NFG Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » NFG Faktoring

 

eFaktoring NFG logo

Parametry oferty eFaktoring NFG

Opłaty i prowizje od 0,053% /dzień
Limit faktoringowy do 250 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Cichy i jawny
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty eFaktoring NFG

NFG Faktoring – faktoring dla firm, szybkie finansowanie faktur

Niejeden przedsiębiorca doskonale wie, jak czasami trudno zachować płynność finansową, gdy termin płatności faktur mija, a kontrahenci nie płacą. Na szczęście są usługi faktoringowe, które pomagają uporać się z takimi problemami. W tym artykule przybliżamy ofertę NFG Faktoring.

Jeśli chcielibyśmy szukać początku faktoringu, musielibyśmy się cofnąć aż do starożytności, gdy pośrednicy handlowali w imieniu bogatych klientów, wypłacając im za to zaliczki. Zawód faktora był wykonywany także w późniejszych wiekach. Dziś firma faktoringowa jest ważnym partnerem biznesowym firm z różnych branż. Jedna z takich firm to NFG Faktoring.

 

Podstawowe informacje o eFaktoring NFG

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że NFG Faktoring to nowoczesna instytucja finansowa, która należała w Polsce do pionierów faktoringu online. Siedziba spółki znajduje się we Wrocławiu, a instytucja należy do znanego nie tylko w Polsce podmiotu, jakim jest Kaczmarski Group. NFG to skrót od Narodowego Funduszu Gwarancyjnego S.A. W 2019 roku oferta spółki z Wrocławia została uznana za Najlepszy Produkt Faktoringowy i do dziś wygrywa niejeden ranking firm faktoringowych. Przyjrzyjmy się zatem bliżej instytucji eFaktoring NFG.

Zobacz, jak eFaktoring NFG wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
5/5
🥈 Idea Money
4.7/5
🥉 Finea
4.5/5
4. PragmaGO
4.5/5
5. eFaktoring NFG
4.6/5
6. SMEO
4.5/5
GoMoney faktoring logo
7. GoMoney
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Bibby Financial Services
BNP Paribas Faktoring
Factris faktoring logo
Factris
IFIS Finance

Jaki rodzaj faktoringu w NFG Faktoring?

NFG oferuje usługi faktoringu w postaci zróżnicowanych produktów. W sumie można skorzystać z czterech rozwiązań i tym samym szybko wymienić nawet wiele faktur na gotówkę. Dzięki temu każdy przedsiębiorca znajdzie dla siebie najlepszy produkt faktoringowy, najlepiej dopasowany do jego sytuacji i potrzeb. Nie bez znaczenia jest także to, że mamy tu do czynienia z usługami całkowicie online. To oznacza, że do obsługi faktoringu wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, aby zyskać błyskawicznie finansowanie w zależności od wartości faktury, bez wychodzenia z domu. Z jakich produktów faktoringowych można skorzystać? Omawiamy je po kolei.

Faktoring cichy

Zaczynamy od opcji, jaką jest faktoring cichy, nazywany również tajnym lub ukrytym albo cesją cichą. Ten typ finansowania oznacza, że o współpracy z firmą faktoringową nie jest informowany kontrahent, który staje się nieświadomie faktorantem. NFG Faktoring chwali się, że nawet w 5 minut można otrzymać pieniądze, czyli można błyskawicznie zamieniać faktury na gotówkę. W ten sposób dokonuje się cichej cesji wierzytelności. Dzięki temu nie musisz się bać, że Twoja firma pogorszy relacje biznesowe z kontrahentem. Klient nadal opłaca fakturę na Twoje konto, a dopiero Ty przekazujesz pieniądze faktorowi. Ten ponosi w tym przypadku duże ryzyko, dlatego wcześniej dokonuje dokładnej oceny wypłacalności przedsiębiorstwa.

Tu przeczytasz, dlaczego przedsiębiorcy często decydują się na faktoring cichy.

Faktoring jawny

W przypadku Narodowego Funduszu Gwarancyjnego także możesz skorzystać z faktoringu, który jest w Polsce najpopularniejszy, a mianowicie z faktoringu jawnego. Tym razem kontrahent zostaje zawiadomiony, że przedsiębiorca jest klientem NFG, korzysta z zewnętrznego finansowania i dokonał cesji wierzytelności. W ten sposób można do pewnego stopnia dyscyplinować kontrahenta, który może czuć się bardziej zobowiązany do zapłaty, gdy ma do czynienia z dużą instytucją finansową. W tym przypadku spłata faktury realizowana jest na konto NFG. Przy okazji firma udziela wsparcia, gdy potrzebna będzie windykacja.

Na czym polega faktoring jawny? Sprawdź tutaj.

Faktoring ekspres

To inna wersja faktoringu jawnego opisywanego w poprzednim punkcie. Tym razem możesz mieć pieniądze na koncie jeszcze szybciej. Możesz otrzymać środki w 5 minut, a więc jeszcze przed tym, jak zostanie uruchomione przeniesienie prawa do wierzytelności. Dopiero potem kontrahent jest informowany o tym fakcie. Wszystko oczywiście odbywa się po dokonaniu indywidualnej oceny ryzyka. To umożliwia zapewnienie płynności w każdej chwili, a do tego pomaga w takich procesach jak rozwój firmy.

Faktoring zaliczkowy

Ostatni produkt to zaliczkowy faktoring od NFG. To rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy potrzebują pilnie pieniędzy na zrealizowanie kontraktu, na zobowiązania wobec ZUS-u, Urzędu Skarbowego albo na inny cel. W ten sposób można uzyskać częściowe finansowanie. Otrzymuje się pieniądze jeszcze przed wystawieniem faktury. Gdy zlecenie zostanie zrealizowane, faktura zostaje wystawiona. W tym momencie pojawiają się dwie opcje. Można zwrócić zaliczkę, finansując wierzytelność u faktora lub wpłacając pieniądze na jego konto.

 

Jakie branże finansuje eFaktoring NFG?

Do obsługi Faktoringu NFG wystarczy dostęp do internetu, a z usług tego faktora mogą korzystać firmy reprezentujące różne branże. Oferta jest skierowana m.in. do:

 • firm transportowych – jedna z branż narażonych najbardziej na zatory płatnicze, często na opłacenie faktury trzeba tam czekać nawet 90 dni;
 • firm budowlanych – najczęściej korzystają wykonawcy i producenci;
 • branży usługowej – tutaj normą jest czekanie na zapłacenie faktury 60 dni, a faktoring ułatwia finansowanie bieżącej działalności;
 • handlu – najczęściej trzeba czekać bardzo długo na płatności od kontrahentów, zwykle co najmniej 60 dni. W tej branży zdecydowanie dominują faktury z odroczonym terminem płatności;
 • przemysłu – nie tylko duże firmy, ale i drobni rzemieślnicy otrzymują pieniądze długo po wystawieniu faktury, a to duże niebezpieczeństwo dla ich płynności;
 • gastronomii – normą są płatności od 7 do 90 dni;
 • freelancerów – wolni strzelcy również mogą preferować zamianę faktur na gotówkę, ponieważ w niektórych przypadkach czas oczekiwania na płatność od kontrahenta wynosi nawet trzy miesiące.

 

NFG Faktoring dla firm – ile kosztuje szybkie finansowanie?

Opłaty eFaktoringu NGF mogą być różne. Prowizja może zależeć od wartości faktury netto, przyznanego limitu faktoringu, okresu finansowania czy też rodzaju faktoringu. W zamian klient otrzymuje kompleksową usługę systemu obsługi faktoringu, obejmującą również monitorowanie płatności. Ile kosztują usługi eFaktoringu NFG? Można to sprawdzić w kalkulatorze na stronie internetowej tej firmy. Za każde sfinansowane 100 zł trzeba zapłacić od 1,99 zł. Najniższa kwota faktury to 200 zł. Na przykład, finansując fakturę na 1000 zł netto na 30 dni, trzeba ponieść koszt ok. 19,90 zł.

 

Narodowy Fundusz Gwarancyjny – jaki limit faktoringowy?

Każda firma może złożyć wniosek w NFG. Wystarczy funkcjonować na rynku minimum 12 miesięcy. Jakie limity czekają na klientów? Można finansować faktury o wartości od 200 do 100 tys. zł. Zaraz po rejestracji otrzymujemy limit 30 tys. zł, który można zwiększyć, dostarczając dodatkowe dokumenty zgodnie z regulaminem.

 

Faktoring NFG – zalety i wady

Do zalet można zaliczyć:

 • obsługę nawet najmniejszych firm;
 • ofertę otwartą dla jednoosobowych działalności gospodarczych;
 • dużo produktów i rozwiązań finansowych;
 • obsługę klienta na wysokim poziomie;
 • niskie koszty.

Jeśli chcielibyśmy znaleźć wady, należałoby wymienić:

 • konieczność dostępu do Internetu (może być problematyczne dla niektórych drobnych rzemieślników;
 • słaby marketing w porównaniu do innych firm.

 

Czym się charakteryzuje faktoring online w NFG?

NFG należy do nowoczesnych firm, które określa się często mianem fintechów. Łączy zatem finanse z nowymi technologiami. Dzięki temu jednak do zawarcia umowy nie jest konieczna wizyta w placówce. Wszystko można załatwić online. Rejestracja następuje za pomocą numeru NIP oraz danych finansowych firmy. Najpierw wykonuje się przelew weryfikacyjny z konta firmowego, a potem zawierana jest umowa. Autoryzacji dokonuje się kodem SMS. Także potem można finansować faktury, wprowadzając dane online.

 

NFG – opinie o firmie

NFG Faktoring ma wiele pozytywnych opinii wśród klientów, a my je podzielamy. Warto korzystać z nowoczesnych i niezbyt kosztownych usług tej firmy. Wszystkie formalności można załatwić błyskawicznie, a do tego online. Otrzymujemy w zasadzie kompleksową usługę faktoringową. Pieniądze możemy otrzymać błyskawicznie – nawet w kilka minut.

Faktoring to dobre rozwiązanie, pomagające zachować płynność. To szczególnie trudne w małych firmach, które zwykle nie mają zapasu kapitału. Usługi faktoringowe zwiększają bezpieczeństwo finansowe, a w NFG wszystko jest dostępne online, więc wszelkie sprawy można załatwić błyskawicznie.

 

Dane kontaktowe Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.:

📞 Numer telefonu: +48 71 773 70 00
📍 Adres: ul. Danuty Siedzikówny 12

51-214 Wrocław

🌐 Strona internetowa: https://nfg.pl
📋 NIP: 8951643411

4.6/5 - (33 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *