Mikrofaktoring dla mikroprzedsiebiorców

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Mikrofaktoring dla mikroprzedsiebiorców

mikrofaktoring

Faktoring to usługa, z której korzysta coraz więcej firm. Jeszcze do niedawna decydowały się na nią przede wszystkim duże czy średnie spółki, ponieważ w przypadku małych i mikroprzedsiębiorstw koszty związane z faktoringiem, przewyższały korzyści z niego wynikające. Wszystko zmieniło się od momentu wprowadzenia przez firmy faktoringowe usługi tzw. mikrofaktoringu.

 

Na czym polega mikrofaktoring?

O tym, czym jest faktoring, czyli finansowanie faktur, pisaliśmy już w jednym z naszych poprzednich wpisów (tutaj). Jednak takie rozwiązanie, do niedawna nie było łatwo dostępne w przypadku najmniejszych firm. A to właśnie im taka usługa przyniosłaby wiele korzyści. Zwłaszcza że mikroprzedsiębiorstwa często nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, aby zaciągnąć kredyt dla firm, a ich płynność finansowa zazwyczaj zależy od terminowości jednego kluczowego klienta.

Na szczęście firmy faktoringowe dostrzegły tę lukę na rynku własnych usług i stworzyły ofertę mikrofaktoringu, czyli tradycyjnego faktoringu, ale dostosowanego do potrzeb mikro- i małych przedsiębiorstw o rocznych obrotach do około 1 mln złotych. W jej ramach przedsiębiorcy mogą sprzedać faktorowi faktury o wartości nawet do 1000 zł, czyli na bardzo małe kwoty.

 

Czym mikrofaktoring różni się od faktoringu?

Poza korzyściami, jakie wynikają z tradycyjnego faktoringu, mikrofaktoring ma kilka dodatkowych zalet. Wszelkie formalności związane z tą usługą są w znacznym stopniu uproszczone. Nie ma potrzeby, aby osoba prowadząca działalność spotykała się osobiście z przedstawicielem firmy faktoringowej. Wszystko odbywa się online, na bazie skanów niezbędnych dokumentów. Innymi słowy, usługa mikrofaktoringu jest intuicyjna, mobilna i w pełni bezpieczna.

Dodatkowo z mikrofaktoringu można korzystać tylko wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Mikroprzedsiębiorca nie musi w tym celu podpisywać żadnych zobowiązań do długoterminowej współpracy z daną firmą faktoringową. Oznacza to, że z takiej usługi firma może skorzystać nawet jednorazowo.

Kolejną zaletą mikrofaktoringu jest brak przeróżnych wymagań, jakie muszą spełnić firmy, korzystające z klasycznego faktoringu, takich jak minimalna liczba odbiorców czy minimalny obrót do faktoringu. Poza tym na mikroprzedsiębiorców nie czekają dodatkowe wyłączenia branżowe.

To wszystko sprawia, że usługa mikrofaktoringu stała się niezwykle przystępna dla małych firm, które z tego powodu coraz częściej po nią sięgają.

Jeśli jesteś właścicielem niewielkiej firmy, która osiąga do 1 mln zł obrotów rocznie, to mikrofaktoring jest idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie. A jeśli tylko Twój kontrahent ma stabilną pozycję na rynku oraz niezłą sytuację finansową, w naszym rankingu firm faktoringowych z łatwością znajdziesz firmę faktoringową, która sfinansuje Twoją fakturę przed terminem płatności. Warto wspomnieć, że część firm znajdujących się w naszym rankingu takich jak Monevia czy SMEO specjalizuje się właśnie w mikrofaktoringu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *