Fandla

Najlepsze oferty finansowe dla Twojej firmy

Strona Główna » Faktoring – Ranking Firm » Firmy Faktoringowe – Opinie » Fandla

 

Fandla logo

Parametry oferty Fandla:

Opłaty 0,12% /dzień
Limit faktoringowy do 100 tys. zł
Waluty PLN, EUR
Faktoring jawny czy cichy Jawny
Obsługiwane firmy Działalności gosp. i spółki
Faktoring odwrotny Nie

Skorzystaj z oferty Fandla

 

 

Faktoring jawny dla małych firm w wydaniu Fandla

Na rynku finansowym działa sporo różnych podmiotów oferujących faktoring online. Jedną z bardziej interesujących propozycji w branży, z całą pewnością oferuje firma faktoringowa Fandla. Podmiot ten specjalizuje się przede wszystkim w finansowaniu faktur dla mniejszych firm, świadcząc swoje usługi w ramach tzw. faktoringu jawnego. W ramach tej usługi kontrahent faktoranta zostaje poinformowany o zainicjowaniu całego procesu faktoringowego. W myśl przepisów Kodeksu Cywilnego, każdy podmiot może w dowolny sposób zarządzać swoimi wierzytelnościami, w tym m. in. bez konieczności uzyskania zgody na cesję ze strony zobowiązanego. Faktoring cichy (zobacz nasz artykuł o faktoringu cichym), czyli będący przeciwieństwem jawnego, nie przysparza żadnych dodatkowych korzyści, czyni transakcję mniej transparentną i zdecydowanie bardziej ryzykowną, stąd powoli odchodzi się już od tej formy kooperacji na rynku finansowym.

Fandla ma stabilną i ugruntowaną pozycję w branży faktoringowej, w której funkcjonuje już od listopada 2016 r. Faktoring dla małych firm jest specjalnością Fandla. Oferta tej firmy z pewnością wyróżnia się na tle konkurencji i jest godna polecenia.

 

Szczegóły oferty firmy faktoringowej Fandla

Firma finansuje już faktury od wartości 500 złotych, aż do 100 000 złotych netto. Górny limit dotyczy sytuacji, kiedy kontrahent faktoranta ma jakąkolwiek pozytywną historię współpracy z faktorem podczas wcześniejszych transakcji faktoringowych. Jeżeli wszystkie podmioty współpracują we własnym gronie po raz pierwszy, wówczas sumaryczny limit faktur, jakie mogą zostać sfinansowane, wynosi ok. 30 000 złotych. Najczęściej okres finansowania trwa do 90 dni. Pełny proces związany z finansowaniem faktury odbywa się online i trwa ok. godziny. Gotówka, pomniejszona o prowizję, pojawia się na koncie faktoranta po wykonaniu trzech kroków.

Na początek wystawca faktury przesyła faktorowi (Fandla) kopię tego dokumentu księgowego. Fandla dokonuje szybkiej weryfikacji i analizy, po pozytywnym zakończeniu której – przelewa na rachunek wystawcy faktury ustaloną należność częściową. Końcowa zapłata regulowana jest z chwilą pojawienia się środków od kontrahenta na koncie faktora. Cena za usługę faktoringu świadczoną przez firmę Fandla, jest bardzo atrakcyjna i należy do najniższych na rynku (tu więcej o kosztach faktoringu). Koszty faktoringu Fandla wynoszą bowiem 2,99% za każde 30 dni finansowania, czyli ok. 0,099% za każdy dzień. Co ciekawe, z usług firmy Fandla mogą korzystać także całkiem nowe podmioty, warunkiem jest jednak brak jakichkolwiek zobowiązań publicznoprawnych (wobec ZUS i US). Fandla finansuje również faktury wystawione w walucie euro. Na stronie internetowej firmy Fandla można znaleźć wzór kompleksowej umowy (tu więcej o umowach faktoringowych), zawierający wszystkie warunki, na jakich oferuje ona swoje usługi faktoringowe.

 

Zobacz, jak Fandla wypada na tle innych firm faktoringowych i sprawdź nasz:

Ranking Firm Faktoringowych

🥇 Monevia

5/5

🥈 Idea Money

4.7/5

🥉 Finea

4.5/5

4. PragmaGO

4.5/5

5. Billecta

4.5/5

6. SMEO

4.5/5

7. ING Finansowanie Faktur

4.6/5

Sprawdź też pełny Ranking Firm Faktoringowych