Jak uzyskać kredyt dla lekarzy?

Jak uzyskać kredyt dla lekarzy?

chirurdzy podczas operacji

Czekają Cię spore wydatki, ale nie masz wystarczających środków na ich sfinansowanie? Jeśli tylko jesteś lekarzem lub wykonujesz tzw. wolny zawód, możesz liczyć na uzyskanie pieniędzy na preferencyjnych warunkach. Sprawdź, na czym polega kredyt dla lekarzy i kto dokładnie może skorzystać z takiej oferty.

Czym jest kredyt dla lekarzy?

Kredyt dla lekarzy to rodzaj pożyczki na preferencyjnych warunkach, z której mogą skorzystać przedstawiciele tzw. wolnych zawodów, w tym właśnie lekarze. Na czym te warunki polegają? Są to m.in.:

  • wyższa maksymalna kwota pożyczki dla lekarzy,
  • niższy kosz kredytu dla lekarzy,
  • uproszczona procedura kredytowa,
  • mniejsze wymagania związane z zabezpieczeniem kredytu,
  • preferencyjna ocena zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.

Poza tym decydując się na kredyt dla lekarzy, możesz liczyć na dodatkowe korzyści takich jak na przykład indywidualna opieki ze strony banku, bezpłatne usługi maklerskie, czy bezpłatne korzystanie
z bankomatów.

Zastanawia Cię, dlaczego lekarze i przedstawiciele wolnych zawodów mogą uzyskać kredyt na korzystniejszych warunkach? Przede wszystkim wynika to z wyższego poziomu zarobków, mniejszego ryzyka utraty dochodów oraz lepszej zdolności kredytową kredytobiorców z tej grupy zawodowej. Do tego dochodzi prestiż związany z wykonywanym zawodem oraz rzetelność w spłacie zobowiązań.

 Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź Ranking Kredytów Gotówkowych.

 

Kto może skorzystać z kredytu dla lekarzy?

Jak już wspomnieliśmy, określenie „kredyt dla lekarzy” jest pewnego rodzaju uproszczeniem. Tak naprawdę jest to kredyt dla wolnych zawodów. A to oznacza, że po taką pożyczkę dla lekarzy mogą sięgnąć:

  • lekarze wszystkich specjalności,
  • stomatolodzy,
  • pielęgniarki i położne,
  • fizjoterapeuci,
  • farmaceuci,
  • psycholodzy,
  • weterynarze.

Dodajmy jeszcze, że również lekarz rezydent po taki kredyt może sięgnąć. Poza tym wiele banków oferuje kredyty na preferencyjnych warunkach prawnikom, finansistom, architektom, fotografom, czy tłumaczom. Dlatego, zanim sięgniesz po kredyt w banku, sprawdź, czy czasem Twój zawód nie pozwoli Ci skorzystać ze specjalnego kredytu dla lekarzy. Szczególnie że możesz w ten sposób sporo zaoszczędzić, a także dodatkowo zyskać.

Co ważne, z kredytu dla lekarzy mogą skorzystać osoby, które chcą przeznaczyć uzyskane pieniądze zarówno na cel prywatny, jak i zawodowy. Z tego względu o taki kredyt mogą wnioskować zarówno lekarze – przedsiębiorcy, jak i osoby nieprowadzące działalności gospodarczej.

 Zastanawiasz się nad kredytem na działalność gospodarczą? Sprawdź nasz ranking kredytów dla firm.

 

Jakie są rodzaje kredytu dla lekarzy?

Banki oferują różne rodzaje kredytów dla lekarzy. Są to m.in.:

  • kredyt hipoteczny dla lekarzy,
  • kredyt na samochód dla lekarzy,
  • czy kredyt gotówkowy dla lekarzy.

Wszystko zależy od tego, na co chcesz przeznaczyć uzyskaną kwotę. Co jednak ważne, cel kredytowy nie musi wiązać się z prowadzoną przez Ciebie praktyką lekarską. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

 Szukasz najlepszego kredytu? Zapoznaj się z ofertą kredytów dla firm w mBank.

 

Kredyt hipoteczny dla lekarzy

Uzyskanie kredytu hipotecznego zazwyczaj wiąże się z załatwianiem mnóstwa formalności, dostarczeniem do banku całego stosu dokumentów i dokładnym zbadaniem naszej zdolności kredytowej. W przypadku kredytu hipotecznego dla lekarzy jest nieco inaczej. Owszem, wciąż musisz zapewnić odpowiedni wkład własny, ale już procedury uzyskania finansowania będą o bardziej przystępne. Często nawet wysoki kredyt dla lekarzy uzyskasz na oświadczenie o dochodach. Do tego oprocentowanie takiego kredytu będzie niższe, podobnie jak prowizja czy marża za udzielenie pożyczki. Na taką ofertę mogą liczyć zarówno lekarze
z długim stażem, jak i Ci chcący skorzystać z oferty kredytu hipotecznego dla lekarza rezydenta.

 

Na czym polega kredyt na samochód dla lekarzy?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nowego samochodu, przejrzyj oferty kredytów na samochód dla lekarzy. Poza tym zawsze możesz skorzystać z leasingu dla lekarzy. W obu tych przypadkach warunki kredytowania będą lepsze niż w przypadku innych ofert. Do tego samochodowy kredyt dla lekarzy również możesz otrzymać na oświadczenie. Dzięki temu jeszcze szybciej będziesz mógł korzystać ze swojego nowego auta.

Chcesz sfinansować zakup samohodu? Zapoznaj się z rankingiem firm leasingowych.

 

Kredyt gotówkowy dla lekarzy

Kredyt gotówkowy to rodzaj pożyczki bankowej, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Jest to rodzaj kredytu krótkoterminowego, co oznacza, że okres kredytowania wynosi od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Wszystko zależy od wysokości pożyczki, którą uzyskasz. Kredyt gotówkowy dla lekarzy w zasadzie niczym nie różni się od tradycyjnej wersji tej pożyczki poza tym, że udzielany jest na preferencyjnych warunkach.

Nie wiesz, ile tak naprawdę zapłacisz za kredyt? Sprawdź, jak poznać koszt kredytu dzięki RRSO.

 

Kto oferuje pożyczki dla lekarzy?

Kredyt dla lekarzy dostępny jest w wielu bankach. Ma to oczywiście swoje wady i zalety. Z jednej strony oferta kredytowa jest na tyle szeroka, że na pewno znajdziesz kredyt dopasowany do własnych potrzeb.
Z drugiej, znalezienie najlepszej pożyczki może być czasochłonne. Na szczęście zawsze możesz skorzystać z rankingów kredytów w naszym serwisie.

Dodajmy jeszcze, że w zależności od banku, kredyt dla lekarzy może dotyczyć różnych zawodów. Dlatego też, jeśli jakaś oferta nie obejmuje Twojego zajęcia, przyjrzyj się innym bankom i ich kredytom dla lekarzy. Bardzo możliwe, że któryś z nich oferuje takie pożyczki osobom wykonującym Twój zawód.  

 

Jakie dokumenty są niezbędne do uzyskania kredytu dla lekarzy?

Wspominaliśmy już, że kredyt dla lekarzy to przede wszystkim uproszczone procedury. Niemniej jednak musisz dostarczyć do banku odpowiednie dokumenty, szczególnie w przypadku wyższych kwot, tak jak ma to miejsce w przypadku kredytów hipotecznych dla lekarzy. Co zatem musisz przygotować, składając wniosek o kredyt dla lekarzy? Będą to takie dokumenty jak:

  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający Twoją tożsamość,
  • potwierdzenie prawa wykonywania zawodu,
  • potwierdzenie wpływów na konto za podany przez bank okres,
  • PIT 36/36L za poprzedni rok.

W zależności od rodzaju kredytu dla lekarzy możesz również zostać poproszony o dostarczenie z ZUS-u oraz urzędu skarbowego zaświadczenia o niezaleganiu z podatkami i składkami. Poza tym, jeśli kredyt dla lekarza będziesz brał na prowadzoną przez siebie działalność, potrzebne będzie również zaświadczenie o rejestracji firmy.

Kredyt dla lekarza to jeden z najkorzystniejszych sposobów na uzyskanie niezbędnego finansowania. Nie dość, że wszelkie formalności są uproszczone, to dodatkowo możesz liczyć na wyższą kwotę pożyczki oraz mniejsze oprocentowanie. Nie ma przy tym znaczenia, że czy planujesz zakupić wyposażenie gabinetu, sprzęt biurowy, samochód czy mieszkanie lub inną nieruchomość. Dlatego też, jeśli tylko jesteś przedstawicielem wolnego zawodu, poszukaj w banku kredytu dla lekarzy. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *