Konto firmowe w Alior Banku – recenzja

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Konta Dla Firm – Ranking » Banki – recenzje kont firmowych » Konto firmowe w Alior Banku – recenzja

Alior Bank logo

Zredukuj opłaty, a nawet wyzeruj prowizje naliczane za usługi związane z kontem firmowym, korzystając z oferty Alior Banku dla jednoosobowych działalności gospodarczych i spółek. Zyskasz nie tylko darmowe prowadzenie rachunku, ale także bezpłatne przelewy, bezprowizyjne wypłaty gotówki z bankomatów i liczne nagrody pieniężne. Zobacz, czy konto firmowe w Alior Banku z premiami i pakietami pełnymi korzyści sprawdzi się w Twoim biznesie.

Parametry iKonta Biznes w Alior Banku

Otwarcie i prowadzenie konta 0 zł
Przelewy 0 zł w systemie Elixir, do ZUS-u i US, SEPA (tryb zwykły, opcja kosztowa SHA)
Konto walutowe 0 zł za 1 konto walutowe w EUR, USD, GBP
Karta debetowa 0 zł za wydanie i użytkowanie karty Mastercard z Plusem do końca czerwca 2023 r.
Wypłata gotówki 0 zł w bankomatach w oddziałach Alior Banku

0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatu PlanetCash i Euronet co miesiąc

Obsługiwane firmy Jednoosobowe działalności gospodarcze
Premia Do 1500 zł za aktywne bankowanie (do 125 zł przez 12 miesięcy) dla umów zawieranych od 1 marca 2021 r. do odwołania

Do 900 zł (10% zwrotu za transakcje kartą Mastercard z Plusem na stacjach paliw) dla nowych klientów do końca 2022 r. 

Nagroda na start 350 zł za otwarcie konta iKonta Biznes (promocja od 15.06.2022 r. do 31.08.2022 r.)

Załóż konto na stronie banku

iKonto Biznes w Alior Banku – do 2750 zł dla JDG

iKonto Biznes w Alior Banku jest dla Ciebie, jeśli masz jednoosobową działalność gospodarczą. Zyskasz nie tylko darmowe prowadzenie rachunku firmowego, ale także bezpłatne usługi i premie o łącznej wartości do 2750 zł!

iKonto Biznes Alior Bank

Jeżeli nie masz konta firmowego w Alior Banku i prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz skorzystać z promocji. Zyskasz do 2750 zł premii za założenie iKonta Biznes. Źródło: https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/ikonto-biznes.html

 

Dlaczego opłaca Ci się założyć iKonto Biznes?

 • Brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta.
 • 0 zł za pobieranie gotówki z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku.
 • Brak prowizji za pierwszą wypłatę z bankomatów Planet Cash i Euronet w każdym miesiącu (kolejne kosztują 5 zł).
 • Darmowe krajowe przelewy internetowe w systemie ELIXIR, do ZUS-u i urzędu skarbowego, SEPA (tryb zwykły, opcja kosztowa SHA).
 • Bezpłatne wydanie i użytkowanie karty pod warunkiem wykonania 4 transakcji bezgotówkowych na dowolną kwotę w miesiącu. W przeciwnym razie zapłacisz 8 zł. Uwaga – aby uniknąć opłaty, musisz zrealizować transakcje do 21:00 ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego! Miesięczna opłata za kartę debetową Mastercard z Plusem wynosi 0 zł do końca czerwca 2023 roku.
 • 0 zł za księgowość online na zafirmowani.pl.

Na wspomnianą premię do 2750 zł składają się aż 3 promocje:

 1. „Biznes na plusie, ceny na minusie” – zwrot za zakupy na stacjach paliw, jeśli zapłacisz kartą debetową Mastercard z Plusem. Zyskasz do 900 zł!
 2. „350 zł na start” – nagroda za otwarcie iKonta Biznes. 350 zł jest przeznaczone dla osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Bank kieruje promocję do przedsiębiorców, którzy nie mieli żadnego produktu firmowego w Alior Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy.
 3. „1500 zł dla firm” – to już III edycja promocji, w ramach której możesz otrzymać do 1500 zł za aktywne bankowanie.

 

➡ Santander Bank Polska rywalizuje o klientów. Zobacz, za co dostaniesz do 1400 zł po otwarciu Konta Firmowego Godnego Polecenia!

 

iKonto Biznes w Alior Banku

iKonto Biznes w Alior Banku zdobywa uznanie serwisów finansowych. Źródło: https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/ikonto-biznes.html

 

Zwrot za zakupy na stacjach paliw

„Biznes na plusie, ceny na minusie” obowiązuje od 1.07.2022 r. do 31.12.2022 r. Promocja bazuje na usłudze moneyback, czyli zwrocie środków za transakcje kartą płatniczą. Alior Bank zwróci Ci do 900 zł w okresie promocyjnym, jeśli zapłacisz za zakupy na stacjach paliw za pomocą karty debetowej Mastercard z Plusem. Aby otrzymać premię, musisz dodatkowo:

 • wykonać transakcje bezgotówkowe i/lub gotówkowe na wszystkich kartach na min. 500 zł łącznie,
 • zrealizować co najmniej jeden przelew do ZUS lub urzędu skarbowego z konta firmowego.

Maksymalna kwota zwrotu w skali miesiąca wynosi 10% wartości transakcji, przy czym nie więcej niż 150 zł dla nowych klientów (łącznie do 900 zł podczas promocji) i nie więcej niż 50 zł dla dotychczasowych klientów (łącznie do 300 zł podczas promocji). Premia jest wypłacana do 15. dnia roboczego miesiąca po miesiącu rozliczeniowym.

 

Nagroda na start za założenie iKonta Biznes

Promocja „350 zł na start” jest aktywna od 15.06.2022 r. do 31.08.2022 r. dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie miały żadnego produktu dla przedsiębiorców w Alior Banku w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Aby otrzymać nagrodę, musisz spełnić 3 warunki:

 1. złożyć wniosek we wspomnianym terminie,
 2. podpisać umowę i otworzyć rachunek w ciągu 30 dni od wysłania formularza,
 3. otrzymać wpływy o łącznej minimalnej wartości 500 zł w ciągu 60 dni kalendarzowych od otworzenia rachunku.

To oznacza, że zamkniesz cały proces w maksymalnie 3 miesiące. Premia w wysokości 350 zł zostanie wypłacona do końca miesiąca po miesiącu, w którym spełnisz powyższe wymagania. Alior Bank będzie przelewał nagrody od 1.09.2022 r. do 31.12.2022 r. Uwaga – premia stanowi przychód i należy ją odpowiednio rozliczyć. Nie możesz wypowiedzieć umowy, zamknąć rachunku lub przekształcić go w inny typ przed momentem wypłacenia nagrody.

 

Premia do 1500 zł za użytkowanie iKonta Biznes

Premia za aktywne bankowanie w Alior Banku

Podsumowanie premii do 1500 zł dla właścicieli JDG, którzy korzystają z iKonta Biznes w Alior Banku. Źródło: https://www.aliorbank.pl/wlasna-dzialalnosc/rachunki/ikonto-biznes.html

Zyskuj do 125 zł premii miesięcznie za aktywne korzystanie z iKonta Biznes w Alior Banku. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to wykonanie 4 transakcji kartą w każdym miesiącu (poza pierwszym).

Otrzymasz:

 • od 5 zł do 20 zł za średniomiesięczne saldo,
 • 10 zł za otrzymanie przelewu z PCKF (100 zł) w ramach skorzystania z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku,
 • 10 zł za pierwszy przelew SEPA (min. 100 euro) w miesiącu,
 • 15 zł za wykonanie 3 przelewów zagranicznych lub krajowych, ale w obcej walucie,
 • 20 zł za przelewy do ZUS-u lub US (min. 500 zł z wykluczeniem przelewów natychmiastowych i zleceń stałych),
 • 25 zł za transakcje walutowe między Twoimi rachunkami lub w usłudze Autodealing,
 • 25 zł za transakcje kartą debetową na łączną minimalną kwotę 2000 zł.

Zapoznaj się ze szczegółami promocji, czytając ten regulamin.

 

Tabela opłat i prowizji dla iKonta Biznes

Tabela opłat i prowizji dla użytkowników iKonta Biznes wskazuje wysokość kosztów i tryb ich naliczania za poszczególne czynności. Sprawdźmy, co może Cię najbardziej interesować, a nawet zaskoczyć.

 • 8 zł za prowadzenie rachunku pomocniczego i walutowego.
 • 0,30 zł za SMS-y z kodami autoryzacyjnymi i powiadomieniami.
 • 10 zł za przelewy natychmiastowe BlueCash i Express ELIXIR.
 • od 10 zł do 30 zł za przelewy SORBNET i SEPA w trybie ekspresowym (w zależności od kwoty).
 • Od 10 zł do 50 zł za przelewy zlecane w oddziałach Alior Banku lub placówkach partnerskich (w zależności od rodzaju przelewu i kwoty).
 • 0,40% prowizji (min. 6 zł) za wpłatę na rachunek lokacyjny.
 • 0,50% prowizji (min. 10 zł) za wpłatę gotówkową w formie otwartej lub 0,40% (min. 8 zł) za wpłatę we wpłatomacie Planet Cash bądź Euronet. Najtaniej wychodzi wpłacanie gotówki we wpłatomacie w oddziałach banku – 0,20% (min. 4 zł).
 • 3% prowizji (min. 5 zł w krajach EOG, min. 8 zł w pozostałych) za wypłaty z bankomatów poza siecią Alior Banku.

 

Rachunek 4×4 Alior Bank – spersonalizuj konto firmowe

Użytkownicy Rachunku 4×4 również otrzymują premię do 1500 zł za aktywne korzystanie z konta. Wyróżnikami tej opcji są aż 4 pakiety do wyboru. Każdy kosztuje tylko 10 zł miesięcznie.

Jeśli rozliczasz się na zasadach uproszczonej księgowości, możesz dołączyć do grona klientów biznesowych, którzy nie płacą za:

 • prowadzenie konta,
 • przelewy do ZUS-u i urzędu skarbowego,
 • księgowość online,
 • wydanie kart debetowych.

Ta oferta jest dostępna także dla agrobiznesów, czyli firm i rolników nieprowadzących ksiąg rachunkowych.

 

Usprawnij biznes dzięki 4 pakietom w Rachunku 4×4

 1. Gotówkowy – wpłacaj do 10 000 zł i wypłacaj do 10 000 zł w oddziałach banku bez prowizji. Wyciągaj gotówkę z bankomatów w Polsce i Europie (w euro w krajach EOG) za darmo. Nie płać za transakcje we wpłatomatach w oddziałach Alior Banku i należących do Planet Cash oraz Euronet.
 2. Krajowy – zwalnia z opłat za nielimitowane (!) przelewy internetowe krajowe w systemie ELIXIR oraz SMS-y z kodami autoryzacyjnymi i powiadomieniami. Dodatkowo nie zapłacisz za 10 przelewów natychmiastowych w każdym miesiącu.
 3. Oszczędny – wymaga założenia rachunku lokacyjnego. Oprocentowanie wzrośnie z 0,2% do 0,9% dla środków do 20 000 zł lub z 0,01% do 0,71% dla środków powyżej 20 000 zł. Opłata miesięczna za prowadzenie konta pomocniczego do Rachunku 4×4 spadnie z 5 zł do 2,50 zł. Ponadto zyskasz nielimitowane (!) przelewy bez prowizji z rachunku lokalizacyjnego na główny i pomocnicze oraz bezpłatne lokaty overnight – również bez limitu.
 4. Zagraniczny – pozbędziesz się opłat i prowizji za zagraniczne transakcje bezgotówkowe, wypłaty z bankomatów za granicą, użytkowanie platformy Autodealing i przelewy transgraniczne/SEPA (tryb zwykły, opcja kosztowa SHA).

Jeśli rozwijasz działalność międzynarodową, przyda Ci się karta Mastercard Debit Commercial Wielowalutowa. Możesz ją powiązać z aż 23 rachunkami pomocniczymi w różnych walutach. Przypisanie pierwszych 5 kont do karty jest darmowe.

 

➡ Rachunek pomocniczy to tylko jedno z wielu udogodnień dla przedsiębiorców. Zobacz pozostałe rodzaje kont firmowych.

 

Rachunek Plan Biznes dla MŚP z pełną księgowością

60 zł za prowadzenie rachunku głównego i 30 zł za każdy rachunek pomocniczy? Zredukuj te opłaty do 0 zł, wykonując 4 transakcje kartą lub zlecając przelew do ZUS-u lub US w każdym miesiącu.

Co jeszcze da Ci Rachunek Plan Biznes?

 • Podstawowy Plan Basic bez dodatkowych warunków. Gwarantuje bezpłatne wydanie i użytkowanie 2 kart debetowych, wypłaty gotówki z bankomatów Alior Bank, przelewy własne w bankowości elektronicznej BusinessPro i dostęp do BusinessPro eFX Trader z korzystnymi kursami wymiany walut.
 • Dodatkowe Plany Plus za 30 zł miesięcznie do wyboru, które zapewniają atrakcyjne gratisy.
  • Przelewy – 60 przelewów internetowych krajowych, płacowych i SEPA oraz 60 SMS-ów z kodami bądź powiadomieniami w miesiącu.
  • Karty – kolejne 2 karty debetowe, 2 wypłaty w obcym bankomacie w kraju lub Europie, 1 comiesięczna wpłata we wpłatomacie.
  • BusinessPro – dopisanie kolejnych 2 użytkowników do bankowości internetowej, dostęp do modułów (Eksport/Import dla pierwszego planu, Cash Managment lub Grupy Powiązane dla kolejnych).

 

Jak założyć konto firmowe Alior Bank?

Założenie konta dla firmy w Alior Banku przez internet jest jedyną drogą w przypadku iKonta Biznes oraz opcją w przypadku Rachunku 4×4 oraz Rachunku Partner dla jednoosobowych działalności gospodarczych.

Nowi klienci biznesowi muszą wypełnić wniosek online i potwierdzić tożsamość – albo za pomocą przelewu identyfikacyjnego z rachunku osobistego, albo przy kurierze, który dostarczy umowę. Rekomendujemy pierwszą, błyskawiczną opcję, ponieważ druga ścieżka wydłuża cały proces – nawet do 4 dni roboczych.

Wniosek online o iKonto Biznes w Alior Banku

Fragment wniosku online o iKonto Biznes w Alior Banku

 

Jeśli masz spółkę, możesz otworzyć Rachunek 4×4, Rachunek Partner lub Rachunek Plan Biznes w placówce stacjonarnej. Analogicznie podpisuje się umowę Rachunku Wspólnota dla podmiotów administrujących nieruchomościami. Co ciekawe, Alior Bank umożliwia umówienie wizyty w oddziale własnym przez Booksy.

Alior Bank Booksy

Możliwość rezerwacji spotkania przez Booksy w krakowskim oddziale Alior Banku

 

➡ Szukasz najlepszego konta firmowego dla swojej firmy? Sprawdź nasz ranking kont firmowych.

 

Zalety rachunku firmowego w Alior Banku

 • Darmowe prowadzenie rachunku iKonto Biznes – bez żadnych warunków do spełnienia!
 • Nielimitowane przelewy krajowe ELIXIR i SEPA w trybie zwykłym z opcją kosztową SHA za darmo.
 • Aż do 1500 zł premii za wykonanie kilku czynności. Można powiedzieć, że przy aktywnym korzystaniu z konta firmowego, szczególnie podczas współpracy z zagranicznymi kontrahentami, premia „zrobi się sama”.
 • Brak minimalnej kwoty, na którą muszą opiewać 4 transakcje bezgotówkowe, aby karta płatnicza była bezpłatna.
 • Możesz zbierać punkty w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Skorzystasz z ofert specjalnych i zniżek oraz zdobędziesz nagrody, np. karnet na festiwal.
 • Bezpłatny rachunek lokacyjny. Wśród jego mocnych stron warto wyróżnić dobre oprocentowanie i korzystne warunki wypłat.
 • Różnorodność 4 pakietów w Rachunku 4×4. Dzięki opcjom dodatkowym skonfigurujesz konto tak, aby sprzyjało częstym wpłatom i wypłatom gotówki, transakcjom międzynarodowym czy pomnażaniu oszczędności.
 • Unikniesz niekorzystnych przewalutowań dzięki karcie Mastercard Debit Commercial Wielowalutowej. Przypiszesz ją do aż 23 rachunków pomocniczych.
 • Karta debetowa Mastercard z Plusem jest kompatybilna z płatnościami mobilnymi: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPay i Fitbit Pay.
 • Klienci Alior Banku doceniają funkcje aplikacji mobilnej Alior Mobile. Apka zajmuje 12. miejsce w kategorii Finanse w App Store. Średnia ocen niemal 46 000 użytkowników to 4,6 (10.05.2022). Sklep Google Play prezentuje nieco niższą notę (3,8), niemniej jednak widać, że twórcy starają się na bieżąco odpowiadać na komentarze opisujące problemy z apką, które wynikają z trudności ze znalezieniem adekwatnej opcji.

 

Aktywacja aplikacji Alior Banku

Aktywacja aplikacji Alior Mobile. Dostępne funkcje mogą się różnić dla kont osobistych i firmowych. Źródło: https://www.aliorbank.pl/dodatkowe-informacje/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna.html

 

Czy rachunek firmowy w Alior Banku ma wady?

Jeśli uważasz, że transakcje kartą płatniczą są przeżytkiem w dobie szybkich płatności za pomocą smartfonów i smartwatchy, rachunek podstawowy dla firmy w Alior Banku może Cię minimalnie ograniczać. Jedną z jego nielicznych wad jest niedostępność niektórych płatności mobilnych, np. Xiaomi Pay. Ponadto przedsiębiorcy nie mogą wykorzystywać BLIKA.

O jakich innych potencjalnych wadach konta firmowego w Alior Banku warto wiedzieć przed podpisaniem umowy?

 • SMS-y z różnymi komunikatami i kodami autoryzacyjnymi są płatne. Na szczęście niewiele – tylko 0,30 zł.
 • Brak darmowych wpłat gotówki na rachunek poza Pakietem Gotówkowym w Rachunku 4×4 i Planem Plus Karty w Rachunku Plan Biznes.
 • Możesz zmienić limity przelewów i wykonywać przelewy zagraniczne, lecz wyłącznie w bankowości elektronicznej, także z konta walutowego. Te opcje są niedostępne w aplikacji mobilnej Alior Mobile.
 • Z transakcji bezgotówkowych, istotnych w promocji „1500 zł dla firm”, są wyłączone niektóre płatności. Regulamin podaje wykluczone kody MCC (Merchant Category Code), wśród których znajdują się transakcje przeprowadzone z podmiotami świadczącymi usługi transportowe (np. miejskimi przedsiębiorstwami komunikacyjnymi), ubezpieczeniowe (np. brokerami), organizującymi zakłady bukmacherskie czy sprzedającymi narzędzia elektryczne, sanitarne itp.

Załóż konto na stronie banku

 

Najczęściej zadawane pytania o konto dla firmy w Alior Banku

Czy Alior Bank proponuje terminal płatniczy?

Tak, w pakiecie z Rachunkiem Partner, który jest darmowy, jeśli rozliczysz co najmniej 1 transakcję przy użyciu terminala PeP (Polskich ePłatności). Minimalna opłata za terminal to tylko 30 zł netto miesięcznie, a prowizja za transakcję opiewającą na 100 zł zaczyna się już od 0,59 zł. Nic nie płacisz za instalację, szkolenie, serwis i wsparcie techniczne przez całą dobę! Rachunek firmowy Partner zapewnia Ci także darmowe przelewy internetowe ELIXIR w kraju.

 

Czy przedsiębiorca może używać BLIKA w Alior Mobile?

Niestety nie. BLIK jest dostępny tylko dla klientów indywidualnych z kontami osobistymi. Klienci biznesowi używają płatności mobilnych Google Pay, Garmin Pay, Apple Pay, SwatchPay i Fitbit Pay.

 

5/5 - (2 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *