ING Lease

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Firmy Leasingowe – Opinie i Recenzje » ING Lease

 

ING Bank Śląski logo

Z jednej strony – nie chcesz wydać oszczędności na firmowe zakupy, z drugiej strony – potrzebujesz nowego samochodu, sprzętu komputerowego, a może maszyn budowlanych do prowadzenia działalności? W takim przypadku sięgnij po leasing dla firm, który jest dostępny w ING Lease, spółce związanej z ING Bankiem Śląskim.

Skorzystaj z leasingu

Czym jest ING Lease?

ING Lease to jedna z największych firm leasingowych w Polsce, działająca od niemalże 25 lat. Co ważne, instytucja wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego. Nie ma zatem wątpliwości, że jest sprawdzonym leasingodawcą, który ma potężne doświadczenie w finansowaniu różnorodnych maszyn, nieruchomości, pojazdów, sprzętów czy urządzeń. Przedsiębiorcy oczekujący kompleksowej obsługi mogą łączyć leasing z produktami ING Banku Śląskiego, co pozwala na wygodne realizowanie strategii finansowej firmy.

Nagrody ING Lease

Nagrody ING Lease. Źródło: https://www.inglease.pl/o-nas

Oferta ING Lease

ING Lease ma bardzo rozbudowaną ofertę leasingową, którą kieruje do małych, średnich, a także dużych firm. Leasingodawca finansuje:

 • samochody ciężarowe, dostawcze, osobowe, motocykle, skutery,
 • pojazdy elektryczne i wodorowe,
 • maszyny i urządzenia budowlane,
 • wózki widłowe,
 • sprzęt medyczny,
 • sprzęt biurowy i komputerowy (IT),
 • nieruchomości.

 

Oferta ING Lease

Reklama ING Lease na Facebooku. Źródło: https://www.facebook.com/INGPolska

ING Lease oferuje także leasing dużych inwestycji korporacyjnych oraz leasing paneli fotowoltaicznych. Ponadto ING Lease prowadzi licytacje przedmiotów poleasingowych i nawiązuje współpracę z dealerami oraz dostawcami maszyn, urządzeń czy pojazdów w ramach Programu Vendor. Leasingodawca dostarcza wygodny system online do obsługi klienta i wyznacza indywidualnych opiekunów partnerów biznesowych. Zapewnia nie tylko atrakcyjny system prowizji, ale także konkurencyjne produkty, dzięki którym łatwiej namówić klienta do skorzystania z finansowania.

➡ Szukasz sprawdzonego leasingodawcy? Sprawdź Ranking Firm Leasingowych.

 

Leasing pojazdów w ING Lease

Dzięki leasingowi pojazdów w ING Lease sfinansujesz zakup nowego lub używanego samochodu, motocykla lub skutera dowolnej marki. Jeżeli zależy Ci na modelu z drugiej ręki, musisz wybrać stosunkowo młody pojazd, ponieważ jego wiek nie może przekraczać 10 lat na koniec umowy leasingowej. Możesz zdecydować się na rozliczanie leasingu w złotówkach lub euro. Umowę podpisuje się na maksymalnie 72 miesiące. Leasingodawca zapewnia, że błyskawicznie podejmuje decyzję o przyznaniu leasingu auta, a wszelkie formalności ograniczone są do niezbędnego minimum.

Przedsiębiorcy chcący sfinansować samochód korzystają z leasingu operacyjnego lub finansowego. W ofercie leasingu samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t jest dostępny również leasing finansowy VAT Marża, a udział własny zaczyna się od 0%.

 • Dzięki programowi ING Auto możesz złożyć wniosek o finansowanie aż do 700 000 zł, nie składając żadnych dokumentów finansowych.
 • Z kolei program ING EKO, stworzony dla przedsiębiorców kupujących samochody elektryczne i wodorowe, cechuje się zredukowanymi opłatami: 0% prowizją i 0 zł za rejestrację.
 • Z programu ING Truck korzystają właściciele firm, którym zależy na poszerzeniu floty aut ciężarowych, ciągników siodłowych, przyczep i naczep.

➡ Sprawdź, czym pożyczka leasingowa różni się od leasingu.

 

Ekoleasing w ING Lease

Leasing ekologiczny w modelu operacyjnym i finansowym pokrywa koszt:

 • samochodów elektrycznych i wodorowych, w tym osobowych i dostawczych,
 • motocykli i skuterów elektrycznych,
 • paneli fotowoltaicznych,
 • innych EKOrozwiązań.
EKOleasing w ING

Leasing ekologiczny dla przedsiębiorstw. Źródło: https://www.facebook.com/INGPolska

Maksymalny wiek EKOrozwiązań na koniec okresu leasingu nie może przekraczać 4 lat.

W przypadku wspomnianych pojazdów możesz liczyć na 0 zł za rejestrację i 0% prowizji. Z kolei oferta leasingu fotowoltaiki wyróżnia się finansowaniem do 250 000 zł i niskim udziałem własnym – już od 5%.

 

Leasing maszyn, urządzeń i sprzętu budowlanego

Leasing maszyn i sprzętów

Finansowanie maszyn i sprzętów. Źródło: https://www.inglease.pl/leasing/maszyny-i-urzadzenia

Jeśli zdecydujesz się na leasing nowych lub używanych maszyn, urządzeń czy sprzętu w ING Lease, możesz podpisać umowę leasingu operacyjnego lub finansowego na 72 miesiące. Dzięki niej wyposażysz firmę w:

 • maszyny: produkcyjne, spożywcze, do obróbki drewna, kamienia, metali lub tworzyw sztucznych,
 • urządzenia: drukarskie i poligraficzne,
 • sprzęt: budowlany, drogowy, do robót ziemnych, wózki widłowe.

Ograniczenie wiekowe jest odmienne dla poszczególnych przedmiotów leasingu. Maszyny i urządzenia nie powinny mieć więcej niż 6 lat na koniec umowy z ING Lease, a sprzęt budowlany i rolniczy – 7 lat.

ING Lease gwarantuje minimum formalności związanych z uzyskaniem finansowania, nawet dla młodych przedsiębiorstw, które działają od zaledwie 6 miesięcy. Program ING Maszyny umożliwia złożenie wniosku o leasing mienia do 500 000 zł bez dokumentów finansowych.

 

Leasing sprzętu medycznego w ING Lease

W leasingu nowego i używanego sprzętu medycznego w ING Lease obowiązuje opłata wstępna w wysokości od 5% wartości finansowanego mienia. Umowa leasingu finansowego lub operacyjnego obowiązuje do 60 miesięcy.

Leasing dla branży medycznej

Leasing sprzętu medycznego. Źródło: https://www.inglease.pl/leasing/sprzet-medyczny

ING Lease może odmówić sfinansowania, jeśli wiek sprzętu:

 • diagnostycznego,
 • fizjoterapeutycznego,
 • laboratoryjnego,
 • medycznego,
 • stomatologicznego,
 • weterynaryjnego

będzie przekraczać 8 lat na koniec umowy.

Na szczęście mamy też lepszą wiadomość. Program ING Active pozwala na złożenie wniosku o leasing do 100 000 zł bez dokumentacji finansowej. Ta opcja jest skierowana do aktywnych klientów ING Banku Śląskiego oraz przedsiębiorców mających tytuł do wykonywania zawodu od co najmniej 12 miesięcy. W grupie docelowej są lekarze prowadzący prywatne praktyki i gabinety (lekarskie, psychologiczne, stomatologiczne), lekarze weterynarii oraz fizjoterapeuci.

 

Leasing sprzętu IT, biurowego i wyposażenia

ING Leasing dla sprzętu biurowego

Leasing sprzętu biurowego. Źródło: https://www.inglease.pl/leasing/sprzet-it-biurowy-wyposazenie

Leasing sprzętu biurowego, komputerowego i wyposażenia magazynów oraz sklepów dotyczy wyłącznie nowych przedmiotów. Umowa trwa nie dłużej niż 72 miesiące, a leasingodawca pobiera opłatę wstępną w wysokości od 5% wartości sprzętu. W tym przypadku wspomniany wcześniej program ING Active jest dostępny, ale cechuje się zmniejszoną kwotą finansowania – do 50 000 zł bez dokumentacji finansowej przedsiębiorcy.

➡ Potrzebujesz dodatkowej gotówki, ale nie chcesz sięgać po kredyt? Sprawdź, na czym polega leasing zwrotny.

 

Leasing nieruchomości w ING Lease

ING Lease finansuje zarówno nieruchomości w budowie, jak i ukończone. Umowa leasingu może dotyczyć budynku biurowego, centra logistycznego, centrum handlowego, hali produkcyjnej lub magazynu. Ta oferta wyróżnia się wydłużonym okresem finansowania – aż do 120 miesięcy. Propozycja jest skierowana do przedsiębiorców, którzy chcą kupić lub wybudować inwestycje o wartości przekraczających 15 mln zł.

 

ING Smart Factory – leasing projektów z zakresu automatyzacji i robotyzacji

Program ING Smart Factory

Rozwój zakładów produkcyjnych z ING Lease. Źródło: https://www.inglease.pl/leasing/ing-smart-factory

Program ING Smart Factory został stworzony z myślą o zakładach produkcyjnych, które zmagają się z zaniżoną efektywnością działania przy zbyt wysokich kosztach. Dzięki sfinansowaniu projektu, który obejmuje nie tylko sprzęt, ale także oprogramowanie, przedsiębiorca może stworzyć inteligentny ekosystem. Poza tym zyskuje doradcę strategicznego na każdym etapie rozwoju inwestycji.

 

Oferta ubezpieczeń w ING Lease

Klienci są chronieni na wypadek szkód powstałych w finansowanych przedmiotach dzięki ubezpieczeniom komunikacyjnym, majątkowym i GAP w wariancie fakturowym lub Mix. Pierwszy pokrywa różnicę między wartością fakturową pojazdu a wartością rynkową w chwili szkody. Drugi wariant działa tak samo, ale tylko przez 2 lata. Od 25. miesiąca maksymalne świadczenie maleje do 20% z odszkodowania OC lub AC, w zależności od tego, która kwota jest niższa.

 

Jak złożyć wniosek leasingowy w ING Lease?

ING Lease umożliwia złożenie wniosku o leasing pojazdu, maszyny budowlanej, sprzętu medycznego, nieruchomości czy fotowoltaiki przez internet. Klienci ING Banku Śląskiego sprawdzają ofertę finansowania i wstępną ratę po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej: Mojego ING bądź ING Business. Pozostali przedsiębiorcy wypełniają proste zapytanie ofertowe.

W pierwszej części formularza podajesz dane dotyczące leasingowanego mienia: rodzaj, wartość netto i rok produkcji. Ponadto określasz rodzaj finansowania – jedna z głównych różnic między leasingiem operacyjnym a finansowym tkwi w płatności VAT-u. W pierwszej opcji jest spłacany w ratach, w drugiej – w całości z góry. W kolejnych okienkach określasz wpłatę własną netto i wartość wykupu netto.

Wniosek leasingowy ING Lease

Formularz dla klienta składającego zapytanie ofertowe. Źródło: https://www.inglease.pl/kontakt/zapytanie-ofertowe

Druga część formularza dotyczy działalności gospodarczej. ING Lease wymaga nazwy i NIP-u firmy, kodu pocztowego, numeru telefonu komórkowego i e-maila.

Wniosek leasingowy ING Lease

Formularz dla przedsiębiorcy zapytującego o leasing. Źródło: https://www.inglease.pl/kontakt/zapytanie-ofertowe

Możesz podać dodatkowe informacje i załączyć pliki – od razu warto pobrać i wypełnić wniosek leasingowy. Kilkustronicowy dokument pozwala na precyzyjne określenie przedmiotu leasingu (w tym marki, modelu i typu samochodu), jego sprzedawcy i miejsca używania mienia.

Informacje o przedmiocie leasingu we wniosku ING Lease

Fragment formularza z https://www.inglease.pl/_fileserver/item/1500456

Ponadto podajesz:

 • informacje o wnioskodawcy,
 • wnioskowane warunki umowy,
 • dane właściciela i wspólników,
 • informacje o firmie wnioskodawcy, w tym liczbę pracowników, rodzaj księgowości, rozliczenia w obcej walucie, dane finansowe za poprzedni i bieżący rok, zobowiązania finansowe (kredyty, pożyczki, poręczenia), zobowiązania leasingowe,
 • głównych odbiorców i dostawców firmy oraz majątek firmowy w przypadku transakcji leasingowej powyżej 150 000 zł netto,
 • terminowość regulowania zobowiązań, w tym wobec ZUS-u i urzędu skarbowego.

 

Wniosek ING Lease

Fragment formularza z https://www.inglease.pl/_fileserver/item/1500456

Złożenie wniosku o leasing w ING Lease wymaga wyrażenia zgody na pozyskanie informacji gospodarczych o przedsiębiorstwie w zewnętrznych bazach danych, np. BIG InfoMonitor, KBIG, KRD, ERIF, BIK-u i ZBP. Leasingodawca weryfikuje także giełdy wierzytelności i średniomiesięczne wpływy na rachunek bankowy za ostatnie pół roku. Lista upoważnień jest całkiem rozbudowana, ale gruntowna weryfikacja przedsiębiorców jest niezbędna, zwłaszcza przed udzieleniem finansowania na kilkaset tysięcy.

Zakup przedmiotów poleasingowych od ING Lease

W ING Lease możesz także kupić przedmioty poleasingowe, m.in. pojazdy, środki transportu ciężkiego, sprzęt budowlany, maszyny i urządzenia. Wszystkie mają ekspertyzy stanu technicznego.

Aukcje poleasingowe ING Lease

Źródło: https://www.inglease.pl/przedmioty-poleasingowe

Jak znaleźć używane mienie, ale w bardzo dobrym stanie? Przede wszystkim zacznij od przejrzenia listy wystawionych przedmiotów. Gdy znajdziesz coś dla siebie, zarejestruj się na platformie i weź udział w licytacji. Jeśli wygrasz, wybierzesz formę finansowania, która najbardziej Ci odpowiada. Potem dopełnisz reszty formalności i odbierzesz wylicytowany przedmiot.

➡ Zastanawiasz się nad zakupem pojazdu poleasingowego? Sprawdź, czy warto brać udział w aukcjach poleasingowych.

Zalety i wady usług w ING Lease

Zastanawiasz się, czy rozwiązania proponowane przez ING Lease sprawdzą się w Twoim biznesie? Niewątpliwym atutem leasingu w ING Lease jest złożenie niezobowiązującego wniosku, do którego nie trzeba załączać dokumentów finansowych, jeśli wartość mienia nie przekracza określonej kwoty. Trzeba jednak podkreślić, że górna granica jest zmienna – w przypadku sprzętu biurowego i komputerowego wynosi tylko 50 000 zł, w przypadku pojazdów – 700 000 zł. Jako leasingobiorca masz dostęp do intuicyjnego Portalu Klienta, w którym są dostępne dokumenty, harmonogramy, rozliczenia oraz wnioski. Ewentualne skargi przedsiębiorców w mediach społecznościowych dotyczą przerw w działaniu systemu z powodu awarii.

 

Zalety Portalu Klienta w ING Lease

Zalety Portalu Klienta. Źródło: https://www.inglease.pl/obsluga-klienta/portal-klienta

W przypadku większych inwestycji, szczególnie z zakresu automatyzacji, nieruchomości i robotyzacji, możesz liczyć na profesjonalną analizę strategii inwestycyjnej i dopasowanie warunków umowy do Twoich potrzeb. Najbardziej wymagający przedsiębiorcy mogą liczyć na połączenie leasingu z usługami ING Banku Śląskiego oraz dodatkowe usługi, w tym ubezpieczeniowe i serwisowe.

Sprawdź także inne produkty finansowe grupy ING:

Najczęściej zadawane pytania o ING Lease

Kto może podpisać umowę leasingu z ING Lease?

Wymagania ING Lease wobec przedsiębiorców różnią się w zależności od rodzaju leasingu, przedmiotu finansowania i jego wartości. Niektóre usługi, np. leasing samochodów osobowych, są dostępne już od pierwszego dnia działalności gospodarczej. We wniosku leasingowym oświadczasz, że jesteś podatnikiem VAT, a wobec przedsiębiorstwa nie toczy się postępowanie mediacyjne, likwidacyjne, restrukturyzacyjne lub upadłościowe. ING Lease weryfikuje firmy w biurach informacji gospodarczej i Biurze Informacji Kredytowej. To oznacza, że może odmówić finansowania ze względu na zadłużenie lub niską zdolność kredytową przedsiębiorstwa. Ponadto klient nie powinien mieć zaległości wobec urzędu skarbowego i ZUS-u.

Ile kosztuje leasing w ING Lease?

ING Lease nie udostępnia kalkulatora kosztów leasingu, ponieważ usługi są wyceniane indywidualnie. Jedynie aktywni klienci ING Banku Śląskiego mają dostęp do wstępnych ofert w bankowości internetowej. Zanim złożysz wniosek o wycenę finansowania, zerknij do tabeli opłat i prowizji, aby poznać koszty dodatkowych czynności, np. zmiany harmonogramu opłat (500 zł), wyłączenia przedmiotu leasingu z umowy (300 zł), sporządzenia aneksu (od 200 zł do 2000 zł w zależności od celu) czy wyceny używanego przedmiotu przez firmę zewnętrzną (od 350 zł do 1200 zł w zależności od rodzaju i wartości).

Czy można zawiesić albo rozwiązać umowę leasingu w ING Lease przed ustalonym terminem?

Tak, ale wymaga to złożenia wniosków i sporządzenia płatnych aneksów. Podane kwoty to wartości netto. W przypadku przedterminowego zakończenia lub wydłużenia umowy ING Lease pobiera 200 zł za rozpatrzenie formularza i 750 zł za aneks. Restrukturyzacja umowy bądź transakcji kosztuje minimum 1000 zł. Jeśli klient zechce wznowić wypowiedzianą umowę, poniesie koszt w wysokości ostatniej zafakturowanej raty (od 1000 zł do 4000 zł). W przypadku modelu finansowego rozwiążesz umowę po 6 miesiącach, w przypadku modelu operacyjnego ustalane są minimalne okresy, np. 24 miesiące dla auta osobowego. Warto też wiedzieć, że porozumienie dotyczące kontynuacji umowy po szkodzie całkowitej jest płatne (500 zł).

 

Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasz

Ranking Ofert Leasingu

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5
3.3/5 - (3 votes)

Jedna odpowiedź

 1. Anonim pisze:

  koszt leasingu przyzwoity. nie ma problemu z komunikacją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *