Siemens Finance – Finansowanie Dla Firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Leasing – Ranking Ofert » Firmy Leasingowe – Opinie i Recenzje » Siemens Finance – Finansowanie Dla Firm

 

logo Siemens

Planujesz kosztowne inwestycje, ale nie masz wystarczających środków na ich przeprowadzenie? Zamiast odkładać rozwój swojej firmy w czasie, zdecyduj się na finansowanie zewnętrzne. Jedną z firm, zapewniającą środki dla przedsiębiorców w ramach leasingu i pożyczki jest Siemens Finance. Przyjrzyjmy się bliżej, na czym polega oferta tego leasingodawcy.

Skorzystaj z leasingu

Czym jest Siemens Finance?

Siemens Finance to firma finansowa, specjalizująca się w finansowaniu inwestycji w nowoczesne technologie. Firma działa na polskim rynku od ponad 20 lat, współpracując w tym czasie zarówno z partnerami biznesowymi Siemensa, jak i zewnętrznymi dostawcami. Co ważne, Siemens Finance zapewnia finansowanie rozwoju różnorodnych firm, bez względu na ich wielkość czy zasięg działania. A co dokładnie oferuje Siemens Finance swoim potencjalnym klientom?

➡ Potrzebujesz dodatkowych środków na zakup firmowego sprzętu? Sprawdź Ranking Firm Leasingowych.

 

Jaki rodzaj finansowania zapewnia Siemens Finance?

Zacznijmy od tego, jakie inwestycje pomoże Ci sfinansować Siemens Finance. Otóż firma ta specjalizuje się w finansowaniu zakupów:

 • maszyn i urządzeń medycznych,
 • maszyn i urządzeń poligraficznych,
 • sprzętu budowlanego,
 • elektroniki, sprzętu RTV i AGD,
 • maszyn i urządzeń do obróbki metalu, drewna, tworzyw sztucznych i opakowań,
 • narzędzi i części.

Natomiast samo finansowanie może przybrać jedną z następujących form:

 • leasing operacyjny,
 • leasing finansowy,
 • pożyczka na zakup maszyn i urządzeń,
 • retrofit.

Ponadto Siemens Finance umożliwia uzyskanie leasingu i pożyczki online za pośrednictwem usługi SimplyLease oraz SimplyLoan.

Na czym polega leasing operacyjny od Siemens Finance?

W przypadku leasingu operacyjnego to Siemens Finance pozostaje właścicielem leasingowanego sprzętu podczas obowiązywania umowy leasingowej. Oznacza to, że leasingobiorca nie zajmuje się amortyzacją takiego środka trwałego. Z drugiej strony zarówno opłatę wstępną, jak i comiesięczne raty leasingowe może on zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Dodajmy jeszcze, że po zakończeniu umowy leasingowej, leasingobiorca może, choć nie musi, wykupić przedmiot leasingu na własność.

➡ Zastanawiasz się nad różnymi rodzajami finansowania firmowych inwestycji? Sprawdź, kiedy warto skorzystać z leasingu.

Na czym polega leasing finansowy od Siemens Finance?

Decydując się na leasing finansowy, od razu stajesz się właścicielem leasingowanego przedmiotu. Dzięki temu nie musisz wykupywać go po upłynięciu okresu obowiązywania umowy leasingowej. Przy leasingu finansowym musisz z góry zapłacić podatek VAT od rat leasingowych za cały okres leasingu. Jednocześnie do kosztów uzyskania przychodu możesz zaliczać część odsetkową rat leasingowych. Poza tym przy tej formie leasingu masz możliwość dokonania jednorazowej, przyspieszonej amortyzacji leasingowanego sprzętu.

Na czym polega pożyczka na zakup maszyn i urządzeń od Siemens Finance?

W Siemens Finance możesz skorzystać także z pożyczki na zakup konkretnej maszyny lub urządzenia. Jest to szczególnie popularne rozwiązanie w przypadku firm z branży medycznej, które korzystają z określonych rozwiązań podatkowych. Do tego pożyczka sprawdzi się w przypadku przedsiębiorstw, które starają się o dotację z Unii Europejskiej. Dodajmy jeszcze, że maszyny i urządzenia zakupione ze środków uzyskanych w ramach pożyczki od Siemens Finance stają się własnością pożyczkobiorcy. Oznacza to, że to on może dokonywać odpisów amortyzacyjnych. 

➡ Chcesz wziąć pożyczkę leasingową? Sprawdź, czym różni się ona od leasingu.

Na czym polega retrofit od Siemens Finance?

Retrofit od Siemens Finance to sposób na odnowienie parku maszynowego. Polega ono na finansowaniu rekondycjonowania maszyny lub maszyny po jej odnowieniu. Usługa ta pozwala na rozłożenie w czasie kosztów modernizacji, przy jednoczesnym korzystaniu z najnowszych technologii IT.

Na czym polega finansowanie online od Siemens Finance?

Co ważne, w przypadku Siemens Finance możesz też skorzystać z finansowania online. W taki sposób możesz uzyskać zarówno leasing, jak i pożyczkę. Co ważne, platforma internetowa, poprzez którą załatwisz wszelkie formalności dostępna jest 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Firma zapewnia, że wypełnienie wniosku o leasing lub pożyczkę nie zajmie Ci więcej niż 2 minuty. Z kolei cały proces przyznawania finansowania trwa około 15 minut. Dodajmy jeszcze, że o leasing online możesz starać się poprzez platformę SimplyLease, a pożyczka dostępna jest na stronie SimplyLoan.

 

Kto może skorzystać z leasingu od Siemens Finance?

Siemens Finance współpracuje z klientami biznesowymi, jednocześnie specjalizując się w takich branżach jak energetyka, infrastruktura, a także opieka zdrowotna.

➡ Szukasz sprowadzonej firmy leasingowej w okolicy? Sprawdź oferty leasingowe w Krakowie.

Nawet najbardziej kosztowych inwestycji nie warto odkładać w czasie. Szczególnie że konkurencja nie śpi i również nieustannie polepsza swoją ofertę. Na szczęście zawsze można sięgnąć po leasing czy pożyczkę od Siemens Finance, dzięki której finansowanie niezbędnych zakupów czy inwestycji będzie łatwiejsze i bardziej dostępne.

 

Szukasz najlepszego leasingu? Sprawdź nasz

Ranking Ofert Leasingu

BNP Paribas logo
🥇 Arval (Grupa BNP Paribas)
- Najem długoterminowy dla firm
4.7/5
leasing EFL Credit Agricole
🥈 EFL Grupa Credit Agricole - Leasing
- Leasing
4.7/5
🥉 mLeasing
- Leasing oraz oferty poleasingowe
4.7/5

 

5/5 - (2 votes)

Jedna odpowiedź

 1. Klient pisze:

  Odradzam współpracę z tą firmą. Może i wyjściowo warunki dają dobre ale ilość opłat dodatkowych, którymi zasypywani są klienci jest tak straszna że człowiek boi się maila otwierać. Za przypomnienie płatności drogą sms wystawiają fakturę na 5 zł., za wysłanie przypomnienia mailem wystawiają fakturę na 50 zł., i uwaga HIT.. mimo zapłaconej faktury wysyłają przypomnienie i sms i mailem po czym wystawiają odrazu na to faktury a faktura jest już dawno zapłacona… naciągacze i tyle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *