Monevia – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Monevia – Faktoring

 

monevia logo

Parametry oferty Monevia:

Opłaty 0,096% /dzień
Limit faktoringowy do 300 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Monevia

 

Monevia – nagrody i wyróżnienia

nagroda Dobra Firma 2021 - Monevia nagroda The Best Fintech for SMEs Fintech CEE Region 2021 Monevia - nominacja w kat. paperless - fintek fintech summit

 

Monevia – faktoring dla mikro- i małych firm

Firma faktoringowa Monevia specjalizuje się w finansowaniu faktur mikro- i małych przedsiębiorstw, które ze względu na niskie obroty, krótką działalność i brak zabezpieczeń majątkowych mają utrudniony dostęp do produktów bankowych oraz innych źródeł zewnętrznego finansowania. Monevia zajmuje pozycję lidera w sektorze FinTech od wielu lat, wspierając rozwój jednoosobowych działalności gospodarczych i start-upów. Dzięki Monevii zarówno freelancerzy, jak i kilkuosobowe firmy unikają utraty płynności finansowej wskutek wielotygodniowego zamrożenia pieniędzy w fakturach z odroczonym terminem płatności.

Monevia sfinansowała ponad 400 000 000 zł faktur brutto, wspierając klientów z branży produkcyjnej, usługowej czy transportowej. Jak może pomóc Tobie?

 

Faktoring jawny w Monevii krok po kroku

Monevia oferuje faktoring jawny. To oznacza, że Twój kontrahent zostaje powiadomiony o wykupieniu faktury przez Monevię, więc umowa między Tobą a nabywcą towarów i/lub usług nie może zawierać zakazu cesji wierzytelności. Jak to wygląda w praktyce?

 1. Wystawiasz fakturę z wydłużonym terminem płatności. Wysyłasz ją kontrahentowi w dotychczasowy sposób.
 2. Nie chcesz czekać na przelew od płatnika, więc logujesz się na platformie Monevia i przesyłasz fakturę do wykupu.
 3. Monevia potwierdza fakturę z dłużnikiem faktoringowym (nabywcą Twoich produktów lub usług).
 4. Po zaakceptowaniu transakcji przez płatnika Monevia przelewa Ci 100% wartości brutto faktury. Nie pomniejsza tej kwoty o prowizję – otrzymujesz fakturę za faktoring dopiero na koniec miesiąca. Warto wiedzieć, że faktor oferuje przelew środków na wielowalutową kartę płatniczą, dzięki czemu nie musisz wykonywać dodatkowych operacji w bankowości elektronicznej.
 5. Kontrahent powinien opłacić fakturę w wyznaczonym terminie płatności. Jeżeli tego nie zrobi, Monevia daje Ci dodatkowe 30 dni bez żadnych dodatkowych opłat i zaczyna bezpłatną windykację. To oznacza, że faktor nie obciąża Cię np. monitami wysyłanymi dłużnikowi.
 6. Kiedy upłynie 30 darmowych dni, a płatnik nie zrealizuje przelewu, Monevia naliczy prowizję w wysokości 2% wartości faktury brutto.
 7. Faktoring jawny z regresem oznacza, że Monevia może wymagać zwrotu wypłaconych pieniędzy, jeśli windykacja dłużnika pozostanie bezskuteczna.

 

Jakie firmy korzystają z faktoringu Monevia?

Faktoring Monevia jest przeznaczony przede wszystkim dla sektora MŚP, czyli mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które:

 • wystawiają faktury o niskich nominałach,
 • mają niskie obroty na początku rozwijania biznesu,
 • współpracują ze spółkami o dominującej pozycji, wymagającymi długich terminów płatności,
 • szukają usług faktoringowych bez abonamentu opłacanego niezależnie od liczby i wartości sfinansowanych faktur,
 • nie mogą skorzystać z ofert banków ze względu na krótką działalność lub niewystarczającą zdolność kredytową,
 • zastanawiają się, jak utrzymać płynność finansową, kiedy kontrahenci nagminnie spóźniają się z płatnościami,
 • chcą mieć szybki dostęp do gotówki, nawet w dniu dostarczenia towaru czy wykonania usługi.

Monevia podaje, że okresy płatności 40% wykupywanych faktur wynoszą od 30 do 60 dni. O ile wydłużone terminy płatności są standardem w wielu branżach, o tyle są szczególnie problematyczne dla małych firm, którym brakuje środków na rozwój biznesu.

 

Jakie faktury finansuje Monevia? Ile wynosi limit faktoringowy?

Monevia finansuje faktury o minimalnej wartości 700 zł brutto lub 200 euro brutto, przy czym maksymalna wartość pojedynczej faktury nie może przekraczać limitu faktoringowego. Górna granica sięga 50 000 zł dla nowych klientów, którzy mogą negocjować warunki umowy i uzyskać bezpłatne zwiększenie limitu – nawet do 300 000 zł. Polecamy nasz artykuł Czym jest limit faktoringowy?, z którego dowiesz się więcej o popularnych rozwiązaniach na rynku.

Faktoranci zgłaszają do sprzedaży faktury z odroczonym terminem płatności od 7 do 90 dni. Kiedy dodamy do tego 30 darmowych dni od Monevii, okaże się, że kontrahenci mają nawet 120 dni na spłatę należności, a Ty dysponujesz pieniędzmi już 4 miesiące wcześniej.

 

Rejestracja i logowanie na platformie faktoringowej Monevia

Rejestracja na platformie Monevia odbywa się przez internet i telefon. Zaczynasz od podania NIP-u, pełnej nazwy firmy, imienia, nazwiska, e-maila i numeru telefonu. Na kolejnym etapie przesyłasz skany kilku dokumentów: dowodu osobistego (Monevia musi zweryfikować tożsamość właściciela lub reprezentanta firmy) i potwierdzenia przelewów do urzędu skarbowego lub ZUS-u z ostatnich 3 miesięcy. Pracownik Monevii skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych. Kiedy konto zostanie założone, otrzymasz e-maila z linkiem do jego aktywacji.

Monevia zastrzega sobie prawo do żądania okazania dodatkowych dokumentów, np. aktualnego zaświadczenia o niezaleganiu z opłacaniem składek ZUS. Weryfikacja zajmuje nie dłużej niż 3 dni robocze od momentu wysłania formularza rejestracyjnego.

Po zalogowaniu się do systemu możesz wypełnić formularz sprzedaży faktury w polskiej lub obcej walucie. 1 dzień finansowania kosztuje od 0,096% wartości faktury, przy czym stawka jest zależna od wartości transakcji, terminu płatności czy kondycji finansowej kontrahenta. Więcej o kosztach faktoringu przeczytasz tutaj. Kiedy zaakceptujesz cenę finansowania, wygeneruj przygotowaną umowę wierzytelności. Faktoring online w Monevii nie obliguje Cię do drukowania dokumentów. Zapomnij o ich ręcznym podpisywaniu, skanowaniu czy wysyłaniu kurierem. Wystarczy podpisać umowę ramową, pozwalającą na zatwierdzanie transakcji kilkoma kliknięciami.

Opinie o faktoringu w Monevii – dlaczego warto z niego skorzystać?

Ekspresowa wypłata środków

Dzięki Monevii otrzymujesz pieniądze nawet w dniu wystawienia faktury, więc unikasz sytuacji, w której przez zamrożoną gotówkę brakuje Ci środków na opłacenie innych zobowiązań finansowych. Nie musisz skracać długich terminów płatności, które są wygodne dla Twoich kontrahentów. Kiedy inne firmy zniechęcają partnerów biznesowych do współpracy, dając zaledwie kilka dni na uregulowanie należności, Ty zyskujesz przewagę, oferując nawet 3 miesiące na zapłatę.

 

Sprzyja utrzymaniu płynności finansowej bez zmniejszania zdolności kredytowej

Pożyczka gotówkowa, kredyt obrotowy, limit na karcie debetowej – te oraz inne produkty bankowe obniżą zdolność kredytową Twojej firmy, o ile będą dla niej dostępne. Zwłaszcza jednoosobowe działalności gospodarcze otrzymują decyzje odmowne, kiedy ubiegają się o finansowanie w bankach. Monevia nie ma aż tak wyśrubowanych wymagań co do okresu działalności klientów. Faktor współpracuje z nowo założonymi firmami, a nawet start-upami, które potrzebują szczególnie szybko się wybić na tle konkurencji. Monevia świadczy usługi faktoringowe bez BIK-u, czyli nie weryfikuje zdolności kredytowej przedsiębiorców w Biurze Informacji Kredytowej.

 

Zupełnie darmowe utrzymanie konta na platformie Monevia

Rejestrujesz się na platformę Monevia i korzystasz z faktoringu online w dowolnym momencie, finansując pojedyncze faktury. Twoje konto pozostaje aktywne i darmowe, nawet kiedy nie zgłaszasz faktur przez co najmniej kilka miesięcy. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to zachowanie odpowiedniego okresu między dniem przesłania faktury do systemu a terminem płatności (min. 7 dni, maks. 90 dni).

 

Transakcje na platformie Monevia odbywają się w systemie paperless

Elastyczne i proste zasady współpracy sprawiają, że nie zawracasz sobie głowy papierologią. Platforma Monevia zapewnia finansowanie faktur w 100% online. Formalności zostały ograniczone do minimum dzięki współpracy z Autenti – platformą pozwalającą na składanie e-podpisów. Dzięki polityce paperless nie marnujesz papieru na drukowanie umów i czasu na wysyłanie ich pocztą.

Jedyny obowiązek z tym związany dotyczy zawarcia umowy ramowej, na podstawie której realizujesz transakcje online. Jeśli odmówisz podpisania tzw. ramówki lub ją wypowiesz, możesz korzystać z faktoringu jak inni przedsiębiorcy, ale z obowiązkiem wystawiania papierowych dokumentów. System generuje umowę przelewu wierzytelności dla każdej wykupionej faktury, więc lepiej wybrać pierwszą opcję.

 

Wyjściowy limit finansowania w Monevii jest negocjowalny i odnawialny

Domyślny limit faktoringowy, wynoszący 50 000 zł, jest dopasowany do potrzeb małych przedsiębiorców, którzy mają niski poziom obrotów. Na szczęście nie musisz rezygnować z faktoringu w Monevii, kiedy będziesz skalować biznes. Dzięki elastycznym zasadom współpracy zwiększysz wyjściowy limit finansowania, nie ponosząc dodatkowych opłat.

Na czym polega odnawianie? Załóżmy, że Twój limit faktoringowy wynosi 150 000 zł i wykorzystujesz 73 240 zł na wykup kilku faktur. Zostanie Ci 76 760 zł do wykorzystania. Kiedy kontrahent opłaci fakturę w wysokości 33 240 zł, dostępny limit od razu wzrośnie do 110 000 zł. Nie musisz czekać do kolejnego miesiąca, aż się zrestartuje.

 

Sprzedaż faktur po skontrolowaniu kontrahenta

Faktoring w Monevii opiera się na partnerskiej relacji. Faktor dba o Twoje bezpieczeństwo finansowe. Kiedy zgłaszasz fakturę do wykupu, Monevia przystępuje do szybkiej weryfikacji płatnika, analizując jego kondycję pod kątem ryzyka wypłacalności. Jeśli okaże się, że kontrahent ma zagrożoną płynność finansową, otrzymasz stosowne powiadomienie.

 

Darmowy monitoring płatności i windykacja dłużników faktoringowych

Monevia wspiera Cię także w zarządzaniu należnościami. Jeżeli termin płatności zostanie przekroczony przez kontrahenta, faktor rozpocznie bezpłatną windykację, przypominając dłużnikowi o wierzytelności. Nie ma mowy o obciążaniu Cię monitami.

 

Dane kontaktowe Monevia sp. z o.o.:

✉ Adres e-mail: monevia@monevia.pl
📞 Numer telefonu: +48 (52) 525 77 10
📍 Adres: ul. Słowackiego 1

85-008 Bydgoszcz

🌐 Strona internetowa: www.monevia.pl
📋 NIP: 554-10-21-281

 

Przekonaj się, jak Monevia wypada na tle innych firm faktoringowych! Poznaj popularnych faktorów i porównaj oferty dzięki naszemu aktualnemu zestawieniu.

Faktoring Ranking

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

 Sprawdź też pełny Ranking Faktoring

4.7/5 - (17 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *