eFaktor – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » eFaktor – Faktoring

 

eFaktor logo firmy faktoringowej

Parametry oferty eFaktor:

Prowizja obrotowa: do 1,95%
Kwota finansowania: od 100 tys. zł do 15 mln zł
Waluty: PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny: Oba rodzaje w ofercie
Faktoring jawny czy cichy: Jawny
Obsługiwane firmy: Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny: Tak

Skorzystaj z oferty eFaktor

 

Faktoring od eFaktor – recenzja

Poznaj firmę faktoringową eFaktor, która zajmuje się finansowaniem faktur mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, wspierając ich w obszarach nieobjętych finansowaniem bankowym.

Utrzymanie płynności finansowej w firmie wydaje Ci się nierealne? Z jednej strony – wielu klientów spóźnia się z przelewami, a z drugiej strony – dostawcy wystawiają faktury z krótkim terminem płatności. W efekcie nieustannie zmagasz się z zatorami, które utrudniają Ci inwestowanie w rozwój biznesu. Twoja działalność gospodarcza ma mniej niż 1 rok, a na dodatek nie masz wystarczającej zdolności kredytowej, aby zaciągnąć pożyczkę w banku?

W takich patowych sytuacjach znajdują się tysiące przedsiębiorców.

Niektórym udaje się rozwiązać te problemy za pomocą usług faktoringowych, które zapewniają błyskawiczne płatności – nawet w dniu wystawienia faktury. Klienci eFaktora doceniają elastyczne usługi, uproszczony system naliczania prowizji i natychmiastowe uruchomienie środków, które byłyby zamrożone w fakturach nawet przez kilkanaście tygodni. eFaktor nie stosuje ograniczeń branżowych, więc cieszy się popularnością wśród klientów z różnych sektorów gospodarki.

Jaki rodzaj faktoringu z oferty eFaktora będzie dla Ciebie najlepszy? Sprawdź aktualne zasady finansowania wierzytelności w eFaktorze i dowiedz się, jakie przewagi ma faktoring nad ofertami banków, które stawiają wyśrubowane wymagania wobec przedsiębiorców.

 

Faktoring w eFaktorze odpowiada na kłopoty w sektorze MŚP

UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) podaje, że nawet 90% polskich przedsiębiorców współpracuje z kontrahentami nieopłacającymi faktur w terminach płatności. Nagminnie opóźniające się przelewy mogą doprowadzić do zachwiania płynnością finansową firmy – nawet takiej, której produkty i usługi cieszą się popularnością. Jeżeli przedsiębiorca nie znajduje sposobu na zlikwidowanie – albo chociaż zmniejszenie – zatorów płatniczych, niefortunna sytuacja generuje najpierw fatalną opinię w branży, a potem – skutkuje zamknięciem działalności. Jeżeli mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom udaje się utrzymać na rynku, muszą albo windować ceny produktów i usług, albo wstrzymywać rozwój biznesu.

Z pomocą przychodzi firma faktoringowa eFaktor, która zapewnia natychmiastowe otrzymywanie przelewów za sprzedane towary i usługi w ramach klasycznego faktoringu oraz opłacanie zakupów firmowych w ramach faktoringu odwrotnego. Dzięki tym rozwiązaniom przedsiębiorcy utrzymują płynność finansową, kontynuując wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności.

 

Zobacz, jak eFaktor wypada na tle innych firm faktoringowych! Sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

 Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych

 

Kto korzysta z faktoringu w eFaktorze?

Z faktoringu w eFaktorze korzystają przedsiębiorcy z sektora MŚP – bez względu na to, czy prowadzą jednoosobowe działalności gospodarcze, czy średnie firmy zatrudniające minimum 50 pracowników. eFaktor współpracuje z klientami mającymi różne minimalne obroty i staż na rynku. Warunki finansowania faktur są ustalane indywidualnie, więc masz pewność, że usługa będzie dopasowana do Twoich możliwości, potrzeb i specyfiki branży.

Faktoring eFaktor dla MŚP

Elastyczne usługi faktoringowe eFaktora wspierają przedsiębiorców w utrzymaniu płynności finansowej. Źródło: efaktor.com.pl

 

Podstawowe zasady faktoringu w eFaktorze

W tradycyjnej umowie faktoringowej uczestniczą 3 podmioty:

 • eFaktor – faktor,
 • przedsiębiorca będący klientem eFaktora – faktorant,
 • kontrahent przedsiębiorcy – dłużnik faktoringowy.

Faktorant przesyła fakturę do eFaktora, który wypłaca mu zaliczkę faktoringową. Dłużnik powinien opłacić należność w terminie płatności wskazanym na dokumencie. Wtedy eFaktor wypłaca pozostałą kwotę przedsiębiorcy.

Jeżeli skorzystasz z faktoringu tajnego (cichego, ukrytego, niejawnego), eFaktor nie powiadomi Twojego kontrahenta o cesji wierzytelności. Płatnik nie będzie wiedział, że faktura została sfinansowana o wiele wcześniej, a kiedy otrzymasz przelew, wyślesz go faktorowi. W faktoringu jawnym eFaktor kontaktuje się z Twoim kontrahentem, aby potwierdzić wierzytelność. Płatnik przelewa pieniądze bezpośrednio do faktora.

To jeszcze nie koniec opcji – faktoring klasyczny dzieli się na niepełny (z regresem) i pełny (bez regresu). Te rozwiązania są omówione w dalszej części recenzji.

Ponadto eFaktor zajmuje się także faktoringiem odwrotnym, czyli finansowaniem zakupów. W tym modelu to dostawca towarów lub usług otrzymuje 100% wartości brutto faktury od eFaktora, a Ty musisz zwrócić pieniądze faktorowi w terminie wskazanym w umowie.

 

Oferta faktoringu w eFaktorze – abonament a finansowanie pojedynczych faktur

W każdym z powyższych modeli przedsiębiorca może wybrać, czy chce płacić wyłącznie za finansowanie pojedynczych faktur, czy rozliczać się abonamentowo (ryczałtowo). W pierwszym modelu ponosisz koszty wyłącznie w okresie finansowania. Nie musisz korzystać z faktoringu w każdym miesiącu. W drugim przypadku koszt faktoringu jest od limitu faktoringowego i jest niezależny od liczby oraz wartości sfinansowanych faktur w danym okresie rozliczeniowym.

Faktoring pełny i niepełny w eFaktorze

Otrzymujesz od eFaktora zaliczkę faktoringową w wysokości 15 000 zł. Niestety kontrahent nie opłaca faktury w terminie. Jak wygląda dalsze postępowanie?

W faktoringu pełnym (właściwym, bez regresu) nie musisz zwracać 15 000 zł faktorowi, ponieważ przejmuje on ryzyko niewypłacalności płatnika, więc będzie prowadził działania windykacyjne na własną rękę. Ze względu na podwyższone ryzyko ta usługa jest najdroższa.

Z kolei w faktoringu niepełnym (z regresem) musisz zwrócić 15 000 zł, bo ryzyko niewypłacalności płatnika spoczywa na Tobie. Dochodzi do cesji zwrotnej. Oczywiście ta usługa jest tańsza, bo nie wymaga ubezpieczenia transakcji.

Faktoring klasyczny w eFaktorze

W systemie naliczającym prowizję za pojedyncze faktury limit faktoringowy sięga 15 000 000 zł. Przedsiębiorca może sfinansować faktury z odroczonym terminem płatności – od 14 do 120 dni. Faktor wypłaca zaliczkę wynoszącą od 70% do 90% wartości brutto.

W modelu ryczałtowym limit faktoringowy wynosi od 50 000 zł do 1 000 000 zł i obejmuje faktury z nieco krótszym terminem płatności – od 14 do 90 dni. Zaliczka wynosi nie więcej niż 90% wartości brutto.

Faktoring odwrotny w eFaktorze

Faktoring odwrotny w eFaktorze, czyli finansowanie zakupów na firmę, polega na opłacaniu Twoich faktur kosztowych przez faktora. W standardowym rozliczeniu limit faktoringowy to 1 500 000 zł. Zaliczka wynosi 100% wartości brutto, a przedsiębiorca ma na spłatę od 14 do 60 dni.

Finansowanie zakupów w abonamencie wiąże się ze zredukowanym limitem faktoringowym – do 100 000 zł, który nie może przekraczać 30% obrotów z ostatnich 3 miesięcy. Faktor opłaca 100% wartości brutto, a przedsiębiorca zwraca tę kwotę w okresie od 14 do 60 dni. Faktoring odwrotny w modelu ryczałtowym jest dla firm działających od co najmniej 24 miesięcy. Faktoranci nie mogą mieć zaległości ZUS-u i urzędu skarbowego oraz wpisów w rejestrach dłużników.

 

Ile kosztuje faktoring w eFaktorze? Cennik 2023

Koszt faktoringu w eFaktorze jest ustalany indywidualnie pomiędzy faktorem a przedsiębiorcą. Uproszczone rozliczenie bazuje na stałej prowizji, która jest naliczana od wartości faktury. Dzięki temu przedsiębiorca wie z góry, ile zapłaci za finansowanie.

W przypadku modelu abonamentowego miesięczna opłata wynosi:

 • od 1,49% w faktoringu klasycznym
 • od 1,99% w faktoringu odwrotnym.

eFaktor nie nalicza żadnych dodatkowych opłat za:

 • przedłużenie lub rozwiązanie umowy,
 • ocenę wiarygodności klientów,
 • niewykorzystanie przyznanego limitu.

Pamiętaj, że koszt faktoringu możemy doliczyć do kosztów uzyskania przychodu, więc w rzeczywistości usługi są tańsze.

Sprawdź również nasz artykuł – Jakie koszty składają się na usługę faktoringu?

 

Opinie o faktoringu w eFaktorze

eFaktor wyróżnia się kompleksowym finansowaniem faktur przedsiębiorstw z sektora MŚP, które mają trudności z utrzymaniem płynności finansowej przez nierzetelnych kontrahentów. Dlaczego przedsiębiorstwa wybierają eFaktor?

 • Szybkie rozliczanie faktur – zaliczka faktoringowa jest wypłacana nawet w dniu wystawienia faktury. eFaktor umożliwia sfinansowanie zarówno części faktury, jak i całości.
 • Różne usługi faktoringowe – możesz dopasować opcje finansowania do ustaleń z kontrahentami i wartości faktur.
 • Elastyczne podejście do klienta – umowa jest podpisywana po uzgodnieniu indywidualnych warunków współpracy.
 • Brak wymaganych zabezpieczeń – finansowanie faktur jest łatwiejsze do uzyskania w porównaniu z kredytami bankowymi.
 • Weryfikacja kontrahentów – eFaktor sprawdza kondycję finansową płatników przed udzieleniem finansowania.

Jedyne negatywne opinie dotyczą sytuacji, w których przedsiębiorcy mają zaległości wobec faktora. Trzeba jednak przyznać, że umowa faktoringowa określa wysokość dodatkowych opłat i ewentualne zasady zwrotu zaliczki faktoringowej w przypadku przekroczenia terminu płatności przez dłużnika.

 

Dane kontaktowe eFaktor S.A.:

✉ Adres e-mail: sekretariat@efaktor.com.pl
📞 Numer telefonu: +48 22 203 41 66
📍 Adres: ul. Adama Branickiego 15
02-972 Warszawa
🌐 Strona internetowa: www.efaktor.com.pl
📋 NIP: 951 238 74 26

3.7/5 - (41 votes)

6 komentarzy

 1. Hendrix pisze:

  Ja polecam eFaktor, bo przede wszystkim szybko. Pieniadze są w moment u cb, a papierologii minimum. Fajnie to zrobili. Ile stresu przez to odchodzi, nie mam zaległości w kasie. bylem sceptyczny, bo to cos nowego dla mnie ale zaufałem i nie zaluje.

 2. Piotr pisze:

  Korzystam z efaktor od kilku miesięcy, bardzo elastyczny, wysoki limit, jestem mega zadowolony.

 3. Oli pisze:

  Korzystam z efaktora, wg mnie to najlepszy faktoring na rynku. Mało formalności, a kasa jest szybko na rynku

 4. Jack pisze:

  Efaktor bardzo polecam – sam skorzystałem i jestem zadowolony z szybkości działania.

 5. Vanilia pisze:

  Korzystałam przez kilka ostatnich miesięcy. Całkowicie bezproblemowa współpraca, szybki kontakt. polecam.

 6. Justa pisze:

  Korzystam i polecam! Szybko jest gotówka na koncie, mało formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *