Factris – faktoring eksportowy dla MŚP

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Factris – faktoring eksportowy dla MŚP

 

Factris faktoring logo

 

Parametry oferty Factris:

Opłaty Od 0,5% do 2,5% wartości faktury za 30 dni
Limit faktoringowy 1 000 000 EUR
Waluty EUR
Faktoring cichy Nie
Obsługiwane firmy Małe i średnie przedsiębiorstwa o min. obrocie rocznym 50 000 EUR, działające od min. 6 miesięcy, siedziba w Polsce
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Factris

 

Poznaj Factris – lidera w faktoringu międzynarodowym w Europie

Chociaż Factris działa w polskiej branży faktoringowej dopiero od wiosny 2022 roku, ma kilkuletnie doświadczenie w faktoringu międzynarodowym na rynku europejskim. Główna siedziba Factris znajduje się w Amsterdamie. Faktor rozpoczął karierę w branży fintech w Holandii w 2017 roku, po czym stopniowo rozwijał działalność – w Belgii, na Litwie i Łotwie.

Factris kieruje ofertę do firm z sektora MŚP, które współpracują z zagranicznymi kontrahentami, rozliczając się w euro. Niemal natychmiastowe uzyskanie zapłaty za fakturę sprzedażową – nawet w dniu jej wystawienia – pozwala uniknąć wielu problemów wywoływanych przez utratę płynności finansowej.

Ponadto Factris nawiązuje współprace z polskimi firmami faktoringowymi, którym proponuje wdrożenie komponentu finansowania faktur w euro. Głównym celem jest zapewnienie kompleksowych usług faktoringowych małym i średnim firmom.

 

Historia Factris

Kamienie milowe w rozwoju Factris. Źródło: https://www.factris.com/pl/o-nas/

 

Liczne nagrody podkreślają ugruntowaną pozycję Factris w branży fintech i skuteczne rozwijanie technologii finansowych przez faktora.

 • Tytuł Most Innovative SME Factoring Specialists – Europe w Business Excellence Awards 2022, VIII edycji konkursu organizowanego przez Acquisition International Magazine.
 • CV Magazine przyznał Factris tytuł Best European SME Financing Specialists – 2021 w Corporate Excellence Awards.
 • Zwycięstwo w kategorii Best Accessible Finance Services – Europe w Business Excellence Awards 2021, VII edycji konkursu organizowanego przez Acquisition International Magazine.
 • I miejsce w kategorii Trade Finance w Go Global Awards 2021. Kristal Parcon, szef komitetu, przyznał, że zwycięstwo było nie lada wyzwaniem, zwłaszcza w obliczu ponad 6000 konkurentów z niemal 200 krajów. Factris wyróżniło niezachwiane przywództwo, dążenie do innowacji, wspieranie pracowników i społeczności oraz płynna adaptacja do zmian w okresie globalnej pandemii.
 • ACQ5 ogłosiło Factris podwójnym zwycięzcą Global Awards 2020: Factoring lender of the year 2020 i Gamechanger of the year 2020, przyznając ostatnią nagrodę Brianowi Reavesowi, CEO Factris.
 • Wyróżnienie tytułem Best Alternative SME Financing Solutions Provider – Europe w Business Excellence Awards 2020, VI edycji konkursu organizowanego przez Acquisition International Magazine.
 • Zwycięstwo jako SME Working Capital Provider of the Year 2020 w The Netherlands Prestige Awards 2020.

 

Jakie kryteria muszą spełnić klienci Factris?

Jeśli chcesz skorzystać z faktoringu międzynarodowego w Factris, musisz:

 • prowadzić firmę od co najmniej 6 miesięcy,
 • osiągać minimalny obrót roczny na poziomie 50 000 euro (250 000 zł),
 • mieć główną siedzibę firmy w Polsce,
 • współpracować z kontrahentami z krajów OECD (Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju).

Ponadto Twoje umowy z kontrahentami powinny pozwalać na cesję wierzytelności. Factris świadczy wyłącznie faktoring jawny.

Jeżeli chcesz ukryć finansowanie faktur przed ich odbiorcami z różnych powodów, sprawdź, jak działa faktoring cichy (tajny).

 

Na czym polega faktoring międzynarodowy w Factris?

Factris specjalizuje się w całościowym i częściowym finansowaniu nieprzeterminowanych faktur sprzedażowych w euro, wystawianych przez małe i średnie firmy, które współpracują z kontrahentami pochodzącymi z krajów OECD.

 

1. Rejestracja i wypełnienie wniosku

Aby założyć konto na platformie, musisz podać imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i utworzyć hasło. Na kolejnym etapie odpowiadasz na proste pytania dotyczące Twojej działalności gospodarczej – podajesz podstawowe dane firmowe, przychody, limit faktoringowy i terminy płatności wyznaczane kontrahentom. Factris analizuje Twoje odpowiedzi. Na ich podstawie przygotowuje wstępną ofertę ze stawkami finansowania, którą otrzymasz już w ciągu kilku minut od wysłania formularza. Maksymalny czas rozpatrywania oferty to 1 dzień roboczy.

 

Wniosek o rejestrację w Factris

Pierwszy etap rejestracji na platformie faktoringowej Factris. Źródło: https://onboarding.factris.com/pl/sign-up

 

2. Ocena ryzyka i podpisanie umowy faktoringowej z Factris

Kiedy zaakceptujesz ofertę zaproponowaną przez Factris, porozmawiasz z doradcą, który wyjaśni Ci przebieg finansowania faktur i przedstawi Ci platformę FAB (Finance Automation for Business), za pośrednictwem której będziesz przesyłać faktury czy monitorować należności. Umowę faktoringową omówisz z opiekunem klienta, więc zapytasz o każdy szczegół współpracy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przed rozmową, przeczytaj nasz artykuł o umowach faktoringowych.

 

3. Wystawienie i przekazanie faktury kontrahentowi

Wystawiając fakturę, którą przekażesz do sfinansowania przez Factris, musisz pamiętać o klauzuli informacyjnej na dokumencie. Adnotacja powinna powiadamiać o uczestnictwie faktora w transakcji. W e-mailu wysyłanym do kontrahenta koniecznie uwzględnij Factris w polu CC (DW, czyli do wiadomości). To proste rozwiązanie przyspiesza weryfikację należności, ponieważ faktor nie musi dodatkowo kontaktować się z odbiorcą faktury.

 

4. Zgłoszenie faktury poprzez platformę FAB

W kolejnym kroku wgrywasz fakturę na platformę faktoringową i czekasz na jej zaakceptowanie przez Factris.

 

5. Wypłata zaliczki faktoringowej

Factris wykupuje wierzytelności maksymalnie w ciągu 24 godzin. Jeżeli prześlesz fakturę firmie faktoringowej przed 13:00, Factris wypłaci zaliczkę faktoringową tego samego dnia. Pamiętaj, że zaksięgowanie pieniędzy na koncie firmowym jest uzależnione od sesji przelewów wychodzących i przychodzących w bankach. Zaliczka wynosi od 90% do 95% wartości faktury.

 

6. Wypłata depozytu

Depozyt to kwota, która pozostaje w rękach faktora po wypłacie zaliczki faktoringowej. Otrzymasz od 5% do 10% wartości faktury pomniejszonej o opłatę dla Factris, kiedy Twój kontrahent opłaci fakturę.

 

7. Brak płatności od kontrahenta

Factris ubezpiecza każdą sfinansowaną fakturę, dzięki czemu przedsiębiorcy są zabezpieczeni na wypadek braku płatności ze strony kontrahenta. Składka ubezpieczeniowa jest doliczona do opłaty faktoringowej. W przypadku sporu między faktorantem a kontrahentem, który odmawia opłacenia faktury, Factris skontaktuje się z przedsiębiorcą, aby ustalić, czy klient potrzebuje wsparcia w prowadzeniu dalszych rozmów.

 

Jakie faktury finansuje Factris?

Faktury sprzedażowe muszą dotyczyć zrealizowanych usług biznesowych: dostarczonych towarów lub wykonanych usług. Maksymalny limit faktoringowy wynosi 1 000 000 euro, nie ma natomiast ustalonej minimalnej wartości faktury. Uwaga – Factris może wymagać dodatkowych dokumentów, które potwierdzą należności, np. pokwitowania CMR. Co ważne, Factris nie wymaga zgłoszenia do faktoringu wszystkich faktur wystawionych przez klienta. Elastyczne warunki współpracy pozwalają na sfinansowanie całości lub wyłącznie wybranych faktur – zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Faktor umożliwia finansowanie faktur nawet z krótkim terminem płatności. Jeśli Twoi klienci realizują przelewy zwykle w ciągu 14 dni od wystawienia faktur, możesz poprosić faktora o przygotowanie niestandardowej oferty.

 

Wystawiasz niewiele faktur na niskie kwoty? Przekonaj się, czy mikrofaktoring to rozwiązanie dla Ciebie.

 

Zalety faktoringu eksportowego w Factris

Dzięki faktoringowemu eksportowemu w Factris możesz zapobiec utracie płynności finansowej firmy i powstaniu zatorów płatniczych, czyli jednym z głównych przyczyn utrudnień rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Factris zamienia faktury z odroczonym terminem płatności w gotówkę, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel, nie stresując się przedłużającym się oczekiwaniem na przelewy od kontrahentów. Faktor nie tylko wykupuje wierzytelności, ale także wspiera klientów w monitorowaniu transakcji i windykacji.

 

Niskie koszty finansowania faktur

Liczni inwestorzy i struktura SPV (Special Purpose Vehicles, czyli spółki celowej) sprawiają, że Factris oferuje faktoring eksportowy na warunkach korzystniejszych w porównaniu z konkurencyjnymi usługami. W efekcie faktor obsługuje coraz więcej małych i średnich przedsiębiorstw, które co prawda mogą uwzględnić koszty faktoringu w kosztach uzyskania przychodu, ale chcą ponosić jak najniższe odsetki i prowizje.

 

Przyspieszenie weryfikacji faktury przez kontrahenta

W klasycznym faktoringu jawnym odbiorca faktury musi potwierdzić należność drogą elektroniczną lub telefoniczną. Faktorant wysyła fakturę firmie faktoringowej, która kontaktuje się z kontrahentem. Ta konieczność stwarza ryzyko wydłużenia całego procesu nawet o kilka dni roboczych. W Factris zastosowano prostsze rozwiązanie – komunikację e-mailową, w której uczestniczą wszystkie strony: faktor, faktorant i dłużnik faktoringowy. Dzięki temu Factris wie, że faktura zgłoszona do faktoringu została wcześniej dostarczona odbiorcy, który potwierdził wykonanie usług czy dostarczenie towarów.

 

Szybka wypłata zaliczki faktoringowej

Wystarczy przesłać fakturę poprzez platformę FAB do 13:00, aby Factris przelało zaliczkę faktoringową na konto bankowe klienta w tym samym dniu. Maksymalny czas oczekiwania na wypłatę środków to 24 godziny.

 

Nowe technologie przyspieszają finansowanie faktur online

Factris podejmuje błyskawiczne i trafne decyzje dzięki platformie FAB (Finance Automation for Business), wspieranej przez sztuczną inteligencję, która odgrywa kluczową rolę w ocenie ryzyka związanego z finansowaniem faktur. Zautomatyzowany system umożliwia także sprawne zarządzanie należnościami. Factris rozstrzyga kwestie kluczowe dla klientów nawet w ciągu kilku sekund, a nie kilku dni roboczych. W efekcie faktoranci są usatysfakcjonowani szybkim finansowaniem faktur online – bez opóźnień generowanych przez czasochłonne, skomplikowane analizy.

 

Indywidualni doradcy przedsiębiorców

Z jednej strony – zautomatyzowane systemy, z drugiej strony – „ludzcy” doradcy klientów. Chociaż Factris kładzie nacisk zarówno na rozwój technologii finansowych, jak i spersonalizowane doradztwo. Stroni od bezosobowej komunikacji, która przypominałaby „rozmowę” z botem. Faktoranci są wspierani przez doradców na każdym etapie współpracy tak, aby usługi faktoringowe rzeczywiście współgrały z celami biznesowymi firm.

 

Najczęściej zadawane pytania o faktoring w Factris

Ile kosztuje faktoring eksportowy w Factris?

Minimalna opłata za sfinansowanie faktury wynosi 0,5% jej wartości, maksymalna – 2,5% za 30 dni. Koszt faktoringu eksportowego w Factris jest ustalany indywidualnie, ponieważ jest zależny od wielu czynników, w tym oceny ryzyka transakcji i wolumenu faktur przekazywanych do faktoringu.

 

Dane kontaktowe Factris:

✉ Adres e-mail: poland@factris.com
📞 Numer telefonu: +48 665 225 225
📍 Adres:
Factris PL1 sp. z o.o.
Rondo ONZ 1
00-124 Warszawa
🌐 Strona internetowa: www.factris.com/pl/
📋 NIP: 5252872481

 

Zobacz, jak Factris wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz

Ranking Firm Faktoringowych

I. Faktoring dla małych firm:

🥇 Monevia
4.9/5
🥈 Finea
4.7/5
🥉 FaktorOne
4.5/5
4. FlexIdea
4.6/5
5. SMEO
4.9/5
6. eFaktoring NFG
4.5/5

II. Faktoring dla firm średniej wielkości:

PragmaGO
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
eFaktor
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
FlexIdea
- Oferta wyróżniona dla firm średniej wielkości
Factris
Bibby Financial Services
FaktorOne

III. Faktoring dla dużych firm:

BNP Paribas Faktoring
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Bibby Financial Services
- Oferta wyróżniona dla dużych firm
Factris
- Oferta wyróżniona dla dużych firm

➡ Sprawdź też pełny Faktoring Ranking

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *