Alior Bank – Kredyt Dla Firm

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Kredyty Dla Firm – Ranking » Banki i Firmy Pożyczkowe – Recenzje » Alior Bank – Kredyt Dla Firm

 

Alior Bank logo

Twoja firma potrzebuje zastrzyku dodatkowej gotówki? Zastanawiasz się skąd wziąć środki na sfinansowanie inwestycji lub bieżących wydatków w firmie? Sięgnij po kredyt dla firm, który oferowany jest przez większość banków w Polsce. Korzystając z naszego Rankingu Kredytów dla Firm, możesz w szybki i prosty sposób porównać oferty wielu banków. Natomiast w poniższym artykule bliżej przyjrzymy się propozycji dofinansowania przedsiębiorców w jednym z nich, a mianowicie Alior Banku.

Otrzymaj ofertę kredytu dla firm

Alior Bank – kredyt dla firm

Alior Bank posiada w swojej ofercie produkty kredytowe zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw. Dzięki temu z kredytów dla firm mogą skorzystać:

 • właściciele jednoosobowych działalności gospodarczych,
 • spółki, takie jak spółki cywilne, jawne, partnerskie, komandytowe, komandytowo-akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością,
 • spółki akcyjne, o ile ich właścicielami są osoby fizyczne.

Co istotne, o kredyt dla firm w Alior Banku mogą starać się przedsiębiorstwa, które mają zakończony rok obrachunkowy, który obejmował co najmniej 10 miesięcy.

Składając wniosek o kredyt dla firm w Alior Banku, powinieneś przygotować takie dokumenty jak:

 • ostatnia deklaracja PIT 36/36L z dołączonym potwierdzeniem jej złożenia w urzędzie skarbowym,
 • okresowe dokumenty finansowe, czyli księgę przychodów i rozchodów lub bilans i rachunek zysków i strat,
 • zaświadczenie o braku zaległości wobec ZUS-u i urzędu skarbowego,
 • dowód osobisty (w przypadku osób fizycznych).

 

Zobacz, jak kredyt firmowy od Alior Banku wypada na tle innych ofert i sprawdź nasz

Ranking Kredytów Dla Firm

🥇 Alior Bank
- Kredyt dla firm
4.7/5
🥈 Nest Bank
- BIZnest Kredyt dla firm
4.5/5
Getin Bank logo
🥉 Getin Bank
- Kredyt gotówkowy
4.7/5
4. Visset
- Gotówka na raty
4.5/5
NovaLend-logo
5. NovaLend
- Pożyczka dla firm
4.5/5
6. Finea
- Sfinansuj koszty
4.4/5
7. Finiata
- Linia finansowa
4.4/5
eFaktor
- Faktoring Odwrotny
PragmaGO
- Zakupy Firmowe Na Raty
Monevia
- Pożyczka online dla firm

Alior Bank – oferta

W ofercie Alior Banku znajduje się kilka różnych rodzajów kredytów dla firm. Są to m.in.:

 • kredyt dla firm w rachunku bieżącym,
 • kredyt „Łatwy Kapitał”,
 • kredyt nieodnawialny na finansowanie bieżącej działalności,
 • kredyt nieodnawialny zabezpieczony hipoteką,
 • kredyt inwestycyjny,
 • kredyt technologiczny,
 • kredyt odnawialny w rachunku kredytowym,
 • limit wierzytelności,
 • refinansowanie.

W ofercie Alior Banku znajduje się również faktoring – tutaj więcej o faktoringu w Alior Bank.

 

Kredyt dla firm w rachunku bieżącym

Kredyt dla firm w rachunku bieżącym to oferta finansowania przedsiębiorstw do 500 000 zł na wydatki firmowe. Okres kredytowania może wynieść do 24 miesięcy, a sam kredyt przyznawany jest przez bank bez prognoz finansowych i bez biznesplanu.

 

Kredyt Łatwy Kapitał

Na podobnych zasadach działa kredyt dla firm „Łatwy Kapitał”, na który bank oferuje 0% prowizji za przyznanie dofinansowania.

 

Kredyt nieodnawialny dla firm w rachunku bieżącym

W ramach kredytu nieodnawialnego dla firm w rachunku bieżącym możesz liczyć na dofinansowanie w jednej z 5 walut (PLN, EUR, USD, GBP, CHF), udzielanego na okres do 3 lat. Przyznana kwota kredytu udostępniona będzie na twoim rachunku bieżącym w Alior Banku.

 

Kredyt nieodnawialny dla firm zabezpieczony hipoteką

Z kolei kredyt nieodnawialny dla firm zabezpieczony hipoteką przedsiębiorstwo może przeznaczyć na dowolny cel, który związany jest z bieżącą działalnością firmy. Okres kredytowania takiego dofinansowania może wynieść aż do 20 lat. Dodatkowo Alior Bank umożliwia zawieszenie spłaty takiego kredytu na jeden miesiąc w roku.

 

Kredyt inwestycyjny

Również spłatę kredytu inwestycyjnego od Alior Banku możesz rozłożyć na okres do 20 lat. Wysokość takiego kredytu dla firm może wynieść do 80% całej kwoty inwestycji. Zabezpieczeniem kredytu w tym przypadku jest przedmiot realizowanej inwestycji.

 

Kredyt technologiczny

Alior Bank posiada w swojej ofercie także kredyt technologiczny, który możesz przeznaczyć na zakup i wdrożenie nowej lub znacząco ulepszonej technologii. Decydując się na taki kredyt, otrzymujesz szansę na bezzwrotną premię technologiczną do 4 mln zł. Co więcej, Alior Bank zapewnia przedsiębiorcom pełne wsparcie w zakresie przekazania dokumentacji konkursowej do BGK.

 

Kredyt odnawialny dla firm w rachunku kredytowym

Bank oferuje także kredyt odnawialny dla firm w rachunku kredytowym na okres do 24 miesięcy. W tym czasie możesz wielokrotnie korzystać z przyznanych środków. Ten rodzaj kredytu dla firm dostępny jest złotówkach, euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, a także frankach szwajcarskich.

 

Limit wierzytelności

W ramach limitu wierzytelności dla firm Alior Bank zapewnia przedsiębiorcom finansowanie w kilku walutach na okres do 36 miesięcy. W tym czasie firma może odnawiać kwotę do wykorzystania.

 

Refinansowanie

Alior Bank przygotował dla swoich klientów także usługę refinansowania. W tym przypadku prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%, a w pierwszych dwóch latach kredytowania marża banku jest obniżona o 50%.

Warto także wspomnieć, że Alior Bank oferuje klientom biznesowym aż 5 rodzajów finansowania w ramach jednej decyzji kredytowej. Wedle własnych potrzeb przedsiębiorca może zdecydować się na:

Oferta kredytów dla firm od Alior Banku jest dosyć rozbudowana, dzięki czemu większość przedsiębiorców może znaleźć dofinansowanie dopasowane do potrzeb i możliwości swojej firmy. Co ważne, Alior Bank deklaruje wydanie decyzji kredytowej w ciągu 20 minut od złożenia wniosku, a w przypadku pozytywnej odpowiedzi wypłaca pieniądze do 24 godzin od podpisania umowy kredytowej. Nie masz czasu na bieganie po bankach i załatwianie formalności? W Alior Banku to nie problem. Jeśli chcesz, pracownik banku przyjedzie do Ciebie.

Jesteś ciekaw jak oferta Alior Banku wypada na tle innych banków? Sprawdź nasz ranking kredytów dla firm!


➡ Sprawdź Ranking Kredytów dla Firm

4/5 - (21 votes)