ING – Kredyt dla firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » ING – Kredyt dla firm

 

ING Bank logo

Czym się różni kredyt firmowy od linii kredytowej? Jak działa firmowa karta kredytowa w ING? Jakie przedsiębiorstwa finansuje bank i ile kosztują poszczególne zobowiązania? Dzięki naszej recenzji poznasz podstawowe warunki najpopularniejszych produktów finansowych ING i dowiesz się, jakie mają zalety oraz wady.

Otrzymaj ofertę kredytu dla firm

Kredyt dla firm w ING – różne sposoby finansowania przedsiębiorstw

Bank ING oferuje kilka rodzajów finansowania działalności gospodarczej – od nowych na rynku freelancerów po spółki z wieloletnim doświadczeniem. Przedsiębiorcy mogą wnioskować o m.in.:

 • pożyczkę dla firmy,
 • linię kredytową dla firmy,
 • linię kredytową z gwarancją de minimis z BGK,
 • kartę kredytową dla firmy.

 

Zobacz, jak oferta kredytu firmowego ING wypada na tle innych kredytów dla firm. Sprawdź nasz

Ranking Kredytów Dla Firm

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
Erbeo logo
🥉 Erbeo
- finansowanie dla firm
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

 

Pożyczka dla firm od ING

W ramach pożyczki dla firm od ING otrzymasz maksymalnie 1,2 mln złotych, które przeznaczysz na dowolny cel biznesowy. Sfinansujesz inwestycje, utrzymasz płynność finansową firmy i zrealizujesz przedsięwzięcia, które pomogą Ci rozwinąć biznes. Nie musisz dokumentować, na co przeznaczasz środki. Pieniądze dotrą do Ciebie błyskawicznie – nawet tuż po podpisaniu umowy kredytowej. ING zastrzega sobie 4 dni robocze na przeanalizowanie wniosku i nie więcej niż 2 dni robocze na wykonanie przelewu.

 

Proces przyznawania pożyczki dla firmy w ING

Uproszczony proces przyznawania pożyczki dla firm. Źródło: https://www.ing.pl/male-firmy/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-dla-malych-firm

Kto może wziąć pożyczkę firmową w ING?

Pożyczka dla firm od ING jest przeznaczona dla osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, a także dla spółek osób fizycznych – cywilnych, jawnych i partnerskich. Kluczowym warunkiem jest prowadzenie uproszczonej księgowości i rozliczanie się w formie ryczałtu, karty podatkowej lub książki przychodów i rozchodów z urzędem skarbowym. Pożyczkobiorca powinien prowadzić konto firmowe od minimum 6 miesięcy, przy czym założenie rachunku w ING jest obowiązkowe. Zakłada się je tuż przed podpisaniem umowy.

Co ważne, aby otrzymać pożyczkę dla firm, musisz prowadzić działalność gospodarczą od co najmniej 6 miesięcy. Interesuje Cię pożyczka do 400 000 zł bez zabezpieczenia? Twoje przedsiębiorstwo musi działać od co najmniej 12 miesięcy. Ewentualne zabezpieczenie stanowi albo hipoteka na nieruchomości komercyjnej bądź mieszkalnej, albo kaucja wpłacona na specjalny rachunek ING. Udzielając pożyczki z zabezpieczeniem, bank nalicza niższą marżę, przy czym jej wysokość jest uzależniona od wyboru prowizji.

➡ Chcesz zwiększyć szanse firmy na uzyskanie atrakcyjnego kredytu? Sprawdź, jakie są możliwe zabezpieczenia kredytu firmowego.

 

Pożyczka na start od ING dla nowych firm

Wyżej wspomniane ograniczenia nie dotyczą jednak osób samozatrudnionych, które mogą się starać o pożyczkę na start w ING – już od pierwszego dnia funkcjonowania firmy! Freelancerzy muszą spełnić kilka dodatkowych warunków:

 • minimum 12-miesięczne zatrudnienie u ostatniego pracodawcy,
 • wykonywanie obowiązków, które były opisane w umowie o pracę przed samozatrudnieniem, w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej,
 • przedstawienia świadectwa pracy od poprzedniego pracodawcy,
 • umowa z ostatnim pracodawcą na świadczenie usług przez minimum 12 miesięcy. Uwaga – okres spłaty pożyczki nie może być dłuższy.

Bank ING deklaruje, że błyskawicznie wydaje decyzje kredytowe, a sam wniosek o pożyczkę dla firmy możesz złożyć przez internet, przy czym ten sposób ogranicza maksymalną wysokość pożyczki. Klienci ING mogą zawnioskować online o 400 000 zł, a klienci bez dostępu do Mojego ING – o 100 000 zł.

 

Pożyczka dla firm od ING – opinia

Dostępność dla nowych firm, uproszczone wnioskowanie, obniżenie marży dzięki prowizji i ubezpieczeniu pożyczki, darmowa częściowa lub całościowa spłata pożyczki przed terminem – to jedne z największych atutów pożyczki firmowej od ING.

Bank przygotował także specjalną ofertę dla profesjonalistów (m.in. notariuszy, lekarzy weterynarii, biur rachunkowych, ratowników medycznych) i stałych klientów biznesowych, czyli co najmniej 12-miesięcznych firm, które mają konto w ING od minimum 6 miesięcy. Indywidualna oferta Pożyczki na klik, realizowanej nawet w 10 minut online, jest dostępna wyłącznie w Moim ING.

 

Linia kredytowa dla firm od ING

Linia kredytowa dla firm pozwala na zwiększenie salda rachunku firmowego. Limit kredytowy sięga do 200 000 zł bez zabezpieczenia lub do 500 000 zł z zabezpieczeniem. Co ważne, bank umożliwia także przeniesienie linii kredytowej z innego banku, dzięki czemu możesz zyskać korzystniejsze warunki finansowania.

➡ Zastanawiasz się nad złożeniem wniosku o linię kredytową? Sprawdź, na czym dokładnie polega linia kredytowa dla firm.

 

Jak działa linia kredytowa dla firm od ING?

Linia kredytowa od ING jest przeznaczona dla jednoosobowych działalności gospodarczej i spółek (cywilnych, jawnych, partnerskich) prowadzących uproszczoną księgowość. Firma powinna działać minimum 6 miesięcy i mieć rachunek firmowy w innym banku. Dłuższy okres aktywności, bo aż 12 miesięcy, jest wymagany w przypadku limitu do 200 000 zł bez zabezpieczenia. Każdy wpływ na konto firmowe skutkuje automatyczną spłatą zadłużenia, przy czym bank nie pobiera opłat za niewykorzystany limit.

 

Linia kredytowa dla firm w ING – opinia

O ile linia kredytowa zapewnia stały dostęp do dodatkowych środków finansowych, o tyle wiąże się z dodatkowymi opłatami za m.in. obniżenie lub podwyższenie limitu (2,5% różnicy, ale nie mniej niż 250 zł) czy odnowienie linii na kolejny okres (2,5% całego limitu, minimum 250 zł). Klienci ING mogą złożyć wniosek online, natomiast inni przedsiębiorcy są zobligowani do rozmowy z doradcą w placówce lub przez internet – czat bankowy jest dostępny w dni robocze od 8:00 do 20:00.

 

Gwarancja de minimis z BGK od ING

Kredyt z gwarancją de minimis z BGK oznacza, że ING udziela finansowania z zabezpieczeniem spłaty linii kredytowej. Więcej na temat kredytów dla firm z gwarancją de minimis przeczytasz w tym artykule. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorcy zyskują limit do 200 000 zł z 36-miesięcznym okresem spłaty. Klienci ING nie płacą prowizji BGK aż do 30 czerwca 2022 roku i nie muszą stosować żadnych dodatkowych zabezpieczeń, np. hipoteki. Starając się o linię kredytową z gwarancją de minimis, możesz złożyć wniosek zarówno przez internet, jak i osobiście w oddziale banku.

 

Gwarancja de minimis z BGK w ING

Jeżeli kredytobiorca nie spłaci zobowiązania w terminie, spłatę przejmuje gwarant, który następnie rozlicza się z przedsiębiorcą. Źródło: https://www.ing.pl/male-firmy/kredyty-i-pozyczki/gwarancja-de-minimis-z-bgk

 

Kto może skorzystać z linii kredytowej z gwarancją de minimis w ING?

 • Przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę: jawną, cywilną bądź partnerską oraz korzystają z uproszczonych zasad księgowości.
 • Mają konto firmowe od co najmniej 6 miesięcy, zdolność kredytową i niewykorzystany limit w ramach pomocy de minimis.
 • Nie są wpisani na tzw. bankową czarną listę, czyli Bankowy Rejestr Klientów Niesolidnych, który jest prowadzony przez Związek Banków Polskich.
 • Nie mają zaległości wobec US i ZUS-u od 1 lutego 2020 roku.

Szczegółowe zasady udzielania gwarancji de minimis, które obowiązują do 30 czerwca 2022 roku w związku z pandemią COVID-19, są opisane na stronie BGK.

 

Linia kredytowa od ING z gwarancją de minimis z BKG – opinia

Linia kredytowa z gwarancją de minimis z BKG rozwiązanie dla firm z krótką historią kredytową, zbyt małym majątkiem na zabezpieczenie kredytu i szukających sposobu na obniżenie całkowitych kosztów linii kredytowej. Jedynym zabezpieczeniem jest weksel własny in blanco przedsiębiorcy na rzecz BGK. Kredytobiorcy nie mają obowiązku sprawozdawczego.

 

Karta kredytowa dla firm od ING

W banku ING otrzymasz także kartę kredytową dla firm z limitem od 1000 zł do nawet 50 000 zł. Największym atutem karty kredytowej dla firmy jest okres bezodsetkowy – wynosi aż 52 dni. Jeśli zwrócisz wykorzystaną kwotę w tym czasie, nie poniesiesz żadnych dodatkowych opłat. W przypadku braku odpowiednich środków na spłatę całości zobowiązania możesz zwrócić tylko kwotę minimalną, która wynosi co najmniej 5% wykorzystanego limitu, ale nie mniej niż 50 zł. Jeżeli zadłużenie wynosi minimum 300 zł, możesz złożyć wniosek o spłatę w systemie ratalnym (od 3 do 36 miesięcy). Bank ING wydaje przedsiębiorcom karty kredytowe VISA na okres 5 lat.

 

Zalety karty kredytowej ING

Zalety karty kredytowej ING. Źródło: https://www.ing.pl/male-firmy/karty/kredytowa-visa

Karta kredytowa dla firm od ING – opinia

Okres bezodsetkowy daje Ci szansę na darmową spłatę zadłużenia, która sprawia, że użytkowanie karty kredytowej jest niemal bezpłatne. Niemal, bowiem wypłaty z bankomatów i przelewy z rachunku przypisanego do karty są objęte odsetkami od dnia wykonania transakcji. Za te czynności bank pobiera 3% prowizji (min. 9 zł). Z tego względu warto realizować tylko transakcje bezgotówkowe, czemu sprzyja możliwość podłączenia karty do Apple Pay i Google Pay. Funkcja Chargeback zapewni za niezrealizowane bądź nieprawidłowo zrealizowane transakcje.

ING pozwala Ci zadecydować, czy chcesz skorzystać z automatycznej spłaty zadłużenia, a jeśli tak – częściowej czy całkowitej. Dzięki kalkulatorowi transakcji walutowych obliczysz, ile wyniosą transakcje bezgotówkowe za granicą. Z łatwością unikniesz opłaty za obsługę karty – wystarczy, aby średnia miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wyniosła więcej niż 500 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

 

Kalkulator transakcji walutowych ING

Kalkulator transakcji walutowej ING pozwala obliczyć kwotę transakcji zrealizowanej za pomocą karty kredytowej ING. Kalkukacja z 27.02.2022. Źródło: https://www.ing.pl/male-firmy/karty/karty-firmowe-zagranica#kalkulator

Rozwiązania dla dużych firm i korporacji

Duże firmy i korporacje mogą wnioskować o kredyt obrotowy w formie odnawialnej lub nieodnawialnej na bieżącą działalność przedsiębiorstwa lub kredyt inwestycyjny na rozwój biznesu: zakup gruntu, remont nieruchomości, budowę placówki, modernizację środków trwałych. Maksymalnie 10-letni kredyt inwestycyjny w ING pokrywa do 100% wartości netto i może zostać przeznaczony także na refinansowanie dotychczasowych zobowiązań.

W przypadku kredytu obrotowego odnawialnego każda spłata odnawia limit, który można ponownie wykorzystać podczas 5-letniej umowy. Jeśli wybierzesz kredyt obrotowy nieodnawialny dla firm, każda wpłata na rachunek spłaci zadłużenie, którego nie wykorzystasz ponownie.

Ponadto bank ING pomaga przedsiębiorcom w uzyskaniu kredytów z funduszy unijnych. Oferta ING dla korporacji obejmuje także profesjonalne doradztwo w różnych branżach, oprogramowanie SAIO do „robotyzowania” pracy czy dostęp do międzynarodowej sieci ING Wholesale Banking. Przedsiębiorcy zainteresowani różnymi rodzajami finansowania mogą podpisać umowę wieloproduktową – redukującą dokumentację i pozwalającą na elastyczne dopasowywanie warunków do potrzeb firmy. Dzięki ING Business zarządzanie dokumentami, kontrolowanie harmonogramu spłat i wnioskowanie o kolejne formy finansowania jest łatwe i bezpieczne.

 

Ile kosztuje kredyt dla firm w ING?

Koszt kredytu dla firm w ING jest zależny od rodzaju finansowania. W przypadku pożyczki dla firm na oprocentowanie składa się od 2,5% do 7% marży i stawka WIBOR 3M lub 6M w zależności od okresu kredytowania. Na oprocentowanie wpływa też wysokość pożyczki, ewentualne zabezpieczenie oraz prowizja wahająca się od 2,5% do 7%. Oczywiście możesz wybrać wariant bez prowizji, ale z wyższą marżą. Co istotne, bank nie pobiera opłat za złożenie i rozpatrzenie wniosku kredytowego oraz za wcześniejszą spłatę zobowiązania.

Tabela opłat i prowizji ING

Koszty pożyczki dla firm od ING. Tabela z 27.02.2022. Źródło: https://www.ing.pl/male-firmy/kredyty-i-pozyczki/pozyczka-dla-malych-firm

W przypadku linii kredytowej musisz liczyć się z marżą w wysokości od 4,0% do 6,0% plus stawką WIBOR 1M. Za przyznanie linii kredytowej, jej ewentualną prolongatę oraz zmianę limitu kredytowego zapłacisz prowizję wynoszącą 2,5% kwoty, ale nie mniej niż 250 zł. Bank nie nalicza opłat za niewykorzystaną kwotę w ramach linii kredytową.

Przedsiębiorcy korzystający z karty kredytowej muszą liczyć się oprocentowaniem obliczanym na podstawie stopy referencyjnej NBP i marży w wysokości 8,5%.

 

Jakie usługi ING oferuje przedsiębiorcom?

Kredyt, pożyczka, linia kredytowa czy karta kredytowa dla firm to nie jedyne usługi, z jakich korzystają przedsiębiorcy w ING. Bank pomaga klientom w założeniu działalności gospodarczej, oferuje własny program do księgowości, a także umożliwia skorzystanie z faktoringu oraz leasingu.

Bank ING oferuje kredyty zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Dzięki zróżnicowanej ofercie każdy rodzaj biznesu znajdzie odpowiednie finansowanie. Jeśli nie masz pewności, który kredyt będzie dla Ciebie najlepszy, zajrzyj do Rankingu Kredytów dla Firm. Dzięki niemu szybko i wygodnie porównasz oferty kredytowe banków oraz instytucji pozabankowych.

 

Sprawdź także inne produkty finansowe dla firm od ING:

➡ faktoring ING Finansowanie Faktur,

➡ leasing ING Lease

4.4/5 - (12 votes)