Mikrofaktoring w BNP Paribas: Współpraca z Monevia

Mikrofaktoring w BNP Paribas: Współpraca z Monevia

BNP Paribas Faktoring rozpoczął współpracę z firmą Monevia, liderem w obszarze mikrofaktoringu online. Teraz klienci Grupy BNP Paribas z segmentu mikro i małych przedsiębiorstw, będą mogli skorzystać z kompletnych rozwiązań faktoringowych na preferencyjnych warunkach.

Współpraca BNP Paribas i Monevia

Pod koniec ubiegłego roku BNP Paribas Faktoring podjął współpracę z firmą Monevia.Wspólnie z partnerem oferuje teraz usługę mikrofaktoringu. Dla klientów Grupy BNP Paribas z sektora mikro i małych przedsiębiorstw oznacza to lepsze warunki finansowania takie jak: darmowy limit faktoringowy do 100 tys. zł na start, brak prowizji przygotowawczej czy kary za spóźnione płatności kontrahenta do 30 dni po terminie. Z kompletnych rozwiązań faktoringowych mogą teraz skorzystać wszystkie firmy, bez względu na branżę, wielkość przedsiębiorstwa oraz staż na rynku.

Sprawdź najlepsze oferty faktoringu. Którą wybierzesz dla swojej firmy?

BNP Paribas Faktoring i Monevia, LinkedIn

Mikrofaktoring: Co to jest?

Jesteś właścicielem niewielkiej firmy i nie wiesz czy możesz skorzystać z faktoringu? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może być mikrofaktoring. To usługa, której celem jest poprawa finansowania mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Mikrofaktoring umożliwia uzyskanie finansowania na podstawie faktur z odroczoną płatnością. Zamiast czekać na uregulowanie płatności przez kontrahentów, firmy mogą sprzedać swoje wierzytelności firmie faktoringowej i otrzymać natychmiastową wypłatę gotówki.

Dowiedz się więcej o mikrofaktoringu: Jak to działa? Kim jest mikroprzedsiębiorca?

Różnice pomiędzy faktoringiem a mikrofaktoringiem wynikają przede wszystkim z różnych potrzeb i charakterystyk przedsiębiorstw korzystających z tych usług. Mikrofaktoring jest adresowany do mikro i małych przedsiębiorstw, które mogą być bardziej narażone na fluktuacje rynkowe. Zwykle obejmują mniejsze transakcje i koncentruje się na pojedynczych fakturach. Zapewniają też wyjątkowo szybki dostęp do środków pieniężnych. 

Mikrofaktoring w BNP Paribas: Szybki dostęp do gotówki dla przedsiębiorców

Klienci Grupy BNP Paribas mogą teraz finansować pojedyncze faktury w PLN lub EUR bez zobowiązań długoterminowych z faktorem. Proces online gwarantuje natychmiastowy dostęp do gotówki, która jest wypłacana w ciągu maksymalnie 24 godzin od potwierdzenia faktury przez kontrahenta. Posiadacze rachunku firmowego w Banku BNP Paribas otrzymują dodatkowo darmowy limit faktoringowy do 100 000 zł na start, a także zwolnienie z prowizji przygotowawczej i kar za opóźnienia w płatnościach kontrahentów do 30 dni po terminie.

Zobacz też ranking kredytów gotówkowych. Może właśnie taki rodzaj finansowania jest dla Ciebie?

Monevia oferuje finansowanie w wysokości 100% wartości brutto pojedynczej faktury, obejmując faktury z terminem płatności od 7 do 90 dni na dzień transakcji. Bez względu na branżę, wielkość czy staż rynkowy, każdy przedsiębiorca może skorzystać z mikrofaktoringu. Nie ma przy tym konieczności dostarczania dokumentów finansowych, wyciągów i zaświadczeń oraz minimalnego obrotu.

Jedna odpowiedź

  1. Aga pisze:

    od jakiegoś czasu korzystam z faktoringu, uważam, że warto, nie ma dużo formalności i łatwiej w podbramkowych sytuacjach uzyskać pieniądze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *