Aforti Factor

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Aforti Factor

 

aforti_factor

Faktoring Aforti Factor

Faktoring to usługa polegająca na zamianie faktur, wystawionych przez przedsiębiorcę, na gotówkę dostępną praktycznie od ręki. Z takiej formy finansowania korzystają najczęściej małe oraz średnie przedsiębiorstwa i to do nich swoją ofertę na faktoring online kieruje firma Aforti Faktor. Działający w jej ramach zespół ekspertów zajmuje się nie tylko rozpatrywaniem wniosków o przydzielenie dodatkowego finansowania. Udziela też wszechstronnych porad, na przykład prawnych. Wspiera faktorantów zainteresowanych pokryciem długu u dostawców lub bieżącym finansowaniem z faktur wystawionych na kontrahentów.

Zobacz, jak Aforti Factor wypada na tle innych firm faktoringowych w naszym

RANKINGU FIRM FAKTORINGOWYCH

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

 

Faktoring Aforti Factor jako ceniony sposób finansowania

Aforti Faktor świadczy dwa rodzaje usług. Pierwszym jest tak zwany faktoring dłużny, polegający na uregulowanie przez faktora długu jego klienta, na przykład u dostawcy. Drugim pozostają tradycyjne usługi faktoringowe, służące zamianie zarejestrowanej faktury na środki przelewane faktorantowi. W przeciwieństwie do wielu innych podmiotów w branży, Aforti Faktor nie stawia na faktoring cichy. Zachęca natomiast klientów do informowania własnych kontrahentów o pozytywnych stronach skorzystania z tego rodzaju wsparcia finansowego (zobacz nasz atykuł na temat rodzjów faktoringu). Alternatywą ukrywania swojej sytuacji finansowej jest pełna transparentność. Podkreślanie zalet, jakie do działalności firmy faktoring wprowadza w wielu aspektach. Dzięki niemu przedsiębiorca może zaoferować dłuższy okres spłaty, który z perspektywy jego klientów bywa kluczowym zagadnieniem. Faktoring dla małych firm przestaje kojarzyć się z zadłużeniem i kłopotami finansowymi. Staje się natomiast nowoczesnym narzędziem inwestowania w rozwój przedsiębiorczości. Aforti Faktor to firma faktoringowa, która poprzez swoją działalność chce promować ten typ usług.

 

Aforti Factor czyli pieniądze bez wychodzenia z domu

Jak działa faktoring oferowany przez Aforti Faktor? Przede wszystkim formalności zostały w nim ograniczone do niezbędnego minimum. Potencjalny klient musi wypełnić prosty formularz oraz poczekać na telefoniczną odpowiedź doradcy. Taki specjalista przedstawi możliwe opcje, zaprezentuje także szczegóły oferty. Proces wnioskowania o faktoring przez internet zajmuje maksymalnie jeden dzień, po czym przedsiębiorca wie, na czym stopi. Mikrofaktoring firmy Aforti Faktor skierowany jest zarówno do przedsiębiorców doświadczonych na rynku, jak i początkujących w prowadzeniu własnej działalności. Zwolennikom tradycyjnych relacji biznesowych, budowanych twarzą w twarz, Aforti Faktor udostępnia biura obsługi klienta w czterech polskich miastach. Do uzyskania możliwa jest gotówka za faktury od 100 złotych, klienci mogą też liczyć na limit faktoringowy do 150 000 złotych i odłożenie spłaty nawet na 120 dni. Jeżeli klienta ostatecznie nie przekona faktoring koszty dodatkowe nie zostaną mu naliczone z tytułu zerwania umowy.

Aforti Faktor oferuje promocje na świadczony przez siebie faktoring cena dla nowych faktorantów, polecanych przez stałych klientów, może zostać obniżona o 5%. Polecający także otrzymują premię. Firma wypłaca do 100% wartości faktury, transakcje wykonywane są w złotówkach, euro lub dolarach. Aforti Faktor współpracuje z różnymi podmiotami, począwszy od jednoosobowych firm aż po duże spółki.

 

➡ Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych

 

Faktoring od Aforti Faktor – czy to dobre rozwiązanie dla Twojej firmy?

Jesteś właścicielem firmy należącej do sektora MŚP? Zależy Ci na poprawie płynności finansowej? Najwyższy czas, abyś rozejrzał się za odpowiednim faktoringiem dla swojej firmy. Czy będzie to Aforti Faktor? Sprawdź, czy ta firma faktoringowa ma w swojej ofercie to, czego Twoja firma potrzebuje.

 

Aforti Factor – nowa firma faktoringowa

Aforti Faktor to stosunkowo młoda firm, która pojawiła się na polskim rynku usług faktoringowych w 2018 roku. Specjalizuje się we wspieraniu rozwoju przedsiębiorców poprzez udzielanie im niezbędnych środków finansowych. A dzięki temu, że Aforti Faktor jest spółką akcyjną, mamy wgląd w jej wyniki finansowe.

➡ Nie wiesz, która firma faktoringowa ma najlepszą ofertę? Przeczytaj nasz artykuł, w którym podpowiadamy jak wybrać najlepszą firmę faktoringową.

 

Na czym polega faktoring od Aforti Faktor?

Faktoring jest usługą, która przede wszystkim pomaga zachować płynność finansową firmy. W przypadku Aforti Factor przedsiębiorcy mogą liczyć na szybką i sprawną obsługę oraz ograniczenie wszelkich formalności do niezbędnego minimum. Do tego firma faktoringowa Aforti Faktor podkreśla, że w jej ofercie nie ma żadnych niespodziewanych czy ukrytych opłat.

W Aforti Faktor firmy mogą liczyć na finansowanie od 5000 aż do 5000 000 zł. Z tego względu oferta Aforti Faktor dedykowana jest małym i średnim przedsiębiorcom. Firma faktoringowa podkreśla, że z jej usług mogą korzystać:

  • jednoosobowe działalności gospodarcze,
  • freelancerzy,
  • startupy,
  • duże firmy,
  • spółki.

Co więcej, firma faktoringowa obsługuje transakcje zarówno w złotówkach, jak i euro i dolarach.

Szczegóły oferty faktoringu od Aforti Faktor
Aforti Factor oferuje dwa podstawowe rodzaje faktoringu:

  • faktoring na należności,
  • faktoring dłużny.

 

Faktoring na należności od Aforti Factor – co to takiego?

Faktoring na należności od Aforti Faktor to rodzaj tradycyjnego faktoringu w formie limitu faktoringowego (o tym, czym jest limit faktoringowy, przeczytasz w tym artykule). W zależności od potrzeb Twojej firmy może wynieść on od 5000 do 5000 000 zł. Pamiętaj jednak, że uzyskanie dużego limitu faktoringowego będzie wiązało się z bardziej szczegółową weryfikacją. Natomiast w przypadku mniejszego limitu prawdopodobnie nie będziesz musiał przedstawiać dokumentów finansowych.

Z faktoringu na należności będziesz mógł skorzystać, o ile przedstawisz fakturę, która:

  • ma wartość co najmniej 100 zł netto,
  • ma termin płatności wynoszący maksymalnie 90 dni,
  • jest nieprzeterminowana.

 

W zależności od szczegółowych warunków umowy pomiędzy Tobą a Aforti Faktor, za każdą taką fakturę otrzymasz do 100% wartości faktury netto w ramach limitu faktoringowego.

 

Czym charakteryzuje się faktoring dłużny od Aforti Faktor?

Faktoring dłużny od Aforti Faktor to nic innego jak faktoring odwrotny (więcej informacji na temat faktoringu odwrotnego znajdziesz tutaj). W tym przypadku firma faktoringowa oferuje limit faktoringowy do 150 000 zł. Dzięki niemu sfinansujesz niezbędne zakupy w swojej firmie, nawet gdy nie będziesz miał odpowiednich środków na koncie, a dostawca odmówi wystawienia faktury o odroczonym terminie płatności. Zresztą płacąc dostawcom z góry, często możesz liczyć na dodatkowe zniżki.

Korzystając z faktoringu dłużnego od Aforti Faktor możesz wydłużyć termin płatności nawet do 120 dni. Twój dostawca otrzyma zapłatę od razu po wystawieniu faktury, ale Ty rozliczysz się z faktorem nawet kilka miesięcy później.

 

Jak działa faktoring w Aforti Factor?

Aforti Faktor zapewnia, że wszelkie formalności związane z finansowaniem faktur czy zakupów są maksymalnie uproszczone. Dzięki temu złożenie niezbędnych dokumentów i podpisanie ostatecznej umowy może odbyć się nawet jednego dnia. Przyjrzyjmy się zatem, jak przebiega cała procedura wnioskowania o faktoring w Aforti Factor.

Na początku wejdź na stronę internetową Aforti Faktor i wypełnij znajdujący się tam formularz. Wystarczy, że podasz swoje dane osobowe, adres mailowy i numer telefonu komórkowego. Następnie zadzwoni do Ciebie doradca Aforti Faktor, aby dopasować usługę faktoringu do potrzeb Twojej firmy. Jeśli zaproponowane przez Aforti Factor warunki będą Ci odpowiadać, otrzymasz do podpisania umowę. Od tego momentu będziesz miał dostęp do specjalnej platformy internetowej, za której pośrednictwem będziesz mógł korzystać z faktoringu. Dzięki temu będziesz mógł zamieniać faktury na gotówkę, dbając tym samym o płynność finansową swojej firmy i zapewniając kontrahentom atrakcyjne warunki współpracy.

 

Ile kosztuje faktoring w Aforti Faktor?

Dokładny koszt faktoringu zależy od indywidualnie ustalonych warunków pomiędzy Aforti Faktor a przedsiębiorcą. Poza tym, jeśli polecisz firmie faktoringowej kolejnego klienta, Twoje opłaty mogą być mniejsze nawet o 5%, a wypłata zaliczki wyniesie do 100% wartości faktury.

Co ważne, Aforti Faktor nalicza opłaty w ujęciu dziennym, dzięki czemu płacisz za faktoring wtedy, gdy faktycznie z niego korzystasz. Poza tym faktor nie przewiduje opłat za zerwanie umowy.

 

Aforti Factor – opinie klientów

Choć Aforti Faktor jest stosunkowo młodą firmą, to liczba jej klientów systematycznie rośnie. Dotychczasowi klienci podkreślają, że firma faktoringowa oferuje jasne warunki współpracy, profesjonalną obsługę, brak ukrytych opłat, szybki czas obsługi praz skrupulatną weryfikację kontrahentów.

Jeśli często wystawiasz faktury o odroczonym terminie płatności lub sam chciałbyś dostać więcej czasu na spłatę należności, faktoring będzie najlepszym rozwiązaniem. Natomiast w Aforti Faktor znajdziesz ofertę, która sprawdzi się przede wszystkim w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw. Jednak zanim zdecydujesz się na konkretnego faktora, sprawdź Ranking Firm Faktoringowych. Znajdziesz w nim najlepsze oferty faktoringowe od sprawdzonych i uznanych usługodawców.

3.8/5 - (18 votes)