Pozabankowa pożyczka dla firmy – co musisz o niej wiedzieć?

Pozabankowa pożyczka dla firmy – co musisz o niej wiedzieć?

kalkulator leżący na monetach i banknotach euro

Przedsiębiorcy, którzy poszukują sposobów na pozyskanie dodatkowych środków na bieżącą działalność firmy, myślą przede wszystkim o kredycie dla firm. Zapominają jednak o ciekawej alternatywne, jaką są pozabankowe pożyczki dla firm. Z tego względu przyjrzymy się bliżej, na czym polega taka pożyczka, a także sprawdzimy, jak można uzyskać pozabankową pożyczkę dla firmy bez BIK.

 

Firma pozabankowa – czym jest?

Pożyczkę pozabankową dla firm możesz otrzymać w firmie pozabankowej, czyli instytucji, która nie jest bankiem. Co za tym idzie, jej działalność nie podlega pod prawo bankowe. Nie obejmują jej także regulacje Komisji Nadzoru Finansowego. Dzięki temu pożyczkę dla firm możesz otrzymać znacznie szybciej niż kredyt bankowy. Poza tym wymagania firm pozabankowych wobec przedsiębiorców, którzy starają się o pożyczkę dla firm, są mniej restrykcyjne.

Nie oznacza to jednak, że firmy pozabankowe znajdują się poza kontrolą. Wprost przeciwnie, ich działalność jest nadzorowana przez resort gospodarki i PARP. Dzięki temu pożyczki pozabankowe dla firm są bezpieczne dla przedsiębiorcy.

 

Na czym polega pożyczka pozabankowa?

Pożyczka pozabankowa dla firm bardzo przypomina gotówkowy kredyt dla firm, jaki możesz uzyskać w banku. W obu przypadkach otrzymujesz od pożyczkodawcy środki, które możesz przeznaczyć na bieżącą działalność swojej firmy. Również zwrot pożyczki dla firm odbywa się na podobnych zasadach, co spłata kredytu firmowego. Po prostu kwota pożyczki dla firmy, do której dodano odsetki, zostanie rozłożona na miesięczne raty.

Oczywiście pozabankowa pożyczka ratalna dla firm to nie jedyny rodzaj pożyczki, o jaką możesz się starać w firmie pozabankowej. Wielu pożyczkodawców oferuje przedsiębiorcom również pożyczki obrotowe, inwestycyjne, płatnicze, pomostowe czy technologiczne.

 

Kto może dostać pożyczkę pozabankową?

Instytucje pozabankowe kierują oferty pożyczek pozabankowach dla firm przede wszystkim do sektora małych i mikro przedsiębiorstw. Sięgają po nie głównie przedsiębiorcy, którzy mają trudności z uzyskaniem kredytu dla firm w banku. Najczęściej wynika to z niewystarczającej zdolności kredytowej firmy lub zbyt krótkiego stażu na rynku.

Jeśli prowadzisz swoją działalność od niedawna, w naszym artykule sprawdzisz, czy masz szansę dostać kredyt dla nowych firm.

Poza tym wnioskowanie o kredyt dla firm jest dosyć skomplikowane i wymaga dostarczenia do banku wielu dokumentów. Do tego banki zawsze sprawdzają przedsiębiorców w bazach takich jak BIK czy KRD. Natomiast w przypadku pozabankowej pożyczki dla firm możesz skorzystać z oferty pożyczki bez BIK.

 

Na czym polega pożyczka pozabankowa bez BIK?

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje na temat zobowiązań, jakie zaciągają osoby prywatne i przedsiębiorcy. Dla banków i firm pożyczkowych BIK stanowi niezwykle cenne źródło wiedzy o historii kredytowej firmy, która stara się o kredyt czy pożyczkę. Z tego względu negatywne wpisy w BIK mogą przekreślić Twoje szanse na otrzymanie kredytu dla firmy.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po pozabankową pożyczkę dla firm. Wówczas firma pozabankowa oprze decyzję o przyznaniu pożyczki na podstawie zdolności kredytowej, płynności finansowej Twojej firmy, a także posiadanego zabezpieczenia pożyczki.

➡ Więcej informacji na temat pożyczki dla firm bez BIK znajdziesz w naszym artykule „Skąd wziąć pożyczkę dla firm bez BIK”.

 

Ile kosztuje pozabankowa pożyczka dla firm?

Najczęstsze wątpliwości, jakie pojawiają się w kontekście pozabankowych pożyczek dla firm, dotyczą kosztów tego finansowania. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że pożyczka pozabankowa musi być droga. Na szczęście w ciągu ostatnich kilku lat wiele zmieniło się w tej kwestii. A co ważne, zmiany te zdecydowanie zaszły na korzyść klienta.

Przede wszystkim odpowiednie regulacje sprawiły, że koszty pozabankowych pożyczek dla firm muszą mieścić się ustalonym przedziale. Po drugie, coraz więcej firm pozabankowych posiada w swojej ofercie pożyczki dla firm. Dzięki temu prześcigają się one w tym, aby przedsiębiorcy skorzystali właśnie z ich usług. W ten sposób koszt uzyskania pożyczki dla firm często nie różni się zbytnio od kosztów kredytów bankowych dla przedsiębiorców – natomiast zanim podpiszesz jakąkolwiek umowę pożyczkową zawsze musisz ten aspekt dokładnie sprawdzić i przeanalizować (więcej informacji o tym, ile kosztuje kredyt dla firm, znajdziesz tutaj).

Pozabankowa pożyczka dla firm to rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na szybkim i sprawnym dostępie do dodatkowej gotówki. Uproszczone formalności czy brak konieczności przygotowywania miliona zaświadczeń sprawiają, że ta forma finansowania bieżącej działalności cieszy się coraz większą popularnością wśród małych i mikro przedsiębiorców. Najlepsze oferty firm pozabankowych znajdziesz w Rankingu Kredytów i Pożyczek dla Firm. Pomoże Ci on w wyborze najlepszej pożyczki dla Twojej firmy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *