eFaktor

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » eFaktor

 

eFaktor faktoring

Faktoring od eFaktor – recenzja

eFaktor to firma faktoringowa, zajmująca się alternatywnym dofinansowaniem małych i średnich przedsiębiorstw. Charakteryzuje się elastyczną ofertą oraz uproszczonym naliczaniem prowizji. A jak wygląda to w praktyce? Zapraszamy do naszej recenzji.

 

Parametry oferty eFaktor:

Prowizja obrotowa: do 1,95%
Kwota finansowania: od 100 tys. zł do 5 mln zł
Waluty: PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny: Oba rodzaje w ofercie
Faktoring jawny czy cichy: Jawny
Obsługiwane firmy: Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny: Tak

Skorzystaj z oferty eFaktor

 

eFaktor – faktoring

Większość przedsiębiorców regularnie doświadcza opóźnień w rozliczeniach faktur. Taka sytuacja może zachwiać płynnością finansową nawet świetnie radzącej sobie na rynku firmy i doprowadzić ją do upadku.

Z pomocą przedsiębiorcom przychodzą firmy faktoringowe, takie jak eFaktor, które zapewniają natychmiastowe finansowanie faktur lub zakupów. Dzięki temu przedsiębiorca utrzymuje płynność finansową, nawet w przypadku wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności.

 

zobacz, jak eFaktor wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

 Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych

 

eFaktor – oferta

Faktoring oferowany przez eFaktor skierowany jest do przedsiębiorców, bez względu na to, czy prowadzą oni jednoosobową działalność gospodarczą, czy średnią firmę. Ponadto firma faktoringowa nie stawia swoim klientom wymagań związanych z minimalnymi obrotami czy długością okresu, od jakiego działają na rynku. Szczegóły finansowania w ramach umowy faktoringowej ustalane są indywidualnie, dzięki czemu przedsiębiorca ma pewność, że usługa i jej koszt zostały dopasowane do jego potrzeb, możliwości i specyfiki branży, w której działa.

Oferta eFaktora obejmuje trzy rodzaje faktoringu:

  • faktoring niepełny,
  • faktoring pełny,
  • faktoring odwrotny (finansowanie zakupów).

Bez względu na rodzaj faktoringu, z którego przedsiębiorca chce skorzystać, może wybrać jeden z dwóch wariantów finansowania: klasyczny (należnościowy) i ryczałtowy.

W przypadku tradycyjnego faktoringu w opcji rozliczania należnościowego przedsiębiorca może liczyć na limit faktoringowy wynoszący do 5000 000 zł. W jego ramach może finansować faktury z terminem płatności wynoszącym od 14 do 120 dni. Po przekazaniu faktury do eFaktor przedsiębiorca otrzyma zaliczkę wynoszącą od 70 do 90% wartości tej faktury.

Z kolei w ramach faktoringu ryczałtowego przedsiębiorcy zostaje przyznany limit faktoringowy w wysokości od 50 000 do 1 000 000 zł, który może przeznaczyć na finansowanie faktur z terminem płatności od 14 do 90 dni. W tym przypadku zaliczka faktoringowa wynosi do 90% wartości faktury.

Jak wspomnieliśmy powyżej, eFaktor poza tradycyjnym faktoringiem oferuje także faktoring odwrotny, czyli usługę finansowania zakupów. Polega ona na tym, że faktor płaci za fakturę wystawiona przez dostawcę w imieniu przedsiębiorcy, a ten oddaje mu należności w ustalonym w umowie faktoringowej terminie.

W ramach faktoringu odwrotnego w opcji klasycznej przedsiębiorca może otrzymać limit faktoringowy wynoszący do 1 500 000 zł. W tym przypadku faktor wypłaca dostawcy zaliczkę faktoringową w wysokości 100% wartości faktury, a przedsiębiorca spłaca całość należności w terminie wynoszącym od 14 do 60 dni.

Natomiast faktoring odwrotny abonamentowy wiąże się z przyznaniem przedsiębiorcy limitu do 100 000 zł, przy czym nie może być on większy niż 30% miesięcznych obrotów z ostatnich 3 miesięcy. W tym przypadku faktor również finansuje 100% wartości faktury, a przedsiębiorca oddaje należność w ciągu 14-60 dni, w zależności od szczegółów umowy faktoringowej. Z tej opcji mogą skorzystać firmy, które działają na rynku od co najmniej 24 miesięcy, nie mają zaległości wobec ZUS-u i urzędu skarbowego, a także nie figurują w bazach dłużników.

 

eFaktor – ceny

Koszt faktoringu od eFaktor ustalany jest indywidualnie pomiędzy faktorem a przedsiębiorcą. Trzeba jednak przyznać, że kwestia rozliczania faktoringu została w eFaktor bardzo uproszczona. Przede wszystkim jest to stała prowizję, naliczana od wartości faktury. Dzięki temu przedsiębiorca z góry wie, ile zapłaci za faktoring. W przypadku faktoringu abonamentowego miesięczna opłata wynosi:

  • faktoring – od 1,49%,
  • faktoring odwrotny – od 1,99%.

Co więcej, eFaktor nie nalicza żadnych dodatkowych opłat za:

  • przedłużenie lub rozwiązanie umowy,
  • ocenę wiarygodności klientów,
  • niewykorzystanie przyznanego limitu.

Pamiętajmy także, że koszt faktoringu możemy doliczyć do kosztów uzyskania przychodu, także w rzeczywistości usługa ta kosztuje nas odpowiednio mniej.

Sprawdź również nasz artykuł o tym jakie koszty składają się na usługę faktoringu.

 

eFaktor – opinie

Dotychczasowi klienci cenią sobie współpracę z firmą faktoringową eFaktor przede wszystkim za szybkość rozliczania przesyłanych faktur, rzetelność oraz jasność warunków zawartych w umowie.

Ewentualne negatywne opinie dotyczą przede wszystkim sytuacji, w których przedsiębiorca ma zaległości wobec faktora.

eFaktor to jedna z wielu firm faktoringowych na polskim rynku. Odznacza się przede wszystkim elastycznym podejściem do klienta oraz przejrzystością w naliczaniu opłat za korzystanie z faktoringu. Jeśli masz dość oczekiwania na opłacenie faktur przez twoich kontrahentów lub sam chcesz szybciej rozliczać się z własnymi dostawcami, zapoznaj się bliżej z ofertą firmy faktoringowej eFaktor.