Faktoring od Bibby Financial Service

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Faktoring od Bibby Financial Service

 

bibby faktoring logo

Bibby Financial Services specjalizuje się w usługach faktoringowych dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Z badania Bibby MSP Index wynika, że aż 31% ankietowanych uznaje utrzymanie płynności finansowej za największe wyzwanie dla firmy. Odroczone terminy płatności, opóźnione przelewy, nierzetelni kontrahenci – to zaledwie kilka problemów, z którymi mierzą się właściciele biznesów. Bibby Financial Services sfinansowało faktury aż 615 firm w 2021 roku, zmniejszając ryzyko wystąpienia zatorów płatniczych. Sprawdź, co zachęciło przedsiębiorców do skorzystania z faktoringu.

 

Parametry oferty faktoringowej Bibby Financial Services:

Prowizja obrotowa od 0,3% do 2,5%
Kwota finansowania od 100 tys. zł do 50 mln zł
Wypłacana zaliczka Do 80-100%
Waluty PLN, EUR, USD
Faktoring pełny czy niepełny Oba rodzaje w ofercie
Faktoring cichy Tak
Obsługiwane firmy Działalności gospodarcze i spółki
Faktoring odwrotny Tak

Skorzystaj z oferty Bibby Financial Services

 

Poznaj Bibby Financial Services

Bibby Financial Services to firma faktoringowa, która jest aktywna od 1982 roku. Należy do Bibby Line Group, świadczącej usługi w zakresie finansów, transportu oraz handlu detalicznego od ponad 200 lat. Marka jest doskonale znana klientom w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Faktor podkreśla, że globalne doświadczenie zaowocowało ekspercką wiedzą o cyklach handlowych na rynkach całego świata, co znacznie ułatwia zrozumienie potrzeb klientów budujących pozycję na skalę międzynarodową.

Bibby Financial Services

Faktoring dla sektora MŚP. Źródło: https://www.bibbyfinancialservices.pl/o-nas/dlaczego-bibby-financial-services

Bibby Financial Services stawia przede wszystkim na dobre relacje z klientami i indywidualne podejście do ich potrzeb. Bliski kontakt z przedsiębiorcami owocuje efektywniejszą współpracą. Dzięki proklienckiemu podejściu faktor zdobył tytuł Marki Godnej Zaufania 2018. To tylko jeden z wielu sukcesów, ponieważ badanie satysfakcji konsumentów z 2015 roku wykazało, że 91% przedsiębiorców jest zadowolonych ze współpracy z faktorem, a 86% klientów poleciłoby usługi innym firmom.

Bezpłatne konsultacje online pozwalają na niezobowiązujące zapoznanie się z ofertą faktora i poznanie najkorzystniejszych opcji dla Twojego przedsiębiorstwa. Bibby Financial Services odmroziła pieniądze z aż 274 674 faktur w 2021 roku w Polsce. Średnia wartość należności wyniosła 14 133 zł.

 

Proste finansowanie faktur online w BibbyNet

Wszelkie formalności zostały ograniczone do minimum, a przyspieszone procedury sprzyjają błyskawicznemu finansowaniu faktur przez internet. Przedsiębiorcy współpracujący z Bibby Financial Services otrzymują pieniądze nawet w ciągu 24 godzin od przesłania faktury do systemu rejestracji zgłoszeń. Tą samą drogą zgłaszasz poszczególnych odbiorców, którzy są weryfikowani przez faktora. Za pomocą systemu E-zgłoszenia wypełniasz formularz, podając dane kontrahenta i dodatkowe informacje o współpracy, np. umowę handlową. Potem generujesz plik, który wgrywasz na BibbyNet.

Wielofunkcyjna platforma BibbyNet umożliwia nie tylko monitorowanie należności, ale także:

 • generowanie diagramów podsumowujących wybrane dane, np. największych odbiorców,
 • ustawianie dowolnych widgetów na głównym ekranie, np. z poszczególnymi saldami,
 • eksportowanie informacji do tabel w formacie XLS,
 • odbieranie powiadomień i wiadomości, np. o kończącym się limicie czy zbliżającym się terminie płatności.

Dzięki tym rozwiązaniom masz pełną kontrolę nad przepływem środków pieniężnych w firmie. Kilkoma kliknięciami stworzysz rozbudowane zestawienia. Tak samo szybko wyfiltrujesz dane dotyczące wybranych klientów, sprawdzając, czyje należności zwiększają ryzyko utraty płynności finansowej przez przedsiębiorstwo.

 

W jakich branżach działa Bibby Financial Services?

Z usług Bibby Financial Services korzystają przedsiębiorcy z różnych gałęzi gospodarki. Oferta firmy wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami finansowymi, które są dopasowywane do ponad 300 specjalizacji. Z naszego artykułu o branżach, w których sprawdza się faktoring, dowiesz się, jakie rozwiązania są rekomendowane dla Twojego przedsiębiorstwa. Decydując się na finansowanie faktur, należy wziąć pod uwagę nie tylko indywidualne relacje z kontrahentami, ale także specyficzne warunki na danym rynku. Bibby Financial Services obsługuje m.in. firmy produkcyjne, eksportowe, transportowe, producentów mebli, agencje pracy tymczasowej, a nawet hurtownie.

 

Jeżeli:

 • działasz w branży cechującej się wysoką sezonowością,
 • musisz na bieżąco opłacać surowce, aby nie tracić rabatów,
 • ponosisz duże koszty współpracy przed opłaceniem faktur przez kontrahentów,
 • ciągle brakuje Ci środków na powiększenie floty pojazdów w firmie dystrybucyjnej lub kurierskiej,
 • usługi finansowe w bankach są poza Twoim zasięgiem ze względu na wyśrubowane wymogi,

zmniejszysz ryzyko powstania zatorów płatniczych dzięki faktoringowi. Ta forma finansowania zapewni Ci niezbędne środki nawet na kwartał przed przelewem od kontrahenta.

 

Rodzaje faktoringu od Bibby Financial Services

Bibby Financial Services jako firma faktoringowa (faktor) finansuje faktury sprzedażowe z odroczonym terminem płatności, które są wystawiane przez przedsiębiorców (faktorantów) za sprzedane produkty i wykonane usługi. To klasyczny model współpracy, w którym można wyróżnić kilka wariantów faktoringu.

 • Faktoring z regresem (niepełny) – skierowany do przedsiębiorców współpracujących ze stałymi i wiarygodnymi kontrahentami. Regres oznacza, że faktor żąda zwrotu zaliczki od przedsiębiorcy, kiedy dłużnik nie opłaca należności (zobacz więcej o faktoringu pełnym i niepełnym)
 • Faktoring bez regresu (pełny) – przeznaczony dla firm nastawionych na nieustanne pozyskiwanie nowych klientów, którzy mogą spóźniać się z płatnościami. W tym modelu faktorant nie zwraca zaliczki. Odzyskanie należności leży po stronie faktora.
 • Faktoring dla transportu – usługa skrojona pod potrzeby przedsiębiorstw z branży transportowej, która cechuje się największą nieprzewidywalnością pod względem płatności.
 • Faktoring eksportowy – stworzony dla przedsiębiorców, którzy współpracują z zagranicznymi partnerami biznesowymi i zależy im na dalszej ekspansji. Bibby Financial Services nie tylko finansuje faktury, ale także pomaga zrozumieć lokalne prawo i odmienną kulturę biznesową.
 • Faktoring dla małych firm – usługa skierowana do przedsiębiorstw, które uzyskują roczne przychody na poziomie do 3 mln zł. Mikrofaktoring wyróżnia się ułatwioną analizą finansową i możliwością uzyskania większego limitu w porównaniu z produktami bankowymi. Kiedy obroty przedsiębiorstwa rosną, możesz poprosić o podwyższenie limitu.
Mikrofaktoring w Bibby Financial Services

Zasada działania mikrofaktoringu. Źródło: https://www.bibbyfinancialservices.pl/produkty/nasza-oferta/faktoring-dla-mikro

Co więcej, możesz skorzystać także z dodatkowych usług, np. monitorowania płatności czy windykacji.

Faktoring jawny w Bibby Financial Services krok po kroku

Załóżmy, że wystawiasz fakturę na kilkanaście tysięcy złotych, przy czym termin płatności wynosi 90 dni. Chociaż trzymiesięczne oczekiwanie na przelew jest standardem w Twojej branży, masz tyle bieżących wydatków i rozwojowych planów, że nie możesz pozwolić sobie na zamrożenie tych pieniędzy.

Aby uniknąć utraty płynności finansowej, a nawet powstania zatorów płatniczych, wgrywasz fakturę do systemu Bibby Financial Services. Akceptujesz wycenę finansowania, odbiorca faktury potwierdza należność, a faktor przelewa Ci do 90% wartości brutto nawet tego samego dnia. Kontrahent nie odczuwa żadnych dużych zmian. Nadal ma 90 dni na uregulowanie faktury, przy czym przelewa kwotę bezpośrednio na konto faktora.

 

Faktoring odwrócony (zakupowy) w Bibby Financial Services

Finansowanie ma nieco inny przebieg w przypadku faktoringu odwróconego, obejmującego faktury kosztowe, czyli wystawione za towary i usługi zakupione dla przedsiębiorstwa. W tym modelu Bibby Financial Services opłaca faktury dostawcom, a klient firmy faktoringowej zyskuje więcej czasu na uregulowanie płatności, którą przelewa faktorowi. To rozwiązanie dla Ciebie, jeśli potrzebujesz więcej czasu na opłacanie partnerów biznesowych, a nie chcesz ani nalegać na wydłużenie terminu płatności, ani nadszarpnąć zaufania budowanego przez całą współpracę.

 

Zalety faktoringu w Bibby Financial Services – podsumowanie

 • Zredukowanie czasochłonnych formalności.
 • Uproszczony proces zakładania konta i wysyłania faktur do finansowania.
 • Szybkie przelewy.
 • Brak wygórowanych wymagań wobec przedsiębiorców.
 • Czytelna umowa o świadczenie usług z zakresu faktoringu.
 • Różnorodne formy finansowania faktur.
 • Możliwość przeniesienia ryzyka niewypłacalności kontrahenta na faktora.
 • Brak ustanawiania zabezpieczeń i poręczeń.
 • Weryfikacja kontrahentów przed wykonaniem cesji wierzytelności.
 • Dostęp do eksperckiej wiedzy, zbudowanej dzięki międzynarodowemu doświadczeniu w finansowaniu faktur.

 

Kiedy warto skorzystać z faktoringu od Bibby Financial Services?

 • Zależy Ci na szybkim dostępie do pieniędzy za sprzedane towary lub wykonane usługi. Dzięki faktoringowi zapobiegniesz wahaniom płynności finansowej przedsiębiorstwa i unikniesz załamania wizerunku rzetelnego partnera biznesowego u dostawców.
 • Potrzebujesz środków na inwestycje i rozwój firmy. Przedsiębiorstwa z sektora MŚP często wstrzymują plany biznesowe, ponieważ brakuje im środków na bieżące wydatki. Faktoring odmraża pieniądze, które zyskujesz nawet w dniu wystawienia faktury, a nie za 3 miesiące.
 • Wystawiasz wiele faktur z odroczonymi terminami płatności. Niestety opóźnienia ze strony kontrahentów nie zwalniają Cię z obowiązku płacenia podatków. Jednym z wyjść pozostaje tzw. ulga na złe długi, aczkolwiek możesz z niej skorzystać dopiero po upływie 90 dni od terminu płatności na fakturze. To oznacza, że od dnia jej wystawienia do złożenia korekty może upłynąć nawet 180 dni.
 • Masz trudności z uzyskaniem kredytu dla firm lub wolisz uniknąć tak poważnego zobowiązania. Niejeden przedsiębiorca spotyka się z odrzuceniem wniosku o kredyt czy limit odnawialny w rachunku bieżącym ze względu na zbyt niską zdolność kredytową bądź krótki staż na rynku.
 • Obawiasz się, że nowy kontrahent może nie przestrzegać wyznaczonych terminów płatności, mimo że firma jest w dobrej kondycji finansowej. Faktorzy weryfikują podmioty, na które wystawiane są faktury. Ponadto możesz scedować niewypłacalność kontrahenta na faktora, podpisując umowę faktoringu bez regresu.

 

Ile kosztuje faktoring od Bibby Financial Services?

Ceny usług faktoringowych w Bibby Financial Service są ustalane indywidualnie. Przeciętna prowizja wynosi od 0,5% do 2,5% wartości brutto faktury. Jeśli zdecydujesz się na bezpłatną konsultację, doradca klienta może przygotować wstępną kalkulację kosztów.

Kluczowe czynniki wpływające na cenę faktoringu to m.in.:

 • łączna wartość wierzytelności przekazanych faktorowi,
 • okres finansowania,
 • ryzyko ponoszone przez faktora,
 • częstotliwość korzystania z faktoringu,
 • charakterystyka grupy odbiorców.

Pamiętaj, że masz prawo do uwzględnienia usługi w kosztach uzyskania przychodu, więc ostateczny koszt faktoringu będzie niższy. Jak uzyskać wycenę finansowania faktur? Musisz wysłać zapytanie uwzględniające imię i nazwisko, adres e-mail i telefon kontaktowy. Nazwa przedsiębiorstwa jest opcjonalna, aczkolwiek jej podanie pozwoli firmie faktoringowej na wstępne zapoznanie się z profilem działalności.

 

Opinie o Bibby Financial Services

Bibby Financial Services 2021

Podsumowanie 2021 roku przez Bibby Financial Services. Źródło: https://www.facebook.com/bibbyfinancialPL/photos/1279343632558962

Przedsiębiorcy cenią tę firmę przede wszystkim za stabilną i bezpieczną współpracę. Dotychczasowi klienci zwracają uwagę na indywidualne podejście, umożliwiające chociażby zwiększenie limitu faktoringowego w trakcie współpracy, oraz wyczerpującą pomoc w każdej sytuacji, szczególnie podbramkowej.

Faktoranci podkreślają, że Bibby Financial Service chętnie nawiązuje relacje biznesowe. Co najważniejsze, nie stawia klientom wyśrubowanych warunków. Dzięki temu wiele firm korzysta z faktoringu, mimo że inni faktorzy nie chcieli podpisać z nimi umowy, powołując się na zbyt niskie obroty bądź krótki staż na rynku.

Sporadycznie klienci podkreślają, że oczekiwanie na zaliczkę wydłuża się ze względu na konieczność potwierdzenia faktury z jej odbiorcą. Niestety faktor nie oferuje faktoringu cichego, w którym cesja wierzytelności jest ukryta przed kontrahentem, więc nie wymaga akceptacji.

Zastanawiasz się, czy Bibby Financial Services jest najlepszą firmą faktoringową dla Twojego przedsiębiorstwa? Zanim podpiszesz umowę, zajrzyj do naszego Rankingu Firm Faktoringowych, w którym opublikowaliśmy aktualne parametry popularnych ofert, w tym kluczowe koszty finansowania faktur. Już na pierwszy rzut oka sprawdzisz, jak Bibby Financial Services wypada na tle konkurencji.

Faktoring Ranking

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

 

Dane kontaktowe Bibby Financial Services Sp. z o.o.:

✉ Adres e-mail: info@bibbyfinancialservices.pl
📞 Numer telefonu: 22 307 4897
📍 Adres: al. Jerozolimskie 134

02-305 Warszawa

🌐 Strona internetowa: www.bibbyfinancialservices.pl
📋 NIP: 9512044933

 

Najczęściej zadawane pytania o faktoring w Bibby Financial Services

Czy faktoring sprawdzi się w sprzedaży hurtowej, która generuje tysiące faktur?

Tak, ten model finansowania faktur nazywa się faktoringiem masowym. Zautomatyzowany system faktoringowy Bibby Financial Services akceptuje pliki generowane w programach księgowych, dzięki czemu nie trzeba zgłaszać każdej faktury osobno.

Ile się czeka na podpisanie umowy o współpracy?

Otrzymasz odpowiedź od faktora w maksymalnie 3 dni robocze od złożenia wniosku o przyznanie limitu. Jeśli możesz, uzupełnij listę odbiorców faktur, co ułatwi podjęcie decyzji firmie faktoringowej. W przypadku stałych kontrahentów, którzy regularnie spóźniają się z przelewami, warto postarać się o faktoring pełny (bez regresu). W tym modelu faktor jest odpowiedzialny za niewypłacalność dłużników.

4.9/5 - (11 votes)