Monevia

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Monevia

 

monevia logo

Parametry oferty Monevia:

Opłaty 0,096% /dzień
Limit faktoringowy do 300 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Monevia

 

Monevia – faktoring dla mikro i małych firm

Monevia to lider wśród firm faktoringowych w sektorze mikro- i małych przedsiębiorstw. o To FinTech, który dostarcza podmiotom gospodarczym nowoczesną formę finansowania zewnętrznego. Dzięki zaawansowanej platformie faktoringowej oferta Monevii jest w stanie sprostać oczekiwaniom szerokiego grona klientów.

Platforma Monevia dostępna jest 24/7 i pozwala obsługiwać należności, w bardzo prosty i intuicyjny sposób, a klientom pozostawia pełną swobodę decyzyjną kiedy i jakie faktury sprzedawać (system dostępny jest dla nich przez cały czas i zupełnie za darmo). Monevia finansuje faktury z odroczonym terminem płatności, nawet o 90 dni oraz faktury o niskich nominałach – już od 700 zł lub 200 eur Monevia finansuje zawsze 100% faktury brutto, bez zbędnych zaliczek.

 

Jak działa faktoring Monevia?

Monevia oferuje faktoring jawny. Każda zakupiona faktura potwierdzana jest u płatnika, co poprzedzone jest zawiadomieniem go o cesji wierzytelności. Jak to wygląda w praktyce?

Firma, która wystawia faktury z odroczonym terminem płatności może zaoferować ją do sprzedaży w Monevii w każdym momencie do terminu płatności – nawet w dniu jej wystawienia. W momencie akceptacji transakcji, Monevia potwierdza fakturę z dłużnikiem i następnie przelewa środki za fakturę na konto klienta. Od tego momentu Monevia staje się nowym wierzycielem dla płatnika faktury i to od niego będzie dochodzić spłaty należności.

 

Panel klienta i limity faktoringowe w Monevii

Sprzedaż faktur do Monevii wymaga rejestracji na Platformie Monevia. Wypełnienie formularza rejestracyjnego trwa kilka minut, specjaliści z Biura Obsługi Klienta są do dyspozycji na każdym etapie w procesie transakcyjnym. Wszystkie formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum, a wdrożone interfejsy bazodanowe umożliwiają weryfikację klienta i aktywację konta w ciągu kilku minut.

Platforma Monevia pozwala finansować faktury, które spełniają następujące warunki:

  • Minimalna wartość faktury brutto to 700 zl lub 200 eur
  • Termin płatności na moment transakcji nie może być krótszy niż za 7 dni oraz dłuższy niż za 90 dni

Istnieje możliwość negocjacji w przypadku, gdy oferowane do sprzedaży faktury nie spełniają wyżej wymienionych warunków.

Po rejestracji na Platformie Monevia, klienci otrzymują wyjściowy limit finansowania do 50.000 zł. Oznacza on, że w danym momencie klienci mogą zaoferować do sprzedaży faktury o łącznej kwocie nie przekraczającej tej wartości. Limity się zmieniają dynamicznie w zależności od wartości transakcji. Maleją w wyniku wygenerowania umowy, a odnawiają się w wyniku spłaty przez dłużnika. Ogólny limit finansowania może być podwyższany w wyniku indywidualnych negocjacji (tutaj więcej o tym czym jest limit faktoringowy).

Monevia finansuje 100% faktur brutto, a wypłacana cena zawiera podatek VAT. Cena zależy od wartości faktury, terminu płatności oraz oceny zdolności finansowej dłużnika (więcej o kosztach faktoringu tutaj).

Faktoring w Monevii:

  • wspiera rozwój działalności gospodarczych przy jednoczesnym stosowaniu wydłużonych terminów płatności na fakturach
  • dba o bezpieczeństwo finansowe biznesu – każda transakcja weryfikowana jest pod kątem ryzyka wypłacalności i kondycji finansowej płatników faktur
  • zapewnia łatwy i szybki dostęp do gotówki dzięki prostym i elastycznym zasadom współpracy (wszystkie transakcje odbywają się on-line, bez zbędnych formalności)

 

przekonaj się jak Monevia wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Faktoring Ranking

🥇 Monevia

5/5

🥈 ING Finansowanie Faktur

4.7/5

🥉 Finea

4.5/5

4. PragmaGO

4.5/5

5. Billecta

4.5/5

6. SMEO

4.5/5

7. Idea Money

4.5/5

 Sprawdź też pełny Ranking Faktoring