Pragma Go i Comfino nawiązują współpracę. Efektem płatności odroczone dla przedsiębiorców

Pragma Go i Comfino nawiązują współpracę. Efektem płatności odroczone dla przedsiębiorców

Firmy skorzystają teraz z płatności odroczonych od PragmaGO w bramce płatniczej Comfino. Współpraca dwóch polskich fintechów ułatwi zachowanie płynności finansowej przy transakcjach B2B.

BNPL teraz również dla firm

Płatności odroczone podbiły rynek konsumencki. Osoby prywatne często korzystają z nich pod wpływem impulsu lub w momentach kryzysowych. Mogą wtedy szybko zaspokoić konkretną potrzebę i chwilowo nie martwić się płatnością, której w danym momencie nie mogą uregulować. A w jakim celu firmy mogą korzystać z BNPL (buy now, pay later)?

„Dla przedsiębiorców to coś więcej – to stały dostęp do środków na zakup towaru, dzięki czemu mogą bez przeszkód realizować kolejne zlecenia i unikać przestojów. Dzięki BNPL firmy mogą kupować więcej, np. w promocyjnych cenach, co z kolei pozwala na utrzymanie wyższej marży” – mówi Danuta Czapeczko, wiceprezes zarządu PragmaGO.

Płatności odroczone od Pragma Go w Comfino

Współpraca firm Pragma Go i Comfino to prawdziwa rewolucja na rynku płatności odroczonych. Bramka płatnicza Comfino, która oferuje m.in. usługę płatności ratalnych, będzie dzięki niej poszerzona o rozwiązanie Buy Now, Pay Later dla rynku B2B.

Comfino to rozwiązanie płatnicze dla e-commerce uruchomione w 2021 roku przez firmę Comperia.pl. Oferuje klientom różne formy płatności w ponad 500 e-sklepach. Współpracuje z różnymi instytucjami, które wspierają go w zakresie finansowania zakupów (np. Twisto, BLIK, Brutto.pl, Alior Bank, Santander Consumer Bank, InBank).

Pragma Go jest niezależną instytucją finansową, działającą na rynku już od 25 lat. Oferuje usługi embedded finance (np. kup teraz, zapłać później) dla biznesu i wspiera firmy w uzyskiwaniu płynności finansowej.

Zastanawiasz się jak Pragma Go wypada na tle innych firm faktoringowych? Sprawdź nasz ranking!

Współpraca Comfino i Pragma Go, mat. prasowe

„Bardzo cieszymy się z partnerstwa zawartego z PragmaGO. Płatności odroczone dla klientów biznesowych to innowacyjne rozwiązanie, które daje szereg korzyści zarówno kupującym, jak i sprzedającym. Więcej dostępnych opcji finansowania zakupów to w konsekwencji większa konwersja i większa wartość koszyka dla sklepów” – mówi Paweł Szukalski, członek zarządu Comperia.pl SA, odpowiedzialny za wdrożenie Comfino.

Przeczytaj też:

Spadek na rynku pożyczek i wpływ nowych regulacji na branżę

Jak działa usługa BNPL w bramce płatniczej Comfino?

Usługa oferowana przez PragmaGO w ramach bramki płatniczej Comfino pozwala na zachowanie dużej elastyczności. Chroni też kupujących przed fluktuacją cen na rynku. Dzięki płatnościom odroczonym przedsiębiorcy mogą robić zakupy w momencie, w którym ceny są najbardziej korzystne (np. ze względu na sezonowość niektórych produktów). Firmy mogą pozyskać finansowanie zakupu nawet do 100 000 zł, mając możliwość odroczenia płatności na okres od 14 do 60 dni.

Ogromną zaletą dla klientów firm jest prosty sposób korzystania z usługi. Nie musisz podpisywać niezliczonych kartek papieru, składować w biurku tony dokumentów ani nawet wychodzić z domu na spotkanie. Wszystkie formalności możesz załatwić w 100% online, a umowę podpisać za pomocą SMSa.

Dowiedz się jak wybrać kredyt dla Twojej firmy

Comfino – bramka płatności nowej generacji

Comfino jest pierwszą bramką płatności, która oferuje usługę BNPL zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm. Działa jak wtyczka dla sklepów internetowych i stacjonarnych. Po jej zaimplementowaniu kupujący mogą wybrać jedną  spośród różnych form zapłaty za zakupy np. odroczenia płatności lub spłaty ratalnej.

Płatności odroczone, które początkowo zdobyły popularność w zakupach konsumenckich, zyskują teraz na znaczeniu również w biznesie. Partnerstwo między PragmaGO a Comfino stanowi przykład innowacyjnego podejścia do BNPL. Płatności odroczone rewolucjonizują sposób, w jaki firmy prowadzą swoje interesy, umożliwiając im elastyczność w zakupach i optymalizację kosztów. Oczekuje się, że ta forma finansowania będzie odgrywać coraz większą rolę w przyszłości i kształtować nowe standardy w świecie biznesu i finansów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *