Santander Factoring – recenzja

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Santander Factoring – recenzja

 

Santander konto firmowe

Podjąłeś decyzję o korzystaniu z usług firmy faktoringowej? Dzięki temu od razu poprawi się płynność finansowa Twojej firmy. Poza tym przestaniesz się co miesiąc zamartwiać, czy kontrahenci rozliczą Twoje faktury, zanim Ty będziesz musiał opłacić własnych dostawców i pracowników. Pozostaje jednak pytanie, z kim powinieneś podpisać umowę faktoringową. W poniższym artykule przedstawiamy ofertę spółki Santander Factoring. Sprawdź, czy spełnia ona potrzeby Twojej firmy.

 

Santander Factoring – o firmie

Na początek kilka słów o samej firmie faktoringowej. Przede wszystkim Santander Factoring to spółka współpracująca z Santander Bank Polska, czyli dawnym Bankiem Zachodnim WBK. Dzięki temu klienci Santander Factoring mają dostęp do usług oferowanych przez tę firmę również poprzez sieć oddziałów banku Santander w Polsce.

 

Santander Factoring – faktoring

Spółka Santander Factoring zapewnia swoim klientom pomoc w utrzymaniu płynności finansowej oraz zarządzaniem wierzytelnościami. W ramach dostępnych usług przedsiębiorcy mogą skorzystać np. z:

  • szybkiego finansowania bieżącej działalności,
  • sprawnej administracji należności przez Santander Factoring,
  • monitoringu należności,
  • zwiększania dyscypliny i poprawy terminowości spłat należności,
  • efektywnego dochodzenia spłat należności.

Oferta Santander Factoring skierowana jest małych, średnich oraz dużych firm. jest to najlepsze rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy:

  • wystawiają faktury o odroczonych terminach płatności,
  • chcą skorzystać z alternatywnych źródeł finansowania bieżącej działalności,
  • chcą zabezpieczyć się na wypadek niewypłacalności kontrahentów,
  • chcą zdyscyplinować swoich kontrahentów, aby ci regulowali należności w terminie,
  • poszukują elastycznych i kompleksowych usług finansowych.

Jeśli możesz zaliczyć się do co najmniej jednej z powyższych grup przedsiębiorców, to usługa Santander Factoring może stanowić rozwiązanie dla Ciebie i Twojej firmy. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze faktora, zapoznaj się bliżej z ofertą Santander Factoring.

➡ Sprawdź także ofertę kredytu firmowego w Santander.

 

Santander Faktoring – Oferta

Przede wszystkim oferta faktoringu od Santander Factoring opiera się na zarówno na finansowaniu należności, jak i na finansowaniu zakupów. Firma faktoringowa podkreśla, że jej usługi faktoringowe są zawsze dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, jego możliwości finansowych oraz specyfiki branży, w jakiej on działa. Dzięki temu jako przedsiębiorca możesz wybrać, z jakiego rodzaju faktoringu chcesz skorzystać i jakie warunki będą dla Ciebie najbardziej opłacalne.

A jakie dokładnie usługi znajdują się w ofercie Santander Factoring?

 

Faktoring bez przejęcia ryzyka (z regresem)

Ten rodzaj faktoringu polega jedynie na wykupie przez firmę faktoringową faktur wystawianych przez przedsiębiorcę. Natomiast faktor nie bierze na siebie ryzyka związanego z niewypłacalnością kontrahenta, na którego została wystawiona faktura.

W praktyce wygląda to tak, że Santander Factoring wypłaca przedsiębiorcy do 100% kwoty faktury brutto, gdy tylko otrzyma od niego kopię takiej faktury oraz dokumenty potwierdzające odbiór towaru przez kontrahenta.

Dzięki temu jako przedsiębiorca otrzymujesz zapłatę niemalże od razu po dostarczeniu towarów do odbiorcy lub wykonania na jego rzecz usługi. Nie musisz już czekać do momentu, w którym upłynie termin płatności wystawionej przez Ciebie faktury.

To, że zdecydujesz się na wybór oferty faktoringu bez przejęcia ryzyka, nie oznacza jednak, że zostaniesz sam w przypadku, gdy kontrahent nie rozliczy się z Tobą w terminie. W takiej sytuacji możesz umówić się z Santander Factoring, aby firma ta podjęła różne działania dyscyplinujące kontrahenta, takie jak wysyłanie monitów. W ostateczności Santander Factoring może także w Twoim imieniu podjąć się windykacji.

Jest to o tyle istotne, gdyż w przypadku niewypłacalności kontrahenta, przedsiębiorca musi z własnych środków oddać faktorowi pieniądze otrzymane w ramach finansowania faktury.

 

Faktoring z przejęciem ryzyka (bez regresu)

Jak sama nazwa tej usługi wskazuje, faktoring z przejęciem ryzyka od Santander Factoring polega zarówno na finansowaniu faktur przez faktora, jak i na przejęciu ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

W tym przypadku przedsiębiorca otrzymuje zaliczkę w wysokości do 90% wartości faktury brutto w ciągu 24 godzin od przekazania stosownych dokumentów faktorowi. Pozostałe środki faktor wypłaca, gdy kontrahent ureguluje należność wynikającą z takiej faktury. Jeśli jednak kontrahent okaże się niewypłacalny, przedsiębiorca nie musi oddawać faktorowi otrzymanej zaliczki.

➡ Więcej o faktoringu pełnym (bez regresu) i niepełnym (z regresem)

 

Faktoring eksportowy

Faktoring eksportowy polega na finansowaniu nieprzeterminowanych i bezspornych faktur wystawianych zagranicznym kontrahentom. W ramach tej usługi Santander Factoring wypłaca przedsiębiorcy zaliczkę do 90% nominalnej wartości faktury, gdy tylko dojdzie do realizacji dostawy za granicę.

Dzięki korzystaniu z faktoringu eksportowego zwiększasz swoją konkurencyjność na rynku międzynarodowym, a także ograniczasz ryzyko kursowe.

Warto dodać, że Santander Factoring oferuje także faktoring eksportowy w systemie dwóch faktorów w opcji bez regresu.

 

Faktoring na finansowanie zakupów

Santander Factoring daje także możliwość korzystania z faktoringu odwrotnego, czyli finansowania faktur zakupowych. Faktoring odwrotny polega na tym, że faktor wypłaca dostawcy należność w imieniu przedsiębiorcy zaraz po otrzymaniu przez niego faktury. Natomiast przedsiębiorca rozlicza się z faktorem w ustalonym wcześniej terminie.

 

Santander Faktoring – cena

Dokładne koszty faktoringu od Santander Factoring ustalane są indywidualnie, w zależności od wybranego rodzaju usługi i jej zakresu. Aktualny cennik, jak również ogólne warunki faktoringu znajdują się na stronie internetowej banku Santander poświęconej faktoringowi.

➡ Przeczytaj więcej o kosztach faktoringu.

 

Santander Factoring – opinie

Jedną z największych zalet Santander Factoring jest możliwość wyboru spośród różnych rodzajów faktoringu, w tym faktoringu zagranicznego w kilku wariantach oraz faktoringu z przejęciem ryzyka. Do tego klienci firmy faktoringowej cenią sobie wygodę, szybkość załatwiania wszelkich formalności i czas, w jakim pieniądze przekazywane są na konto faktoranta. Nie bez znaczenia jest również możliwość skorzystania z usługi dochodzenia spłaty wierzytelności.

➡ Sprawdź także naszą recenzję leasingu w Santander.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje wiele firm faktoringowych. Wybór najlepszej z nich nie zawsze jest łatwym zadaniem. Na szczęście zawsze możesz skorzystać z Rankingu Firm Faktoringowych, który pomoże Ci przejrzeć i porównać wiele ofert nie tracąc przy tym czasu. Jeśli szczególnie interesuje Cię oferta banków sprawdź również nasz artykuł na ten temat faktoringu bankowego. Pamiętaj również, że najlepsza firma faktoringowa to ta, która najlepiej wpisuje się w potrzeby i możliwości Twojego przedsiębiorstwa.

 

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla firm średniej wielkości:

eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Idea Money
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości

Bibby Financial Services

BNP Paribas Faktoring

Faktoria (Nest Bank)

IFIS Finance

Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych