Alior Bank – Faktoring

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Alior Bank – Faktoring

 

Alior Bank logo

Faktoring w Alior Banku to usługa, z której przedsiębiorcy mogą korzystać już od kilku lat. To na pewno dobra wiadomość dla obecnych klientów banku. Czy jednak warto decydować się na faktoring bankowy oferowany przez Alior Bank? Mamy nadzieję, że nasze omówienie oferty faktoringu w Alior Banku pomoże przedsiębiorcom w podjęciu takiej decyzji.

Faktoring bankowy w Alior Banku

Alior Bank to nowoczesny bank, który szczyci się indywidualnym podejściem do klientów. To również kolejny bank w Polsce, który oferuje usługę finansowania faktur. Przedsiębiorcy mogą korzystać z faktoringu w tym banku od 2017 roku. A jako że Alior Bank znany jest z upraszczania i przyśpieszania standardowych procedur, wnioskowaniu o tę usługę jest nieskomplikowane, choć wymaga osobistej wizyty w siedzibie banku.

 

Na czym polega faktoring w Alior Banku?

Alior Bank oferuje klientom biznesowym faktoring w trzech wydaniach. Są to:

  • faktoring pełny,
  • faktoring niepełny,
  • faktoring odwrotny.

Poza tym Alior Bank posiada w swojej ofercie jeszcze inne formy finansowania dla biznesu, takie jak kredyt na finansowanie faktur zakupowych czy kredyt strukturyzowany. Co istotne, przedsiębiorcy mogą skorzystać z faktoringu nie tylko w złotówkach, ale i euro, funtach brytyjskich, dolarach amerykańskich oraz frankach szwajcarskich.

Przyjrzyjmy się zatem, czym poszczególne rodzaje faktoringu w Alior Banku różnią się od siebie.

Ranking Firm Faktoringowych

Faktoring dla firm średniej wielkości

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

Faktoring dla dużych firm

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 Zapoznaj się również z pełnym rankingiem firm faktoringowych.

 

Faktoring pełny w ofercie Alior Banku

Faktoring pełny oznacza, że to Alior Bank przejmuje na siebie ryzyko niewypłacalności kontrahenta. Oferta ta skierowana jest do średnich i dużych przedsiębiorców, którzy regularnie współpracują ze stałymi kontrahentami i chcą zmniejszyć ryzyko braku spłaty należności.

Faktoring pełny w Alior Banku polega na zawarciu pomiędzy bankiem a przedsiębiorcą 12-miesięcznej umowy faktoringowej (więcej na temat samej umowy faktoringowej przeczytasz w tym artykule). Co ważne, umowa ta może być następnie wznowiona. W ramach faktoringu pełnego dochodzi również do zawarcia polisy ubezpieczeniowej, która stanowi podstawę przejęcia przez bank ryzyka niewypłacalności kontrahenta. Poza tym bank wymaga pisemnej zgody kontrahenta na dokonywanie cesji wierzytelności.

Gdy umowa faktoringowa zostanie podpisana, przedsiębiorca można przekazywać do banku faktury do finansowania z terminem płatności wynoszącym nawet do 180 dni. Na tej podstawie Alior Bank wypłaci przedsiębiorcy zaliczkę w wysokości do 90% wartości faktury brutto. Pozostała kwota trafia na konto przedsiębiorcy, gdy jego kontrahent opłaci fakturę. Warto także podkreślić, że Alior Bank akceptuje opóźnienia w rozliczeniu faktury do maksymalnie 60 dni.

 

Alior Bank oferuje również faktoring niepełny (z regresem)

Faktoring niepełny polega na tym, że w tym przypadku ryzyko niewypłacalności kontrahenta pozostaje przy przedsiębiorcy. Oznacza to, że jeśli kontrahent nie opłaci faktury, to przedsiębiorca z własnych środków będzie musiał oddać bankowi otrzymaną wcześniej zaliczkę. Co ważne, aby przedsiębiorca mógł skorzystać z faktoringu, jego kontrahent musi wyrazić zgodę na cesję wierzytelności.

Faktoring niepełny oferowany przez Alior Bank skierowany do przedsiębiorców, którzy:

  • rozliczają się w złotówkach,
  • prowadzą firmę w Polsce,
  • zakończyli co najmniej jeden rok obrachunkowy, który obejmował przynajmniej 10 miesięcy.

Poza tym ten rodzaj faktoringu zalecany jest firmom, które mają grono stałych i sprawdzonych klientów.

W przypadku faktoringu niepełnego przedsiębiorca i Alior Bank podpisują umowę faktoringową na okres 18 miesięcy, którą będzie można następnie wznowić. W ramach umowy przedsiębiorca może finansować faktury o odroczonym terminie płatności do 90 dni.
Gdy przedsiębiorca przekaże fakturę do finansowania do banku, otrzyma zaliczkę w wysokości do 90% wartości faktury brutto. Resztę środków dostanie, gdy jego kontrahent opłaci fakturę. Jeśli jednak tak się nie stanie, przedsiębiorca będzie musiał oddać do banku otrzymaną wcześniej zaliczkę. Warto jednak podkreślić, że Alior Bank akceptuje opóźnienie w zapłacie faktury przez kontrahenta do 30 dni.

 

Jak działa faktoring odwrotny w Alior Banku?

Natomiast faktoring odwrotny polega na finansowaniu faktur, które przedsiębiorca otrzymał od swoich dostawców. Dzięki tej usłudze to Alior Bank staje się wierzycielem przedsiębiorcy, który w ten sposób zyskuje wydłużony termin spłaty zobowiązania.

Z faktoringu odwrotnego mogą skorzystać przedsiębiorcy, którym zależy na:

  • wydłużonych terminach płatności za zakupiony towar czy wykupioną usługę,
  • stałych dostawach od dostawców,
  • terminowym opłacaniu należności wobec dostawców,
  • uzyskaniu dodatkowego finansowania z banku.

W przypadku faktoringu odwrotnego przedsiębiorca przekazuje do Alior Banku fakturę, którą otrzymał od swojego dostawcy. Następnie bank nabywa prawa do tej należności, po czym wypłaca ją dostawcy. Przekazanie środków na konto dostawcy może nastąpić w ustalonym terminie płatności lub przed jego upływem (z dyskontem).

 

Jak rozpocząć finansowanie faktur w Alior Banku?

Rozpoczęcie korzystania z faktoringu w Alior Banku wiąże się z koniecznością odwiedzenia jednego z oddziałów banku. Następnie należy złożyć wniosek o faktoring i zaczekać na decyzję banku. Jeśli będzie ona pozytywna, wystarczy podpisać umowę faktoringową. Od tego momentu usługa faktoringu będzie aktywna, a przedsiębiorca może przekazywać do banku faktury w celu ich sfinansowania.

 

Opinie o faktoringu od Alior Banku

Do największych zalet faktoringu w Alior Banku należą proste procedury i indywidualne podejście do klienta, które od zawsze charakteryzowało ten bank. Dodatkowo klienci chwalą sobie możliwość korzystania z faktoringu w różnych walutach, a także szybką wypłatę środków.

Sprawdź także inne produkty finansowe od Alior Bank:

Faktoring to rozwiązanie, które pomaga przedsiębiorcom zachować płynność finansową. Jednak podjęcie decyzji o wyborze faktora nie jest łatwym zadaniem. Dlatego zalecamy przejrzeć nasz Ranking Firm Faktoringowych, dzięki któremu można porównać oferty poszczególnych firm faktoringowych oraz banków, świadczących usługę faktoringu.

4.8/5 - (6 votes)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *