PragmaGO nabyła część fintechu Fandla Faktoring. Przełom na rynku mikrofaktoringu i szansa dla firm z sektora MŚP.

PragmaGO nabyła część fintechu Fandla Faktoring. Przełom na rynku mikrofaktoringu i szansa dla firm z sektora MŚP.

Przejęcie Fandla Faktoring przez PragmaGO

PragmaGO przejęła zorganizowaną część przedsiębiorstwa Fandla, w tym bazę kilkuset klientów z sektora MŚP i zespół specjalistów ds. sprzedaży. Mikro- i mali przedsiębiorcy, którzy korzystali z finansowania pojedynczych faktur w Fandla, zachowali ciągłość finansowania i zyskali dostęp do szerokiej gamy usług finansowych PragmaGO.

Według statystyk Polskiego Związku Faktorów za 2021 rok PragmaGO to drugi faktor na rynku pod względem liczby klientów. Jedną z zalet stojących za tą popularnością jest proste i wygodne finansowanie online – już od 100 zł do nawet 5 000 000 zł. Elastyczna oferta wpisuje się w oczekiwania zarówno mikrofirm, jak i przedsiębiorstw, którym zależy na dynamicznym wzroście. Nad cyberbezpieczeństwem i innowacyjnymi technologiami w służbie faktoringu czuwa software house PragmaGO.Tech.

Fandla specjalizowała się wyłącznie w jednorazowym finansowaniu faktur na stosunkowo niskie kwoty. O ile mikrofaktoring leży w obszarze zainteresowań firm z sektora MŚP, o tyle nie sprzyja powtarzalności transakcji i budowaniu lojalności klientów, którzy muszą poszukiwać dodatkowych źródeł zewnętrznego finansowania, aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby.

Nabycie części spółki Fandla Faktoring przez PragmaGO oznacza dużą – i korzystną – zmianę dla dotychczasowych faktorantów, którzy zyskują dostęp do uzupełniających się opcji finansowania na jednej platformie.

Model biznesowy PragmaGO, opierający się na szerokim portfolio produktowym, umożliwia szybkie i skuteczne wspieranie przedsiębiorców w realizacji celów biznesowych. Gwarancją stałości i dostępności naszych usług jest najwyższy w sektorze pozabankowym poziom kapitałów własnych.
Tomasz Boduszek
Prezes Zarządu PragmaGO

PragmaGO działa na większą skalę w porównaniu z przejętym fintechem, oferuje bowiem nie tylko finansowanie pojedynczych faktur, ale także faktoring z darmowym ubezpieczeniem należności (w ramach stałych umów) i lekkie produkty pożyczkowe online (również ratalne). Przedsiębiorcy mogą sfinansować zakupy w ramach faktoringu odwrotnego i podatki (PIT, CIT, VAT oraz składki ZUS).

Zdecydowaliśmy się na przejęcie zorganizowanej części przedsiębiorstwa Fandla ze względu na spójność strategii spółki z naszą w wielu aspektach. Kilkuset klientów należało do naszego targetu, czyli mikro- i małych przedsiębiorców chętnie korzystających z faktoringu online. Bogata oferta usług PragmaGO i wielokrotnie wyższe limity finansowania otwierają nowe perspektywy dla rozwoju biznesów dotychczasowych faktorantów Fandla.
Łukasz Ramczewski
Dyrektor Zarządzający ds. Sprzedaży w PragmaGO

Warto zaznaczyć, że PragmaGO jest największym dostawcą produktów embedded finance dla biznesu w Polsce. Już 73 partnerów faktora skorzystało z rozwiązań ułatwiających płatności i rozliczenia kilkunastu tysiącom kontrahentów. Aż 81% przedsiębiorców korzystających z płatności odroczonych na platformie handlowej B2B Allegro Biznes dokonuje ponownych zakupów firmowych z płatnością odroczoną.

Eksperci ds. sprzedaży z Fandla Faktoring będą współpracować z katowickim oddziałem PragmaGO

Doświadczeni specjaliści ds. sprzedaży i obsługi klientów Fandla stworzyli warszawski oddział PragmaGO. Zespół nie tylko zapewni nieprzerwane świadczenie usług faktoringowych i ułatwi pierwsze kroki klientom Fandla w systemie PragmaGO, ale także podzieli się cennym know-how, które jest nieodłącznym elementem inwestycji fintechu.

– Trzon sprzedaży usług Fandla stanowiły jednorazowe transakcje o niskich nominałach. Taka specyfika produktu wymaga nieco innych kompetencji sprzedażowych niż te, które zbudowaliśmy w katowickim oddziale PragmaGO. Wierzę, że obustronny transfer wiedzy bazującej na zróżnicowanych doświadczeniach zrodzi efekt synergii, na którym skorzystają aktualni i nowi klienci – podsumowuje Łukasz Ramczewski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *