Fakturatka – firmowe zakupy na raty od NFG

Fakturatka – firmowe zakupy na raty od NFG

mężczyzna i kobieta celebrujący sukces przy biurku w biurze

Pamiętasz, ile razy zdarzyło Ci się zrezygnować z firmowych zakupów z powodu zbyt wysokiej ceny? A gdyby ten wydatek można było rozłożyć na dogodne raty? Konsumenci z zakupów na raty korzystają od wielu lat. Teraz taką możliwość mają również przedsiębiorcy. Wyjaśniamy, czym jest Fakturatka i jakie korzyści dla Twojej firmy może przynieść finansowanie faktur zakupu.

 

Czym jest Fakturatka i co można nią sfinansować?

Fakturatka to kolejna po eFaktoringu usługa NFG, wspierająca płynność finansową najmniejszych firm. Dzięki niej sprzedający otrzymuje pieniądze na czas, a kupujący rozkłada płatności na wygodne raty od 1 do 36. Fakturatka umożliwia finansowanie faktur zakupowych zarówno dóbr trwałych, jak i usług. Można w ten sposób kupić na raty niemal wszystko:

  • usługi biznesowe (faktury za prąd, karty paliwowe czy nawet remont lokalu),
  • towary (w tym materiały, surowce, półprodukty),
  • środki trwałe (jak maszyny i urządzenia)
  • czy wartości niematerialne (na przykład licencje za oprogramowanie).

Przedsiębiorcy najczęściej korzystają z tej usługi, kupując na raty do firmy zaopatrzenie i materiały budowlane, ale również urządzenia elektryczne, części samochodowe, artykuły spożywcze, paliwo, usługi transportowe oraz budowlane, meble, usługi szkoleniowe, instalacyjne, księgowe i wiele innych.

Ciekawą opcją jest wykorzystanie Fakturatki do odroczenia płatności o miesiąc, wybierają na przykład płatność w jednej racie po to, by zyskać dodatkowy czas na zgromadzenie pełnej sumy pieniędzy.

 

Na czym polega proces finansowania faktur zakupowych?

Kupujesz na firmę dowolny produkt lub usługę, a w systemie Fakturatka dostajesz fakturę kosztową (fakturę zakupową), którą masz opłacić przelewem. Następnie samodzielnie wybierasz w systemie liczbę rat – od 1 do 36 i akceptujesz transakcję kodem SMS. Proces wnioskowania o sfinansowanie zakupu odbywa się automatycznie, online i trwa kilka minut. Z góry wiesz, ile zapłacisz.

 

Kto może skorzystać z zakupów na raty w Fakturatce?

Fakturatka została stworzona z myślą o najmniejszych podmiotach sektora MŚP: mikrofirmach, jednoosobowych działalnościach gospodarczych, freelancerach. To właśnie one są najbardziej narażone na zatory finansowe, mają utrudniony dostęp do finansowania zewnętrznego, a przez banki często uznawane są za mało wiarygodne. Warunkiem skorzystania z Fakturatki podczas zakupów do firmy jest otrzymanie od dostawcy faktury płatnej przelewem. Ważne też, by firma działała na polskim rynku od co najmniej 12 miesięcy. 

 

Czym finansowanie zakupów firmowych różni od pożyczki, kredytu czy leasingu?

Ani kredyt dla firm, ani leasing ani pożyczka nie zapewniają obecnie tak szybkiego i wygodnego finansowania jak Fakturatka. W dodatku, w odróżnieniu od leasingu, tutaj od razu po zakupie towaru stajesz się jego właścicielem i unikasz skomplikowanej procedury wykupu. Płatność odbywa się w dogodnych ratach, a koszty usługi finansowania zakupów możesz zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu i odliczyć podatek VAT.

 

Jakie są zalety finansowania faktur zakupowych w Fakturatka?

Budujesz wizerunek rzetelnego płatnika, dzięki czemu możesz negocjować rabaty za terminowe regulowanie zobowiązań. Oszczędzasz pieniądze, bo zaliczasz do kosztów uzyskania przychodu koszt Fakturatki i odliczasz VAT. Zachowujesz płynność finansową, bo kupując na firmę nie wydajesz wszystkich oszczędności i masz środki na bieżącą działalność. Jesteś konkurencyjny na rynku – nie rezygnujesz z ważnych inwestycji, szkoleń czy nowoczesnych narzędzi pracy.

Jedna odpowiedź

  1. Genie pisze:

    Korzystam i polecam – super ułatwienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *