możemy obliczyć dzięki kalkulatorowi, znajdującemu się na stronie internetowej faktora.

Poza tym oferta Finea jest bardzo elastyczna. Forma faktoringu, czyli limit odnawialny, pozwala na korzystanie z tej usługi w zależności od bieżących potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Do tego sam proces wnioskowania przebiega błyskawicznie, a wszelkie formalności jesteśmy w stanie załatwić przez Internet.

Finea oferuje jasne zasady korzystania z faktoringu. Przedsiębiorca płaci za tę usługę tylko wtedy, gdy z niej korzysta, a dodatkowo może dopasować ją do własnych potrzeb. Co ważne, firma może zdecydować, czy chce korzystać z faktoringu w wydaniu klasycznym z cesją wierzytelności, czy z faktoringu cichego. Dodatkowo przedsiębiorca może zdecydować się na faktoring odwrotny, czyli finansowanie zakupów. Finea to firma faktoringowa działająca na przejrzystych zasadach, a jej ofercie z pewnością warto się bliżej przyjrzeć.