Konto firmowe w Santander Bank Polska – recenzja

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Konta Dla Firm – Ranking » Banki – recenzje kont firmowych » Konto firmowe w Santander Bank Polska – recenzja

Santander konto firmowe

Wyobraź sobie, że w ramach promocji bank oferuje Ci nie tylko darmowe prowadzenie konta firmowego, ale także bezpłatne usługi w bankowości internetowej i premię za aktywne korzystanie z rachunku – aż do 1400 zł! Wystarczy założyć Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska. Przyjrzeliśmy się regulaminom i tabelom opłat, aby sprawdzić, co może Cię zachęcić do otwarcia rachunku. Zobacz, czy konto firmowe w Santanderze jest rzeczywiście godne polecenia!

Parametry Konta Firmowego Godnego Polecenia w Santander Bank Polska [Warunki promocyjne do 30.11.2022 r.]

Prowadzenie konta firmowego 0 zł
Przelewy 0 zł w systemie Elixir (poza Przelewy24), SEPA (polecenie wypłaty w EUR), BlueCash (10 pierwszych sztuk/msc)
Konto walutowe 0 zł za 1 konto walutowe w EUR, USD, GBP
Wypłata gotówki poza Santanderem 0 zł
Obsługiwane firmy  Jednoosobowe działalności gospodarcze
Premia Do 1400 zł (do 900 zł zwrotu za transakcje bezgotówkowe, do 500 zł za dodatkowe umowy)

Załóż konto na stronie banku

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santander Bank Polska – promocja z zyskiem do 1400 zł!

To już III edycja „Promocji Godnej Polecenia”. Tym razem od 1 lipca do 30 listopada 2022 r. możesz założyć Konto Firmowe Godne Polecenia z licznymi benefitami. Co najlepsze, zwolnienie z podstawowych opłat za prowadzenie i używanie rachunku jest bezterminowe!

Konto Firmowe Godne Polecenia Santander w promocji

Bezterminowe benefity za założenie Konta Firmowego Godnego Polecenia w okresie promocji. Źródło: https://www.santander.pl/ws-konto-firmowe-promocja/

Zyskujesz darmowe:

 • utrzymanie konta firmowego,
 • przelewy: do ZUS-u i urzędu skarbowego, w systemie ELIXIR (z wykluczeniem transakcji realizowanych za pomocą Przelewów24), SEPA w formie polecenia wypłaty w euro do krajów EOG, BlueCash (10 pierwszych sztuk w miesiącu),
 • użytkowanie karty debetowej Visa Business Electron lub MasterCard Business Debit (promocja obejmuje wypłacanie gotówki z bankomatów i terminali poza Santanderem w Polsce i za granicą oraz wypłaty w euro poza Santanderem w krajach EOG),
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty na konta w innych bankach,
 • kody SMS do autoryzowania transakcji.

Ponadto masz szansę na aż 1400 zł premii. Składa się na nią maksymalnie 900 zł zwrotu za transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą (3% wartości transakcji kartą w miesiącu, ale nie więcej niż 150 zł miesięcznie przez pół roku) i do 500 zł za podpisanie umowy kredytu, leasingu bądź pożyczki leasingowej w ciągu 6 miesięcy od dnia przystąpienia do umowy. Z pozostałymi warunkami zapoznasz się w regulaminie.

 

Kto może założyć konto firmowe w Santanderze na promocyjnych warunkach?

Konto Godne Polecenia dla przedsiębiorców w okresie promocji jest dostępne dla osoby fizycznej, która ma aktualny polski dowód osobisty i jednoosobową działalność gospodarczą. Roczne przychody nie powinny przekroczyć 10 000 000 zł. Klient nie może mieć bieżącego konta firmowego w Santanderze od 31 marca 2019 roku do dnia przystąpienia do promocji. Jeśli masz rachunek osobisty w Santanderze, możesz wziąć udział w akcji promocyjnej.

 

Jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia?

Niezależnie od tego, czy chcesz założyć Konto Firmowe Godne Polecenia w okresie promocyjnym, czy poza nim, zrealizujesz cały proces online, jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą. Otwarcie rachunku firmowego wymaga przejścia przez wniosek na stronie banku, składający się z 7 prostych kroków.

Wniosek online o założenie konta firmowego w Santanderze

Fragment wniosku online, który należy wypełnić, aby założyć Konto Firmowe Godne Polecenia przez internet.

 

 1. Klienci Santandera, mający rachunki osobiste, powinni zalogować się do bankowości internetowej. Nowi klienci mogą złożyć wniosek zarówno z poziomu komputera, jak i przez aplikację Santander mobile.
 2. Wybierz 1 z 3 opcji szybkiej weryfikacji tożsamości: przesłanie zdjęcia dowodu osobistego, twarzy i konkretnego gestu, wideokonferencję z doradcą lub dostarczenie umowy przez kuriera.
 3. Aktywacja konta firmowego zajmuje 1 dzień roboczy w przypadku przesłania zdjęć online lub kilka dni roboczych w przypadku identyfikacji klienta przez kuriera.

Jeżeli masz inny rodzaj działalności gospodarczej, np. spółkę, musisz odwiedzić placówkę Santandera.

 

Konto Firmowe Godne Polecenia w aplikacji Santandera

Konto Firmowe Godne Polecenia w aplikacji Santandera

 

Konto Firmowe Godne Polecenia w Santanderze – stała oferta dla JDG i spółek

Konto Firmowe Godne Polecenia w okresie poza promocją również zapewnia bezpłatne usługi, aczkolwiek przedsiębiorca musi spełnić pewne warunki, aby uniknąć niektórych opłat.

 • Prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia jest darmowe pod warunkiem przelewania ZUS-owi minimum 200 zł co miesiąc. W przeciwnym razie opłata wynosi 25 zł. Uwaga – niektórzy przedsiębiorcy, którzy co dopiero założyli jednoosobową działalność gospodarczą, są przekonani, że oferta nie jest dla nich, ponieważ „nie płacą ZUS-u”. Oczywiście, że płacą. Co prawda ulga na start zwalnia z obowiązku opłacania ubezpieczenia społecznego przez pierwsze 6 miesięcy, ale właściciel firmy przelewa ZUS-owi składkę za ubezpieczenie zdrowotne. Tym samym może skorzystać z udogodnienia w formie darmowego konta firmowego.
 • Wykonaj transakcje bezgotówkowe za pomocą karty płatniczej na co najmniej 400 zł łącznie w każdym miesiącu, aby nie zapłacić 7 zł za Mastercard Business Debit lub Visa Business Electron.
 • Unikaj korzystania z bankomatów innych niż Santandera, aby wypłata gotówki była bezprowizyjna.

Standardowa oferta zapewnia 10 pierwszych przelewów ELIXIR za darmo w każdym miesiącu (następne kosztują 1,30 zł) i bezpłatne prowadzenie jednego konta walutowego (w euro, dolarach amerykańskich lub funtach brytyjskich).

➡ Dowiedz się, jak wybrać najlepsze konto walutowe.

 

Konto Firmowe Godne Polecenia Premium w Santander Banku – dla wymagających biznesów

Czy warto płacić 70 zł za comiesięczne prowadzenie Konta Firmowego Godnego Polecenia Premium w Santanderze, skoro zarówno standardowa oferta, jak i propozycje innych banków umożliwiają wyeliminowanie tej opłaty? Chociaż kilkadziesiąt złotych za prowadzenie rachunku może Cię odstraszyć, posiadacz konta w wersji premium zyskuje liczne benefity, za które zapłaciłby więcej w standardowym wariancie.

 

Opłaty za Konto Firmowe Godne Polecenia Premium

Brak opłat za Konto Godne Polecenia Premium

To zyskasz, zakładając Konto Firmowe Godne Polecenia Premium w Santanderze. Źródło: https://www.santander.pl/firmy/konta/konto-firmowe-godne-polecenia-premium

To rozwiązanie jest godne polecenia dla biznesów realizujących sporą liczbę przelewów i rozwijających działalność na rynku międzynarodowym. Przyjrzyjmy się kluczowym korzyściom.

 • Darmowe prowadzenie kont walutowych – w dowolnej liczbie! Zrealizujesz transakcje w euro, dolarach amerykańskich, frankach szwajcarskich czy funtach brytyjskich. Uwaga – konta walutowe w koronach: czeskich, duńskich, norweskich i szwedzkich są zakładane po wyrażeniu zgody przez bank.
 • Bezpłatne 100 przelewów ELIXIR co miesiąc. Po wyczerpaniu limitu zapłacisz 1,30 zł za każdy przelew do innego banku.
 • Brak opłat za 100 przelewów SEPA co miesiąc. Każdy następny przelew zapłacisz 1,30 zł. Pozostałe polecenia wypłaty do krajów EOG poza Polską kosztują 20 zł (w trybie zwykłym bądź ekspresowym).
 • 0 zł za używanie karty płatniczej Visa Business Electron lub Mastercard Business Debit pod warunkiem transakcji opiewających na minimum 400 zł w miesiącu. W przeciwnym razie Santander pobierze opłatę, ale tylko 7 zł.
 • Brak prowizji za wpłaty we wpłatomatach i wypłaty z bankomatów Santandera.

 

Jak założyć Konto Firmowe Godne Polecenia Premium?

Podpisanie umowy konta firmowego w wariancie premium jest możliwe tylko w oddziale banku. Zanim umówisz spotkanie, możesz skonsultować się z doradcą online, korzystając z opcji zwykłej rozmowy lub wideokonferencji od 8:00 do 20:00 w dni robocze. Infolinia (1 9999) jest dostępna nieco dłużej – do 22:00.

Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, mającą numer NIP i REGON oraz wpisaną do CEIDG, wystarczy Ci dowód osobisty. W innych przypadkach trzeba przedstawić papierową wersję wpisu do CEIDG bądź KRS oraz dokument potwierdzający formę działalności gospodarczej, np. umowę spółki lub statut stowarzyszenia.

 

Konto firmowe w Santanderze w ramach Agro Pakietu dla rolników

Santander oferuje rolnikom indywidualnym Agro Pakiet, którego obowiązkową podstawą jest konto firmowe dla Agrobiznesu, prowadzone w złotówkach. Potrzebujesz także rachunku bieżącego w obcej walucie? Jest dostępny w opcjonalnych produktach i usługach, wśród których warto wyróżnić m.in. kredyt obrotowy, linię kredytową czy leasing maszyn rolniczych. Gwarancje bankowe, np. COSME, de minimis czy FPK Polfund, zabezpieczają kredyty w rachunkach bieżących, dzięki czemu łatwiej o uzyskanie dodatkowego finansowania.

 

Ile kosztuje konto firmowe dla rolnika?

Koszt utrzymania konta firmowego dla rolnika w Santanderze to kwestia indywidualna, zależy bowiem od czynności, które wykonujesz w bankowości elektronicznej lub placówkach stacjonarnych. Przyjrzyjmy się kilku ważnym warunkom.

 • Przy średnim miesięcznym saldzie wynoszącym minimum 5000 zł nie zapłacisz ani grosza za utrzymanie konta. Ten warunek dotyczy także kont dodatkowych. Kiedy saldo spadnie poniżej tego pułapu, miesięczna opłata wyniesie 10 zł.
 • Zaoszczędzisz na karcie Visa Business Electron lub Mastercard Business Debit, jeśli zrealizujesz transakcje o łącznej minimalnej wartości 500 zł. Pierwsza karta uprawnia Cię do bezprowizyjnej wypłaty gotówki z dowolnych bankomatów w Polsce. Druga – do darmowych wypłat środków wyłącznie z bankomatów Santandera.
 • Wpłata gotówki na rachunek firmowy przez jego właściciela w oddziale banku również jest bezpłatna.
 • O ile przelewy zlecane na inne konta w Santanderze za pośrednictwem bankowości internetowej są darmowe, o tyle zwykły przelew na konto w innym banku kosztuje 1,30 zł. Za przelew Express Elixir i BlueCash zapłacisz 10 zł. Za przelew SORBNET – 20 zł, a za transakcję w systemie Przelew24 – 0,50 zł. Nie opłaca Ci się zlecać przelewów w oddziałach banku, ponieważ wydasz od 25 zł do 40 zł, chyba że wysyłasz pieniądze na rachunek kredytowy bądź lokatę terminową.
 • Zlecenia stałe na inne konta w Santanderze są darmowe, w przypadku pozostałych zapłacisz 3 zł.

 

Jak założyć konto firmowe dla Agrobiznesu?

Założenie konta firmowego w ramach Agro Pakietu wymaga wizyty w oddziale banku. Doradca przedstawi Ci kompleksową ofertę i listę dokumentów, w tym przekaże wzór oświadczenia o podjęciu działalności. Niemniej jednak warto mieć przy sobie nie tylko dowód osobisty, ale także:

 • oryginalne zaświadczenie o nadaniu lub posiadaniu numeru NIP i opcjonalnie numeru REGON,
 • oryginalny nakaz płatniczy podatku rolnego lub aktualną decyzję określającą jego wysokość lub zaświadczenie o wielkości gospodarstwa rolnego,
 • umowę dzierżawienia gruntu (z poświadczeniem notarialnym lub urzędowym) oraz oświadczenie o obowiązku zapłaty podatku rolnego lub jego braku.

Kiedy sfinalizujesz formalności, otrzymasz SMS-em kod PIN. Za jego pomocą uruchomisz rachunek – zarówno w bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej Santander mobile.

➡ Chcesz otworzyć konto bankowe dla swojej firmy? Sprawdź nasz ranking kont dla firm.

 

Zalety konta firmowego w Santander Bank Polska

Chociaż Santander podkreśla, że klienci biznesowi zyskują dostęp do całodobowej bankowości internetowej, trzeba przyznać, że nie jest to sztandarowa zaleta opisanych kont firmowych, a po prostu norma. Jakie są rzeczywiście mocne strony rachunków dla przedsiębiorców w Santanderze?

 • Do 1400 zł zwrotu za aktywne użytkowanie Konta Firmowego Godnego Polecenia w promocji i bezterminowe zwolnienie z opłat dla klientów, którzy skorzystają z oferty do 30.11.2022 r.
 • Darmowe prowadzenie rachunku firmowego dla JDG, spółek i rolników po spełnieniu niewyśrubowanych warunków.
 • Bezpłatne dodatkowe konta w złotych polskich i walutach obcych (m.in. euro, dolarach amerykańskich, koronach norweskich, koronach duńskich) dla właścicieli Konta Firmowego Godnego Polecenia Premium.
 • Nawet 100 zwykłych przelewów ELIXIR na konta w innych bankach w każdym miesiącu.
 • Możliwość zamówienia nowoczesnych terminali płatniczych, cechujących się łatwą obsługą i skutecznymi zabezpieczeniami kart Twoich klientów.
 • Dostęp do Kantoru Santander, który pozwala na szybką, ale przede wszystkim korzystną wymianę walut.
 • Liczne usługi dodatkowe, m.in. eKsięgowość inFakt, Umownik do podpisywania umów online, poręczenie eWadia, eFaktoring w Santander Factoring, eWindykacja na platformie Payhelp, eLeasing z prowizją 0% i prywatna ochrona medyczna eZdrowie.
 • Kompatybilność z Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Płatności smartfonem lub smartwatchem upraszczają i przyspieszają transakcje bezgotówkowe.
 • Wysokie oceny aplikacji Santander mobile w sklepie Google Pay (liczba głosów: 179 218, średnia ocena: 4,6 na 9.05.2022) i Apple Store (liczba głosów: +151 000, średnia ocena: 4,6 na 9.05.2022).
 • Doradcy online Santandera porozumiewają się w języku migowym podczas wideokonferencji. Dzięki temu osoby niedosłyszące i głuche mogą wygodnie porozmawiać o koncie firmowym, nie wychodząc z domu.

 

Wady konta firmowego w banku Santander

 • Musisz wyrazić i utrzymać zgodę na przetwarzanie danych marketingowych i kontakt elektroniczny oraz telefoniczny w okresie promocji, aby skorzystać ze zwrotów i zwolnień z opłat za użytkowanie karty debetowej. Oczywiście nie musisz odbierać telefonów, ale nie możesz wyrazić sprzeciwu w umowie, jeśli chcesz zniwelować opłaty i otrzymać premię do 1400 zł.
 • Maksymalny czas oczekiwania na zwroty z tytułu transakcji bezgotówkowych i dodatkowych umów wynosi 45 dni, które są liczone od miesiąca wykonania transakcji.
 • Warunki promocyjne wygasną, jeśli roczne przychody klienta przekroczą 10 000 000 zł w okresie promocji.
 • Posiadacze Konta Firmowego Godnego Polecenia, którzy zawarli umowę w okresie promocji, płacą za niektóre transakcje kartami płatniczymi. Do tych wyjątków należą transakcje typu quasi cash w kasynach i realizowane w ramach gier losowych, loterii, zakładów bukmacherskich oraz podobnych.
 • Tylko właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych mogą uruchomić Konto Firmowe Godne Polecenia przez internet. Pozostali podpisują umowę albo w placówce Santandera, albo w obecności kuriera, co nie każdy przedsiębiorca uznaje za komfortowe, zwłaszcza w kwestii weryfikacji dowodu osobistego.

Załóż konto na stronie banku

 

Najczęściej zadawane pytania o konto firmowe w Santander Bank Polska

Ile wynosi prowizja za wypłatę gotówki z bankomatu poza siecią Santandera?

Opłaty są zależne od rodzaju karty płatniczej, taryfy, waluty i terytorium. Przedsiębiorca mający Konto Godne Polecenia (standardowe lub premium) i kartę Mastercard Business Debit zapłaci 3,5% (min. 5 zł) za wypłatę gotówki z bankomatów poza siecią Santander w Polsce i innych krajach EOG, chyba że warunki aktualnej promocji stanowią inaczej. Rolnicy korzystający z Taryfy dla Agrobiznesu oraz posługujący się kartą Visa Business Electron nie zapłacą prowizji za pobranie gotówki w Polsce i wypłatę gotówki w euro w krajach EOG w bankomatach i terminalach innych instytucji. W pozostałych państwach prowizja wynosi 4% (min. 10 zł).

 

Ile kosztuje wydanie karty do konta firmowego w Santanderze?

Opłata jest pobierana wyłącznie za wydanie karty w trybie ekspresowym, czyli w ciągu 5 dni roboczych od dnia podpisania umowy. Klient zapłaci od 30 zł do 50 zł. Wyjątkiem jest tylko karta Visa Business Gold Charge – prestiżowa karta z limitem kredytowym.

 

3/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *