Faktoria – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Faktoria – Faktoring

 

Faktoria faktoring logo

Faktoria – faktoring przez internet

Parametry oferty Faktoria:

Opłaty Ustalane indywidualnie
Kwota finansowania od 50 tys. zł do 3 mln zł
Wypłacana zaliczka Do 95%
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Oba rodzaje w ofercie
Faktoring cichy Nie
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Faktoria

 

Faktoria szybkie finansowanie faktur online

Twoja firma potrzebuje szybkiego finansowania? Masz problemy z zatorami płatniczymi? Boisz się o płynność finansową swojego sklepu lub przedsiębiorstwa? W takiej sytuacji potrzebne są nowe rozwiązania, a jednym ze skuteczniejszych jest faktoring. Faktoria to firma proponująca właśnie tego rodzaju usługi. Czy warto korzystać z jej oferty?

Trudno rozwijać biznes, gdy trzeba ciągle przeliczać każdą złotówkę, a na opłacenie faktur trzeba czekać tygodniami lub miesiącami. Na szczęście przedsiębiorstwa, również te najmniejsze, mogą zapewnić sobie płynność finansową, korzystając na przykład z faktoringu. Coraz więcej polskich firm decyduje się na współpracę z faktorem. Jakiego wybrać? W tym artykule przybliżamy firmę Faktoria.

 

Zobacz, jak Faktoria wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

 Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Na czym polega faktoring?

Zacznijmy od wyjaśnienia, na czym w ogóle polega faktoring. To inaczej finansowanie faktur, w którym biorą udział trzy strony. Przedsiębiorca wystawia fakturę. Gdy zwraca się do firmy faktoringowej, nazywany jest faktorantem. Firma faktoringowa z kolei nazywana jest faktorem. Faktor przejmuje od przedsiębiorcy (faktoranta) nieprzeterminowaną wierzytelność wynikającą z wystawionej przez przedsiębiorcę faktury i opłaca ją od razu. Przedsiębiorca otrzymuje pieniądze, a jego kontrahent staje się dłużnikiem faktoringowym i reguluje fakturę wpłatą na konto faktora. Dzięki temu przedsiębiorca nie musi czekać na pieniądze i nie musi bać się problemów z płynnością. Nie ma zamrożonych środków i może je od razu wykorzystać na dowolny cel.

 

Faktoria faktoring – podstawowe informacje

Faktoria powstała, żeby wspierać w prowadzeniu biznesu małych i średnich przedsiębiorców. Właścicielem marki jest Faktoria sp. z o.o., która z kolei jest częścią grupy Nest Bank. Trzeba jednak podkreślić, że Faktoria ma dużą samodzielność i autonomię, a kierują nią bardzo doświadczeni menedżerowie doskonale znający rynek finansowy i problemy przedsiębiorców. Ten faktor działa na rynku od 2017 roku. Proste procedury oraz produkty dostępne całkowicie przez Internet to właściwie wizytówka faktora z Warszawy. Nieszablonowe, indywidualne podejście do klienta to zdecydowany atut oferty Faktorii. Czym jeszcze wyróżnia się ten faktor na rynku faktoringowym?

Oferta i usługi Faktorii

Na szczególna uwagę w ofercie Faktorii zasługuje faktoring przez Internet, a więc rozwiązanie wygodne, niewymagające poświęcenia wiele czasu, a do tego szybkie. Faktoria Warszawa (bo w tym mieście faktor ma siedzibę) proponuje następujące produkty:

 • finansowanie sprzedaży – przedsiębiorca wystawia fakturę, nie czeka na płatność kontrahenta, przekazuje fakturę faktorowi, a ten przelewa pieniądze na konto przedsiębiorcy;
 • finansowanie sprzedaży z przejęciem ryzyka – idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności dla kontrahentów których nie znają, na przykład dlatego, że dopiero rozpoczynają z nimi współpracę. W tej opcji faktoringu to faktor bierze na siebie ryzyko braku płatności ze strony kontrahenta;
 • finansowanie zakupów – przedsiębiorca nabywa towar lub usługę u kontrahenta, otrzymuje za to od niego fakturę, którą finansuje faktor, a przedsiębiorca zwraca mu pieniądze w ciągu 60 dni;
 • faktura na raz – finansowanie nawet w 30 minut, gdy przedsiębiorca musi błyskawicznie pozyskać środki na niespodziewany wydatek;
 • indywidualny program finansowania – dla firm z obrotami rocznymi powyżej 30 mln zł mających bardzo wielu kontrahentów, finansowanie ściśle dopasowane do potrzeb;
 • Kapitan Faktura – wsparcie w zarządzaniu należnościami, monitoring należności, pomoc w windykacji;
 • F-pay – metoda płatności za zakupy firmowe pozwalająca odroczyć należność o 30 dni.

Kto może skorzystać z oferty?

Czego chcieć od dobrego podmiotu faktoringowego? Na pewno rzetelności, profesjonalizmu i łatwego dostępu do produktów. To wszystko znajdziemy u faktora kontrolowanego przez Nest Bank. Istotne jest jednak również to, że ze wsparcia finansowego mogą w tym przypadku skorzystać nawet najmniejsi przedsiębiorcy. Faktoria dokładnie określa, kto może skorzystać z jej rozwiązań. To podmioty, które:

 • działają na rynku co najmniej od 6 miesięcy;
 • przedstawią wyciągi z konta firmowego za ostatnie pół roku;
 • ostatnią transakcję przeprowadziły nie później niż przed czterdziestoma dniami;
 • przedstawią dane kontrahentów, których faktury zostaną objęte finansowaniem;
 • poinformują kontrahenta o faktoringu;
 • przejdą weryfikację zdolności kredytowej.

 

Jak skorzystać z usługi Faktorii?

Kolejny atut opisywanej tutaj firmy to wygodny i łatwy sposób wnioskowania. Mamy do czynienia z faktoringiem przez internet, zatem wszystko odbywa się online.

 1. Wchodzimy na stronę www faktora.
 2. Wybieramy przycisk „Złóż wniosek”.
 3. Przechodzimy do formularza rejestracyjnego.
 4. Wprowadzamy dane firmy.
 5. Zaznaczamy niezbędne zgody.
 6. Dodajemy wyciągi z konta z ostatnich 6 miesięcy.
 7. Wybieramy rodzaj faktoringu.
 8. Wysyłamy formularz.
 9. Czekamy na odpowiedź i propozycję warunków faktora.
 10. Podpisujemy umowę.

 

Jak Faktoria weryfikuje klienta?

Każdy faktor w mniejszym lub większym zakresie weryfikuje swoich klientów. To potrzebne, aby sprawdzić sytuację finansową przedsiębiorcy i jego wiarygodność oraz przeanalizować przepływy finansowe z wybranego okresu. Do tego Faktoria sprawdza następujące rejestry:

 • Biuro Informacji Kredytowej;
 • BIG InfoMonitor S.A.;
 • Krajowy Rejestr Długów;
 • ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.;
 • Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej;
 • System Bankowy Rejestr.

 

Faktoria i limity faktoringowe

Jak każdy faktor również opisywany tutaj podmiot ma określone limity finansowania faktur czyli tzw. limit faktoringowy. Niestety, nie jest łatwo znaleźć takie informacje na stronie internetowej. W przypadku produktu „Faktura na raz” informacje o limitach dostarcza nam odpowiednia zakładka strony internetowej Faktoria, gdzie znajduje się kalkulator. Wynika z niego, że najniższa wartość faktury, która może zostać sfinansowania, to 1 000 zł, a najwyższa to 30 000 zł. Przy okazji kalkulator pokazuje orientacyjne koszty. To jednak tylko prognoza, bo ostateczną wysokość prowizji poznaje się po zalogowaniu do Panelu Klienta.

Jeżeli chodzi o tradycyjny faktoring to minimalny limit w firmie Faktoria na tego typu finansowanie to 30 tys. zł, a limit maksymalny to aż 3 mln zł.

 

Faktoring w Faktorii – ile kosztuje?

Ile kosztuje korzystanie z finansowania za pośrednictwem strony faktoria.pl? To zależy oczywiście od tego, z jakich produktów faktoringowych skorzystanym, na jakie kwoty zostały wystawione faktury i od indywidualnie ustalonych warunków. Można jednak przedstawić orientacyjne koszty.

Oto kilka przykładów kosztów finansowania dla produktu „Faktura na raz” (na dzień 7.02.2022):

Wartość faktury: 5 000 zł:

 • liczba dni do spłaty: 10, koszt: 49,80 zł;
 • liczba dni do spłaty: 20, koszt: 99,60 zł.

Wartość faktury: 10 000 zł:

 • liczba dni do spłaty: 10, koszt: 99,60 zł;
 • liczba dni do spłaty: 20, koszt: 199,20 zł.

Wartość faktury: 20 000 zł:

 • liczba dni do spłaty: 10, koszt: 199,20 zł;
 • liczba dni do spłaty: 20, koszt: 398,40 zł.

 

Nasza opinia o faktoria.pl

Propozycje Faktorii skierowane są również do małych przedsiębiorstw, a więc nawet jednoosobowe działalności gospodarcze mogą zyskać wsparcie i bezpieczne finansowanie. Bez wątpienia opisywany tu faktor udostępnia wygodny system online pozwalający na korzystanie z jego oferty, ponieważ wszystkie formalności można załatwić przez Internet. Do tego proponowane są różnorodne produkty faktoringowe, co sprawia, że można dobrać rozwiązanie, które najlepiej odpowiada przedsiębiorcy i najlepiej zabezpiecza jego interesy.

Wystarczy wejść na stronę internetową faktoria.pl, żeby sfinansować faktury nawet z odroczonym terminem płatności. Pieniądze można otrzymać naprawdę szybko, a przecież czas w biznesie ma duże znaczenie. Na pewno warto korzystać z propozycji Faktorii.

Sprawdź nasze recenzje i opinie na temat innych firm faktoringowych!

4/5 - (20 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *