Aukcje poleasingowe – czy warto brać w nich udział?

Aukcje poleasingowe – czy warto brać w nich udział?

młotek aukcyjny postawiony na banknotach

Chcesz kupić samochód w dobrym stanie w atrakcyjnej cenie? Koniecznie zajrzyj na aukcje poleasingowe. Znajdziesz tam mnóstwo ofert sprawdzonych pojazdów, których zakup nie zrujnuje Twojego budżetu. Sprawdź, na czym polegają aukcje poleasingowe i dlaczego warto z nich korzystać.

Na czym polegają aukcje poleasingowe?

Aukcje poleasingowe to świetna okazja, aby zakupić sprawdzony pojazd w atrakcyjnej cenie. Firma, która korzysta z leasingu, po wygaśnięciu umowy leasingowej, może wykupić leasingowany samochód lub oddać go w rozliczeniu. I właśnie w tym drugim przypadku auto poleasingowe może trafić na aukcję, dzięki czemu może kupić je praktycznie każdy z nas. 

Szukasz najlepszej oferty leasingowej? Sprawdź Ranking Firm Leasingowych.

 

Aukcja a licytacja – różnice

W tym miejscu warto podkreślić różnice pomiędzy aukcją poleasingową a licytacją. Choć często oba pojęcia używane są zamienne, to odnoszą się one do innych sytuacji. W przypadku licytacji wygrywa osoba, która złoży najwyższą ofertę. Natomiast z aukcją jest nieco inaczej. Przede wszystkim oferta potencjalnego kupca musi zostać zaakceptowana, aby stał się on właścicielem danego przedmiotu. Poza tym osoba, która wystawia aukcję, może określić cenę minimalną. Jeśli nie zostanie ona osiągnięta, aukcja nie zostanie rozstrzygnięta. Podsumowując, łatwiej jest zakupić dany przedmiot na licytacji niż na aukcji. Jednak jeśli zaoferujemy na aukcji leasingowej uczciwą cenę, na pewno uda nam się zdobyć wybrany pojazd. 

Trudno wybrać Ci najlepszą ofertę leasingu lub nie masz czasu na jej szukanie? Sprawdź nasz ranking brokerów leasingowych, którzy pomogą Ci w dobraniu najlepszej oferty dla Twojej firmy.

 

Dla kogo przeznaczone są aukcje poleasingowe?

O ile większość ofert leasingowych jest przeznaczona (choć oczywiście nie wszystkie!) dla firm, to z aukcji samochodów poleasingowych może skorzystać każdy. Są one dostępne zarówno dla osób fizycznych, jak
i dla przedsiębiorców, którym zależy na zdobyciu sprawdzonego samochodu w przystępnej cenie.

Zdarza się jednak, że niektóre aukcje poleasingowe przeznaczone są wyłącznie dla przedsiębiorców. Najczęściej są one odpowiednio oznaczone, np. symbolem B2B. Dodajmy jeszcze, że kupując samochód na aukcji poleasingowej, przedsiębiorca może otrzymać fakturę VAT, dzięki czemu faktyczny koszt pojazdu będzie odpowiednio niższy.

 

Dlaczego warto kupić samochód poleasingowy?

Zaletą aukcji poleasingowych jest możliwość zakupu markowych samochodów w atrakcyjnej cenie. Najczęściej jest ona niższa niż analogiczne oferty udostępniane przez osoby prywatne. Do tego auta poleasingowe są stosunkowo młode rocznikowo, także może być to inwestycja na wiele lat.

Jednak najważniejszą przewagą aut poleasingowych nad innymi samochodami używanymi jest dokładna dokumentacja napraw i serwisowania danego pojazdu. Poza tym pojazdy poleasingowe regularnie przechodzą przeglądy w ASO, dzięki temu mamy pewność, że samochód jest w dobrym, a nawet bardzo dobrym stanie technicznym. Nawet jeśli jego przebieg jest stosunkowo duży, jak to zazwyczaj ma miejsce
w przypadku samochodów używanych przez firmę. Jednak oferta aukcji poleasingowych jest na tyle bogata, że każdy może znaleźć coś dla siebie. A skoro już przy tym temacie jesteśmy, przyjrzyjmy się bliżej, jakie modele aut dostępne są na aukcjach. 

Szukasz sprawdzonego leasingu? Sprawdź naszą recenzję leasingu PKO.

 

Jakie modele samochodów dostępne są na aukcjach poleasingowych?

Wybór pojazdów na aukcjach poleasingowych jest naprawdę spory. Szczególnie że znajdziemy na nich nie tylko samochody osobowe, ale i dostawcze czy ciężarowe, a nawet przyczepy. Co jednak najważniejsze, na aukcjach poleasingowych możemy upolować naprawdę ciekawe modele samochodów w bardzo przystępnej cenie i świetnym stanie technicznym.

Szukasz samochodu, ale nie możesz sobie pozwolić na zakup nowego auta prosto z salonu? Zanim przejdziesz do przeglądania ofert od osób prywatnych, koniecznie zajrzyj na aukcje poleasingowe.
Z pewnością wypatrzysz na nich samochód, który spełni Twoje oczekiwania, a dodatkowo nie zrujnuje Twojego budżetu. 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *