NFG Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » NFG Faktoring

 

eFaktoring NFG logo

Parametry oferty eFaktoring NFG

Opłaty i prowizje od 0,053% /dzień
Limit faktoringowy do 250 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Cichy i jawny
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z oferty eFaktoring NFG

NFG – faktoring dla firm, szybkie finansowanie faktur

NFG (Narodowy Fundusz Gwarancyjny) jest jednym z liderów w branży fintechowej, która nadaje nowy wymiar tradycyjnym usługom finansowym, rozwijając je za pomocą nowoczesnych technologii. Oferta NFG jest najszersza na rynku, ale faktor wyróżnia się szczególnie dwoma produktami: eFaktoringiem NFG, czyli pierwszym 100% onlinowym finansowaniem faktur sprzedażowych w Polsce, oraz Fakturatką – usługą umożliwiającą rozłożenie zakupów firmowych na raty.

 

NFG – Narodowy Fundusz Gwarancyjny, czyli pionier faktoringu online w Polsce

Narodowy Fundusz Gwarancyjny jest częścią Kaczmarski Group, czyli grupy kapitałowej z niemal 30-letnim doświadczeniem na rynku finansowym, do której należy m.in. KRD (Krajowy Rejestr Długów). Faktor rozwija ofertę finansowania mikro- i małych przedsiębiorstw od 2016 roku, kiedy pierwsi klienci korzystali z faktoringu cichego. Aktualnie NFG specjalizuje się także w faktoringu jawnym, zaliczkowym, ekspresowym i zakupowym, stanowiąc wszechstronne źródło finansowania dla przedsiębiorstw, które potrzebują wsparcia podczas realizowania długofalowych kontraktów, wielotygodniowego oczekiwania na przelewy od kontrahentów czy zwiększania konkurencyjności na rynku.

 

Faktoring w NFG

Źródło: https://nfg.pl/kim-jestesmy

 

Zobacz, jak eFaktoring NFG wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Dla jakich branż jest dostępny eFaktoring w NFG?

NFG współpracuje z m.in. firmami transportowymi, budowlanymi, usługowymi, handlowymi, przemysłowymi czy gastronomicznymi. W gronie klientów znajdują się także freelancerzy, a szczególnie wolni strzelcy realizujący zlecenia dla dużych firm, które zajmują dominującą pozycję, więc narzucają podwykonawcom wydłużone terminy płatności. Przedsiębiorcy z sektora MŚP czekają na opłacenie faktur nawet przez 90 dni, co sprawia, że są narażeni na utratę płynności finansowej i zatory płatnicze. Im dłużej wyczekują przelewów, tym trudniej im pokrywać wydatki firmowe z własnej kieszeni.

Z badania „Finansowanie zakupów firmowych”, które przeprowadzono na zlecenie NFG w I kwartale 2022 roku, wynika, że firmy transportowe są zainteresowane przede wszystkim rozkładaniem na raty zakupów firmowych o wartości do 5000 zł (57% zapytanych). 62,1% przedsiębiorców z branży budowlanej skorzystałoby z faktoringu odwrotnego w przypadku zakupów za co najmniej 11 000 zł, a co 4 firma budowlana sfinansowałaby zakupy za ponad 50 000 zł. Ponad połowa ankietowanych z branży handlowej i 44,4% z branży usługowej rozłożyłaby na raty zakupy do 5000 zł, natomiast 66% firm z branży przemysłowej skorzystałaby z faktoringu odwrotnego na raty w przypadku zakupów od 6000 zł do 50 000 zł.

 

Rodzaje faktoringu w NFG

Dzięki finansowaniu faktur w NFG możesz pokrywać bieżące wydatki firmowe, nie korzystając z kredytów, leasingów czy pożyczek, które – w przeciwieństwie do faktoringu – obciążają zdolność kredytową przedsiębiorstwa. W zależności od preferencji możesz finansować albo faktury sprzedażowe, albo faktury zakupowe. Ponadto decydujesz, czy kontrahent jest informowany o Twojej współpracy z NFG, czy nie.

Rodzaje faktoringu w NFG

Źródło: nfg.pl

 

➡ Dowiedz się, jakie kryteria bierze się pod uwagę, wyróżniając rodzaje faktoringu. Sprawdź, który wariant pasuje najlepiej do Twojego biznesu!

 

Faktoring cichy w NFG – bez informowania Twoich kontrahentów

Faktoring cichy (inaczej: tajny, ukryty, niejawny) polega na współpracy między przedsiębiorcą a NFG bez wiedzy kontrahenta. W tym wariancie zgłaszasz fakturę z odroczonym terminem płatności NFG, który od razu wypłaca Ci zaliczkę. Faktor nie wysyła powiadomienia o cesji wierzytelności do odbiorcy faktury i nie czeka na potwierdzenie należności. Dzięki temu rozwiązaniu możesz otrzymać pieniądze nawet w kilkanaście minut od wgrania faktury do systemu. Ponadto unikasz martwienia się o pogorszenie relacji biznesowych z kontrahentem. Klient opłaca fakturę w wyznaczonym terminie, przelewając pieniądze na Twoje konto, po czym przekazujesz je faktorowi.

Tu przeczytasz, co jeszcze przekonuje przedsiębiorców do faktoringu cichego.

Niestety, cicha cesja wierzytelności generuje większe ryzyko transakcyjne dla faktora, więc po pierwsze – ten rodzaj faktoringu może okazać się droższy. Po drugie – NFG skrupulatnie analizuje Twoją wypłacalność, ponieważ ryzyko niewypłacalności kontrahenta jest po Twojej stronie. W praktyce trzeba zwrócić wcześniej otrzymaną zaliczkę i dążyć do odzyskania należności od odbiorcy faktury.

 

Faktoring jawny w NFG – z powiadamianiem Twoich kontrahentów

W faktoringu jawnym, który jest najpopularniejszy w Polsce, NFG informuje kontrahentów o cesji wierzytelności. Odbiorca faktury musi wyrazić zgodę na cesję i potwierdzić należność – najczęściej otrzymuje e-maila z linkiem. Kiedy zbliża się termin płatności, przelewa pieniądze bezpośrednio na konto faktora. Dzięki faktoringowi jawnemu możesz w pewnym stopniu zdyscyplinować kontrahentów. Klienci mogą czuć się bardziej zobowiązani do zapłaty, kiedy mają świadomość, że masz wsparcie dużej instytucji finansowej – szczególnie w windykacji.

NFG udziela klientom 14-dniowego okresu bezpłatnej karencji, czyli dodatkowego okresu na opłacenie faktury, w którym nie jest pobierana wyższa prowizja. W tym czasie faktor monitoruje spłatę zobowiązania, wysyłając kontrahentowi monity. W ostateczności dochodzi do regresu, czyli wspomnianego zwrotu zaliczki faktoringowej.

Sprawdź tutaj szczegóły faktoringu jawnego.

 

Faktoring ekspres w NFG – przyspieszone finansowanie faktur

Faktoring ekspres to usługa oferowana mikroprzedsiębiorstwom wyłącznie przez NFG. O ile zasady finansowania faktur są takie same jak w faktoringu jawnym, o tyle przelew na Twoje konto jest realizowany szybciej – nawet na 5 minut przed uruchomieniem cesji wierzytelności. To oznacza, że NFG najpierw wypłaca Ci pieniądze, a dopiero potem powiadamia kontrahenta o wykupie wierzytelności. Dzięki temu rozwiązaniu nie musisz czekać, aż odbiorca faktury potwierdzi cesję.

 

Faktoring zaliczkowy w NFG

Dzięki faktoringowi zaliczkowemu możesz otrzymać pieniądze na dowolny cel biznesowy przed wystawieniem faktury. Załóżmy, że musisz kupić materiały budowlane, aby rozpocząć prace określone w kontrakcie. Zgłaszasz tę potrzebę NFG, który przyznaje Ci stały dostęp do odnawialnego limitu. Faktor wypłaca środki na Twój rachunek nawet w 5 minut od złożenia wniosku o zaliczkę. Kupujesz materiały, realizujesz prace i wystawiasz fakturę klientowi. Możesz spłacić zaliczkę na 2 sposoby: przelać pieniądze faktorowi lub zgłosić tę fakturę do faktoringu. W drugim przypadku część lub całość przejętej wierzytelności zostanie przeznaczona na spłatę.

Faktoring zaliczkowy pokrywa nie tylko koszty związane z realizowaniem zamówień od klientów, ale także inne wydatki firmowe, np. podatki, składki ZUS, czynsz, wynagrodzenia, utrzymanie floty samochodowej czy działania reklamowe.

 

Fakturatka, czyli faktoring dla kupujących i sprzedających

Fakturatka to oryginalna forma faktoringu odwrotnego. NFG finansuje zakupy firmowe od 500 zł do 30 000 zł na raty, przelewając całą kwotę dostawcy towaru lub wykonawcy usługi w terminie wyznaczonym na fakturze. Przedsiębiorca (kupujący) spłaca należność jednorazowo lub ratalnie – nawet przez 36 miesięcy. Oczywiście im mniejsza liczba rat, tym niższe koszty Fakturatki, aczkolwiek możesz zdecydować się na wyższą opłatę wstępną, liczoną od wartości faktury, aby zredukować ratę.

Liczba rat w Fakturatce NFG Opłata wstępna w Fakturatce NFG
1 1%
3 1% lub 5%
6 1%, 5%, 10%, 15%
9 1%, 5%, 10%, 15% lub 20%
12 1%, 5%, 10%, 15% 20% lub 25%
18, 24 lub 36 1%, 5%, 10%, 15% 20%, 25% lub 30%

Opracowanie własne na podstawie kalkulatora finansowania zakupów NFG (31.08.2022)

Kalkulator finansowania zakupów pomoże Ci określić przybliżony koszt Fakturatki. O ile jej mechanizm może Ci przypominać leasing, o tyle kluczowe różnice tkwią w uproszczonych formalnościach – szczególnie w braku wykupu, ponieważ kupujący od razu zostaje właścicielem finansowanego mienia.

Kalkulator faktoringu odwrotnego w NFG

Źródło: https://nfg.pl/raty-dla-biznesu/finansowanie-zakupow

 

Jeżeli sprzedajesz towary lub usługi online, możesz zaproponować klientom zakupy na raty – ze wsparciem NFG. Jedyne, co musisz zrobić, to przesłać kupującemu specjalny link, który otrzymasz od faktora. Klient przekalkuluje raty i zatwierdzi umowę finansowania SMS-em, a Ty otrzymasz pieniądze w wyznaczonym terminie od NFG, więc nie będziesz ryzykować ani opóźnienia w spłacie, ani braku pieniędzy. Nie ponosisz też żadnych konsekwencji, jeśli klient nie zapłaci NFG w terminie.

 

Ile kosztuje finansowanie faktur w NFG?

Koszt faktoringu w NFG jest uzależniony od m.in. wartości faktury, przyznanego limitu, terminu płatności czy rodzaju usługi. Minimalna opłata wynosi 2,49% za 30 dni finansowania w faktoringu jawnym – to jedna z najniższych stawek rynkowych. Możesz obliczyć zaliczkę faktoringową i prowizję dla faktora za pomocą kalkulatora finansowania faktur.

Kalkulator finansowania faktur w NFG

Źródło: https://nfg.pl/finansowanie-faktur

 

Pamiętaj, że to orientacyjna kalkulacja, która nie jest wiążąca, ponieważ nie uwzględnia indywidualnych czynników. Co prawda kalkulator nie pozwala na ustawienie precyzyjnej kwoty netto – z dokładnością co do złotówki – ale możesz wybrać zbliżoną wartość w zakresie od 200 zł do 120 000 zł. NFG wypłaci Ci 100% wartości netto.

 

Koszt faktoringu sprzedażowego w NFG

Źródło: https://nfg.pl/finansowanie-faktur

 

Jak złożyć wniosek o faktoring online w NFG?

O ile umowę faktoringu bankowego zwykle trzeba podpisać w placówce stacjonarnej, o tyle NFG jako faktor pozabankowy rozpoczyna nowe współprace całkowicie online. Jedyne, czego potrzebujesz do założenia konta na platformie faktora, to NIP i dane finansowe firmy. Następnie potwierdzasz swoją tożsamość, wykonując przelew weryfikacyjny z konta firmowego. Aby zawrzeć umowę, podajesz kod autoryzacyjny z SMS-a.

 

Faktoring w NFG – opinie klientów

Kompleksowe usługi faktoringowe świadczone przez NFG wyróżniają się zautomatyzowanymi rozwiązaniami, które pozwalają na błyskawiczne odmrażanie pieniędzy z nieopłaconych faktur. Przedsiębiorcy doceniają nie tylko uproszczone załatwianie formalności online poprzez intuicyjny System Obsługi Faktur, ale także niskie koszty faktoringu, który ułatwia zachowanie płynności finansowej. Klienci NFG wskazują, że eFaktoring doskonale zastępuje inne źródła finansowania, a szczególnie kredyty, które zdecydowanie trudniej uzyskać. Faktoring zapewnia pieniądze od ręki na bieżące wydatki firmowe, nie obciążając zdolności kredytowej przedsiębiorstwa.

 

Najczęściej zadawane pytania o faktoring w NFG

Ile wynosi limit faktoringowy w NFG?

Jeśli interesuje Cię finansowanie faktur sprzedażowych, NFG przyzna Ci od 5000 zł do 250 000 zł odnawialnego limitu. W sytuacji, w której dostępny limit będzie niższy od wartości faktury, którą chcesz przekazać faktorowi, możesz sfinansować tylko jej część. Nieco inne zasady obowiązują w faktoringu zakupowym, czyli Fakturatce. NFG nie ogranicza liczby faktur, ale wartość pojedynczej faktury powinna wynosić od 500 zł do 30 000 zł.

 

Dane kontaktowe Narodowego Funduszu Gwarancyjnego S.A.:

📞 Numer telefonu: +48 71 773 70 00
📍 Adres: ul. Danuty Siedzikówny 12

51-214 Wrocław

🌐 Strona internetowa: https://nfg.pl
📋 NIP: 8951643411

4.6/5 - (34 votes)

Jedna odpowiedź

  1. Elastyczność w dopasowaniu oferty, to to co znacząco wyróżnia NFG na tle konkurencji. Warto sprawdzić na własnej skórze. Mogą pomóc w opłaceniu zakupów ale i innych nieszablonowych produktów i usług, jak np. opłata za kaucję przyłączeniową farmy fotowoltaicznej, u operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *