Revolut Business – konto i karty płatnicze dla przedsiębiorców

Revolut Business – konto i karty płatnicze dla przedsiębiorców

czarna karta płatnicza Revolut leżąca na stole

Niewiele start-upów posiada nazwę, które idealnie odzwierciedlałaby ich przyszłą pozycję na rynku. A tak jest w przypadku fin-techu Revolut. Ciężko inaczej nazwać to, co Revolut zrobił dla globalnego świata finansów i bankowości, niż właśnie rewolucją. Czy oferta brytyjskiej instytucji sprawdzi się także w przypadku przedsiębiorców?

Czym jest Revolut?

Revolut to globalna aplikacja do obsługi finansów. Za jej powstaniem stoi brytyjska firma z branży fin-tech. I choć Revolut pojawił się na rynku zaledwie 5 lat temu, to zdążył przez ten wywołać niemałą rewolucję w bankowym świecie.

Warto podkreślić, że Revolut nie jest bankiem, tylko instytucją finansową. Jak na razie firma posiada europejską licencję bankową wydaną przez Bank Litwy. Z kolei konta Revolut są zdeponowane w brytyjskim banku komercyjnym Lloyds Bank. Jednak nie posiadają one gwarancji BFG.

Szukasz idealnego konta dla firm? Koniecznie zapoznaj się z naszym Rankingiem Kont Firmowych.

 

Jak Revolut zrewolucjonizował światową bankowość?

Początkowo Revolut pozwalał na płatności kartą – wirtualną lub fizyczną – w obcej walucie niemalże na całym świecie. Jednak tym, co sprawiało, że kolejne osoby sięgały po kartę Revolut, był atrakcyjny, międzybankowy kurs przeliczania walut. Bez podwójnego przewalutowania czy wysokich prowizji za płatności kartą za granicą lub wypłatę gotówki w bankomacie. Dodatkowo Revolut umożliwiał wykonywanie internetowych przelewów międzynarodowych, dzięki czemu zakupy w zagranicznych sklepach stawały się jeszcze prostsze i tańsze.

Nie da się ukryć, że Revolut podbił serca klientów nie tylko możliwościami, jakie oferował, ale i ceną. W opcji Standard, poza symboliczną opłatą za wydanie karty i stworzeniem połączonego z nią indywidualnego konta, Revolut w zasadzie nie pobierał żadnych dodatkowych prowizji.

Tutaj założysz swoje konto w Revolut.

 

Revolut dla biznesu

Obecnie Revolut to coś więcej niż aplikacja do płacenie walutą w zagranicznych sklepach. Przedsiębiorcy mogą za pośrednictwem Revolut założyć konto, które będzie zintegrowane z płatnościami firmy. Do tego dochodzi karta płatnicza dla właścicieli firm i ich pracowników. Dlatego, jeśli jesteś przedsiębiorcą, który często podróżuje za granicę, regularnie wykonuje przelewy międzynarodowe lub potrzebuje narzędzia do płatności, z którego będą mogli korzystać jego pracownicy, przyjrzyj się bliżej ofercie dla firm Business Revolut.

 

Konto biznesowe Business Revolut

Business Revolut to konto firmowe, z którego obecnie korzysta około 20 000 firm na całym świecie. A liczba ta systematycznie rośnie. Wszystko dzięki kilku rozwiązaniom, które oferuje Revolut.

Przede wszystkim w ramach Business Revolut możesz posiadać wiele różnych kont w różnych walutach. I nie mówimy tylko o takich podstawowych walutach jak dolary, euro, franki szwajcarskie czy funty brytyjskie. Revolut pozwala na wysyłanie i odbieranie płatności w aż 29 walutach. Co ważne, do jednego konta możesz podpiąć kilka kart płatniczych w różnych walutach.

Co więcej, płatności międzynarodowe są średnio około 10 razy tańsze niż przelewy w tradycyjnym banku. Z kolei przelewy SEPA są całkowicie darmowe. Jeśli często zlecasz przelewy zagraniczne, korzystanie z Business Revolut przyniesie Twojej firmie spore oszczędności. Zwłaszcza gdy rozliczasz się w bardziej egzotycznych walutach.

Pamiętaj również, że Revolut przelicza waluty po kursach międzybankowych. Możesz zatem pożegnać dodatkowe koszty związane z podwójnym przewalutowaniem, jakie często stosują banki.

Co ważne, Revolut pozwala na integrację oprogramowania firmowego z kontem biznesowym Revolut. Jest to możliwe dzięki Open API, które pozwala zautomatyzować każdy rodzaj płatności. W ten sposób automatycznie możesz:

 • dodawać partnerów kontraktowych,
 • dokonywać płatności,
 • planować płatności,
 • anulować płatności,
 • generować raporty transakcyjne.

Poza tym konto Business Revolut połączysz z takimi aplikacjami jak Slack, Xero, FreeAgent czy Zapier. Do tego dochodzi możliwość integracji z płatności z platformami PayPal, Amazon czy Stripe. Dzięki temu każda płatność poprzez te platformy trafi bezpośrednio na konto Business Revolut.

 Dowiedz się jak wybrać najlepsze konto walutowe dla firm.

 

Karta przedpłacona Revolut

W ramach Business Revolut możesz wyrobić przedpłacone karty płatnicze, które będą połączone z kontem biznesowym. Z takich kart mogą korzystać Twoi pracownicy, podczas gdy Ty będziesz w stanie na bieżąco śledzić ich aktywność. Oczywiście każda z kart ma osobne saldo, a dodatkowo możesz ustawić na niej limit wydatków.

 

Ile kosztuje konto Business Revolut?

Revolut oferuje kilka wariantów kont firmowych, które różną się możliwościami, a co za tym idzie, również ceną. Koszty konta Business Revolut prezentują się następująco:

 • konto Free – opłata miesięczna 0 zł,
 • konto Grow – opłata miesięczna 125 zł,
 • konto Scale – opłata miesięczna 500 zł,
 • konto Enterprise – opłata miesięczna 5000 zł.

 

Revolut dla biznesu – ograniczenia

Choć Business Revolut może usprawnić funkcjonowanie Twojej firmy, a także ograniczyć koszty związane z bankowością, warto poznać ograniczenia tego rozwiązania. Przede wszystkim Revolut nie jest bankiem, przez co Twoje pieniądze na koncie nie są objęte gwarancją BFG do 100 000 euro. Poza tym Revolut nie posiada jeszcze oferty kredytowej ani w postaci tradycyjnych kredytów dla firm, ani firmowych kart kredytowych.

Do tego dochodzą koszty. Poza najmniejszymi firmami, którym z powodzeniem wystarczy konto Free, musisz liczyć się z miesięczną opłatą na poziomie co najmniej 150 zł. Dlatego warto przeliczyć, czy oszczędności na przelewach i przewalutowaniu przekroczą tę wartość. Poza tym wydanie dodatkowych kart do konta to dodatkowy koszt 6 funtów za każdą kartę.

Kiedy Revolut wchodził na rynek finansowy, z miejsca zyskał zwolenników, którzy mieli dość bankowych opłat i prowizji związanych z płatnościami zagranicznymi. Czy nowy produkt skierowany do firm również znajdzie uznanie przedsiębiorców? Na pewno warto rozważyć korzystanie z Business Revolut, w przypadku wykonywania regularnych przelewów międzynarodowych i częstych zagranicznych podróży. Jeśli jednak korzystasz z konta firmowego w zupełnie innym zakresie, a do tego zależy Ci na dodatkowych produktach bankowych, takich jak kredyt, z złożeniem Business Revolut możesz się jeszcze wstrzymać. A jeśli poszukujesz konta, które będzie dopasowane do potrzeb Twojej firmy, koniecznie zajrzyj do Rankingu Kont Firmowych.

 

 

2 komentarze

 1. Piotr Ochotny pisze:

  Revolut jest naprawdę świetny.

 2. lolek pisze:

  ooo jakie dupolizanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *