Skąd wziąć pożyczkę dla firm bez BIK?

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Skąd wziąć pożyczkę dla firm bez BIK?

pożyczka dla firm bez bik

Potrzebujesz dodatkowych środków na rozwój firmy lub bieżące funkcjonowanie działalności? Jako przedsiębiorca możesz skorzystać z szerokiej oferty kredytów i pożyczek dla firm. Obecnie możesz liczyć na takie dofinansowanie, nawet jeśli twoja historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. A to wszystko dzięki pożyczkom dla firm bez BIK. Jeśli chcesz się dowiedzieć, na czym polega ten produkt finansowy i kto może z niego skorzystać, zajrzyj do poniższego artykułu.

 

Pożyczki dla firm bez BIK

Każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą, zdaje sobie sprawę, że sięgnięcie po pożyczkę dla firm bywa czasami konieczne. Nie wszystko jesteś w stanie sfinansować z własnych oszczędności lub bieżących dochodów. Szczególnie gdy czekają Cię mniejsze czy większe inwestycje lub niespodziewane wydatki. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą banki oraz pozabankowe firmy pożyczkowe, które oferują przedsiębiorcom pożyczki dla firm

➡ Sprawdź nasz ranking pożyczek dla firm ⬅

 

Czy łatwo jest uzyskać pożyczkę dla firm?

Choć na rynku finansowym bez trudu znajdziesz wiele ofert pożyczek dla firm, to nie zawsze będziesz mógł z nich skorzystać. Szczególnie banki stawiają swoim potencjalnym kredytobiorcom dość wysokie wymagania, które ci muszą spełnić, jeśli chcą uzyskać atrakcyjny kredyt dla firm.

Nieco lepiej wygląda sprawa z otrzymaniem pożyczki dla firm w instytucjach pozabankowych. Firmy pożyczkowe mają zazwyczaj mniej restrykcyjne wymagania wobec swoich klientów, a i wszelkie formalności są w znacznym stopniu uproszczone.
Pomimo tego nie każdy przedsiębiorca spotka się z pozytywną decyzją po złożeniu wniosku pożyczkowego. Wszystko zależy od twojej historii kredytowej, która została zapisana w BIK.

 

Czym jest BIK?

BIK to skrót od Biura Informacji Kredytowej. Jest to instytucja odpowiedzialna za gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji dotyczących zobowiązań zaciąganych przez osoby prywatne oraz firmy. Każdy bank oraz firma pożyczkowa zwracają się do BIK z prośbą o udostępnienie raportu na temat osoby lub firmy, która złożyła u nich wniosek o kredyt lub pożyczkę dla firm. Na tej podstawie oceniania jest historia kredytowa każdego pożyczkobiorcy.

Oznacza to, że jeśli w przeszłości miałeś problem z terminową spłatą jakiegoś zobowiązania, może to negatywnie wpłynąć na dzisiejszą decyzję o przyznaniu kolejnej pożyczki dla Twojej firmy. W takiej sytuacji rozwiązaniem są pożyczki dla firm bez BIK.

 

Na czym polega pożyczka dla firm bez BIK?

Pożyczka dla firm bez BIK oznacza, że dany pożyczkodawca nie sprawdza danych twojej firmy w BIK przy rozpatrywaniu Twojego wniosku o dofinansowanie. Dzięki temu możesz liczyć na pożyczkę dla firm, nawet jeśli nie masz najlepszej historii kredytowej. Oczywiście pod warunkiem, że będziesz spełniał inne wymogi stawiane przez bank czy firmę pożyczkową. Najczęściej będą to:

  • posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej,
  • posiadanie płynności finansowej,
  • posiadanie zabezpieczenia pożyczki.

Jeśli pożyczkodawca pozytywnie oceni Twoją firmę pod tym kątem, twoje szanse na uzyskanie pożyczki dla firm bez BIK będą naprawdę wysokie. Zwłaszcza że w przypadku tego typu pożyczek, banki czy firmy pozabankowe nie wymagają dostarczania zaświadczeń o niezaleganiu ze składkami i podatkami z ZUS-u lub urzędu skarbowego.

 

Kto może skorzystać z pożyczki dla firm bez BIK?

Pożyczki dla firm bez BIK to dobre rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy potrzebują dodatkowego dofinansowania, ale w przeszłości mieli problem z terminową spłatą swoich zobowiązań. Takie okoliczności zazwyczaj uniemożliwiają zaciągnięcie kredytu dla firm i jedynym wyjściem staje się sięgnięcie po pożyczkę dla firm bez BIK.

 

Gdzie uzyskać pożyczkę dla firm bez BIK?

Mówiąc o pożyczkach dla firm bez BIK mamy na myśli zarówno bankowe kredyty dla firm, jak i gotówkowe pożyczki dla firm udzielane przez pozabankowe firmy pożyczkowe. W tym drugim przypadku uzyskanie pożyczki dla firm bez BIK nie powinno być szczególnie trudne, choć musimy przyznać, że oferty banków będą na pewno nieco tańsze. Nie zmienia to jednak faktu, że zarówno jedni, jak i drudzy pożyczkodawcy mają swoje plusy i minusy, które należy przeanalizować jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt czy pożyczkę dla firm bez BIK.

 

Jeśli nie pożyczka dla firm bez BIK, to co?

Choć złożenie wniosku o pożyczkę bez BIK ma swoje dobre strony i często jest bardzo dobrym rozwiązaniem, to warto dokładnie przyjrzeć się również innym sposobom na uzyskanie dodatkowej gotówki.

Często zamiast kredytu czy pożyczki dla firm bez BIK można skorzystać z leasingu (sprawdź Leasing Ranking Ofert), zwłaszcza gdy planujesz zakup niezbędnego sprzętu. Z kolei w niektórych przypadkach, zamiast sięgać po pożyczkę, wystarczy użyć karty kredytowej. Dopóki nie przekraczasz okresu bezodsetkowego, który zazwyczaj wynosi około 50-60 dni, daje Ci ona dostęp do darmowego kredytu. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne, jeśli musisz natychmiast sfinansować niespodziewany wydatek, ale wiesz, że w ciągu kilku najbliższych tygodni, otrzymasz środki, z których spłacisz powstałe w ten sposób zobowiązanie.

Jeszcze innym rozwiązaniem jest faktoring. To usługa, która polega na finansowaniu faktur. Dzięki temu masz natychmiastowy dostęp do środków, nawet jeśli wystawiasz kontrahentom faktury z odroczonym terminem płatności.

➡ Sprawdź Faktoring Ranking ⬅

Jeśli jednak te sposoby nie wystarczają na sfinansowanie prowadzonej przez Ciebie działalności, zastanów się nad zaciągnięciem pożyczki dla firm. A dzięki pożyczkom dla firm bez BIK możesz liczyć na dodatkową gotówkę, nawet jeśli w przeszłości nie zawsze spłacałeś swoje zobowiązania na czas.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *