ING – Kredyt dla firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » ING – Kredyt dla firm

 

ING Bank logo

ING to jeden z najbardziej rozpoznawalnych banków w Polsce. Z jego usług mogą korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Dlatego, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą, konieczne sprawdź, jakie rodzaje kredytów dla firmy przygotował dla Ciebie bank z charakterystycznym, pomarańczowym logo.

 

Oferty kredytu dla firm od ING

Bank ING oferuje kilka rodzajów finansowania działalności gospodarczej. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą skorzystać między innymi z:

  • pożyczki dla firmy,
  • linii kredytowej dla firm,
  • gwarancji de minimis z BGK,
  • karty kredytowej dla firm.

Poza tym bank ING posiada ofertę kredytów dla większych firm, samorządów oraz korporacji.
Przyjrzyjmy się zatem, na czym polega każdy z tych produktów bankowych, dedykowanych przedsiębiorcom.

 

Zobacz, jak kredyt firmowy ING wypada na tle innych ofert i sprawdź nasz

 

Ranking Kredytów Dla Firm

Alior Bank logo

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm

4.7/5
Nest Bank logo

🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm

5/5
mBank logo

🥉 mBank
- Kredyt obrotowy

4.6/5
Finiata linia finansowa

4. Finiata
- Linia finansowa

4.4/5
Getin Bank logo

5. Getin Bank
- Kredyt gotówkowy

4.7/5
Finea faktoring logo

6. Finea
- Sfinansuj koszty

4.4/5
Kapitałowy Fundusz Pożyczkowy logo

7. KFP
- Pożyczka dla firm

4.4/5
eFaktor faktoring

eFaktor
- Faktoring Odwrotny

Pragma faktoring logo

PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty

 

Pożyczka dla firm od ING

W ramach pożyczki dla firm od ING otrzymasz maksymalnie 1,2 mln złotych. Uzyskaną kwotę możesz przeznaczyć na dowolny cel biznesowy. Z otrzymanych środków możesz sfinansować zarówno inwestycje, jak i bieżące wydatki firmy. Bank ING chwali się, że błyskawicznie wydaje decyzje kredytowe, a sam wniosek o pożyczkę dla firmy możesz złożyć przez internet.

Pożyczka dla firm od ING przeznaczona jest dla osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą. Poza tym po pożyczkę dla firm mogą sięgnąć spółki cywilne osób fizycznych, spółki jawne osób fizycznych oraz spółki partnerskie osób fizycznych.

Co ważne, aby otrzymać pożyczkę dla firm, musisz prowadzić działalność gospodarczą od co najmniej 6 miesięcy. Z kolei, jeśli zdecydujesz się na pożyczkę bez zabezpieczenia, Twoja obecność na rynku musi wynosić co najmniej 12 miesięcy.

 

➡ Chcesz zwiększyć szanse swojej firmy na uzyskanie atrakcyjnego kredytu? Sprawdź, jakie są możliwe zabezpieczenia kredytu firmowego.

 

Nie dotyczy to jednak osób samozatrudnionych. W takim przypadku o pożyczkę możesz starać się już od pierwszego dnia funkcjonowania Twojej firmy. Dotyczy to jednak tylko przedsiębiorców, którzy:

  • byli zatrudnieni u ostatniego pracodawcy przez co najmniej 12 miesięcy,
  • w ramach działalności wykonują takie same obowiązki, co w dotychczasowej pracy,
  • posiadają umowę z ostatnim pracodawcą na świadczenie usług na okres przynajmniej 1 roku.

Kolejnym warunkiem uzyskania pożyczki dla firm od ING jest posiadanie konta firmowego od minimum pół roku. Jeśli nie masz takiego konta w banku ING, będziesz musiał je założyć. To właśnie na konto firmowe w ING bank wypłaci Ci kwotę pożyczki. To również z tego konta bank będzie pobierał co miesiąc kolejną ratę pożyczki.

 

Linia kredytowa dla firm od ING

Linia kredytowa dla firm pozwala na zwiększenie salda rachunku firmowego przedsiębiorcy. W banku ING możesz uzyskać limit kredytowy w wysokości do 100 000 zł. Jednak, jeśli zdecydujesz się na zabezpieczenie, to Twój limit kredytowy może zostać zwiększony nawet do 500 000 zł. Podobnie jak w przypadku pożyczki dla firm, wniosek o linię kredytową również możesz złożyć przez internet. Co ważne, bank ING umożliwia także przeniesienie linii kredytowej z innego banku.

➡ Zastanawiasz się, nad złożeniem wniosku o linię kredytową? Sprawdź, na czym dokładnie polega linia kredytowa dla firm.

 

Gwarancja de minimis z BGK od ING

Kolejnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, które oferuje bank ING jest gwarancja de minimis z BGK (więcej informacji na ten temat przeczytasz w tym artykule). W tym przypadku bank zapewnia zabezpieczenie spłaty linii kredytowej. Uzyskanie gwarancji de minimis pozwoli ci na korzystanie z limitu do 200 000 zł przez okres do 36 miesięcy. Co ważne, jeśli zdecydujesz się gwarancję de minimis do końca 2020 roku, zostaniesz zwolniony z prowizji na rzecz BGK za jej udzielenie.

Starając się o linię kredytową z gwarancją de minimis możesz złożyć wniosek zarówno przez internet, jak i osobiście w oddziale banku.

 

Karta kredytowa dla firm od ING

W banku ING możesz także otrzymać specjalną kartę kredytową dla firm z limitem od 1000 do nawet 50 000 zł. Z przyznanej kwoty możesz każdorazowo korzystać bez żadnych opłat do 52 dni. Następnie wykorzystany limit na karcie kredytowej dla firmy możesz spłacić w całości lub w kwocie minimalnej. W tym drugim przypadku musisz zwrócić co najmniej 5% wydanej kwoty, ale nie mniej niż 50 zł.

Bank ING wydaje przedsiębiorcom karty kredytowe VISA na okres 5 lat.

 

Rozwiązania dla dużych firm i korporacji

Bank ING posiada w swojej ofercie również opcję finansowania dużych firm i korporacji. W tym przypadku przedsiębiorcy mogą liczyć zarówno na otrzymanie kredytu obrotowego na bieżącą działalność firmy, jak i kredytu inwestycyjnego. Poza tym bank ING pomaga w uzyskaniu kredytów z funduszy unijnych.

 

Ile kosztuje kredyt dla firm w ING?

Koszt kredytu dla firm w ING zależy od jego rodzaju. W przypadku pożyczki dla firm uzyskasz oprocentowanie od 2,5 do 6,7% marży. Dokładana stawka zależy od kwoty pożyczki, ewentualnego zabezpieczenia oraz tego, czy zdecydujesz się na opcję z prowizją, czy bez prowizji. Z kolei wysokość prowizji waha się od 0 do 7% w zależności od wybranego wariantu pożyczki. Co istotne, bank nie pobierze opłat za złożenie i rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

W przypadku linii kredytowej musisz liczyć się z oprocentowaniem w postaci marży 4-6% oraz stawki WIBOR 1M. Za przyznanie linii kredytowej, jej ewentualną prolongatę oraz zmianę limitu kredytowego zapłacisz prowizję w wysokości 2% kwoty, ale nie mniej niż 200 zł. Natomiast bank ING nie nalicza opłat za niewykorzystaną kwotę w ramach linii kredytową.

➡ Sprawdź również ofertę faktoringu ING Finansowanie Faktur.

 

Jakie usługi ING oferuje przedsiębiorcom?

Kredyt, pożyczka, linia czy karta kredytowa dla firm to nie jedyne usługi, z jakich w ING mogą skorzystać przedsiębiorcy. Bank pomaga klientom w założeniu działalności gospodarczej, oferuje własny program do księgowości, a także umożliwia skorzystanie z faktoringu oraz leasingu.

Bank ING oferuje kredyty zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy rodzaj biznesu znajdzie w ING finansowanie dostosowane do własnych potrzeb. Jeśli jednak nie jesteś pewien, jaki kredyt będzie dla Ciebie najlepszy, zajrzyj do Rankingu Kredytów dla Firm. Dzięki niemu szybko i wygodnie porównasz oferty kredytowe banków oraz instytucji pozabankowych.