Kredyt dla stałych klientów — czy lojalność się opłaca?

Kredyt dla stałych klientów — czy lojalność się opłaca?

gruby portfel włożony do tylnej kieszeni męskich spodni

Kredyt dla stałych klientów to element oferty, który znajdziesz praktycznie w każdym banku. Dzięki tego typu kredytom szybciej załatwisz wszelkie formalności, a dodatkowo nie będziesz musiał dostarczać do banku wielu dokumentów. Jednak kredyt dla stałych klientów nie zawsze jest najlepszą ofertą jaką mógłbyś uzyskać na rynku. Sprawdźmy, kiedy i dlaczego warto być lojalnym wobec naszego banku.

Na czym polega kredyt dla stałych klientów?

Kredyt dla stałych klientów to specjalna oferta bankowej pożyczki, która została stworzona dla obecnych klientów danego banku. Taki kredyt jest wygodniejszy zarówno w uzyskaniu, jak i późniejszej spłacie naszego zobowiązania. Dodatkowo w niektórych przypadkach stali klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki takiego kredytu. To wszystko sprawia, że wiele osób decyduje się na kredyt w banku, w którym od dawna mają swoje konto i gromadzą swoje oszczędności. 

 Szukasz najlepszej oferty kredytowej? Sprawdź Ranking Kredytów Gotówkowych.

 

Kto może skorzystać z oferty kredytu dla stałych klientów?

Wbrew pozorom bardzo łatwo zostać stałym klientem, który może liczyć na specjalną ofertę kredytową. Choć nie ma w tym przypadku żadnych ogólnych wytycznych, to większość banków za stałego klienta uznaje osobę, która korzysta z jego oferty od co najmniej 3-6 miesięcy. A co oznacza to „korzystanie
z oferty banku”? To po prostu zapewnienie na koncie bankowym określonych i regularnych wpływów. Jest to o tyle istotne, że właśnie na tej podstawie bank wylicza naszą zdolność kredytową i przygotowuje specjalną ofertę kredytu dla stałych klientów. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

 

Na jakiej podstawie banki tworzą ofertę stałych klientów?

Zanim bank wypłaci pieniądze kredytobiorcy, dokładnie przygląda się jego sytuacji finansowej.
W ten sposób banki starają się zminimalizować ryzyko tego, że dana osoba nie będzie w stanie spłacać zaciągniętego zobowiązania. Nie oznacza to oczywiście, że przy niewystarczającej zdolności kredytowej Twój wniosek o kredyt zostanie całkowicie odrzucony. Za to bank może zaproponować Ci mniejszą kwotę kredytu lub dłuższy okres kredytowania.

Zazwyczaj, aby otrzymać ofertę kredytową, musisz dostarczyć do banku wiele różnych dokumentów.
W przypadku kredytu gotówkowego dla stałych klientów sprawa wygląda nieco inaczej. A to dlatego, że bank ma już dostęp do niezbędnych informacji. W takim wypadku bank sprawdza:

  • wiek kredytobiorcy,
  • stałe wpływy na konto bankowe,
  • miesięczne wydatki.

A wszystkie te informacje dostępne są poprzez Twoje konto bankowe. Dzięki temu nie musisz dostarczać do banku dodatkowych dokumentów, a wszelkie formalności związane z uzyskaniem kredytu dla stałych klientów ograniczone są do niezbędnego minimum. Na przykład do wypełnienia wniosku o kredyt poprzez formularz dostępny po zalogowaniu do bankowości elektronicznej. To jedna z najważniejszych zalet kredytu dla stałych klientów. A jakie jeszcze korzyści wynikają z takiego rozwiązania?

Szukasz kredytu gotówkowego z jak najmniejszą liczbą formalności? Zapoznaj się z ofertą kredytów na PIT.

 

Jakie są zalety kredytu dla stałych klientów?

Minimum formalności związanych z wnioskowaniem o kredyt gotówkowy dla stałych klientów oznacza, że pieniądze mogą błyskawicznie trafić na nasze konto. I to dosłownie, i w przenośni. Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy, bank ma dostęp do wszystkich najważniejszych informacji, dzięki czemu nasz wniosek
o kredyt zostanie rozpatrzony błyskawicznie. Po drugie, kwota pożyczki trafi bezpośrednio na nasze konto w banku, co oznacza, że od pozytywnej decyzji kredytowej do zaksięgowania środków minie naprawdę niewiele czasu.

Podobnie sprawa wygląda ze spłatą uzyskanego kredytu. Bank będzie pobierał comiesięczne raty bezpośrednio z naszego konta. Nie musimy się zatem obawiać, że zapomnimy o jakimś terminie płatności. Pod tym względem obsługa kredytu dla stałych klientów jest w zasadzie automatyczna. Nasza rola sprowadza się po prostu do zapewniania w danym dniu określonych środków i tyle. Nie musimy przejmować się zlecaniem dodatkowych przelewów.

Dodajmy jeszcze, że kredyty gotówkowe dla stałych klientów są bardzo zindywidualizowane. Jako że bank ma dostęp do niezbędnych informacji o naszej sytuacji materialnej, może przygotować dla nas ofertę, która faktycznie wpisze się w nasze potrzeby i możliwości finansowe. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z dodatkowej gotówki bez konieczności nadwyrężania domowego budżetu przy spłacaniu kredytu.

Kolejną zaletą kredytu dla stałych klientów jest to, że znamy bank, w którym zaciągamy kredyt. Wiemy, jak on działa i czego możemy się po nim spodziewać. Do tego nie musimy zakładać dodatkowego konta, ponieważ obsługa kredytu będzie odbywała się za pośrednictwem naszego dotychczasowego rachunku. To ogromna wygoda i ułatwienie zarządzania domowymi finansami.

Prowadzisz działalność gospodarczą? Zapoznaj się także z ofertą kredytów dla firm.

 

Jakie są wady kredytu dla stałych klientów?

Nie da się jednak ukryć, że kredyt dla stałych klientów ma również pewne wady. Przede wszystkim oferta takiego kredytu niekoniecznie będzie lepsza od innych propozycji na rynku. Po prostu w danym momencie inne banki mogą oferować kredyty na bardziej atrakcyjnych warunkach.

Zdarza się również, że na lepsze warunki kredytowe mogą liczyć… nowi klienci. Jest to dość często spotykany sposób banków na pozyskanie nowych klientów i podebranie ich konkurencji. Dlatego zawsze przed podpisaniem umowy kredytowej sprawdźmy, czy czasem nie warto skorzystać z oferty innego banku.

Poza tym, w przypadku kredytów dla stałych klientów bank zazwyczaj zaoferuje nam stosunkowo niedużą kwotę pożyczki. Wszystko dlatego, że szykując taką ofertę, chce mieć pewność, że nasza zdolność kredytowa pozwoli nam na uzyskanie takiej pożyczki. Możemy oczywiście starać się o wyższą kwotę, ale wówczas musimy liczyć się z tym, że cały proces się wydłuży.

 Zapoznaj się także z naszym artykułem o wadach i zaletach kredytu gotówkowego.

 

Kiedy warto skorzystać z kredytu dla stałych klientów?

Zacznijmy od tego, że po kredyt warto sięgnąć, gdy naprawdę go potrzebujemy. W końcu każde zobowiązanie musimy spłacić wraz z odsetkami. Z tego względu nie warto brać kredytu, tylko dlatego, że bank nam go proponuje.

Jeśli jednak faktycznie potrzebujemy dodatkowej gotówki, to kredyt dla stałych klientów będzie idealny, jeśli zależy nam na szybkim i wygodnym załatwieniu formalności. Do tego warto wybrać kredyt w naszym banku, gdy kwota, którą chcemy pożyczyć, nie jest bardzo duża.

 Nie wiesz, ile zapłacisz za kredyt? Sprawdź, od czego zależy całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Kredyt dla stałych klientów to często najprostszy sposób na uzyskanie dodatkowej gotówki. Szczególnie jeśli nagle znaleźliśmy się w podbramkowej sytuacji i zależy nam na szybkim dostępie do pieniędzy. Niemniej jednak, zanim zdecydujemy się na taki kredyt, warto zapoznać się z ofertami również i innych banków. Wówczas mamy pewność, że korzystamy z najlepszej możliwej oferty.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *