FaktorOne Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » FaktorOne Faktoring

 

FaktorOne faktoring logo

Parametry oferty FaktorOne – faktoring Standard:

Prowizje od 0,045% / dzień
Kwota finansowania od 10 tys. zł do 3,5 mln zł
Wypłacana zaliczka 80-100%
Waluty PLN, EUR
Faktoring pełny czy niepełny Niepełny
Faktoring cichy Tak, dostępny
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty FaktorOne

 

Parametry oferty FaktorOne – faktoring Express:

Opłaty od 1,19% /30 dni
Limit faktoringowy do 300 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny i cichy
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty FaktorOne

Faktoring w FaktorOne (wcześniej Idea Money)

FaktorOne (kiedyś Idea Money) to firma faktoringowa oferująca szybkie finansowanie faktur, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą zachować płynność finansową. Jak działa faktoring w FaktorOne? Wyobraź sobie, że wystawiasz fakturę z długim terminem płatności, ale nie musisz czekać na przelew od kontrahenta przez co najmniej kilkadziesiąt dni. Dzięki faktoringowi uzyskujesz niemal natychmiastowy dostęp do pieniędzy – nawet cała kwota z faktury może się znaleźć na Twoim koncie w ciągu 24 godzin od przesłania dokumentu do systemu FaktorOne.

 

Zalety faktoringu w FaktorOne

FaktorOne finansuje niemal 100 000 000 zł wierzytelności faktorantów w skali miesiąca. Już 80 000 firm z rozmaitych sektorów skorzystało ze spersonalizowanych ofert. Dlaczego warto dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy rozwiązali problem z zamrażaniem pieniędzy w fakturach dzięki FaktorOne?

 • Przedsiębiorca ustala limit faktoringowy od 10 000 zł do aż 3 500 000 zł, chociaż w niektórych przypadkach faktor może zwiększyć go nawet do 5 000 000 zł wskutek indywidualnych negocjacji oferty.
 • Prowizje należą do najniższych na rynku usług faktoringowych. Opłaty zaczynają się od 1% wypłaconej zaliczki za 30 dni finansowania. Domyślny okres może ulec wydłużeniu.
 • Otrzymujesz do 100% wartości faktury w ciągu zaledwie 15 minut od przesłania jej do systemu FaktorOne.
 • Koszty finansowania wierzytelności są niskie, ponieważ opłaty są naliczane od wypłacanych zaliczek, a nie kwoty brutto na fakturach.
 • Maksymalny termin płatności na fakturze finansowanej przez FaktorOne to 120 dni.
 • Dodatkowy okres na spłatę dla kontrahenta do 60 dni po terminie
 • Uproszony proces weryfikacji – do 300 000 PLN wystarczy sam dowód osobisty!
 • Wniosek i zawarcie umowy faktoringowej w całości online
 • W ofercie także finansowanie inwestycji z kontraktów budowlanych
 • Dostępne finansowanie faktur na cesji cichej (tzw. faktoring cichy)
 • W ofercie takżę faktoring zakupowy
 • Faktoring nie wpływa na zdolność kredytową – w przeciwieństwie do kredytów, leasingów czy pożyczek.
 • Oferta FaktorOne jest przeznaczona dla małych i średnich firm z krótkim stażem i dużych spółek z wieloletnim doświadczeniem z branży budowlanej, transportowej czy produkcyjnej.
 • Z oferty skorzystają nawet freelancerzy i małe firmy, realizujące zamówienia na stosunkowo niedrogie produkty i usługi. Interesuje Cię mikrofaktoring? Minimalna wartość faktury finansowanej w FaktorOne to 100 zł.
 • Otrzymasz indywidualnego opiekuna, który pomoże Ci na każdym etapie trwania umowy

Ponadto szybkie finansowanie faktur sprawia, że możesz iść kontrahentom na rękę, wydłużając okres na zapłatę za produkty i usługi. Wystawisz fakturę z odroczonym terminem płatności, otrzymasz pieniądze od FaktorOne nawet tego samego dnia, a Twój kontrahent będzie miał więcej czasu na uregulowanie należności. To rozwiązanie pomoże Ci zbudować przewagę konkurencyjną firmy na rynku. Faktor czeka na spłatę całości nawet do 180 dni od daty wystawienia dokumentu. Warto też podkreślić, że funkcjonalności systemu online FaktorOne pozwalają na wygodne zarządzanie wierzytelnościami w jednym miejscu.

Kto może skorzystać z faktoringu w FaktorOne?

FaktorOne świadczy usługi faktoringowe dla firm z sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorstw. Rozpatruje wnioski od jednoosobowych działalności gospodarczych i start-upów, które potrzebują płynności finansowej, aby inwestować w dynamiczny rozwój i budować przewagę konkurencyjną na rynku. Mikroprzedsiębiorcy, w tym freelancerzy, mogą złożyć wniosek o faktoring w FaktorOne już od pierwszego dnia działalności. Oferta jest dopasowana do wymagań firm z różnych branż, m.n. budowlanej, deweloperskiej, HoReCa, produkcyjnej czy transportowej. W jednym z naszych artykułów możesz przeczytać, w jakich branżach sprawdza się faktoring.

FaktorOne – wielokrotny zdobywca nagród 

FaktorOne pomaga zachować płynność finansową przedsiębiorcom od 2012 roku. Jako zdobywca tytułu „Firma Przyjazna Klientowi” (2020, Experience Institute) oferuje usługi faktoringowe, które sprawdzają się w każdym biznesie. Szczegóły oferty są uzgadniane indywidualnie z doradcą, dzięki czemu klienci mają pewność, że wykorzystują finansowanie faktur w efektywny sposób. Wśród licznych wyróżnień FaktorOne warto podkreślić takie tytuły, jak „Najlepszy Produkt dla MŚP” (2018, Gazeta Finansowa), „Finansowa Marka Roku” (2019, Gazeta Finansowa), „Laur Eksperta” (2016/2017) i „Mocna Firma Godna Zaufania” (2016, Instytut Europejskiego Biznesu).

 

Zobacz, jak FaktorOne wypada na tle innych firm faktoringowych, i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

 

Rodzaje faktoringu w FaktorOne

Jednym z największych atutów faktoringu w FaktorOne jest dostosowywanie formy finansowania faktur do potrzeb przedsiębiorcy (faktoranta). FaktorOne analizuje profil działalności klienta i rekomenduje najefektywniejsze rozwiązanie z kilku produktów faktoringowych.

Faktoring Globalny w FaktorOne do 3 500 000 PLN

Faktoring Globalny (wierzytelnościowy) – został stworzony specjalnie po to, aby sprostać unikalnym potrzebom Klientów. To produkt, który umożliwia przedsiębiorcom dostosowanie faktoringu do ich indywidualnych potrzeb. Klienci nie muszą korzystać z gotowych pakietów i standardowych rozwiązań. Teraz sami decydują, jakie elementy faktoringu będą dla nich najważniejsze.

W ramach faktoringu globalnego Faktorant może otrzymać limit do 3,5 mln zł oraz finansować faktury z terminami do 120 dni. Prowizja za finansowanie liczona jest dziennie od wykorzystanego limitu. Dzięki temu Klienci płacą tylko za faktyczne wykorzystanie i z łatwością mogą obliczyć koszt faktoringu.

W pakiecie faktoringu globalnego znajduje się szereg dodatkowych możliwości, takich jak finansowanie faktur na cesji cichej, finansowanie kontraktowe czy faktoring zakupowy.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak zrewolucjonizować zarządzanie finansami swojej firmy? Czy pragniecie większej elastyczności i płynności finansowej? Faktoring Globalny w FaktorOne właśnie to oferuje!

Faktoring Light w FaktorOne do 300 000 PLN

Faktoring Light (wierzytelnościowy) – to innowacyjny produkt finansowy stworzony w celu dostarczenia łatwych i szybkich rozwiązań finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw. Produkt ten oferuje przedsiębiorcom elastyczność i płynność finansową, umożliwiając skoncentrowanie się na rozwijaniu ich biznesu. W ramach produktu Klient decyduje, kiedy i ile, faktur chce sfinansować. Na konto Faktoranta wpłynie nawet do 100% wartości faktury, a prowizje naliczą się od wypłaconej wartości, a nie od wartości brutto faktury. Cały proces od momentu złożenia wniosku do zawarcia umowy przebiega w całości online.

Faktoring Light to nowoczesne narzędzie finansowe, które umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom skupienie się na rozwoju ich biznesu, zwiększeniu konkurencyjności i osiągnięciu sukcesu. Dzięki prostocie, szybkości i elastyczności, produkt ten stanowi nieocenione wsparcie dla przedsiębiorców, którzy szukają skutecznych rozwiązań finansowych.

Faktoring abonamentowy w FaktorOne do 300 000 PLN

Faktoring Abonamentowy ze stałą miesięczną opłatą od 1,69%! Produkt pomoże Twojej firmie zyskać pewność płynności finansowej i zwiększyć swobodę działania, eliminując tradycyjne problemy związane z opóźnionymi płatnościami. Produkt wyróżnia się stałą miesięczną opłatą niezależnie od liczby faktur, które decydujesz się przekazać do faktoringu, opłata pozostaje stała. To oznacza, że nie musisz martwić się o ukryte koszty czy niespodziewane zmiany w opłatach. Uczciwe podejście FaktorOne do przejrzystych cen pozwali Ci skupić się na rozwijaniu swojej działalności, mając pewność, że koszty pozostaną niezmienne.

Faktoring cichy w FaktorOne

W faktoringu cichym (inaczej: tajnym, ukrytym, niejawnym) nie ma konieczności informowania kontrahentów o korzystaniu z usług faktoringowych. Klient płaci Ci za produkty i usługi, nie mając pojęcia, że współpracujesz z FaktorOne. To rozwiązanie jest przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy co prawda nie mają zawartych umów z zakazem cesji wierzytelności, ale wiedzą, że ich kontrahenci są sceptycznie nastawieni do faktoringu.

Wiele firm błędnie identyfikuje te usługi z procesem windykacji, więc dopiero precyzyjne wyjaśnienie procedur i zalet faktoringu może rozwiać wątpliwości kontrahentów. Trzeba też podkreślić, że w przypadku faktoringu niepełnego (z regresem) FaktorOne nie przejmuje ryzyka niewypłacalności Twoich klientów. Jeżeli kontrahent nie opłaci faktury, to na Tobie spoczywają działania windykacyjne, a faktor wymaga zwrotu wypłaconej zaliczki.

Jak korzystać z faktoringu w FaktorOne?

Proces wnioskowania o faktoring i korzystanie z usług faktoringowych przebiega w 100% online. Wysłanie formularza zgłoszeniowego wymaga podania imienia i nazwiska, numeru telefonu, e-maila oraz NIP-u. Po rozmowie z ekspertem, uzgodnieniu warunków współpracy i podpisaniu umowy z faktorem można uzyskać dostęp do konta i sfinansować pierwszą fakturę.

Jakie faktury są finansowane przez FaktorOne?

 • Faktor wypłaca od 80% do 100% wartości faktury. Wysokość zaliczki jest zależna od rodzaju faktoringu i warunków współpracy.
 • Faktura z odroczonym terminem płatności powinna opiewać na minimum 100 zł. Kontrahent powinien mieć od 5 do 120 dni na spłatę.
 • Faktura nie może być przeterminowana i płatna gotówką! Oferta dotyczy wyłącznie przelewów, a faktorant powinien wgrać dokument do systemu online FaktorOne najpóźniej na 5 dni przed terminem płatności.

Aplikacja FaktorOne24 umożliwia m.in. dodawanie faktur, kontrahentów, składanie wniosków o zwiększenie limitu, śledzenie historii transakcji z poszczególnymi kontrahentami, monitorowanie limitu faktoringowego i generowanie raportów, więc masz kontrolę nad firmowymi finansami w dowolnym momencie.

 

Dane kontaktowe FaktorOne S.A.:

✉ Adres e-mail: kontakt@faktorone.pl
📞 Numer telefonu: 801 700 802
22 276 26 18

📍 Adres: ul. Przyokopowa 33
01-208 Warszawa
🌐 Strona internetowa: https://faktorone.pl/
📋 NIP: 7010090534

4.6/5 - (26 votes)

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *