Konto firmowe w Nest Banku – recenzja

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Konta Dla Firm – Ranking » Banki – recenzje kont firmowych » Konto firmowe w Nest Banku – recenzja

 

Logo Nest Bank

Poznaj wielokrotnego lidera w rankingu najtańszych kont firmowych – BIZnest Konto w Nest Banku. Niezależnie od tego, czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, czy spółkę, możesz otworzyć BIZnest Konto przez internet nawet w 15 minut. Nest Bank gwarantuje darmowe prowadzenie rachunku, bezpłatną kartę VISA oraz inne profity, dzięki którym zaoszczędzisz na przelewach, wypłatach gotówki, a nawet użytkowaniu terminala płatniczego.

Parametry BIZnest Konta w Nest Banku

Otwarcie i prowadzenie konta 0 zł
Przelewy 0 zł za przelewy krajowe Elixir, do ZUS i US, SEPA w EUR

10 zł za przelewy natychmiastowe

Konto walutowe 0 zł
Wypłata gotówki 0 zł w bankomatach Euronet

0 zł za wypłatę BLIKIEM w dowolnych bankomatach

Obsługiwane firmy Jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki, fundacje, stowarzyszenia, spółdzielnie 
Premia Od 100 zł do 400 zł za podpisanie umowy na terminal płatniczy na okres od 1 roku do 4 lat

Załóż konto na stronie banku

Ile kosztuje konto dla firm w Nest Banku?

Darmowe konto firmowe w Nest Banku

Darmowe konto firmowe w Nest Banku. Źródło: https://nestbank.pl/biznest-konto/

 

Sztandarowa oferta Nest Banku dla przedsiębiorców to bezwarunkowo darmowe BIZnest Konto w formule 6 x 0 zł, która oznacza, że nie płacisz za:

 1. utrzymanie konta firmowego,
 2. przelewy internetowe Elixir w kraju (także do urzędu skarbowego i ZUS-u),
 3. wypłaty gotówki z bankomatów Euronet w Polsce i BLIKIEM z dowolnych bankomatów,
 4. wpłaty gotówki w bankomatach Euronet w Polsce i BLIKIEM w innych bankomatach,
 5. wydanie i obsługę pierwszej karty debetowej Visa,
 6. SMS-y z kodami autoryzującymi przelewy w bankowości internetowej.

BIZnest Konto wyróżnia się brakiem dodatkowych warunków, które trzeba spełnić, aby uniknąć podstawowych opłat. Nest Bank nie wymaga określonych wpływów na rachunek czy zrealizowania kilku transakcji kartą płatniczą. Każdy kolejny rachunek w PLN jest płatny 10 zł miesięcznie, natomiast BIZnest Konto Waluta również jest darmowe.

 

➡ Sprawdź aktualny ranking kont firmowych i dowiedz się, który bank oferuje najwyższą premię po założeniu darmowego rachunku.

 

BIZnest Konto w Nest Banku – opłaty i prowizje

Niektóre czynności związane z prowadzeniem BIZnest Konta są objęte opłatami lub prowizjami. Poniższa lista zawiera kluczowe koszty z tabeli obowiązującej od 21 listopada 2021 roku.

 • Wpłaty gotówkowe: o ile wpłaty w bankomatach Euronet i BLIKIEM są darmowe, o tyle zapłacisz za wpłatę w oddziale. Prowizja wynosi 0,5% (min. 10 zł) od kwoty wpłaty w banknotach lub 2% (min. 30 zł) od kwoty wpłaty w bilonie, jeśli przekazujesz więcej niż 50 monet.
 • Wypłaty gotówkowe: jeśli chcesz wypłacić ponad 10 000 zł w oddziale Nest Banku, musisz to zgłosić najpóźniej na 2 dni robocze przed. Zarówno awizowane (zgłoszone), jak i nieawizowane wypłaty w placówce są objęte prowizją (0,5%, min. 10 zł). Uwaga – poniesiesz dodatkowy koszt, jeżeli nie odbierzesz gotówki w ustalonym terminie.
 • Przelewy natychmiastowe w PLN: zlecenie w oddziale lub telefonicznie kosztuje 15 zł. W bankowości internetowej i aplikacji – 10 zł. Maksymalna kwota przelewu to 5000 zł.
 • Polecenia zapłaty w PLN: zdefiniujesz je za darmo w bankowości internetowej i mobilnej, ale zapłacisz 5 zł za każdą realizację i 10 zł za zmianę (np. kwoty) lub odwołanie. Pamiętaj, że polecenie zapłaty nie jest zleceniem stałym, którego konfigurowanie online i realizowanie jest darmowe. W przypadku zlecenia stałego ustalasz kwotę przelewaną automatycznie danemu odbiorcy. Z kolei polecenie zapłaty umożliwia wierzycielowi, np. dostawcy internetu w biurze, pobranie określonej kwoty z rachunku bez Twojej ingerencji.
 • Czynności w bankomatach Euronet: sprawdzenie salda i zmiana numeru PIN kosztuje 5 zł.
 • Operacje bezgotówkowe w PLN: zapłacisz 4% prowizji (min. 10 zł) za transakcje w kasynach (także internetowych), zakładach bukmacherskich, punktach sprzedaży loterii czy z totalizatorami.
 • Powiadomienia SMS (poza kodami autoryzacyjnymi): pakiet 20 SMS-ów kosztuje 3 zł, 50 SMS-ów – 6 zł, SMS poza pakietem – 0,20 zł.
 • Karty płatnicze: wydasz 25 zł za na drugą i kolejną kartę. Tyle samo wynosi opłata roczna za ich użytkowanie. Zastrzeżenie wszystkich jest darmowe.
 • Przelewy SEPA w EUR: zlecony w oddziale lub telefonicznie kosztuje 10 zł, w bankowości internetowej i mobilnej – 0 zł.
 • Przelewy SWIFT w walucie: zlecony w placówce lub przez telefon kosztuje 0,2% (min. 50 zł, maks. 200 zł), w bankowości internetowej i mobilnej – 50 zł.

 

Czy warto założyć darmowe konto walutowe w Nest Banku?

Konto walutowe w Nest Banku

Konto walutowe w Nest Banku. Źródło: https://nestbank.pl/biznest-konto-waluta/

Tak, zwłaszcza że otwarcie i prowadzenie BIZnest Konto Waluta jest darmowe. Aby założyć konto walutowe w Nest Banku, zaloguj się na BIZnest Konto w bankowości internetowej lub mobilnej i złóż wniosek online.

Uwaga – co prawda możesz prowadzić rachunek w aż 10 walutach (CHF, CZK, DKK, EUR, GBP, HUF, NOK, RON, SEK i USD), ale karta debetowa jest dostępna wyłącznie w 3 walutach (EUR, GBP, USD). Wypłaty gotówki z bankomatu kosztują odpowiednio 1,2 EUR, 1 GBP i 1,6 USD. Pierwsza karta płatnicza jest darmowa, druga i kolejna są objęte adekwatnymi opłatami: 5 EUR, 4 GBP i 6 USD.

 

➡ Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze konto walutowe.

 

Kto może założyć konto firmowe w Nest Banku?

BIZnest Konto w Nest Banku jest dostępne dla:

 • jednoosobowych działalności gospodarczych,
 • spółek akcyjnych, cywilnych, jawnych, partnerskich, z ograniczoną odpowiedzialnością,
 • fundacji, stowarzyszeń (z KRS lub bez), Kół Gospodyń Wiejskich,
 • szkół publicznych i niepublicznych,
 • związków wyznaniowych,
 • wspólnot mieszkaniowych.

Firma musi być zarejestrowana w Polsce. Forma prawna przedsiębiorstwa wpływa na dostępne metody założenia konta. BIZnest Konto nie jest dostępne dla prostych spółek akcyjnych, spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych.

Uwaga – jeśli nie masz aktualnego dowodu osobistego, możesz użyć dowodu tożsamości wydanego w innym kraju lub paszportu. Niestety, w tej sytuacji otwarcie konta firmowego jest możliwe jedynie w placówce Nest Banku.

 

Otwarcie konta w Nest Banku na 4 sposoby

Jeżeli prowadzisz firmę w jednej z wymienionych wyżej form, złóż wniosek online o darmowe konto firmowe. Jego aktywacja jest możliwa na kilka sposobów.

 

Aktywacja konta firmowego w Nest Banku

Konto firmowe w Nest Banku aktywuje się na kilka sposobów. Źródło: https://nestbank.pl/biznest-konto/

 

 1. Uruchom BIZnest Konto w 5 minut. W przypadku osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą najkorzystniejszą opcją jest rozmowa wideo z konsultantem. Weryfikatorzy są dostępni od 8:00 do 20:00 w dni robocze. Nest Bank wymaga, aby klient przebywał sam w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, chyba że musi opiekować się dzieckiem. Nie możesz dokończyć zakładania konta firmowego tą metodą, jeśli przebywasz w miejscu publicznym, np. galerii handlowej, kawiarni czy parku.
 2. Załóż BIZnest Konto w 15 minut. Masz konto osobiste w Alior Banku, Banku Pekao S.A., ING Banku Śląskim, mBanku lub Santander Bank Polska? Zweryfikuj tożsamość symbolicznym przelewem identyfikacyjnym (1 zł). Uwaga – rachunek, z którego przelejesz złotówkę, nie powinien być otwarty tą samą metodą. Ponadto dane właściciela muszą zgadzać się z danymi we wniosku.
 3. Otwórz BIZnest Konto w 5 dni. Fundacje, stowarzyszenia i spółki mogą podpisać umowę w obecności kuriera, który dostarczy dokumenty w 3 dni robocze od złożenia wniosku o otwarcie konta. Dostawca ma prawo do zweryfikowania tożsamości odbiorcy – klient musi okazać odpowiedni dokument. Konto zostanie aktywowane w ciągu kolejnych dni.
 4. Aktywuj BIZnest Konto w placówce Nest Banku. Możesz albo złożyć wniosek online na stronie banku, albo wypełnić formularz podczas spotkania. Tutaj znajduje się lista niezbędnych dokumentów dla różnych podmiotów.

 

Portal Obsługa Faktur w Nest Banku – darmowe fakturowanie bez limitu

Możesz się zarejestrować w Portalu Obsługi Faktur, zakładając BIZnest Konto online. Dzięki POF zyskujesz:

 • nielimitowane i darmowe wystawianie faktur z logo firmy,
 • darmową księgowość przez 2 miesiące (potem 9 zł),
 • bezpłatną obsługę faktur przez 2 miesiące (potem 45 zł).

W zakres ostatniej usługi wchodzi np. prognozowanie wpływów w ciągu 4 tygodni, alerty ostrzegające przed brakiem środków czy wysyłanie przypomnień kontrahentom, którzy zalegają z płatnościami. Wśród szablonów faktur znajdują się m.in. duplikaty, korygujące i proformy.

 

Promocja na terminal płatniczy dla użytkowników BIZnest Konta

Ta oferta jest dostępna dla przedsiębiorców, którzy:

 • nie korzystali z terminala płatniczego w ciągu ostatnich 12 miesięcy,
 • nie prowadzą fundacji lub stowarzyszenia,
 • nie są operatorami automatów vendingowych, biletomatów, parkomatów itd.

Zakładając BIZnest Konto, możesz podpisać umowę na terminal płatniczy stacjonarny lub mobilny, która zapewni Ci:

 • bezpłatną instalację i aktywację urządzenia,
 • darmową dzierżawę terminala i brak prowizji od transakcji, dopóki nie osiągniesz 42 000 zł obrotu w 5 miesięcy,
 • abonament za 1 zł miesięcznie przez kolejne pół roku,
 • całodobowe wsparcie serwisowe.

Ponadto otrzymasz od 100 zł do 400 zł premii w zależności od okresu umowy.

 

Premia za terminal płatniczy w Nest Banku

Wysokość premii za terminal płatniczy jest zależna od okresu, na który podpiszesz umowę. Źródło: https://nestbank.pl/terminale-platnicze/

 

Jak założyć konto firmowe w Nest Banku przez internet?

Aby założyć konto w Nest Banku, musisz przejść przez 3 etapy w prostym formularzu.

 • Podaj dane podstawowe: formę prawną firmy, NIP, telefon komórkowy i e-mail. Zwróć uwagę, aby wyrazić zgodę na kontakt z konsultantem banku, który pomoże Ci aktywować konto firmowe, gdyby podczas wypełniania wniosku zaskoczyły Cię problemy.
 • Wybierz dodatkowe usługi: Portal Obsługa Faktur i terminal płatniczy.
Wniosek o konto firmowe w Nest Banku

Pierwszy etap wniosku o konto firmowe w Nest Banku

 • Podaj dane osobowe: imię, nazwisko, PESEL, serię, numer, datę wydania i termin ważności dowodu osobistego oraz inne dane z dokumentu. Zdecyduj, na jaki adres bank powinien wysyłać listy.
 • Podsumuj wniosek online. Wybierz sposób weryfikacji tożsamości i aktywuj BIZnest Konto.

Drugi etap wniosku o założenie BIZnest Konta

Drugi etap wniosku o założenie BIZnest Konta

 

Zalety konta firmowego w Nest Banku

 • Możesz założyć rachunek firmowy na 1 z 4 sposobów. Aktywujesz konto nawet w 5 minut, rozmawiając z konsultantem poprzez kamerkę.
 • Konto firmowe w Nest Banku jest bezwarunkowo darmowe. To oznacza, że nie musisz spełniać żadnych wymagań, aby wyzerować opłatę za prowadzenie rachunku. Co prawda chociażby Santander Bank Polska ma konkurencyjną ofertę (Konto Firmowe Godne Polecenia z bezterminowym zwolnieniem z podstawowych opłat), ale wyłącznie w ramach okresowych promocji.
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki z bankomatów sieci Euronet. O ile wypłaty z innych bankomatów kosztują 6 zł, o tyle możesz uniknąć tej prowizji, używając BLIKA. Również wpłaty gotówki za pomocą BLIKA są darmowe. Jeśli sklep stacjonarny, w którym robisz zakupy, ma logo Cash Back, wypłacisz pieniądze bez dodatkowych kosztów.
 • Nie płacisz za przelewy internetowe Elixir w Polsce i SMS-y autoryzacyjne.
 • Brak opłat za wydanie i obsługę pierwszej karty płatniczej.
 • Mając BIZnest Konto i BIZnest Konto Waluta, możesz korzystać z „Korzystnych przewalutowań”. Ta funkcja da Ci dostęp do atrakcyjnych kursów aż 10 walut przy znikomych opłatach: aktywacyjnej (jednorazowej) i abonamentowej.
 • Zyskasz od 100 zł do 400 zł jednorazowej premii, jeśli podpiszesz umowę na terminal płatniczy na okres od 12 do 48 miesięcy.
 • Użytkownicy konta walutowego mogą negocjować kursy walut z dealerami banku. Minimalna kwota to 500 EUR lub równowartość w innej walucie.
 • Dodatkowe usługi warte uwagi to m.in. fakturowanie, e-księgowość, kontroler płatności czy asystent finansowy. Klienci Nest Banku mogą liczyć także na preferencyjne kredyty firmowe (także inwestycyjne) i linie kredytowe.
 • Mobilne płatności zbliżeniowe obejmują Apple Pay, FitBit Pay, Garmin Pay i Google Pay.

 

Czy konto firmowe w Nest Banku ma wady?

 • Nie wszyscy przedsiębiorcy mogą potwierdzić tożsamość za pomocą przelewu weryfikacyjnego, aby założyć konto firmowe online. Ta opcja jest dostępna wyłącznie dla osób mających rachunek osobisty w Alior Banku, Banku Pekao S.A., Santander Bank Polska, ING Banku Śląskim lub mBanku.
 • Założenie konta firmowego poprzez rozmowę z konsultantem jest dostępne tylko dla jednoosobowej działalności gospodarczej.
 • Obowiązuje prowizja za przewalutowanie (4,9%) i opłata za wyjęcie gotówki z bankomatu poza Polską (6 zł).
 • Płacisz za zrealizowanie, zmodyfikowanie lub anulowanie polecenia zapłaty.
 • Nest Bank nie oferuje pakietów darmowych przelewów Express Elixir. Dla porównania – Rachunek 4×4 z Pakietem Krajowym w Alior Banku zapewnia m.in. 10 bezpłatnych przelewów natychmiastowych co miesiąc.
 • Placówki banku znajdują się w tylko 25 miejscowościach w Polsce. Co prawda wiele spraw załatwisz przez internet, niemniej jednak udanie się do punktu stacjonarnego może okazać się problematyczne, zwłaszcza że niektóre placówki są czynne dość krótko (np. od 10:30 do 15:30 w dni robocze) lub tymczasowo zamknięte.

 

Godziny otwarcia placówki Nest Banku

Znajdź najbliższą placówkę Nest Banku na https://nestbank.pl/kontakt/

 

Konto firmowe w Nest Banku – opinia

Z BIZnest Konta w Nest Banku będą najbardziej zadowolone osoby zamierzające wyeliminować podstawowe opłaty za prowadzenie firmowego konta – bez spełniania dodatkowych warunków.

Oferta jest skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy często wypłacają gotówkę z bankomatów w Polsce, więc nie chcą tracić czasu na szukanie bezprowizyjnych opcji. Jedyne, co muszą zrobić, to zainstalować aplikację Nest Banku z BLIKIEM.

Używasz smartwatcha Garmin Forerunner 255S, Apple Watch 7, Samsung Galaxy Watch 4 lub innego modelu? Płatności mobilne umożliwią Ci sfinalizowanie transakcji w sklepie, kiedy zapomnisz portfela z kartą czy smartfona z apką.

Załóż konto na stronie banku

 

Najczęściej zadawane pytania o konto firmowe w Nest Banku

Czy mogę założyć rachunek firmowy bez karty płatniczej?

Tak, możesz używać konta firmowego w Nest Banku, nie mając karty płatniczej. Pamiętaj jednak, że pierwsza karta jest bezpłatna, więc porzucenie „plastiku” nie przyniesie Ci dodatkowych oszczędności. Szkoda też rezygnować z darmowej wypłaty gotówki w bankomatach Euronet czy płatności mobilnych. Jeśli nie zgodzisz się na wydanie karty Visa do BIZnest Konta podczas składania wniosku, możesz ją wyrobić później, wypełniając formularz w bankowości internetowej lub aplikacji.

 

Jakie są limity transakcji w BIZnest Koncie?

Wypłacisz do 10 000 zł z bankomatu i zrobisz zakupy (internetowe, telefoniczne, e-mailowe, subskrypcyjne) za 20 000 zł w 1 dzień. Do ostatniej kategorii zaliczają się operacje bez fizycznego przedstawiania karty i wypłaty Cash Back. W bankowości internetowej i mobilnej obowiązuje limit pojedynczej transakcji (100 000 zł i 20 000 zł), dzienny (200 000 zł i 30 000 zł) oraz miesięczny (500 000 zł i 60 000 zł). Maksymalna wartość transakcji BLIK to 10 000 zł – oddzielnie dla wypłat gotówki, transakcji online oraz stacjonarnych.

 

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *