Ranking największych polskich firm branży płatniczej. PragmaGo wysoko na liście

Ranking największych polskich firm branży płatniczej. PragmaGo wysoko na liście

Redakcja serwisu Cashless.pl opublikowała wyniki tegorocznego raportu „100 największych polskich firm branży płatniczej”. W rankingu znalazły się między innymi krajowe instytucje płatnicze, małe instytucje płatnicze, operatorzy terminali płatniczych, integratorzy płatności internetowych, podmioty obsługujące przekazy krajowe i międzynarodowe, operatorzy płatności mobilnych i zdalnych. Jak plasują się w nim polskie firmy faktoringowe?

Ranking Cashless 2023: Kondycja branży płatniczej

Jak wynika z raportu serwisu Cashless, branża płatnicza zanotowała w 2022 roku znaczący wzrost w skali działania. Łączne przychody wzrosły aż o 25%, prawie dwukrotnie wyprzedzając inflację. W tym roku, żeby znaleźć się wśród najlepszych, trzeba było przekroczyć aż 2,7 mln zł przychodu. W poprzednim zestawieniu znalazło się natomiast parę podmiotów, których przychody nie przekroczyły nawet miliona złotych.

Jak powstawał ranking? Portal Cashless.pl brał pod uwagę przede wszystkim firmy ujęte w oficjalnych rejestrach Komisji Nadzoru Finansowego obejmujących różnego typu działalność związaną z płatnościami. Analizowano m.in. krajowe instytucje płatnicze, małe instytucje płatnicze, operatorów terminali płatniczych, integratorów płatności internetowych, podmioty obsługujące przekazy krajowe i międzynarodowe, operatorzy płatności mobilnych i zdalnych, itp. Wyłoniono wśród nich 100 największych firm pod względem przychodów.

Szukasz najlepszych sposobów na uzyskanie płynności finansowej? Sprawdź ofertę faktoringu

Największe firmy płatnicze w Polsce

W tym roku Cashless zanotował pierwszy przypadek firmy z rekordowymi obrotami, sięgającymi powyżej miliarda złotych. Osiągnęła to firma Autopay S.A. (wcześniej Blue Media S.A.). Kto jeszcze znalazł się w ścisłej czołówce rankingu? W pierwszej dziesiątce znalazły się następujące firmy:

  1. AUTOPAY SA (D. BLUE MEDIA SA) – fintech dostarczający rozwiązania do obsługi transakcji elektronicznych i identyfikacji klienta. Oferuje m.in. automatyczne płatności za autostrady, rozwiązania do opłacania rachunków, ekspresowych przelewów, niezawodne płatności online dla sklepów internetowych
  2. CENTRUM ROZLICZEŃ ELEKTRONICZNYCH POLSKIE EPŁATNOŚCI SA – polski operator płatności bezgotówkowych. W 2019 ePłatności SA w pełni połączyły się z PayUp Polska SA
  3. PROVIDENT POLSKA SA – pionier na polskim rynku kredytu konsumenckiego.

Najlepsze oferty kredytów gotówkowych. Zobacz jak uzyskać finansowanie na dowolny cel

PragmaGo: Firma faktoringowa wysoko w rankingu

W rankingu odnajdziemy też lidera polskich firm faktoringowych. PragmaGo znalazła się na 26 miejscu pod względem wysokości przychodów. Osiągnęła też jedną z najwyższych dynamik wzrostu prawie 500% r/r. Uplasowała się dzięki temu na 5 miejscu w tej kategorii. Firma zwiększyła też aktywa o prawie 50% r/r, a wysokość jej kapitałów własnych urosła o 60% r/r.

PragmaGo to firma faktoringowa, zajmująca się wspieraniem mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w codziennym finansowaniu ich działalności. Została uznana za Fintech Roku przez kapitułę konkursu Cashless Fintech 2023. Firma jest też liderem na rynku odroczonych płatności dla biznesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *